1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
07-12-2018
Vārdadienas šodien: Guna, Judīte

Rakstos

Konkurss “Gada jaunais autovadītājs”

“Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) informē un aicina vidusskolēnus piedalīties konkursā “Gada jaunais autovadītājs”. Tas paredzēts 15 - 18 gadu veciem jauniešiem, jo pēc statistikas datiem tieši viņi visbiežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos.
Konkurss paredzēts divās daļās. Interneta adresē www.gadaautovaditajs.lv līdz 2019.gada marta beigām jāaizpilda 15 jautājumu tests vismaz trīs jauniešiem no klases. Tas ir nosacījums, lai kvalificētos konkursa klātienes kārtai. Testu gan aicināti aizpildīt visi skolēni, jo rezultātu nosaka katras klases labākais sniegums. Tādēļ, jo vairāk skolēnu testu aizpilda, jo palielinās iespēja izcīnīt apmācības. Savukārt no 1.aprīļa līdz pat mācību gada beigām 30 klasēm būs iespēja savā skolā noklausīties satiksmes drošības lekciju, izmēģināt auto apgāšanās stendu (avārijas imitāciju), kā arī alkohola reibumu imitējošas brilles, kuras uzliekot, jāveic dažādi uzdevumi.
Projekta kuratore un CSDD pārstāve Valda Kjaspere stāsta, ka konkurss veidots ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem un personīgās drošības iespējām ceļu satiksmē. Tostarp paredzēts mācīt jauniešiem uzvedības kultūru ceļu satiksmē, lai preventīvi mazinātu topošo autovadītāju izraisīto satiksmes negadījumu skaitu un to sekas. CSDD arī pateicas aktīvākajām skolām, kuras jau uzsākušas dalību konkursā.

Laika prognoze

1°C

Balvi

Sniegs
Humidity: 93%
Wind: SE at 14 kmh
Otrdiena-1°C/1°C
Trešdiena-3°C/0°C
Ceturtdiena-4°C/-2°C
Piektdiena-6°C/-3°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Skaudīgajā pirmdienā daudzi sajutīs, cik viņus stipri „mīl” kāds kaimiņš, rads vai kolēģis. Nebrīnieties, ja Jums tiks uzdoti netaktiski jautājumi: „Par cik nopirki? Par cik pārdevi? Kur ņēmi naudu?”Joprojām gan darbā, gan uz ielas vai veikalā var saskrieties ar kādu histērisku būtni (gan sievieti, gan vīrieti). Tāpēc centieties saglabāt angļu mieru, „neskaldīt matus” un būt lielisks (-a) diplomāts (-e), kas konfliktā neaizstāvēs ne Jānīti, ne Anniņu, bet ieturēs neitralitāti. Veselības jomā problēmas var sagādāt ceļi, locītavas, kaulu sistēma un nervi.

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Valsts kontroles atzinumu, ka skolēnu pārvadājumi nereti ir neracionāli un nepārdomāti?