1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-08-2018
Vārdadienas šodien: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Rakstos

Ar koka tapām aizdarināta bāka

Lai mudinātu autovadītājus ikdienā rūpēties par sava spēkrata tehnisko stāvokli un atgādinātu, ka katrs šoferis atbildīgs par sava auto drošību ceļu satiksmē, CSDD uzsākusi kampaņu “Mēs par drošu auto!”.
“Viens no drošas satiksmes garantiem ir drošs auto. Diemžēl ir autovadītāji, kuri, piedaloties ceļu satiksmē, vai nu neapzinās situācijas nopietnību, vai vienkārši ir pavirši gan pret sava spēkrata tehnisko stāvokli, gan pret savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām. Saplēstas riepas un pilnībā nodiluši protektori, izrūsējuši caurumi auto virsbūvē un detaļās, ielauztas balstiekārtas – no tehniskajās apskatēs un kontrolēs uz ceļiem redzētā kļūst baisi, iedomājoties, ka šādas automašīnas brauc mums pretī. Vēl biedējošāki ir transportlīdzekļu vadītāji, kuri pašrocīgi veic dažādus radošus uzlabojumus, cenšoties novērst radušās problēmas. Piemēram, ar koka tapām aizdarina pilošo benzīna bāku vai ar savilcējiem piestiprina izrūsējušo un nost krītošo izpūtēju,” par pārbaudēs pieredzēto stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks JĀNIS LIEPIŅŠ.
Eksperts arī norāda, ka šādu transportlīdzekļu dalība satiksmē ir bumba ar laika degli. Nelaime var notikt brīdī, kad nāksies strauji reaģēt negaidītā situācijā, kas galarezultātā var novest pie traģiskām sekām, iesaistot arī citus satiksmes dalībniekus. Tāpat CSDD veiktajās pārbaudēs uz ceļiem vidēji katram desmitajam automobilim atklāj lielākus vai mazākus bojājumus, kas galvenokārt saistīti ar bremžu sistēmas un balstiekārtas darbību, kā arī neatbilstošām gaismām. Savukārt pēc CSDD tehniskās apskates datiem, dienā vidēji 13 automobiļiem aizliedz turpmāku dalību ceļu satiksmē, no kuriem lielākajai daļai (62%) ir problēmas ar bremžu sistēmu.

Laika prognoze

16°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 88%
Wind: SE at 7 kmh
Svētdiena13°C/23°C
Pirmdiena14°C/21°C
Otrdiena9°C/20°C
Trešdiena13°C/22°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
LU4
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Ja kāds no Jums ir padevies ažiotāžai par šodienas laimīgo kāzu datumu – 18.08.18, tad gribu Jūs nedaudz atvēsināt, ka šodien noslēgtās laulības nebūs nemaz tik rožainas kā solīts. Tāpēc prātīgāk būtu tās atlikt uz ļoti skaistu datumu – 1.septembri. Ja nu Jūsu viesi jau sēd pie kāzu galda un sauc „Rūgts!”, neko darīt. Tik traka jau tā kopdzīve nebūs, ja būsiet toleranti un piekāpīgi. Jo ļoti bieži būs vēlēšanās noskaidrot: kurš ģimenē galvenais? Te nu derētu atcerēties vecāku padomu: gudrākais piekāpjas.

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat iniciatīvu aizliegt reklamēt ātros kredītus medijos?