1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-04-2019
Vārdadienas šodien: Armanda, Armands

Rakstos

Kūlas ugunsgrēki

No 23.marta līdz 2.aprīlim (ieskaitot) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests mūspusē saņēma izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem Balvu novada Bērzkalnē (dega arī atkritumi un dzīvžogs), Briežuciema pagastā, Kubulu pagastā, Rugāju novada Lazdukalna pagastā, Viļakas novada Vecumu un Kupravas pagastos, kā arī Balvos, Rūpniecības ielā. Tāpat Balvos, Vidzemes ielā, neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi. Visu minēto ugunsgrēku iespējamais iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.
Informējam, ka VUGD kopā ar policiju mūspusē veiks reidus, lai kontrolētu, vai iedzīvotāji ievēro ugunsdrošības noteikumu prasības un nededzina pērno zāli. Ja konstatēts pārkāpums, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu tiek uzsākta administratīvā lietvedība. Normatīvajos aktos paredzēti šādi sodi: par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro; par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro. Tāpat, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Tu neticēsi, bet Otrās Lieldienas solās būt labākas par pirmajām. Ar piebildi, ja vakar nebūsi daudz dzēris, ēdis un gāzis (-usi) podus. Šodien vari veiksmīgi uzsākt ko jaunu: vienalga lielu vai mazu; vari apmeklēt jauku pasākumu; vari sagaidīt savas trakās idejas atbalstu no radiem, draugiem vai pat deputātiem; vari gūt grandiozu baudu gan no kāda smalka deserta, gan no mīļa cilvēka (kā, jā, tas ir tas, par ko tu domāji!). Lai tev viss izdodas!