1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-07-2018
Vārdadienas šodien: Ramona, Ritma

Rakstos

Aicina darīt labu un kļūt par bērnu slepeno rūķi

Ziemassvētki kā bērniem, tā pieaugušajiem ir laiks, kas liek ne tikai noticēt, bet arī pašiem radīt brīnumu sev un saviem tuvajiem. Tomēr ir daudzas ģimenes, kurām ir nepieciešama mūsu palīdzība Ziemassvētku sapņu piepildīšanā. Jau piecpadsmito gadu piedalīties sirsnīgā projektā ikvienu aicina Balvu Sarkanā Krusta komitejas priekšsēdētāja un novada bāriņtiesas vadītāja Rudīte Krūmiņa. Viņa stāsta, ka akcijas pirmsākumi meklējami nu jau pirms vairāk nekā 15 gadiem, kad cilvēki pirms Ziemassvētkiem vēlējās izdarīt labu darbu un iepriecināt kādu mazu sirsniņu. “Tad radās doma, ka bērni vecumā līdz 7 gadiem Ziemassvētku vecītim raksta vēstulītes, bet labdari šīs vēlmes piepilda. Sākumā nevarējām saprast, cik tad būs šo atsaucīgo cilvēku, bet izrādījās, ka ir, un pietiekami daudz. Šo gadu laikā viņi tik ļoti pieraduši pie savas misijas, ka jau novembra sākumā nāk uz bāriņtiesu un jautā, vai bērni nav iesūtījuši kādu vēstuli,” teic R.Krūmiņa. Bāriņtiesas vadītāja stāsta, ka ģimenes ir gan tādas, kuras nonākušas īslaicīgās grūtībās, gan arī trūcīgas. “Visbiežāk tajās aug trīs un vairāk bērni. Viens bērniņš uzraksta vēstuli, bet labais gariņš, kurš nolēmis piepildīt kādas mazās sirsniņas vēlēšanos, painteresējas, vai ģimenē ir vēl kāds brālītis vai māsiņa, un pārsteigumu sarūpē arī pārējiem. Prieks, ka ar katru gadu labdaru pulciņš kļūst arvien kuplāks. Pavisam nesen tam piebiedrojās bijušie balvenieši, kuri tagad dzīvo Kanādā. Sazinājāmies ar viņiem, ieskenējām bērnu vēstulītes ar aprakstu par ģimeni un nosūtījām uz Kanādu,” skaidro bāriņtiesas vadītāja. Viņa pamanījusi, ka katru gadu bērnu vēlmes mazliet atšķiras. Pašos akcijas pirmsākumos bērni vēstulītēs lūdza siltas sedziņas un spilvenus, kas lika aizdomāties par to, kā viņi dzīvo, savukārt, gadiem ejot, vēlmes mainījušās. Vienu gadu bija bērni, kuri prasīja sniegu, savukārt šogad visbiežāk izteikto vēlmju saraksta augšgalā ir lelles, lidmašīnas un mašīnas ar pultīm, alfabēts ar skaņu un citas mantas. Bāriņtiesas darbinieces aizkustināja kāda maza zēna vēstulīte, kurā viņš rakstīja, ka ģimene ir draudzīga, bet reizēm ar brāļiem un māsām grūti sadalīt mantas, jo visiem vajag vienas un tās pašas. Ziemā viņš krāj naudu, lai pavasarī var nopirkt sēklas un izaudzēt puķes un dārzeņus. Lūk, kā!
“Jau pavisam drīz – pirms pašiem Ziemassvētkiem mūsu Rūķu brigāde dosies pie ģimenēm, lai iepriecinātu mazās sirsniņas un sagādātu tām īstu prieku. Vēl palikušas dažas vēstulītes, kuru autori arī vēlas tikt pie kāda Ziemassvētku brīnuma, tādēļ visi, kuri vēlas kļūt par labdariem, laipni aicināti nākt uz bāriņtiesu un izvēlēties, kurai ģimenei sniegt palīdzīgu roku. Es ticu, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies iepriecināt vēl vairāk bērnu sirsniņas,” teic Rudīte Krūmiņa.

Laika prognoze

17.3°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 93%
Wind: ZA at 1.6 kmh
Sestdiena17°C/27°C
Svētdiena17°C/24°C
Pirmdiena17°C/24°C
Otrdiena17°C/25°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Pacietīgā piektdiena pacietīgiem cilvēkiem. Ceru, ka Tu piederi pie tādiem. Ja nē, tad būs ļoti jācenšas un jāietur vidusceļš. Tāpat jebkurā konfliktā nevajadzētu iesaistīties un nepieņemt ne Anniņas, ne Jāņa pusi. Pacenties būt neitrāls un samierināt strīdniekus. Lai šodienas devīze ir: nemiers posta, bet miers baro! Šinī piektdienā apsveicama mērenība gan strādāšanā, gan ēšanā, gan seksā. Zemniekiem šodien rekomendācijas liekas. Jūs labāk par mani zināsiet: vai vālot sienu, vai vagot dārzu, vai retināt bietes. Lai izdodas!

 

 

 

 

 

 


 

 

       

 

              

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai viegli būt mājražotājiem?