1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
02-06-2020
Vārdadienas šodien: Elfrīda, Sindija, Sintija

Rakstos

Kolekcija atgriežas mājās

Balvu Novada muzeja krājums papildināts ar nacionāli nozīmīgu fotogrāfiju kolekciju “Zem tām pašām debesīm”, kas tapusi fotogrāfei Intai Rukai trīs gadu garumā, vasarās apmeklējot Ziemeļlatgali. Fotogrāfiju varoņi ir vietējie cilvēki – pieaugušie, bērni, sirmgalvji, politiķi un visdažādāko profesiju pārstāvji – katrs ar savu likteni un stāstu. Fotoportreti un īsie sarunas fragmenti, kas tos papildina, arī pēc daudziem gadiem nākamajām paaudzēm liecinās par Latvijas cilvēku dzīvi un likteņiem, par mūsu vēsturi no Otrā pasaules kara gadiem līdz pat pēdējo desmitgadu emigrācijas vilnim. Zīmīgi, ka, izvērtējot 2019.gada kultūras notikumus Balvu novadā, I.Rukas kolekcija tika atzīta par “Gada izstādi”.

Vairākas izglītības jomas aktivitātes varēs īstenot klātienē

Valsts pārbaudījumi un iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, bērnu un jauniešu nometnes, pieaugušo mācību process, interešu izglītības process, kā arī vēl vairākas sporta aktivitātes varēs noritēt klātienē no šī gada 1.jūnija.
Par šādiem nosacījumiem lēma Ministru kabinets, pieņemot grozījumus 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosināja atvieglot Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas līdzšinējo regulējumu, lai pakāpeniski atgieztos pie pilnvērtīga izglītības procesa. Respektējot iepriekš noteiktos ierobežojumus, daudzas izglītības jomas aktivitātes varēja īstenot tikai daļēji. Šīs dienas lēmums nozīmē, ka arī augstākās izglītības pakāpē valsts pārbaudījumi varēs noritēt klātienē, ja tie nebūs iespējami attālināti. Klātienes formātu varēs izmantot arī profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem un iestājpārbaudījumiem.
Sabiedrība gaidīja regulējumu attiecībā uz bērnu un jauniešu nometnēm, un pieņemtie rīkojuma grozījumi paredz atļaut nometņu darbību no 1.jūnija. Tā kā nometnes mēdz būt ļoti dažādas - sākot no interešu izglītības un beidzot ar piedzīvojumu un sporta nometnēm, kā arī to formāti mēdz būt dažādi - dienas vai diennakts,- ir sagatavotas nometņu rīkošanas vadlīnijas, kas tiks nodotas nometņu organizatoriem. Par interešu izglītības nometnēm papildu informāciju varēs saņemt Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamentā, par sporta nometnēm - IZM Sporta depatamentā.
Attiecībā uz sportistiem šīs dienas lēmums nozīmē, ka, neievērojot 2m distanci, būs atļauti sporta treniņi (nodarbības) tādiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus. Tomēr tas nebūs attiecināms uz cīņu sporta veidu sportistiem. Lai gan valdība izšķīrās par Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas ierobežojumu mazināšanu, tomēr jāatceras, ka nosacījumi pulcēšanās, publisko vietu un pasākumu apmeklēšanai joprojām ir spēkā - ne vairāk kā 25 personu pasākumi, ievērojot 2m distanci un stingrus higiēnas noteikumus. Visās sabiedrības darbības jomās pakāpeniski ir jāatgriežas pie ierastā dzīves ritma, bet izšķirošs būs individuālās atbildības faktors. Tas, cik rūpīgi katrs ievēros epidemioloģiskās drošības noteikumus, kā arī izglītības un sporta procesa organizatoru prasības, jau tuvākajā laikā parādīs, vai Latvijas sabiedrība spēj organizēti rīkoties, turpinot Covid-19 izraisītās slimības ierobežošanu.

Baltinaviete saņem Atzinības krustu

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020.gada 23.aprīļa lēmumu 67 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis (piešķirts 35 personībām), Viestura ordenis (piešķirts 21 personībai) un Atzinības krusts (piešķirts 11 personībām). Lepojamies, ka par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvota ar Atzinības krustu un iecelta par Atzinības krusta virsnieku Baltinavas vidusskolas, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja, kordiriģente Aija Nagle.

Latvijas filmu maratons – visā pasaulē

Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Nacionālais Kino centrs tradicionālo 4.maija Latvijas filmu maratonu šogad rīkos interneta vidē – portālā “filmas.lv”, tomēr saglabājot kinoteātra modeli – deviņus kinoseansus konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršanu. Turklāt šogad maratona programma būs pieejama visur pasaulē, ne tikai Latvijā. Maratons sāksies plkst. 11.00 ar divām animācijas filmām bērniem.

Nodrošinās finansējumu pārtikas pakām

Vakar novada domes ārkārtas sēdē, kas notika Balvu pamatskolas sporta zālē, deputāti akceptēja lēmumu nodrošināt ar pārtikas pakām tos 1.-12.klašu skolēnus un 5-gadīgos, 6-gadīgos bērnus, kuri deklarēti Balvu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Pārtikas paku vērtību aprēķinās, ņemot vērā, ka pārtikas iegādei darba dienā plānots viens eiro. Gadījumā, ja pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamais ir apmeklējis izglītības iestādi un vienlaikus par attiecīgo periodu ir saņēmis arī pārtikas paku, veiks pārrēķinu nākamajā kalendārajā mēnesī un attiecīgi samazinās piešķiramo pārtikas pakas vērtību. Lēmumu piemēros no 1.aprīļa līdz ārkārtas situācijas beigām, bet ne ilgāk par 2019./2020.mācību gada beigām.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai, jūsuprāt, jaunizveidotajai Balvu novada uzņēmēju konsultatīvajai padomei izdosies uzlabot uzņēmējdarbības vidi Ziemeļlatgalē?