1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-04-2019
Vārdadienas šodien: Armanda, Armands

Rakstos

Darbu uzsāk vidējā ātruma kontroles sistēma

1.aprīlī darbu uzsākusi vidējā ātruma kontroles sistēma, kas kontrolēs transportlīdzekļu vidējo braukšanas ātrumu konkrētā ceļa posmā. Sistēmu, pamatojoties uz Ceļu satiksmes drošības padomē doto uzdevumu, ieviesīs Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju.
Ātruma kontroles pilotprojekts ar vidējā ātruma noteikšanas sistēmu paredz, ka transportlīdzekļa ātrums tiek fiksēts, ņemot vērā laiku, ko spēkrats pavada no viena punkta līdz nākamajam. Pirmā kamera nofotografēs transportlīdzekļa numurzīmi un fiksēs šīs robežas šķērsošanas laiku. Savukārt otra kamera posma beigās atkārtoti nofotografēs transportlīdzekli, lai pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju aprēķinātu, ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies konkrētajā ceļa posmā. Ja vidējais braukšanas ātrums būs lielāks par šajā ceļa posmā atļauto ātrumu, autovadītājam noformēs administratīvā pārkāpuma protokolu.
Sākotnēji vidējā ātruma kontroles sistēma darbosies uz šosejas Tīnūži – Koknese septiņu kilometru garā ceļa posmā. Ja pilotprojekts būs veiksmīgs, šādas sistēmas ieviesīs arī citos ceļu posmos, kur bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi. Tāpat transportlīdzekļa vadītājus brīdinās par vidējā ātruma kontroles sistēmu ar informatīvām ceļa zīmēm - līdzīgi kā tas ir ar stacionārajiem fotoradariem. Tikai šajā gadījumā zem radara zīmes uzstādīs arī papildzīmi, uz kuras būs norādīts, cik garā ceļa posmā sistēma darbojas.

Kūlas ugunsgrēki

No 23.marta līdz 2.aprīlim (ieskaitot) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests mūspusē saņēma izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem Balvu novada Bērzkalnē (dega arī atkritumi un dzīvžogs), Briežuciema pagastā, Kubulu pagastā, Rugāju novada Lazdukalna pagastā, Viļakas novada Vecumu un Kupravas pagastos, kā arī Balvos, Rūpniecības ielā. Tāpat Balvos, Vidzemes ielā, neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi. Visu minēto ugunsgrēku iespējamais iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.
Informējam, ka VUGD kopā ar policiju mūspusē veiks reidus, lai kontrolētu, vai iedzīvotāji ievēro ugunsdrošības noteikumu prasības un nededzina pērno zāli. Ja konstatēts pārkāpums, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu tiek uzsākta administratīvā lietvedība. Normatīvajos aktos paredzēti šādi sodi: par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro; par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro. Tāpat, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Aizturēts Māris Zvirgzdiņš

Aizvadītajā sestdienā Lietuvā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem sadarbojoties ar Lietuvas policijas kolēģiem, aizturēts bruņots 1984.gadā dzimušais Māri Zvirgzdiņš. Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas likumsargi vīrieti meklēja par 16.martā notikušo sievietes slepkavību Rīgā.

Pēc vīrieša aizturēšanas Valsts policija izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus nesniedz. Savukārt redakcija atgādina, ka 16.marta vakarā (minētās sievietes slepkavības dienā) Balvos notika pakaļdzīšanās M.Zvirgzdiņam. Valsts policijai nācās pielietot arī dienesta ieroci. Tomēr, turpinot nepakļauties policijas darbinieku likumīgām prasībām, M.Zvirgzdiņam no likumsargiem kājām izdevās aizmukt. Savukārt pagājušajā trešdienā un naktī uz ceturtdienu Balvu novada Kubulu pagasta mazdārziņu teritorijā notika vērienīgi bēguļojošā vīrieša meklēšanas pasākumi. Operācijā tika iesaistīti arī speciālo uzdevumu dienesti “OMEGA” un “SIGMA”, tajā skaitā helikopters. Tomēr arī šoreiz meklēšanas operācija nevainagojās panākumiem, līdz, kā minēts, pagājušajā sestdienā Lietuvā likumsargi M.Zvirgzdiņu aizturēja.

