1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-07-2024
Vārdadienas šodien: Estere, Hermīne

Rakstos

Atbalsta akciju “Dzirksteli Ukrainai!”

22.decembrī Balvos, laukumā pie kultūras un atpūtas centra, aizvadīts “Saulgriežu jampadracis” ar svētku tirdziņu, mūziku un jautrām rotaļām, kura laikā notika arī labdarības akcija “Dzirksteli Ukrainai”.

Uzņēmums “Škladi” sadarbībā ar ziedot.lv, biedrību “Ritineitis”, Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komiteju un Balvu novada pašvaldības iestādēm organizēja labdarības akciju “Dzirksteli Ukrainai!”. “Mūsu komanda uzstādīja ziedojumu vākšanas labdarības telti, kurā bija iespējams iegādāties vietējo uzņēmēju saziedoto produkciju. Akcija, manuprāt, noritēja veiksmīgi, jo atsaucība bija necerēti liela. Neskatoties uz laika apstākļiem, ziedotāji  nāca uz Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumu, lai ieraudzītu Ukrainas meitenes un nodotu viņām stiprinošus vārdus, pamielotos ar boršču un ziedotu labdarības akcijai “Dzirksteli Ukrainai!” Tāpēc saku paldies visiem uzņēmējiem un ziedotājiem, kuri iesaistījās akcijas realizēšanā,” saka  uzņēmuma “Škladi” valdes locekle Inta Rozīte. Apmeklētāji varēja pie eglītes nofotografēties ar milzīgo Pandu, Ziemassvētku vecīti vai Zaķi, varēja līdzdziedāt vai klausīties muzikālus priekšnesumus, ko sniedza Jānis Ločmelis un folkloras kopa “Rekavas dzintars”. Jaunākie jampadrača apmeklētāji varēja pavizināties suņu vilktās kamanās. Ukraiņu tradicionālā boršča baudītāji atzina, ka virums bijis ļoti gards. Ukrainietes Jeļena, Aļona, Jekaterina un Marina saņēma daudz labu un stiprinošu vārdu, atbalstu,  pauda nožēlu par notiekošo un pateicību, jo katrs vēlējās atbalstīt ne tikai ar naudu un vārdiem, bet arī ar lietām, kuras noderētu ikdienas gaitās. Bēgles saņēma dāvanas no vietējiem uzņēmējiem, kas ļaus tuvāk iepazīt Latvijas kultūru un paradumus. Pēc pasākuma ukrainietēm bija grūti noslēpt emocijas, viņas saka lielu pateicību par dalību akcijā un atbalstu. “Paldies ikvienam ziedotājam! Zupu vārījām un pompuškas cepām teju piecas stundas, darījām to ar lielu mīlestību. Tik ilgi strādājām tāpēc, ka boršča vajadzēja daudz, bet mājās parasti visu gatavojām mazās porcijās tikai savai ģimenei,” teica Jeļena.
   Labdarības akcijā iegūtos ziedojumus 2538,21 eiro apmērā novirzīs ģeneratoru iegādei Ukrainas iedzīvotājiem, jo daudziem šajā valstī ziema jāpavada bez siltuma un elektrības. Naudu novirzīs ģeneratoru iegādei Bahmuta kara lauka hospitālim, kas atrodas 93.brigādes pakļautībā. Hospitālī atrodas smagi ievainoti karavīri.


   Saziedo  2538,21 eiro. Akcijas  apmeklētāji ziedoja gan par nobaudīto ukraiņu sieviešu gatavoto boršču un gardo pašcepto maizīti - pompuškām, gan pārdoto preci, gan vienkārši ielika ziedot.lv slēgtajās kastītēs tik, cik varēja atļauties, par ko organizatori saka lielu paldies. Kopā izdalīja 250 zupas porcijas, iedzīvotāji Ukrainas cilvēkiem vēl ziedoja planšetdatoru, saldumus, dāvināja zeķes.

 

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.