1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-06-2022
Vārdadienas šodien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Rakstos

LAMPA būs arī Balvos

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, sarunu festivāla LAMPA sarunas varēs piedzīvot tiešraidē 21 kopā skatīšanās vietā visā Latvijā, tajā skaitā –Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā, Lūznavas muižā, Balvu Novada muzejā un Dagdas Tūrisma informācijas centrā. Astotais sarunu festivāls LAMPA 1. un 2.jūlijā aicina runāt par svarīgo, neparasto un nepamanīto. Kopā skatīšanās vieta – tā ir publiska vai apmeklētājiem atvērta vieta jebkur Latvijā, kur iespējams sanākt kopā, kopā skatīties festivāla tiešraidi un veidot sarunu par LAMPAS piedāvātajām tēmām, iededzot LAMPU arī savā kopienā.

Nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā

 

7.jūnijā Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā trīs gadu laikā. Izmaiņas likumos pieņemtas, lai īstenotu secīgu pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē un veicinātu sekmīgu pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanu visās Latvijas izglītības iestādēs, kā arī tajā pašā laikā nodrošināt mazākumtautību valodas un kultūrvēstures apguvi atbilstoši Latvijas Republikas Satversmei un starptautiskajām saistībām.

 

Atbalstīts projekts

Atbalstīts Balvu Centrālās bibliotēkas projekts “Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību nesēji Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē”. Šobrīd datu bāzē jau ir ievietota informācija par Latvijas NKM vērtību sarakstā iekļauto vērtību nesējiem – psalmu dziedātājiem un dziedātājām ‘ar pusbalsu’. Šogad, turpinot iesākto darbu, tiks veikti lauka pētījumi, dokumentējot dziedātājus pie ciemu krustiem Ziemeļlatgalē.

Vasarsvētki luterāņu baznīcā

5. jūnijā plkst. 10.00 Balvu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Vasarsvētku dievkalpojums, tostarp jaunās draudzes padomes ievešana amatā, kristības un kopīgi dārza svētki pie baznīcas. Plkst. 18.00 Vasarsvētku koncertā piedalīsies Kubulu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis un Balvu Mūzikas skolas audzēkņi.

Dāvana absolventiem

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju šogad pamatskolas izlaidumos vairāk nekā 20 000 skolēnu visā Latvijā dāvās īpašu dāvanu – “Latvijas Vēstneša” sagatavoto izdevumu skolu jaunatnei “Satversme kabatā”. Izdevums tapis Satversmes simtgades jubilejas gada ietvaros un jauniešiem būs gan palīgs mācību gaitās, gan ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību, tiesisku valsti un Satversmes nozīmi viņu ikdienas dzīvē.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Palaist bērnus nometnē vai iekrāt apkures rēķinam rudenī?