1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-10-2019
Vārdadienas šodien: Severīns, Urzula

Rakstos

Greizsirdības dēļ ar nazi iedur vēderā

Latvijas Republikas Prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste UNA RĒĶE informē, ka Balvu rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi sievieti par slepkavības mēģinājumu.

“Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētā sieviete sadūra savu paziņu (vīrieti), ar kuru bija intīmās attiecībās, jo viņš runāja pa telefonu ar kādu citu sievieti. Apsūdzētā, būdama alkohola reibumā, izteica draudus vīrietim un personai, ar kuru viņš sarunājās. Greizsirdības motīvu vadīta, apsūdzētā slepkavības nolūkā uzbruka vīrietim un tīši izdarīja dūrienu ar nazi vēderā, nodarot viņam smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus. Cietušajam laikus tika sniegta medicīniskā palīdzība un vīrietis izdzīvoja. Ar savām darbībām apsūdzētā izdarīja Krimināllikuma 15.panta ceturtajā daļā un 116.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu. Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai,” informē prokuratūra.
Atgādinām, ka pirms nepilnām trīs nedēļām Rēzeknes tiesa Balvos par vainīgu slepkavībā pastiprinošos apstākļos atzina citu sievieti – Balvu novada Bērzkalnes pagasta iedzīvotāju Lauru Bukovsku, piespriežot viņai 11 gadus un sešus mēnešus cietumsodu. Savukārt viņas brāļus (Jāni un Juri Bukovskus), kuri arī bija iesaistīti šajā notikumā, tiesāja pēc krietni maigāka Krimināllikuma panta (nelikumīga brīvības atņemšana), abiem piespriežot astoņus mēnešus cietumā.

Par 116.pantu - vismaz pieci gadi cietumā
Krimināllikuma 15.panta (pabeigts un nepabeigts noziedzīgs nodarījums) 4.daļa nosaka, ka par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Savukārt Krimināllikuma 116.pants (slepkavība) paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trīs gadiem.

Krimināllietu atklātā tiesas sēdē izskatīs Rēzeknes tiesā Balvos, 23.oktobrī pulksten 10. Tiesnese – Simona Gmireka. Kā apsūdzētā norādīta SVETLANA PISUKOVA.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Informācijas pirmdienā patiks tev tas vai nepatiks, bet ziņas pie tevis plūdīs no visām pusēm. Tev tās būs prasmīgi jāizsijā: jāatdala graudi no pelavām (patiesība no tenkām). Diena piemērota iesākto lietu pabeigšanai, nevis jaunu uzsākšanai. Tāpat šodien ieteicamas sporta aktivitātes mērenās devās. Ja tev nav tas vecums, kad skriet maratonu vai pārpeldēt baseinu 10x, tad intereses pēc aizej ar savu bērnu (vai mazbērnu) uz viņa treniņu futbolā, karatē vai sporta dejās. Tici man, ka tas būs patīkami jums abiem (-ām). Jūs atcerēsieties savus skolas gadus, bet bērns (vai mazbērns) sajutīsies kā čempions jūsu acīs. Un tas noteikti lieliski uzlabos jūsu attiecības. Netici?! Bet tu pamēģini.


 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat ieceri ievērojami paaugstināt valsts finansējumu politiskajām partijām?