1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
08-08-2022
Vārdadienas šodien: Mudīte, Vladislava, Vladislavs

Rakstos

Jautājumi un atbildes par sertifikāta derīguma termiņu

No kura datuma stājas spēkā nosacījums par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu?
No 2022.gada 15.februāra.
No kura brīža tiek skaitīts sertifikāta derīguma termiņš?
No nākamās dienas pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas datuma.
Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņi
Veikta primārā Covid-19 vakcinācija: Vaxzevria (Astra Zeneca) – Comirnaty (Pfizer-BioNtech) – Spikevax (Moderna) ar divām vakcīnu devām – 270 dienas (9 mēneši); Jansssen (Johnson&Johnson) ar vienu vakcīnas devu – 150 dienas (5 mēneši).
Pārslimota Covid-19 infekcija pirms Covid-19 vakcinācijas un primārā vakcinācija veikta ar vienu vakcīnas devu: Vaxzevria (Astra Zeneca), Comirnaty (Pfizer-BioNtech), Spikevax (Moderna), Jansssen (Johnson&Johnson) – 270 dienas (9 mēneši).
Primārā vakcinācija veikta ar vienas devas Covid-19 vakcīnu un pārslimota Covid-19 infekcija pēc vakcinācijas: Jansssen (Johnson&Johnson) – 180 dienas pēc pārslimošanas fakta (6 mēneši).
Kā noskaidrot sertifikāta derīguma termiņu?
1. Tiek vērtēts tehniskais risinājums, lai no 15. februāra atspoguļotu paziņojumu par sertifikāta derīguma termiņa beigām katra lietotāja profilā tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv.
2. Šobrīd derīguma termiņu var aprēķināt, apskatot savā sertifikātā norādīto datumu, kurā veikta vakcinācija. Vakcinācijas datums ir redzams sertifikāta pilnās versijas (PDF formātā) sadaļā “Vakcinācijas datums” (pilnā versija ir pieejama, pieslēdzoties www.covid19sertifikats.lv). Piecu vai deviņu mēnešu derīguma laiks ir jārēķina, sākot ar nākamo dienu pēc potes saņemšanas.
Cik ātri kļūst derīgs sertifikāts par balstvakcināciju?
Balstvakcinācijas sertifikāts kļūst derīgs izmantošanai pēc tam, kad vakcinācijas iestāde ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu e veselībā. Vienlaikus jāņem vērā, ka informāciju par veikto balstvakcināciju ārstniecības iestādes drīkst ievadīt E-veselības sistēmā 48 h laikā pēc vakcinācijas. Tiklīdz informācija ir pieejama E-veselības sistēmā, tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir pieejams balstvakcinācijas sertifikāts.
Vai balstvakcinācijas sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?
Balstvakcinācijas sertifikātam šobrīd nav noteikts derīguma termiņš.
Vai bērnu sertifikātiem ir noteikts derīguma termiņš?
Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo bērniem pašlaik nav pieejama balstvakcinācija.
Ja ir pārslimots Covid-19 un pēc tam saņemtas divas potes, vai sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?
Šādā gadījumā sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš.

vadi

Veiksmes prognoze


.