1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
14-07-2020
Vārdadienas šodien: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Rakstos

Pārbaudes par pārkāpumiem robežas izbūvē

Pēc iepazīšanās ar 2020.gada 8.janvāra Valsts kontroles revīzijas ziņojumu “Vai valsts budžeta līdzekļi Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecībai un uzturēšanai ir izlietoti likumīgi, sasniedzot izvirzītos mērķus un rezultātus?”, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis Valsts robežsardzes priekšniekam Guntim Pujātam un Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram Ērikam Ivanovam veikt disciplinārizmeklēšanas, lai noskaidrotu un izvērtētu valsts robežas joslas izbūves un uzturēšanas procesā un zemes atsavināšanas procesā iesaistīto nodarbināto atbildību.

Papildus tam ministrs aicinājis Valsts policiju un Iekšējās drošības biroju savas kompetences ietvaros izvērtēt Valsts kontroles ziņojumā norādīto informāciju par iespējamiem likuma pārkāpumiem un izlemt par kriminālprocesa uzsākšanas pamatu. “Nav pieņemams, ka robežas izbūves un uzturēšanas procesā tikusi pieļauta Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļu izsaimniekošana. Ļoti nopietni uztveru Valsts kontroles revīzijā atklāto informāciju un Latvijas iedzīvotāju labā ceru, ka sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm pēc iespējas ātrāk tiks identificētas atbildīgās personas,” pauž iekšlietu ministrs S.Ģirģens.
Atgādinām, ka Valsts kontrole revīzijas ziņojumā konstatējusi iespējamu nelikumīgu rīcību saistībā ar valsts robežas joslas izbūves un uzturēšanas procesu, norādot arī uz sekojošo: pieļauta prettiesiska rīcība ar būvdarbu laikā iegūto koksni; konstatētas apjomīgas atkāpes no apstiprinātā būvprojekta un normatīvo aktu neievērošana, pasūtot un apmaksājot darbus šķeldas klājuma taku risinājumam; normatīvo aktu neievērošana, pasūtot un samaksājot no valsts budžeta līdzekļiem robežas joslas uzturēšanas darbus vietās, kur valsts robeža iet pa upēm un ūdenstilpēm; prettiesiska zemes atsavināšana ārpus valsts robežas joslas. Tāpat Valsts kontrole pēc veiktās revīzijas atzīst, ka pieļautas izmaiņas apstiprinātā būvprojekta konstruktīvajos risinājumos un būvdarbu apjomā, kas nākotnē no valsts budžeta prasīs daudz vairāk izdevumu, nekā sākotnēji aprēķināts. Reālā situācija liecina, ka darbu pabeigšanai uz Latvijas – Krievijas robežas būs jāmeklē papildus finansējums. Proti, nepieciešami 4,69 miljoni eiro, no kuriem Iekšlietu ministrijai 2020.gadā būs pieejami tikai 1,16 miljoni eiro. “Ierīkojot Latvijas un Krievijas valsts robežas joslu, vismaz 7,14 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu un mantas izlietoti prettiesiski. Robežas joslas projekts līdz šim realizēts, nerēķinoties ne ar apstiprinātajiem plāniem, ne likumiem, ne lietderības vai ekonomiskiem pamatojumiem. Tādēļ Valsts kontrole vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās, aicinot izvērtēt atbildīgo personu saukšanu pie atbildības. Ņemot vērā, ka šogad jāuzsāk Latvijas un Baltkrievijas valsts robežas joslas ierīkošanas darbi, Iekšlietu ministrijai nekavējoties jārīkojas, lai nepieļautu neko tamlīdzīgu arī šajā valsts robežas posmā,” uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

vadi

Veiksmes prognoze


.