1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
14-07-2020
Vārdadienas šodien: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Rakstos

Viļakas jaunieši ciemojas Armēnijā

Novembrī Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra pārstāvji viesojās Armēnijā, kur sadraudzējās ar vienaudžiem no Gruzijas, Polijas un Armēnijas. 16 jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kā arī četri komandu līderi viesojās Armēnijas kultūras galvaspilsētā Gyumri. Ciemiņiem bija iespēja gida pavadībā iepazīt arī valsts galvaspilsētu. Četru valstu pārstāvju tikšanās iemesls bija dalīties pieredzē par vides problēmām. Īpašu uzmanību viņi pievērsa atkritumu šķirošanai, to pārstrādei un samazināšanai, kas Armēnijā ir ļoti aktuāla tēma.
Apmaiņas laikā jaunieši diskutēja par dažādām atkritumu piesārņojuma problēmām, prezentēja situācijas savās valstīs un piedalījās aktivitātēs, kas veicināja izpratni par atkritumu šķirošanas, pārstrādes un samazināšanas nozīmi, kā arī iesaistīja vietējo sabiedrību aktivitātēs, skaidrojot dažādu atkritumu veidu ietekmi uz vidi. Jaunieši rīkoja arī nacionālos vakarus, kuros prezentēja savu kultūru un tradīcijas, kā arī nacionālos ēdienus.
Viens no izaicinājumiem apmaiņas dalībniekiem bija komunikācija svešvalodā, jo ne vienmēr bija viegli atrast īstos vārdus, lai paustu savu viedokli, bet viesošanās noslēgumā šīs barjeras bija samazinājušās un valodas lietošana pozitīvi ietekmēja tās pārzināšanu.

vadi

Veiksmes prognoze


.