1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-02-2019
Vārdadienas šodien: Kintija, Kora

Rakstos

Konkurss “Gada jaunais autovadītājs”

“Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) informē un aicina vidusskolēnus piedalīties konkursā “Gada jaunais autovadītājs”. Tas paredzēts 15 - 18 gadu veciem jauniešiem, jo pēc statistikas datiem tieši viņi visbiežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos.
Konkurss paredzēts divās daļās. Interneta adresē www.gadaautovaditajs.lv līdz 2019.gada marta beigām jāaizpilda 15 jautājumu tests vismaz trīs jauniešiem no klases. Tas ir nosacījums, lai kvalificētos konkursa klātienes kārtai. Testu gan aicināti aizpildīt visi skolēni, jo rezultātu nosaka katras klases labākais sniegums. Tādēļ, jo vairāk skolēnu testu aizpilda, jo palielinās iespēja izcīnīt apmācības. Savukārt no 1.aprīļa līdz pat mācību gada beigām 30 klasēm būs iespēja savā skolā noklausīties satiksmes drošības lekciju, izmēģināt auto apgāšanās stendu (avārijas imitāciju), kā arī alkohola reibumu imitējošas brilles, kuras uzliekot, jāveic dažādi uzdevumi.
Projekta kuratore un CSDD pārstāve Valda Kjaspere stāsta, ka konkurss veidots ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem un personīgās drošības iespējām ceļu satiksmē. Tostarp paredzēts mācīt jauniešiem uzvedības kultūru ceļu satiksmē, lai preventīvi mazinātu topošo autovadītāju izraisīto satiksmes negadījumu skaitu un to sekas. CSDD arī pateicas aktīvākajām skolām, kuras jau uzsākušas dalību konkursā.

Laika prognoze

2.6°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 53%
Wind: DDA at 4.8 kmh
Otrdiena2°C/4°C
Trešdiena-6°C/3°C
Ceturtdiena-11°C/-3°C
Piektdiena-9°C/-2°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Skopajā pirmdienā nebaidies iemantot skopā Anša slavu un pārskaiti vien vērdiņus savā maciņā. Tā tu ietaupīsi naudu gan apkures rēķinam, gan kredīta atmaksai. Lai citi šodien dāsni aizdod naudu gan pa labi, gan pa kreisi. Baidos, ka jau pēc nedēļas viņi kodīs pirkstos par savu labdarību, jo parādnieki nesteigsies atdot parādus ātrāk par Vasarsvētkiem. Arī no dažādu darījumu slēgšanas un lietišķām pārrunām labāk atturēties, jo mūsu 6.maņa jeb intuīcija šodien paņēmusi brīvdienu. Un bez tās jau nu nekāda pilnās lozes izvilkšana nesanāks. Netici? Bet tu pamēģini?