1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
06-10-2022
Vārdadienas šodien: Daumants, Druvvaldis

Rakstos

Pārbaudes darbs arī dabaszinībās

No 2023./2024. mācību gadu skolēniem būs jākārto arī valsts pārbaudes darbs dabaszinībās vispārīgajā līmenī fizikā, ķīmijā vai bioloģijā vismaz optimālajā līmenī – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos, kurus 27.septembrī atbalstīja valdībā.

Atbrīvo no amata direktori

 

22.septembrī Balvu novada domes sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu par Balvu Valsts ģimnāzijas (BVĢ) direktores atbrīvošanu no amata. 26.septembrī ārkārtas domes sēdē deputāti lēma par BVĢ direktora amata konkursa izsludināšanu un pretendentu atlases komisijas izveidi.

 

Iepriecini režisori!

14.oktobrī Balvu Tautas teātra režisorei, arī Balvu pilsētas Goda pilsonei Vairai Resnei paliek 50 gadi kopš pirmā teātra mēģinājuma. Balvu Kultūras un atpūtas centra darbinieki aicina iepriecināt režisori, rakstot vēstuli. Teātra mīļotāji aicināti dalīties atmiņās par izrādēs redzēto, piedzīvoto mēģinājumos, par kopīgiem mirkļiem ar režisori svētkos un ikdienā. Vēstules līdz minētajam datumam var iemest “Vaduguns” pasta kastītē, var sūtīt pa pastu uz adresi Balvos, Teātra ielā 8, vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Vēstules nodosim režisorei, autoru atļaujas gadījumā publicēsim avīzē.

Bērnu interešu izglītība – izdevumi, par kuriem var atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli

Līdz ar jauno mācību gadu atsākas arī dažādas interešu nodarbības, tādēļ Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vecāki vai citi ģimenes locekļi var atgūt daļu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa arī no tās summas, kas gada laikā tiek samaksāta par bērnu (līdz 18 gadu vecumam) interešu izglītību. VID aicina vecākus vai citus ģimenes locekļus, maksājot par bērnu interešu izglītību, uzkrāt un saglabāt maksājumus apliecinošos dokumentus – čekus, kvītis, internetbankas izdrukas u.tml.

Nodokļa atmaksa pienākas par tiem pulciņiem, ko piedāvā izglītības iestāde, kā arī par pulciņiem, ko piedāvā cita juridiska vai fiziska persona, kas nav reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā, taču tai ir pašvaldības izsniegta speciāla licence pulciņa darbībai.
Informācija par to, vai konkrētā pulciņa organizētājs ir izglītības iestāde, ir pieejama Izglītības iestāžu reģistrā https://viis.gov.lv . Savukārt par pašvaldības izsniegtajām licencēm ir jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā, piemēram, Rīgas pašvaldības interešu izglītības programmu īstenotājiem izsniegtās licences ir pieejamas elektroniskā veidā portālā www.e-skola.lv.
Atgādinām, ka maksājumu apliecinošajam dokumentam obligāti ir jāliecina, ka maksājums veikts par bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un jānorāda arī saņemtā pakalpojuma veids (pulciņa nosaukums).
Gada ienākumu deklarācija kopā ar attaisnojuma dokumentiem ir jāiesniedz tam vecākam, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un kura personas dati ir norādīti maksājumu apliecinošajā dokumentā, norēķinoties par interešu izglītību.
Visu 2022. gadu vēl var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējiem trim gadiem, pievienojot tai attiecīgajā gadā veiktos maksājumus par izglītību (tajā skaitā bērnu interešu izglītību), ārstniecību un citiem attaisnotajiem izdevumiem.
Atgādinām, ka attaisnotajos izdevumos par visu veidu izglītību (tajā skaitā interešu izglītību) un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa par vienu bērnu 2021.gadā ir 600 eiro. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2021.gadu, no šīs summas var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu 20 % apmērā. Ja gada laikā samaksātā summa par minētajiem izdevumiem būs lielāka par 600 eiro, izdevumu pārsnieguma daļa tiks pārcelta uz nākamajiem trim gadiem. Ja gada ienākumu deklarācija tiek iesniegta elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, summas atlikums tiek aprēķināts un pārcelts automātiski.
Lai gada laikā saņemtie čeki, kvītis un citi maksājumu dokumenti par attaisnotajiem izdevumiem nepazustu, neizbalētu vai citādi neietu zudumā un, sākot ar nākamā gada martu, tos ātri un ērti varētu pievienot gada ienākumu deklarācijai, aicinām izmantot speciāli tam radīto bezmaksas mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”. Tajā var pakāpeniski visa gada laikā uzkrāt čeku, kvīšu un citu maksājumu dokumentu fotogrāfijas un to aprakstus. Nākamā gada martā, aizpildot Gada ienākumu deklarāciju, šie dokumenti jau būs automātiski pieejami VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) un tos varēs ērti pievienot deklarācijai. Bezmaksas mobilā lietotne “Attaisnotie izdevumi” ir pieejama uzstādīšanai viedtālruņos – Google Play un App Store vietnēs. Plašāka informācija par maksājuma dokumentu pievienošanu un nosūtīšanu pieejama VID tīmekļvietnē.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī sazināties ar VID, izmantojot EDS sadaļu “Sarakste ar VID”.

Pārsteigs pirmklasniekus

Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” nāk klajā ar iniciatīvu, kuru īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Uzņēmums apņēmies apsveikt visus Latvijas, tostarp Balvu novada, pirmklasniekus ar skolas sākumu, uzdāvinot leģendārā un daudzu mīlētā zīmola “Kārums” biezpiena sieriņus.

vadi

Veiksmes prognoze


.