1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
05-03-2021
Vārdadienas šodien: Aurora, Austra

Afiša ar 19.februāri (2021.g.)

Viļakā
Ir pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.
Mēs tiksimies gaišās domās un sen neatvērtās fotoalbumu lappusēs, lai kaut mirkli sajustu kopā būšanas prieku.
2021.gadu Viļakas Valsts ģimnāzija pavadīs svētku zīmē, jo šogad tiks svinēta mūsu mīļās skolas 90.gadadiena. Gaidot šo notikumu, ikviens absolvents, pedagogs un darbinieks tiek aicināts dalīties skaistās atmiņās un notikumos, lai kopīgi atskatītos uz skolas vēstures lappusēm. Savu atmiņu stāstu, fotoattēlu vai vēlējumu sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Informācija tiks publicēta Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunizveidotajā facebook lapā un apskatāma klātienē skolas jubilejas pasākumā. Ģimnāzijas atkalredzēšanās svētku pasākums plānots šī gada vasarā. Ar ticību sirdī un cerību gaidīsim svinības klātienē!

Baltinavā
Laipni aicināti piedalīties Sniega skulptūru konkursā.
Dalībai konkursā var pieteikties līdz 22.februārim (ieskaitot), sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29364993, norādot: pieteicēja vārdu, uzvārdu; kontaktpersonas tālruni, e-pastu; sniega skulptūras fotogrāfiju vai video; sniega skulptūras nosaukumu/stāstu.
Konkursam pieteikto skulptūru izvērtēšana notiks līdz šī gada 26.februārim. Apbalvošana - individuāli, sazinoties ar uzvarētājiem. Konkursa nolikums www.baltinava.lv.
24.februārī kultūras nama mazajā zālē no plkst. 9.00 līdz 12.00 donoru diena. Līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un bankas konta numurs.

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē
Brīvdienu piedāvājums visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs pieejams 20. un 21. februārī. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, apkopotās aktivitātes galvenokārt saistītas ar pastaigām svaigā gaisā un iespējām izgaršot vietējo uzņēmēju sarūpētos gardumus ar līdzņemšanas starpniecību.
Rugāju novada saimniecībā “Mežsētas” var apskatīt un samīļot vairāk nekā 300 briežus, kazas un aitas, kā arī poniju Pončiku. Savukārt Kārsavas novada dabas saimniecībā “Ošumājas” varēs iepazīties ar savvaļas zirgiem un amizantajiem spalvainajiem savvaļas liellopiem. Apmeklējot dzīvniekus, līdzi var ņemt burkānus un ābolus, kas būs gards našķis un iespēja sadraudzēties ar saimniecību iemītniekiem. Arī Balvu novada rančo “Ozolmājas” raibais iemītnieku pulks gaidīs zinātkārās ģimenes apmeklēt to sētas un uzzināt, kā tad ziemā jūtas kamielis un vai truši tiešām neguļ ziemas miegu. Tilžas pagasta zirgu sētā “Kapulejas” un Viļakas novada Aizpurvē brīvdienās varēs ne tikai apskatīt un samīļot zirgus, bet arī izvizināties kamanās, jo kas gan par ziemas baudīšanu bez brauciena kamanās pa piesnigušajiem Latgales laukiem.
Mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Kārsavas novada Malnavā, tiks piedāvāta gardo brīvdienu ēdienkarte līdzņemšanai. Vēl viens īpašs Ziemeļlatgales kulinārais ceļojums apmeklētājus gaidīs Viļakas novada Rekovas dzirnavās. Savukārt kultūrvēsturiskajā sētā “Vēršukalns” ģimenes ir aicinātas izstaigāt lauku sētu un iegādāties turpat malkas krāsnī ceptu baltmaizi.
Baltinavas Muižas parkā aktivitātes brīvā dabā visai ģimenei. Ģimenes gaida izjādes zirga mugurā, smilšu mandalu veidošana, zīmēšana sniegā vai slidināšanās no kalniņa un ziemas prieku baudīšana. Balvu pilsēta savā 93 gadu jubilejā aicina uz pastaigu ar vēsturisku noskaņu. Iejūties tā laika cilvēku lomā un dzīvē, izspēlējot virtuālo pastaigu spēli un svētdien savā maršrutā ieplāno iegriezties Arnitas labsajūtu darbnīcā pēc sildoša veselīga dzēriena un citiem labumiem līdzņemšanai.
Iesakām apmeklēt arī iecienītākos dabas objektus Ziemeļlatgalē, kā arī apmeklēt dabas parku “Balkanu kalni” Viļakas novadā, kur pieejamas labiekārtotas distanču slēpošanas trases un darbojas inventāra noma. Ar izzinošas virtuālās orientēšanās spēles Actionbound palīdzību varēs izzināt mazāk zināmus faktus un vietas Ziemeļlatgalē, dodoties pastaigās - Viļakā “Raimonds Pauls”, Baltinavā “Baltinava”, Balvos spēle “Ceļojums laikā”.
Kā papildus motivācija ģimenes lokā apmeklēt kādu no programmā piedāvātajām vietām ir pārsteigums no Ziemeļlatgales uzņēmējiem. Aicinām jūs savas brīvdienas iemūžināt un, publicējot kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram) savas fotogrāfijas, pievienot mirkļbirku#Ziemeļlatgale2021.

