1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-01-2020
Vārdadienas šodien: Antis, Antons

Rakstos

Ko jauniešiem nozīmē vārds ‘brīvība’?

Pagājušās nedēļas nogalē Viļakas novada bibliotēkā noslēdzās radošais konkurss “Brīvības cīņām - 100”. “Ko mūsdienās cilvēkam nozīmē vārds ‘brīvība’? Vai mēs paši spējam apzināties, cik gan liels spēks un nozīme tajā slēpjas?” jautājumu sev uzdod Viļakas Valsts ģimnāzijas 10.klases audzēkne Egija Kokoreviča. 20.janvārī, pieminot un godinot 1991.gada barikāžu notikumu dalībniekus, daudzviet Latvijā degs ugunskuri. Un patiesi - ko mums šobrīd nozīmē vārds ‘brīvība’?

Pieminēs prāvestu Albertu Budži

Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule informē, ka 28.janvārī Balvu Novada muzejā ikviens interesents aicināts konferencē pieminēt prāvestu Albertu Budži viņa 90.dzimšanas dienā. Plānoti novadpētniecības lasījumi par dažādām tēmām, piemēram, kā tilžēnieši atceras prāvestu, krucifiksi Ziemeļlatgalē, Bēržu katoļu draudzes un baznīcas vēsture, zīmīgie akmeņi Ziemeļlatgalē, cilvēku dzīves mirkļu un vēstures notikumu mozaīka Balvos un citi.

Medņevietei piešķir mūža stipendiju

 

Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome pirms Ziemassvētkiem piešķīra mūža stipendijas 16 no pieteiktajiem 82 pretendentiem. Priecājamies, ka stipendija piešķirta Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dziedātājai Silvijai Babānei.

 

Cik izmaksās Jaungada salūts Balvos?

Balvu pilsētas iedzīvotāji interesējas, cik lieli līdzekļi atvēlēti svētku salūtam gadumijā?

Balvu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste ILUTA MEŽULE informē, ka pagājušajā gadā salūts izmaksāja 4232 eiro. Savukārt šogad šim mērķim paredzēti par 67 eiro vairāk - 4299 eiro. Tā ir Balvu novada pašvaldības nauda. Savukārt jautāta, vai Balvu pilsētas iedzīvotāji un viesi svētku salūtu varēs vērot arī turpmākajos gados, I.Mežule pastāstīja, ka šobrīd nav informācijas, kas liecinātu, ka turpmāk salūta varētu nebūt.

Pensionārus mudina rakstīt dzeju

Latgales reģionālā pensionāru apvienība aicina Latgales pensionāru biedrības piedalīties literārajā konkursā – līdz 1.februārim iesniedzot dzeju par tēmām “Latgale” un “ Ģimene”. Konkursa mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar senioru un pensionāru radošajiem darbiem un dot iespēju Latgales pensionāriem un senioriem izteikt sevi.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai droši dzīvot daudzdzīvokļu namos?