1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
28-09-2021
Vārdadienas šodien: Lana, Sergejs, Svetlana

Rakstos

No Covid pagaidām izdevies izvairīties vien divām skolām

Turpinoties skolēnu un nevakcinēto skolotāju testēšanai izglītības iestādēs, atklāj arvien jaunus Covid-19 saslimšanas gadījumus. Balvu novadā, kā informē Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Inta Kaļva, noteikta karantīna vairāku skolu klasēm, savukārt līdz 5.oktobrim attālināti mācās visu klašu skolēni Žīguru pamatskolā. No saslimšanas pagaidām ir izdevies izvairīties vien divām izglītības iestādēm - Stacijas un Eglaines pamatskolu kolektīviem.

Spēlfilmai meklē mazo aktrisi

Kastinga kompānija “SPOTLIGHT CASTING” jaunas latviešu spēlfilmas filmēšanai meklē mazu, drosmīgu un temperamentīgu aktrisi (vecuma grupā no 6 līdz 8 gadiem), kurai nav bail no tumsas un patīk fantastikas filmas. Filmēšana paredzēta Alūksnē. Ļoti gaidīti pieteikumi no Alūksnes, Balvu, Gulbenes puses. Pieteikumā lūgums atsūtīt: īsu video vizītkarti, vecāku tālruņa nr., 2 fotogrāfijas, norādīt dzīvesvietas pilsētu. Pieteikumu lūgums sūtīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Jautājumu gadījumā rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanīt 22440552.

Aicina pieteikties Nikodema Rancāna balvai

Kopš 2015.gada tiek pasniegta Nikodema Rancāna balva izciliem Latgales reģiona pedagogiem, kas kopj latgaliskās vērtības, radoši un inovatīvi organizē mācību procesu un ir sabiedrības viedokļu līderi. Arī šogad tiek gaidīti pieteikumi gan no pirmsskolas, gan vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, kur ikdienā rūpējas par latgalisko vērtību saglabāšanu. Izcilākos pedagogus var pieteikt balvai līdz 20.septembrim. Šogad iedibināta arī īpaša balva par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju attālināto mācību laikā, domājot par kvalitatīvu un nepārtrauktu izglītības procesu arī pandēmijas laikā. Paredzēts, ka balvas tiks pasniegtas 26.septembrī – tieši Nikodema Rancāna dzimšanas dienā. Pretendentu lokā jau automātiski tiek iekļauti visi pagājušajā gadā pieteiktie pretendenti, bet pārējie pieteikumi gaidīti līdz 20.septembra plkst. 12.00. Aizpildītās anketas jāsūta uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Sācies jauns darba cēliens

Balvu novadā 2021./2022.mācību gadu, kā informē Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva, uzsāka 19 vispārējās izglītības iestādes:
* 2 valsts ģimnāzijas;
* 5 vidusskolas, tajā skaitā viena īsteno arī profesionālās izglītības programmas;
* 5 pamatskolas;
* 1 sākumskola;
* 6 pirmsskolas izglītības iestādes.
7 novada skolās ir arī pirmsskolas izglītības grupas.
Kopā novada skolās 1.septembrī mācības uzsāka 1939 skolēni, tai skaitā 166 pirmklasnieki. Novada izglītības iestādēs obligāto pirmsskolas izglītību apgūst 166 sešgadīgie bērni.
11 novada skolās īsteno speciālās izglītības programmas, kuras apgūst 108 skolēni: programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem - 59; ar garīgās veselības traucējumiem - 2; ar garīgās attīstības traucējumiem - 34; ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem - 13.

Mājmācību izvēlējušās septiņas ģimenes

Latvijā šobrīd ir aptuveni 300 ģimeņu, kurās bērni mācās mājās,- apstiprina Ģimeņu skolu apvienības pārstāve Baiba Stikute. Kāda situācija ir Balvu novadā? Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva stāsta, ka līdz 5.septembrim Balvu novadā 7 ģimenes izvēlējušās mājmācību. Ko tas nozīmē? Mājmācībā ģimene skolēnam nodrošina gan vidi, gan atbalstu mācību satura ieguvē, kā arī māca visus mācību priekšmetus, saskaņojot ar izglītības iestādi atgriezenisko saiti, - konsultāciju un pārbaudes darbu grafiku, diagnosticējošos darbus.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldībām jārīko atklāti konkursi iestāžu vadītāju amatiem?