1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-10-2018
Vārdadienas šodien: Drosma, Drosmis, Elīna

Rakstos

Aicina darīt labu un kļūt par bērnu slepeno rūķi

Ziemassvētki kā bērniem, tā pieaugušajiem ir laiks, kas liek ne tikai noticēt, bet arī pašiem radīt brīnumu sev un saviem tuvajiem. Tomēr ir daudzas ģimenes, kurām ir nepieciešama mūsu palīdzība Ziemassvētku sapņu piepildīšanā. Jau piecpadsmito gadu piedalīties sirsnīgā projektā ikvienu aicina Balvu Sarkanā Krusta komitejas priekšsēdētāja un novada bāriņtiesas vadītāja Rudīte Krūmiņa. Viņa stāsta, ka akcijas pirmsākumi meklējami nu jau pirms vairāk nekā 15 gadiem, kad cilvēki pirms Ziemassvētkiem vēlējās izdarīt labu darbu un iepriecināt kādu mazu sirsniņu. “Tad radās doma, ka bērni vecumā līdz 7 gadiem Ziemassvētku vecītim raksta vēstulītes, bet labdari šīs vēlmes piepilda. Sākumā nevarējām saprast, cik tad būs šo atsaucīgo cilvēku, bet izrādījās, ka ir, un pietiekami daudz. Šo gadu laikā viņi tik ļoti pieraduši pie savas misijas, ka jau novembra sākumā nāk uz bāriņtiesu un jautā, vai bērni nav iesūtījuši kādu vēstuli,” teic R.Krūmiņa. Bāriņtiesas vadītāja stāsta, ka ģimenes ir gan tādas, kuras nonākušas īslaicīgās grūtībās, gan arī trūcīgas. “Visbiežāk tajās aug trīs un vairāk bērni. Viens bērniņš uzraksta vēstuli, bet labais gariņš, kurš nolēmis piepildīt kādas mazās sirsniņas vēlēšanos, painteresējas, vai ģimenē ir vēl kāds brālītis vai māsiņa, un pārsteigumu sarūpē arī pārējiem. Prieks, ka ar katru gadu labdaru pulciņš kļūst arvien kuplāks. Pavisam nesen tam piebiedrojās bijušie balvenieši, kuri tagad dzīvo Kanādā. Sazinājāmies ar viņiem, ieskenējām bērnu vēstulītes ar aprakstu par ģimeni un nosūtījām uz Kanādu,” skaidro bāriņtiesas vadītāja. Viņa pamanījusi, ka katru gadu bērnu vēlmes mazliet atšķiras. Pašos akcijas pirmsākumos bērni vēstulītēs lūdza siltas sedziņas un spilvenus, kas lika aizdomāties par to, kā viņi dzīvo, savukārt, gadiem ejot, vēlmes mainījušās. Vienu gadu bija bērni, kuri prasīja sniegu, savukārt šogad visbiežāk izteikto vēlmju saraksta augšgalā ir lelles, lidmašīnas un mašīnas ar pultīm, alfabēts ar skaņu un citas mantas. Bāriņtiesas darbinieces aizkustināja kāda maza zēna vēstulīte, kurā viņš rakstīja, ka ģimene ir draudzīga, bet reizēm ar brāļiem un māsām grūti sadalīt mantas, jo visiem vajag vienas un tās pašas. Ziemā viņš krāj naudu, lai pavasarī var nopirkt sēklas un izaudzēt puķes un dārzeņus. Lūk, kā!
“Jau pavisam drīz – pirms pašiem Ziemassvētkiem mūsu Rūķu brigāde dosies pie ģimenēm, lai iepriecinātu mazās sirsniņas un sagādātu tām īstu prieku. Vēl palikušas dažas vēstulītes, kuru autori arī vēlas tikt pie kāda Ziemassvētku brīnuma, tādēļ visi, kuri vēlas kļūt par labdariem, laipni aicināti nākt uz bāriņtiesu un izvēlēties, kurai ģimenei sniegt palīdzīgu roku. Es ticu, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies iepriecināt vēl vairāk bērnu sirsniņas,” teic Rudīte Krūmiņa.

Laika prognoze

6.9°C

Balvi

Pārsvarā mākoņains
Humidity: 93%
Wind: ZZR at 8 kmh
Sestdiena1°C/11°C
Svētdiena3°C/11°C
Pirmdiena2°C/10°C
Otrdiena2°C/8°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Ģimeniskajā piektdienā esi gatavs (-a), ka Tavā darba procesā ik pa brīdim iejauksies telefona zvans no bērna, vīra (sievas), vecākiem vai citiem radiniekiem. Iespējams, ka Tev pat tas sāks krist uz nerviem un radīsies jautājums: „Ko viņiem visiem šodien no manis vajag?” Un, protams, ka darba lietas tad var palikt otrajā plānā. Un diez vai tas patiks Tavam šefam vai klientiem. Galvenais: nestreso un pareizi izkārto prioritātes! Piemēram, plkst. 10.00 atprasos no darba uz pusstundu un aizvedu bērnu pie zobārsta, nokavēto atstrādājot pusdienās; tad pēc darba ieskriešu pie vecākiem un ievedīšu zāles, bet radiniece Mildiņa, kura neko nesaprot no datora, lai ar savu rēķinu apmaksu caur i-banku, pagaida līdz rītdienai. Neaizmirsti, ka šodien būs jārēķinās ar tukšo stundu sarežģījumiem no plkst. 15.27 līdz 23.20. Lai Tev viss izdodas!