1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-09-2023
Vārdadienas šodien: Gundars, Knuts, Kurts

Rakstos

Latgales iedzīvotājiem izkrāpj desmitiem tūkstošus eiro

Latgales reģionā maija beigās reģistrēti trīs jauni krāpšanas gadījumi, kad krāpnieki, izmantojot apšaubāmas investīciju platformas un telefonkrāpšanu, uzdodoties par bankas darbiniekiem, no iedzīvotājiem izkrāpuši ievērojamus naudas līdzekļus. Vienā no gadījumiem izkrāpti pat 42 870 eiro, bet citos zaudējuma apmērs vēl tiek precizēts.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve OLGA VASIĻJEVA informē, ka Balvu novada Kubulu pagastā fiksēts gadījums, kad laikā no šī gada 31.janvāra līdz 24.maijam 1972.gadā dzimis vīrietis savā dzīvesvietā no datora, būdams maldināts, pārskaitīja naudas līdzekļus uz kriptovalūtas platformu “Nexo” un “Black chine” kontiem. Šo platformu krāpniecisko darbību rezultātā vīrietim tika izkrāpti 6881 eiro, kā arī pazuda nauda no kriptovalūtas konta, kuras apmērs vēl tiek precizēts.
Šis gan nav vienīgais šāda veida krāpniecības gadījums Latgalē pavisam nesenā pagātnē. Tā, piemēram, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki saņēmuši iesniegumu arī no kādas 1992.gadā dzimušas sievietes, ka laikā no 21.aprīļa līdz 24.maijam caur elektronisko maku “Blockhain.com” viņai izkrāpti 42 870 eiro. Izmantojot attālināto programmatūru, būdama maldināta, sieviete veica maksājumus uz “Blockchain.com” virtuālo maku. Valsts policijas rīcībā ir informācija, ka sieviete arī iepriekš bija uzticējusies dažādām apšaubāmām investīciju platformu shēmām. Savukārt Daugavpils iecirknī 23.maijā fiksēts gadījums, kad, izmantojot jau bieži pielietojamo krāpšanas metodi, kāds krievu valodā runājošs vīrietis, telefoniski uzdodoties par “Luminor” bankas darbinieku, no 1957.gadā dzimušas sievietes izkrāpa naudu 4000 eiro apmērā. Kaut arī par minētajām krāpnieciskajām darbībām Latvijas iedzīvotāji ir vairākkārt brīdināti, tomēr, neko nenojaušot, sieviete bija ievadījusi savus internetbankas kodus, ko ar maldiem izvilināja krāpnieki.
Sakarā ar iepriekš minētajiem notikumiem, Valsts policijā uzsākti kriminālprocesi un turpinās izmeklēšana. Policija iedzīvotājus atkārtoti aicina būt uzmanīgiem, neuzķerties uz noziedznieku krāpnieciskām shēmām un viltus bankas zvaniem, sargāt savus personīgos datus, kā arī neuzticēties apšaubāmām investīciju platformām!

Kriptovalūta (piemēram, Bitcoin) ir virtuāla valūta, kas var būt digitāli (internetā) nosūtīta, glabāta vai tirgota un funkcionēt kā apmaiņas līdzeklis, bet nav atzīta par likumīgu maksāšanas līdzekli, nav uzskatāma par banknoti un monētu, bezskaidru naudu un elektronisko naudu.

vadi

Veiksmes prognoze


.