1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-02-2020
Vārdadienas šodien: Alma, Annemarija

Rakstos

Ziemas riepas - obligātas no 1.decembra!

 

Atgādinām, ka no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm atļautas no 1.oktobra līdz 1.maijam.

Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam. Šo kārtību nosaka Ceļu satiksmes noteikumi. Tāpat ieteicams neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo braucot nodilst gan protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari. Pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi - gads, kad riepa ražota.
Jāpiebilst, ka, lai uzlabotu transportlīdzekļa drošību uz ceļa, vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kg katra ass un automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kg priekšējā stūrējamā ass jāaprīko ar vienādām riepām (izgatavotājam un protektora zīmējumam jābūt identiskam). Jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.