1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-05-2019
Vārdadienas šodien: Eduards, Edvards, Varis

Rakstos

Izcīna uzvaru vides dizaina konkursā

No 27. līdz 29.septembrim Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (BPVV) audzēknes Elīna Kļanska, Viola Garā, Selīna Švāgere, Agita Matule un skolotāja Anita Matule-Bordāne ciemojās Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kur piedalījās aktivitātē “Urbānās vides ainavu dizains mērogā”. Noklausījušies arhitektu lekcijas par pilsētvides dizainu “Urbānās ainavas mazā mērogā”, “Daugavpils publisko vietu ainavas”, “Urbānas publisko vietu instalācijas”, pēcpusdienā visi aktivitātes dalībnieki saņēma uzdevumu izveidot “Saules skolas” iekšpagalma dizaina objekta maketu mērogā. Visu nākamo dienu komandas veidoja dizaina objektus, izmantojot dažādus materiālus, piemēram, koku, papīru, plastikātu, stiklu. “Mēs izvēlējāmies strādāt ar plastikātu. Tā bija jauna pieredze - iepazīt jaunus materiālus un tehnoloģijas,” stāsta skolotāja A.Matule-Bordāne.
Pēc labas atpūtas savas viesnīcas SPA kompleksā vakarā viesnīcas istabiņās turpinājās sagatavošanās nākamās dienas aktivitātei – darba prezentēšanai angļu valodā. Pavisam sacensībā piedalījās sešas komandas: trīs Lietuvas skolēnu, divas “Saules skolas” Interjera dizaina nodaļas 2.kursa audzēkņu komandas, kā arī Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas komanda. Darbus izvērtēja profesionāli Daugavpils dizaineri un arhitekti. “Bijām patīkami pārsteigtas par iegūto 1.vietu un komplimentiem. Ar gandarījuma sajūtu devāmies mājās un nopelnīto torti nobaudījām mājupceļā Ičas krastā,” pastāstīja skolotāja A.Matule-Bordāne.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Šinī svētdienā galvenais – nesēdēt mājās. Jo tuvāk dabai, jo labāk. Izvēlies pats (-i): dārzs, mežs, pļava vai ūdeņi. Tāpat šodien ieteicams visu uztvert ar humoru, jo kuriozu netrūks. Piemēram, avīzes vietā no kioska vīrs atnesīs loterijas biļetes, bērns no veikala maizes vietā konfektes, bet pati, izvedot sunīti (vai bērnu) pastaigā, atgriezīsies ar kaimiņienes uzdāvinātajiem puķu vai kāpostu stādiem, kurus pati pēc tam nezināsi kur likt. Neprāto, liec vien vagās vai dobēs! Šodien tie labi iesakņosies un augs griezdamies. Netici, bet tu pamēģini! Čakli rosoties, šodien galvenais – ērti apavi, jo dabūt kādu nejauku, ilgi dzīstošu noberzumu vai tulznu būs vieglāk par vieglu.