1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-05-2019
Vārdadienas šodien: Eduards, Edvards, Varis

Rakstos

Ar koka tapām aizdarināta bāka

Lai mudinātu autovadītājus ikdienā rūpēties par sava spēkrata tehnisko stāvokli un atgādinātu, ka katrs šoferis atbildīgs par sava auto drošību ceļu satiksmē, CSDD uzsākusi kampaņu “Mēs par drošu auto!”.
“Viens no drošas satiksmes garantiem ir drošs auto. Diemžēl ir autovadītāji, kuri, piedaloties ceļu satiksmē, vai nu neapzinās situācijas nopietnību, vai vienkārši ir pavirši gan pret sava spēkrata tehnisko stāvokli, gan pret savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām. Saplēstas riepas un pilnībā nodiluši protektori, izrūsējuši caurumi auto virsbūvē un detaļās, ielauztas balstiekārtas – no tehniskajās apskatēs un kontrolēs uz ceļiem redzētā kļūst baisi, iedomājoties, ka šādas automašīnas brauc mums pretī. Vēl biedējošāki ir transportlīdzekļu vadītāji, kuri pašrocīgi veic dažādus radošus uzlabojumus, cenšoties novērst radušās problēmas. Piemēram, ar koka tapām aizdarina pilošo benzīna bāku vai ar savilcējiem piestiprina izrūsējušo un nost krītošo izpūtēju,” par pārbaudēs pieredzēto stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks JĀNIS LIEPIŅŠ.
Eksperts arī norāda, ka šādu transportlīdzekļu dalība satiksmē ir bumba ar laika degli. Nelaime var notikt brīdī, kad nāksies strauji reaģēt negaidītā situācijā, kas galarezultātā var novest pie traģiskām sekām, iesaistot arī citus satiksmes dalībniekus. Tāpat CSDD veiktajās pārbaudēs uz ceļiem vidēji katram desmitajam automobilim atklāj lielākus vai mazākus bojājumus, kas galvenokārt saistīti ar bremžu sistēmas un balstiekārtas darbību, kā arī neatbilstošām gaismām. Savukārt pēc CSDD tehniskās apskates datiem, dienā vidēji 13 automobiļiem aizliedz turpmāku dalību ceļu satiksmē, no kuriem lielākajai daļai (62%) ir problēmas ar bremžu sistēmu.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Šinī svētdienā galvenais – nesēdēt mājās. Jo tuvāk dabai, jo labāk. Izvēlies pats (-i): dārzs, mežs, pļava vai ūdeņi. Tāpat šodien ieteicams visu uztvert ar humoru, jo kuriozu netrūks. Piemēram, avīzes vietā no kioska vīrs atnesīs loterijas biļetes, bērns no veikala maizes vietā konfektes, bet pati, izvedot sunīti (vai bērnu) pastaigā, atgriezīsies ar kaimiņienes uzdāvinātajiem puķu vai kāpostu stādiem, kurus pati pēc tam nezināsi kur likt. Neprāto, liec vien vagās vai dobēs! Šodien tie labi iesakņosies un augs griezdamies. Netici, bet tu pamēģini! Čakli rosoties, šodien galvenais – ērti apavi, jo dabūt kādu nejauku, ilgi dzīstošu noberzumu vai tulznu būs vieglāk par vieglu.