1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-02-2019
Vārdadienas šodien: Kintija, Kora

Rakstos

Noslēgusies stacionāro fotoradaru uzstādīšana

Uz Latvijas ceļiem uzstādīts pēdējais – 100. – stacionārais fotoradars. Līdz ar to “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sekmīgi izpildījusi valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu līdz šī gada beigām uz Latvijas ceļiem uzstādīt 100 ātruma mērierīces.

Mūspuses novados stacionāro fotoradaru uzstādīšana nebija ieplānota. Savukārt kopumā, kā informē CSDD, stacionārie fotoradari jau pierādījuši savu efektivitāti – ceļu satiksmes negadījumu kopskaits radaru tuvumā samazinājies par 47%, bet par 45% samazinājies smago ceļu satiksmes negadījumu skaits. Savukārt radaru vietās nav bojāgājušo negadījumos, kas saistīti ar ātruma pārsniegšanu.
Valdība lems, vai turpināt stacionāro fotoradaru uzstādīšanu. Iespējams, jau tuvākajā nākotnē CSDD būs jānodrošina papildu stacionāro fotoradaru izvietošana uz Latvijas ceļiem. Papildus tam CSDD tuvākajā laikā plāno īstenot Latvijā vēl nebijušu jaunumu – vidējā braukšanas ātruma kontroles pilotprojektu. Ātruma kontroles pilotprojekts ar vidējā ātruma noteikšanas sistēmu paredz, ka automašīnas ātrumu mēra, ņemot vērā laiku, ko auto pavada no viena punkta līdz nākamajam. Sākotnēji to īstenos uz šosejas Tīnūži – Koknese. Ja pilotprojekts būs veiksmīgs, šādas sistēmas ieviesīs arī citos ceļu posmos.

Laika prognoze

2.6°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 53%
Wind: DDA at 4.8 kmh
Otrdiena2°C/4°C
Trešdiena-6°C/3°C
Ceturtdiena-11°C/-3°C
Piektdiena-9°C/-2°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Skopajā pirmdienā nebaidies iemantot skopā Anša slavu un pārskaiti vien vērdiņus savā maciņā. Tā tu ietaupīsi naudu gan apkures rēķinam, gan kredīta atmaksai. Lai citi šodien dāsni aizdod naudu gan pa labi, gan pa kreisi. Baidos, ka jau pēc nedēļas viņi kodīs pirkstos par savu labdarību, jo parādnieki nesteigsies atdot parādus ātrāk par Vasarsvētkiem. Arī no dažādu darījumu slēgšanas un lietišķām pārrunām labāk atturēties, jo mūsu 6.maņa jeb intuīcija šodien paņēmusi brīvdienu. Un bez tās jau nu nekāda pilnās lozes izvilkšana nesanāks. Netici? Bet tu pamēģini?