Iepazīt Balvus
Iepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (https://ej.uz/44tz).
Interesentiem piedāvājam ielūkoties 27 virtuālajās izstādēs (https://ej.uz/yfo4). No tām 8 ir saistībā ar Balviem: “Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, “Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, “Balvi agrāk un tagad”, “Reiz Balvu muižā”, “Mācītājs - koktēlnieks Antanas Rimovičus”, “Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi - 21.gs. sākums), “Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.
Pieejamas 5 digitālās kolekcijas (https://ej.uz/z28v): “Maize Balvos”, “Balvu Tautas teātris”, “Balvu muiža”, “Balvu pareizticīgo baznīca”, “Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

Afiša

 • Afiša ar 5.martu

  (Afiša)

  Tilžā8.martā Tilžas centrā krāšņs akcents un mazliet no svētku noskaņojuma. Ikvienam būs iespēja nofotografēties zem košās krāsās ietērptas arkas. Rugājos8.martā plkst. 19.00 Sieviešu dienai veltīts koncerts kopā ar mūziķi Juri Ķirsonu....

 • Afiša ar 26.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmuIepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (...

 • Afiša ar 19.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  ViļakāIr pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.Mēs tiksimies gaišās domās un sen...

 • Afiša ar 5.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  BriežuciemāFebruāris - Sveču mēnesis! Ziema pusē, bet lai kādi aukstumi un puteņi, dienas kļuvušas garākas un gaišākas, un gribas jau sasmaržot pavasari. Zināms, ka daudziem mājās ir dažādas svecītes, laika gaitā sakrājušās (pirktas, dāvinātas, pašu...

 • Jau sestdien tiešraidē “Muzikālās bankas” finālšovs LTV1 un Latvijas Radio 2

  (Afiša)

  Sestdien, 30. janvārī plkst. 21.05 LTV1 un Latvijas Radio 2 tiešraidē notiks “Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no 15 klausītāju un ekspertu izraudzītām dziesmām kļūs par 2020.gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Krāšņo...

 • Afiša ar 18.decembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai”. * Ekspozīcija “Ģenerāļa Valda Matīsa piemiņas istaba”.* Ziemeļlatgales mākslinieku konkurss - izstāde. Tēma -...

 • Afiša ar 11.dedcembri (2020.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai”. * Ekspozīcija “Ģenerāļa Valda Matīsa piemiņas istaba”.* Ziemeļlatgales mākslinieku konkurss - izstāde. Tēma -...

 • Afiša ar 4.decembri (2020.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “Tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “Tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns.* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija...

 • Afiša ar 27.novembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “Tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “Tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns.* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale...

 • Afiša ar 20.novembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai atbalstāt eitanāzijas legalizāciju Latvijā?