1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-10-2018
Vārdadienas šodien: Severīns, Urzula

Rakstos

Apmaldās mežos

Aizvadītajās dienās mūspusē notika divu apmaldījušos cilvēku meklēšana.
16.oktobrī Balvu novada Vectilžas pagastā mežā apmaldījās kāds vīrietis, kurš no tā izkļuva pats saviem spēkiem.
Savukārt 17.oktobrī pulksten 20.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Rugāju novada Lazdukalna pagastu, kur mežā bija apmaldījies vīrietis. Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova informē, ka arī VP Balvu iecirknis saņēma informāciju no kādas iedzīvotājas, ka minētajā pagastā mežā apmaldījies 1966.gadā dzimušais vīrietis, kurš kopā ar paziņām bija aizbraucis ogot. Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, lai kopā ar VUGD uzsāktu meklēšanas pasākumus. Diemžēl uz speciālo skaņas signālu vīrietim neizdevās iziet no meža. Turklāt dienestu darbu apgrūtināja tas, ka ātri satumsa un vīrietis bija iestrēdzis uz nelielas saliņas Šnitkas purva vidū.
VP Balvu iecirkņa likumsargi uzsver, ka īpaši grūti meklēt cilvēkus, kuri apmaldījušies purvos, jo tiem nav iespējams piekļūt ar parastām automašīnām un diennakts tumšajā laikā purvos bīstami pārvietoties arī kājām. Tieši šādos gadījumos ļoti svarīga cieša dienestu sadarbība, lai, maksimāli ātri un efektīvi izmantojot katram pieejamos resursus, izglābtu pazudušo cilvēku. Šoreiz vīrieša glābšanai piesaistīja arī Valsts robežsardzes helihopteru un Nacionālo bruņoto spēku zemessargus. Dienestu darbinieki saliedēti strādāja visu nakti un pulksten 5 no rīta vīrieti izveda no meža.

Laika prognoze

3.1°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 97%
Wind: ZR at 0 kmh
Pirmdiena1°C/9°C
Otrdiena2°C/8°C
Trešdiena2°C/6°C
Ceturtdiena-1°C/6°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Šīs.svētdienas lozungs: dusmas bojā skaistumu. Tāpēc, pirms sākt skaļi kliegt, lamāties vai dusmoties, nostājies pie spoguļa un paskaties uz sevi no malas. Brrr! Skaistule būs pārvērtusies par raganu, bet solīdais ģimenes galva par briesmoni ar izvalbītām acīm un muti līdz ausīm. Arī ar aktivitātēm svaigā gaisā šodien nevajadzētu pārcensties, jo tādas slimības kā ARS, bronhītu un pneimoniju var noķert vieglāk par vieglu. Arī lapu grābšanas talka būtu jāatliek uz citu dienu, jo tavas skaisti sagrābtās kaudzītes jau rīt vējš būs izdzenājis pa visu pasauli. Netici? Bet Tu pamēģini!