1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
05-03-2021
Vārdadienas šodien: Dagmāra, Marga, Margita

Rakstos

Koncerts tiešsaistē

8.martā plkst. 19.00 Sieviešu dienai veltīts koncerts kopā ar mūziķi Juri Ķirsonu. Translācija tiešsaistē no Lazdukalna saietu nama facebook lapā: https://www.facebook.com/rugaju novads.

Zināmi “Boņuks 2020” nominanti

Žūrijas darbs pie Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” pretendentu novērtēšanas noslēdzies, un nu zināmi 30 balvas nominanti par paveikto 2020.gadā. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā pasniegs jau trīspadsmito reizi – 6.martā ceremonijā no Latgales vēstniecības GORS, kas būs skatāma tiešraidē LTV1, paziņos desmit balvas “Boņuks 2020” ieguvējus un godinās arī balvas “Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā” saņēmēju. Priecājamies, ka nominantu vidū ir novadnieks Aldis Bukšs ar pirmo kriminālromānu latgaliski “Bruoli”; folkloras kopa “Upīte” ar aktivitātēm, albumu “Padzīdam i...” un videoklipiem; muzykas i aiļu festivals “Upītes Uobeļduorzs” pirmo reizi brīvdabā.

Papildina kultūras mantojuma sarakstu

Nacionālais nemateriālā kultūras mantojuma saraksts 2020.gadā papildināts ar piecām vērtībām, tādējādi turpinot pirms četriem gadiem uzsākto Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma apzināšanas procesu. Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) šogad saņēma astoņus pieteikumus Nemateriālā kultūras mantojuma (NKM) vērtību saraksta papildināšanai. 30.oktobra sēdē Padome lēma, ka NKM sarakstā iekļaujamas piecas Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības, tostarp “Maija dziedājumi pie ciemu krustiem Ziemeļlatgalē” (pieteicējs Viļakas novada pašvaldība). Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, publisku NKM saraksta vērtību apliecinājumu pasniegšanas ceremoniju LNKC šoreiz nerīkos, taču sarakstā iekļauto vērtību pieteicējus godinās atsevišķi.

Balvu sākumskolā mācības notiek attālināti

Sakarā ar to, ka Balvu sākumskolā konstatēti divi Covid-19 saslimšanas gadījumi (infekcija konstatēta diviem pedagogiem), vairāku klašu skolēniem noteikts kontaktpersonas statuss, un, pēc sazināšanās ar Slimību profilakses un kontroles centru, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs izdeva rīkojumu “Par attālināta mācību procesa noteikšanu Balvu sākumskolā”, sākot no 2020.gada 13.novembra līdz 2020.gada 27.novembrim.

Atceļ Balvu kultūras nama atklāšanas pasākumus

Balvu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un IT nodaļas vadītāja Iluta Mežule, taujāta par pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā, paskaidroja, ka pašvaldības rīkotie pasākumi tiek pārcelti uz nenoteiktu laiku, atkarībā no situācijas valstī: “Tāpat atcelts 14.novembrī plānotais lauku labumu tirdziņš. Balvu Sporta skolas peldbaseins strādās no plkst. 9.00 līdz 20.00, apmeklētājus pieņemot pēc iepriekšēja pieraksta.”

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai atbalstāt eitanāzijas legalizāciju Latvijā?