1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-06-2019
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

Rakstos

Kūlas ugunsgrēki

No 23.marta līdz 2.aprīlim (ieskaitot) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests mūspusē saņēma izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem Balvu novada Bērzkalnē (dega arī atkritumi un dzīvžogs), Briežuciema pagastā, Kubulu pagastā, Rugāju novada Lazdukalna pagastā, Viļakas novada Vecumu un Kupravas pagastos, kā arī Balvos, Rūpniecības ielā. Tāpat Balvos, Vidzemes ielā, neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi. Visu minēto ugunsgrēku iespējamais iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.
Informējam, ka VUGD kopā ar policiju mūspusē veiks reidus, lai kontrolētu, vai iedzīvotāji ievēro ugunsdrošības noteikumu prasības un nededzina pērno zāli. Ja konstatēts pārkāpums, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu tiek uzsākta administratīvā lietvedība. Normatīvajos aktos paredzēti šādi sodi: par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro; par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro. Tāpat, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Tā kā ne darbā, ne biznesā šodien kalnus gāzt neizdosies, tad parūpēsimies par savu izskatu: matiem, nagiem, sejas ādu. Jo papardes zieda meklēšanas diena nav aiz kalniem. Pat, ja nav naudas dārgām procedūrām, tad tev ir rokas un kājas. Tāpēc pēc darba, aidā, uz pļavu un pieplūc ceļmallapas vai lielā dadža lapas vai pat ar lāpstu izroc arī saknes. Nē, nē, ēst tev tās nevajadzēs, bet pavārīt gan minūtes 30. Pēc tam ar šo novārījumu var gan mazgāt, gan skalot matus. Ja šo procedūru 1x nedēļā atkārtosi vismaz mēnesi, es tev garantēju satriecoši skaistus un veselīgus matus. Citas skaistumkopšanas maskas un receptes meklē internetā vai vecmāmiņas vecajā kladē. Lai izdodas!