1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-04-2019
Vārdadienas šodien: Fanija, Vēsma

Rakstos

Balvos veiks transformatora nomaiņu uz dabai draudzīgāku

Uzlabojot un modernizējot elektroenerģijas pārvades tīklu, AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) šogad Latgales reģionā - apakšstacijās “Kārsava”, “Preiļi” un “Balvi”, plāno veikt trīs 110kV transformatoru nomaiņu uz mūsdienīgākiem un dabai draudzīgākiem. Kopumā Latgales reģionā infrastruktūras uzlabošanas darbos plānots investēt 6,5 miljonus eiro.
Lūgta precizēt, ko nozīmē ‘dabai draudzīgāki’ transformatori un vai to nomaiņa, tajā skaitā Balvos, nesagādās neērtības iedzīvotājiem, AST Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja AIJA IKSTENA laikrakstam “Vaduguns” skaidro: “AST pienākums ir nodrošināt visiem saviem lietotājiem nepārtrauktu elektroapgādi. Veicamo darbu laikā netiks ietekmēti iedzīvotāji. Kas attiecas uz jaunajiem transformatoriem, tiem ir mazāki tukšgaitas un slodzes zudumi. Līdz ar to tie ir ekoloģiskajām prasībām atbilstošāki un ilgtermiņā dabai draudzīgāki.”
Šogad plānots veikt arī esošo 16MVA 110kV transformatoru nomaiņu ar lielākas jaudas 32MVA transformatoriem apakšstacijā “Latgale”, kas izvietota Rēzeknes pilsētā, tādējādi nodrošinot jaunu lietotāju pieslēgšanas iespējas šajā pilsētā. Plānota arī atsevišķu elektroiekārtu nomaiņa, kā arī investīcijas elektropārvades līniju, apakšstaciju vadības ēku un citu būvju uzturēšanā. Savukārt kopumā šogad Latvijā AST attīstībā plāno investēt 95 miljonus eiro. Lielāko daļu no tiem sastāda investīcijas ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu – elektroapgādes līniju “Kurzemes loks”, “Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums” un līnijas no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES izbūvēm. Šogad šajos projektos Eiropas Savienības līdzfinansējums ir 40 miljoni eiro. Savukārt esošā tīkla un apakšstaciju modernizācijā paredzēts ieguldīt 24 miljonus eiro: 12 miljonus eiro apakšstaciju un sadales punktu pārbūvēs (kopumā šogad 11 projekti), sešus miljonus – elektropārvades līniju atjaunošanā, sešus miljonus eiro – kopumā 11 transformatoru un viena autotransformatora nomaiņā.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Lielā Piektdiena sakrīt ar pilnmēness iestāšanos plkst. 14.12, tāpēc mūsu glābšanas dienestiem ieteicams būt kaujas gatavībā gan šīs pirmssvētku, gan svētku dienās, kas var paiet visai vētraini. Ja šodien to sajutīs ceļu policisti, jo dažiem šoferiem negribēsies ievērot ne ātruma ierobežojumu, ne citus satiksmes noteikumus. Citi atkal uzvedīsies agresīvi, un daudziem būs jūra līdz ceļiem. Vismaz tu centies būs gudrāks (-a) un saglabāt vēsu galvu un skaidru prātu. Vai sarunāts?