1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-05-2019
Vārdadienas šodien: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Rakstos

Konkurss “Gada jaunais autovadītājs”

“Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) informē un aicina vidusskolēnus piedalīties konkursā “Gada jaunais autovadītājs”. Tas paredzēts 15 - 18 gadu veciem jauniešiem, jo pēc statistikas datiem tieši viņi visbiežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos.
Konkurss paredzēts divās daļās. Interneta adresē www.gadaautovaditajs.lv līdz 2019.gada marta beigām jāaizpilda 15 jautājumu tests vismaz trīs jauniešiem no klases. Tas ir nosacījums, lai kvalificētos konkursa klātienes kārtai. Testu gan aicināti aizpildīt visi skolēni, jo rezultātu nosaka katras klases labākais sniegums. Tādēļ, jo vairāk skolēnu testu aizpilda, jo palielinās iespēja izcīnīt apmācības. Savukārt no 1.aprīļa līdz pat mācību gada beigām 30 klasēm būs iespēja savā skolā noklausīties satiksmes drošības lekciju, izmēģināt auto apgāšanās stendu (avārijas imitāciju), kā arī alkohola reibumu imitējošas brilles, kuras uzliekot, jāveic dažādi uzdevumi.
Projekta kuratore un CSDD pārstāve Valda Kjaspere stāsta, ka konkurss veidots ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem un personīgās drošības iespējām ceļu satiksmē. Tostarp paredzēts mācīt jauniešiem uzvedības kultūru ceļu satiksmē, lai preventīvi mazinātu topošo autovadītāju izraisīto satiksmes negadījumu skaitu un to sekas. CSDD arī pateicas aktīvākajām skolām, kuras jau uzsākušas dalību konkursā.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Rosīga diena rosīgiem ļaudīm, kad var darīt jebko un izdosies jebkas. Galvenais ir neslinkot, turēt ausis un acis vaļā. Jo apkārt virmos ne tikai smaržīgais pavasara gaiss, bet arī daudzas un dažādas iespējas. Tāpēc šodien ieteicams pat neliels risks saprāta robežās. Pat, ja nepaveiksies, nekas – labāk nožēlot to, ko esi pamēģinājis. Nekā to, ka aiz savām bailēm un neuzņēmības garām esi palaidis (-usi) savu mūža iespēju karjerā vai mīlestībā.