1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-11-2017
Vārdadienas šodien: Aleksandrs, Doloresa

Rakstos

Apmaldās mežos

Aizvadītajās dienās mūspusē notika divu apmaldījušos cilvēku meklēšana.
16.oktobrī Balvu novada Vectilžas pagastā mežā apmaldījās kāds vīrietis, kurš no tā izkļuva pats saviem spēkiem.
Savukārt 17.oktobrī pulksten 20.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Rugāju novada Lazdukalna pagastu, kur mežā bija apmaldījies vīrietis. Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova informē, ka arī VP Balvu iecirknis saņēma informāciju no kādas iedzīvotājas, ka minētajā pagastā mežā apmaldījies 1966.gadā dzimušais vīrietis, kurš kopā ar paziņām bija aizbraucis ogot. Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, lai kopā ar VUGD uzsāktu meklēšanas pasākumus. Diemžēl uz speciālo skaņas signālu vīrietim neizdevās iziet no meža. Turklāt dienestu darbu apgrūtināja tas, ka ātri satumsa un vīrietis bija iestrēdzis uz nelielas saliņas Šnitkas purva vidū.
VP Balvu iecirkņa likumsargi uzsver, ka īpaši grūti meklēt cilvēkus, kuri apmaldījušies purvos, jo tiem nav iespējams piekļūt ar parastām automašīnām un diennakts tumšajā laikā purvos bīstami pārvietoties arī kājām. Tieši šādos gadījumos ļoti svarīga cieša dienestu sadarbība, lai, maksimāli ātri un efektīvi izmantojot katram pieejamos resursus, izglābtu pazudušo cilvēku. Šoreiz vīrieša glābšanai piesaistīja arī Valsts robežsardzes helihopteru un Nacionālo bruņoto spēku zemessargus. Dienestu darbinieki saliedēti strādāja visu nakti un pulksten 5 no rīta vīrieti izveda no meža.

Laika prognoze

1.8°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 96%
Wind: DR at 27.4 kmh
Svētdiena0°C/2°C
Pirmdiena-1°C/2°C
Otrdiena-2°C/1°C
Trešdiena-3°C/0°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Sveiciens Valsts svētkos! Un neskatoties uz mūsu negarastāvokli, tie tomēr būs svētki. Cita lieta, ka prāts galīgi nenesīsies uz priekiem, tusiņiem un vēlmi kontaktēties ar līdzcilvēkiem. Drīzāk noskaņojums būs padrūms, un kādu pārāk jautru svētku svinētāju gribēsies pasūtīt vienu māju tālāk. Centīsimies tomēr nebūt tādi „rūgumpodi” un sabiedrībā rādīt laipnu ģīmi. Bet, ja kāds ar savu „depresiju” negribēs tikt galā, lai tup mājās pie TV vai datora un nebojā citiem svētku noskaņojumu. Sarunāts?