1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
27-11-2020
Vārdadienas šodien: Ignats, Virgīnija

Rakstos

Tirgus ar seksīgu piesitienu

 

Rudens gadatirgus Viļakā bija izstiepies Abrenes ielas posmā. Tirgotāji savu preci bija izvietojuši ielas abās pusēs. Tā stāvēja kaudzītēs uz preču galdiem, arī vieglo automašīnu pārsegiem, uz zemes vai, līdzīgi kā izžauj veļu, sakarināta uz auklas, kas novilkta starp kokiem. Tirgus dienā dzirdējām arī neapmierinātību. Caurbraucēji šoferi izteica neizpratni un pat dusmas, jo tirgotāji un gājēji viņiem traucēja brīvi pārvietoties.

Mārtiņrožu laiks. Rūta Āboliņa uz Viļakas tirgu brauc divreiz gadā. Viņai te patīk, jo izveidojies savs paziņu loks. Pārdošanai ved ziemcietes, skujeņus, košumkrūmus. Tagad ir mārtiņrožu laiks, tādēļ uz ielas izstādīja klājienu ar mārtiņrožu podiem. Par tirgošanos Rūta teica: "Šoruden Viļakā viss notiek lēnāk." Viņa neskopojās ar padomu, kā mārtiņrozes vislabāk pārziemināt. Oktobra beigās dārzā ar lāpstu izrok bedrīti, ieliek tajā stādu un piemin ar kāju. Svarīgi klāt atstāt kātus ar ziediem. Šo nesmukumu nogriezīsiet pavasarī, bet ne tagad.

Lai kājas nesalst! Tirgū varēja iegādāties biezas jo biezas lielizmēra zeķes. Pārdevēji apgalvoja, ka tās ir īpaši labas, jo adījumam klāt pielikta suņu vilna.

Būs jāpērk! Ņina par zābaku pirkumu ir priecīga. Viņa ar patiku tos uzmērīja, pārliecinājās, ka der, un žigli nopirka.

Mājražojumi. Inese Matisāne no Šķilbēnu pagasta Upītes piedāvāja mājražojumus – žāvētu cūkas gaļu. Mājražošanā viņiem ir pusgada darba pieredze. Inese atzīst, ka tirdzniecībā veiksme ir neprognozējama - nevar zināt, kā kuro reizi veiksies. Citreiz produkcija paliek pāri, citreiz pietrūkst. Galvenais esot atrast savu klientu loku.

Preču izvietojums. Savu preču izstādīšanai tirgū noder gandrīz jebkas. Tās var sarindot ne tikai uz galdiem, bet arī uz mašīnas pārsega.

Tik mazs tirgus! Tādu uzskatu pulksten desmitos no rīta pauda pensionāre Annele Dupuža. Viņasprāt, tirgū nav ne lāga pārdevēju, ne arī pircēju, jo, kā pati teica: "Ļaudis tagad ir aizbraukuši tālu prom, un arī Viļaka palikusi tukša." Pensionāre bija nopirkusi sarkano aveni un mārtiņrozi. Šos stādus viņa grasījās nest uz kapsētu par godu dēla piemiņai. "Lai aug! Man vienai grūta dzīve," skumji noteica pensionāre.

Pārdod suņukus. Saimnieks Harijs no Briežuciema atklāja, ka pārdošanai no sešiem palikuši divi šādi medību šķirnes kucēni. Par 15 latiem pircējs varēja sist saujā, un manta rokā! Harijs pats ir mednieks, tādēļ zina, ko nozīmē labs četrkājainais palīgs šādā nodarbē.

Der vai neder? Tuvojoties ziemai, ļaudis meklē siltas jakas un cepures.

Piesaista uzmanību. Ja nelīst, pārdodamās mantas var sakarināt arī šādi.

Izskatās seksīgi. Šie spilgtie dvieļi varētu noderēt arī kā pārsteiguma dāvana tuvam cilvēkam.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldības piešķirtie līdzekļi jauno uzņēmēju atbalstam sevi vienmēr attaisno?