1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-05-2024
Vārdadienas šodien: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Rakstos

Pirmatskaņos latgaliešu autoru stāstus

Turpinot latgaliešu mūsdienu literatūras iemūžināšanas un popularizēšanas darbu, no 21. līdz 24.maijam raidījuma “Ielūdz Radioteātris” laikā katru vakaru plkst. 22.05 Latvijas Radio 1 ēterā pirmatskaņojumu piedzīvos latgaliešu prozas darbu izlase – stāsti un esejas, kuru autori ir Annele Slišāne, Valentins Lukaševičs, Raibīs (Oskars Orlovs) un Egita Kancāne.

Aicina noskatīties filmu “Kopā ar Ukrainu”

17.maijā plkst. 18.00 Medņevas tautas namā būs iespējams vērot filmu “Kopā ar Ukrainu”. Filma veidota, izmantojot Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa un viņa komandas uzņemtos videomateriālus, kas tapuši, esot Ukrainā, sarunājoties ar karavīriem, vietējo pašvaldību vadītājiem un citiem karadarbībā iesaistītajiem. Pēc filmas E.Helmanis dalīsies personīgajā pieredzē par piedzīvoto karadarbības zonā. Brīdinājums – filmā redzami arī nepatīkami kadri!

Pedagogi piketēs Rīgā

21.maijā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā piketā Rīgā piedalīsies arī Balvu novada izglītības iestāžu darbinieki. Provizoriski, kā atklāj LIZDA Balvu novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Ligita Bukovska-Pole, tie varētu būt aptuveni 40 cilvēki, lai kārtējo reizi apliecinātu savu spēku, iestātos par labāku pedagogiem profesionālo ikdienu un pieprasītu no politiķiem atbildību: “Piketa mērķis – pieprasīt turpināt solīto pedagogu darba slodzes balansēšanu visām pedagogu grupām, kā arī kategoriski nepiekrist Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam pāriet uz 40 stundu nedēļu kā pilnu darba slodzi.”

Uz Eirovīziju – ar mūsu novadnieku

Tuvojoties Eirovīzijas dziesmu festivālam, vietnē “Facebook” daudzus pārsteidzis video, kurā Latvijas pārstāvis, dziedātājs Dons savu Eirovīzijas dziesmu “Hallow” izpilda, sēžot lidmašīnas pilota kabīnē, kopā ar mūsu novadnieku – “AirBaltic” pilotu Kasparu Paršinovu. Pieraksts video angļu valodā vēstī: “Mēs jums piedāvājam lidmašīnas karaoke. Piesprādzējieties un skatieties Donu ieņemam pilota sēdekli, lai palīdzētu mums aizlidot uz Eirovīzijas dziesmu festivālu un dziedot savu dziesmu “Hallow” tieši no lidmašīnas borta. ”

Uzvar dziedāšanas konkursā

18.aprīlī Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (BPVV) dueti Ieva Krevica un Jānis Krevics ar J.Šipkeviča dziesmu “Zemeslodes”, kā arī Sigita Keiša un Markuss Mednis ar J.Lūsēna dziesmu “Mazu brīdi pirms” uzstājās Ogres tehnikuma rīkotajā konkursā profesionālajām vidusskolām “Ofaktors 2024”. Konkursā piedalījās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Tirzniecības profesionālās vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Mākslas izglītības kompetences centra “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola” un Olaines Tehnoloģiju koledžas pārstāvji. Dalībnieku sniegumu vērtēja Mārupes Kultūras nama vadītāja, kā arī mūziķi Ira Krauja-Dūduma, Lauris Valters un Denijs Jorens Grieze.
Izrādījās, ka BPVV duets Sigita Keiša un Markuss Mednis ir visprasmīgākie vokālisti, kuri, apsteidzot pārējos, mājās devās ar “Ofaktors 2024” uzvarētāju balvu.

vadi

Veiksmes prognoze


.