Ar automašīnu bēg no policijas

Pagājušās sestdienas vakarā Balvu pilsētā notika pakaļdzīšanās kādam autovadītājam, kā rezultātā Valsts policijai nācās pielietot arī dienesta ieroci.

“Minētajā dienā policija saņēma informāciju, ka, iespējams, kāds vīrietis vada transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kas ir atņemtas vai nav iegūtas likumā noteiktā kārtībā. Pārbaudot šo informāciju, policijas darbinieki pieņēma lēmumu apturēt automašīnas vadītāju, lai veiktu saņemtās informācijas pārbaudi. Tomēr vīrietis nereaģēja uz policistu likumīgajām prasībām un ar automašīnu uzsāka bēgšanu. Likumsargi izdarīja brīdinājuma šāvienu. Arī pēc tā vīrietis turpināja bēgt, tādēļ policisti raidīja vairākus mērķtiecīgus šāvienus pārkāpēja vadītās automašīnas riepu virzienā. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība un notiek pārbaude,” informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste KSENIJA BELOVA.
Jāpiebilst, ka par tamlīdzīgiem gadījumiem (pakaļdzīšanos, tajā skaitā dienesta šaujamieroča pielietošanu) iepriekš esam rakstījuši vairākkārt. Tolaik policija arī informēja, ka rezultātā pārkāpēji tika aizturēti. Šajā gadījumā jautāta, vai policistiem izdevās bēguļojošo autovadītāju aizturēt, K.Belova, pamatojoties uz izmeklēšanas interesēm, neko plašāk nekomentēja.

Darbus paredzēts pabeigt šoruden

Kā zināms, uzsākti remontdarbi arī autoceļa Gulbene – Balvi – Viļaka - Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei (2,14 - 12,68 km), pa kuru regulāri pārvietojas arī mūspuses autovadītāji. AS “Latvijas valsts ceļi” informē, ka šī autoceļa posmā atsākušies uz ziemu pārtrauktie būvdarbi. “Patlaban tie atsākti atsevišķās vietās, kur notiek caurteku izbūve. Tiek arī būvēts apbraucamais ceļš tiltam pār Pogupi, lai savu laiku nokalpojušo tiltu pārbūvētu par monolīta dzelzsbetona caurteku. Sakarā ar būvdarbiem posmā ieviesti satiksmes ierobežojumi – atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 70 un 50 km/st. Pērn līdz ziemas pārtraukumam aptuveni piektajā daļā posma bija pārbūvēti ceļa pamati un nelielā daļā posma bija ieklāta arī asfalta apakškārta. Kopumā pusi no šī posma plānots pārbūvēt līdz salturīgajam slānim ieskaitot, un pusi – līdz jaunai šķembu kārtai. Visā posma garumā tiks ieklātas divas kārtas asfalta. Ceļa labajā pusē izbūvēs apgaismotu gājēju un velosipēdistu ceļu no Gulbenes līdz Ceļmalām (2,140 - 2,685 km). Tiks pārbūvēts arī tilts pār Pogupi,” skaidro AS “Latvijas valsts ceļi”.
Jāpiebilst, ka ceļa pārbūvi no Gulbenes līdz Kazupei bija paredzēts uzsākt vēl 2018.gada pavasarī, arī līgums par būvdarbu veikšanu tika noslēgts 2018.gada aprīlī. Taču, kā informē AS “Latvijas valsts ceļi”, būvuzraugu trūkuma dēļ iepirkumu par būvuzraudzību nācās atkārtot četras reizes. Līdz ar to būvdarbi tika uzsākti vien 2018.gada septembrī. Būvdarbus minētā autoceļa posmā veic SIA “8 CBR”, kuru līgumcena ir 7,66 miljoni eiro (ar PVN). No tiem 85 procentus sedz ERAF. Darbus paredz pabeigt šoruden.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Tu neticēsi, bet Otrās Lieldienas solās būt labākas par pirmajām. Ar piebildi, ja vakar nebūsi daudz dzēris, ēdis un gāzis (-usi) podus. Šodien vari veiksmīgi uzsākt ko jaunu: vienalga lielu vai mazu; vari apmeklēt jauku pasākumu; vari sagaidīt savas trakās idejas atbalstu no radiem, draugiem vai pat deputātiem; vari gūt grandiozu baudu gan no kāda smalka deserta, gan no mīļa cilvēka (kā, jā, tas ir tas, par ko tu domāji!). Lai tev viss izdodas!