1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-09-2018
Vārdadienas šodien: Agris, Agrita

Rakstos

Var iesniegt precizēšanas pieprasījumus

Līdz 3.aprīlim lauksaimniekiem ir iespējams iesniegt lauku bloku un ainavas elementu precizēšanu šī gada vienotā iesnieguma sezonai.

LAD informē, ka to iespējams izdarīt caur elektronisko pieteikšanās sistēmu. Precizēšanas pieprasījums jāiesniedz, ja vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību vai arī no bloka izņemt neapsaimniekotu platību, ja ir nepieciešamība pievienot jaunus ainavas elementus, piemēram, koku vai krūmu pudurus, akmeņu kaudzes, dīķus un tamlīdzīgi.
Jāzina un jāatceras, ka uz lauka bloka precizēšanas iesniegšanas brīdi platībai jābūt sakoptai (lai nav krūmu, celmu, kūlas). Kā atgādina lauku konsultanti, platību apsekos dabā un, ja tā nebūs sakopta, to neiekļaus lauku blokā un šogad vairs atkārtoti arī neapsekos.
Pārliecināties par savām apsaimniekotajām platībām var LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā, kur apkopota informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavas elementiem lauku blokos. Lauku bloku - precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku – nošķirt savu apsaimniekoto platību no kaimiņu apsaimniekotajām platībām.
Precizēšanas pieprasījuma iesniegšana, protams, nav pieteikšanās uz atbalstu. Lai pieteiktos platību maksājumiem, būs jāiesniedz vienotais iesniegums šim gadam.

Laika prognoze

8.3°C

Balvi

Humidity: 86%
Wind: ZZR at 6.4 kmh
Otrdiena3°C/11°C
Trešdiena7°C/10°C
Ceturtdiena7°C/14°C
Piektdiena2°C/11°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

‘Čika’ pirmdienā vajadzētu atturēties no aktīvas rīcības, jo Tu vari iedomāties, pie kā tas novedīs. Tāpēc jau no rīta labāk nodrošināties gan ar rezerves zeķbiksēm, auto riepu, lieku pildspalvu vai instrumentu kasti, drošs paliek nedrošs. Jo nevar zināt, kurā brīdī, kas lūzīs vai plīsīs. Tomēr nestreso, jo problēmu putra nebūs jāstrebj Tev vienai (-am). Noteikti atradīsies kāds līdzcilvēks, kurš palīdzēs izvilkt iestigušo traktoru vai atradās ieviesušos kļūdu Tavā atskaitē, vai nomierinās kādu agresīvu vai neapmierinātu klientu. Tādēļ ‘čika’ diena nemaz nebūs tik melna kā viņu mālē. Ar nelielu piebildi, ka pret visa veida informāciju, ko šodien izdzirdēsiet, izturamies ar piesardzību un aizdomām un pirms to tālāk izplatām, 3x pārbaudām.