1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-05-2023
Vārdadienas šodien: Lolita, Vitolds

Rakstos

Atgādinājums par ugunsnedrošo periodu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atkārtoti atgādina, ka Valsts meža dienests ar 1.maiju noteicis meža ugunsnedrošā perioda sākumu visā Latvijas teritorijā. Līdz ar to, uzturoties mežā, visiem iedzīvotājiem jāievēro ugunsdrošības prasības.
Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, noteikti vairāki būtiski aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību. Valsts meža dienests arī organizē dežūras meža ugunsnovērošanas torņos. No šiem torņiem tiek novērots mežs, un, ja virs koku galotnēm var redzēt dūmus, tad ir iespējams noteikt, kurā vietā deg mežs. Ir svarīgi, lai dedzināšanas darbi, kas var radīt lielus dūmus, būtu saskaņoti ar administratīvajā teritorijā esošo tuvāko Valsts meža dienesta mežsaimniecību. Ja dedzināšanas darbi netiek saskaņoti, to radītie dūmi var maldināt ugunsnovērošanas torņa dežurantu, kā arī veicināt viltus trauksmes izsludināšanu.
Meža īpašniekiem jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekam jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību ir īpašnieka pienākums.

Veiksmes prognoze


.