1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-01-2018
Vārdadienas šodien: Grieta, Strauta

Rakstos

Apmaldās mežos

Aizvadītajās dienās mūspusē notika divu apmaldījušos cilvēku meklēšana.
16.oktobrī Balvu novada Vectilžas pagastā mežā apmaldījās kāds vīrietis, kurš no tā izkļuva pats saviem spēkiem.
Savukārt 17.oktobrī pulksten 20.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Rugāju novada Lazdukalna pagastu, kur mežā bija apmaldījies vīrietis. Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova informē, ka arī VP Balvu iecirknis saņēma informāciju no kādas iedzīvotājas, ka minētajā pagastā mežā apmaldījies 1966.gadā dzimušais vīrietis, kurš kopā ar paziņām bija aizbraucis ogot. Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, lai kopā ar VUGD uzsāktu meklēšanas pasākumus. Diemžēl uz speciālo skaņas signālu vīrietim neizdevās iziet no meža. Turklāt dienestu darbu apgrūtināja tas, ka ātri satumsa un vīrietis bija iestrēdzis uz nelielas saliņas Šnitkas purva vidū.
VP Balvu iecirkņa likumsargi uzsver, ka īpaši grūti meklēt cilvēkus, kuri apmaldījušies purvos, jo tiem nav iespējams piekļūt ar parastām automašīnām un diennakts tumšajā laikā purvos bīstami pārvietoties arī kājām. Tieši šādos gadījumos ļoti svarīga cieša dienestu sadarbība, lai, maksimāli ātri un efektīvi izmantojot katram pieejamos resursus, izglābtu pazudušo cilvēku. Šoreiz vīrieša glābšanai piesaistīja arī Valsts robežsardzes helihopteru un Nacionālo bruņoto spēku zemessargus. Dienestu darbinieki saliedēti strādāja visu nakti un pulksten 5 no rīta vīrieti izveda no meža.

Laika prognoze

-6.1°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 96%
Wind: RDR at 9.7 kmh
Trešdiena-3°C/-3°C
Ceturtdiena1°C/3°C
Piektdiena-1°C/2°C
Sestdiena-1°C/1°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Saprātīgajā otrdienā ieteicama saprātīga rīcība bez riskiem un ekstremāliem izlēcieniem gan uz kalna, gan uz ceļa. Joprojām nepārslogojam acis pie datora, TV un citām ierīcēm. Arī cepurīte-ausainīte ir tieši tas, kas pašreiz vajadzīgs Jūsu ausīm, degunam un žoklim. Tāpat šodien filtrējam, ko runājam, jo no vienas neapdomīgas frāzes vai izcelties strīdus ugunsgrēks, kas var nodedzināt visus draudzības tiltus. Šodienas uzvaras garants: loģika un savaldība.

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai jāsamazina autobusu maršrutu skaits laukos?

jā - 1.6%
nē - 27%
dēļ pieciem cilvēkiem nav ko autobusu "dzenāt" - 11.1%
arī laukos dzīvo cilvēki - 60.3%
ne mana sēta, ne mana druva - 0%

Balsis kopā: 63
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Janvāris 23, 2018