1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-01-2019
Vārdadienas šodien: Agne, Agnese, Agnija

Rakstos

Ar koka tapām aizdarināta bāka

Lai mudinātu autovadītājus ikdienā rūpēties par sava spēkrata tehnisko stāvokli un atgādinātu, ka katrs šoferis atbildīgs par sava auto drošību ceļu satiksmē, CSDD uzsākusi kampaņu “Mēs par drošu auto!”.
“Viens no drošas satiksmes garantiem ir drošs auto. Diemžēl ir autovadītāji, kuri, piedaloties ceļu satiksmē, vai nu neapzinās situācijas nopietnību, vai vienkārši ir pavirši gan pret sava spēkrata tehnisko stāvokli, gan pret savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām. Saplēstas riepas un pilnībā nodiluši protektori, izrūsējuši caurumi auto virsbūvē un detaļās, ielauztas balstiekārtas – no tehniskajās apskatēs un kontrolēs uz ceļiem redzētā kļūst baisi, iedomājoties, ka šādas automašīnas brauc mums pretī. Vēl biedējošāki ir transportlīdzekļu vadītāji, kuri pašrocīgi veic dažādus radošus uzlabojumus, cenšoties novērst radušās problēmas. Piemēram, ar koka tapām aizdarina pilošo benzīna bāku vai ar savilcējiem piestiprina izrūsējušo un nost krītošo izpūtēju,” par pārbaudēs pieredzēto stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks JĀNIS LIEPIŅŠ.
Eksperts arī norāda, ka šādu transportlīdzekļu dalība satiksmē ir bumba ar laika degli. Nelaime var notikt brīdī, kad nāksies strauji reaģēt negaidītā situācijā, kas galarezultātā var novest pie traģiskām sekām, iesaistot arī citus satiksmes dalībniekus. Tāpat CSDD veiktajās pārbaudēs uz ceļiem vidēji katram desmitajam automobilim atklāj lielākus vai mazākus bojājumus, kas galvenokārt saistīti ar bremžu sistēmas un balstiekārtas darbību, kā arī neatbilstošām gaismām. Savukārt pēc CSDD tehniskās apskates datiem, dienā vidēji 13 automobiļiem aizliedz turpmāku dalību ceļu satiksmē, no kuriem lielākajai daļai (62%) ir problēmas ar bremžu sistēmu.

Laika prognoze

-10.7°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 94%
Wind: ZR at 3.2 kmh
Otrdiena-16°C/-13°C
Trešdiena-12°C/-6°C
Ceturtdiena-12°C/-8°C
Piektdiena-13°C/-8°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Mēness aptumsuma pirmdienā dažiem būs vērojams neliels prāta aptumsums (piedodiet, nekā personīga). Tāpēc svarīgas lietas: darījumus, sapulces, tikšanās, komandējumus un operācijas būtu vēlams atlikt uz pāris dienām. Nebrīnieties, ka daudzi būs nervozi, neizgulējušies un kašķīgi. Tāpēc iespējami dažādi „fors mažor” apstākļi: gan revolūcijas, gan terora akti, gan vulkāna izvirdumi vai pat tornado (tpu, tpu, nu cerēsim, ka tik traki nebūs). Tāpēc vismaz tu un es mēģināsim necelt vētru ūdens glāzē, darīt savu darāmo, nekontaktējoties ar cilvēkiem, kuri mūs kaitina un izsit no līdzsvara. Vai norunāts?

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Saeimā iesniegto iniciatīvu noteikt 32 darba stundas nedēļā?