1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-05-2023
Vārdadienas šodien: Lolita, Vitolds

Rakstos

Vērienīgs vides pasākums

26.maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē visas dienas garumā norisināsies Latvijas lielākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums “Zaļās jostas vides svētki”, kas veltīts ikvienam zaļi domājošam iedzīvotājam un it īpaši tiem Latvijas izglītības iestāžu audzēkņiem, kas aktīvi iesaistījās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai”. Pasākuma dalībniekus sagaida vairāk nekā 100 vides organizācijas, kas stāstīs, rādīs, mācīs, iesaistīs radošajās darbnīcās un daudzpusīgi iepazīstinās apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi.

Vectilžas bērniem – otrā vieta

Ar rekordlieliem sasniegumiem kampaņas “Tīrai Latvijai” pastāvēšanas vēsturē noslēgusies izlietoto bateriju vākšanas konkursa 2022./2023. mācību gada sezona. Izlietoto bateriju vākšanā iesaistījās 99 tūkstoši bērnu un jauniešu no 437 izglītības iestādēm visā Latvijā, pārstrādei nogādājot 41,690 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu. Tas ir par 64% vairāk nekā pērn un divreiz vairāk nekā pirms diviem gadiem. Lepojamies, ka pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē otro vietu Latvijā izcīnīja Tilžas pamatskolas Vectilžas pirmsskolas grupa, kuras audzēkņi katrs savāca vidēji 20,10 kg izlietotu bateriju. 61 mācību iestāde no Latgales savāca 3,568 tonnas bateriju.

Skolēni var reģistrēties dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ar 10.maiju atvēra skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam, piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu elektroniskā reģistrācija turpināsies līdz 17.augustam.

Pieteikties vasaras darbam skolēni varēs, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs” (https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem). Ja pieteikums būs aizpildīts un iesniegts pareizi, uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts reģistrācijas apstiprinājums.
Aicinām skolēnus pirms reģistrācijas NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs” iepazīties ar pasākuma aprakstu, nosacījumiem, skolēna un darba devēja pienākumiem un tiesībām. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanu, atbildīgo darbinieku kontaktinformācija ir pieejama – https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem#ja-rodas-papildus-jautajumi-zvaniet-kontaktpersonai-kas-filiale-atbild-par-pasakumu.
NVA vērš uzmanību, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darbavietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus. Lai nodrošinātu sev iespēju strādāt valsts līdzfinansētajā darbavietā, skolēns par nodarbinātību var iepriekš vienoties ar darba devēju, kurš NVA ir pieteicis darba vietu vasaras nodarbinātības pasākumam. Darba devēju piedāvāto brīvo darbavietu saraksts publicēts NVA mājaslapā: https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem#brivo-darba-vietu-saraksts. Iesakām sekot līdzi brīvo darba vietu sarakstam un pieteikties atbilstošai vakancei, sazinoties gan ar darba devēju, gan ar NVA filiāles atbildīgo darbinieku.
Pirms iesaistes pasākumā ar skolēnu sazināsies NVA pārstāvis, kurš informēs par pasākuma iesaistes nosacījumiem un skolēna turpmāko rīcību.
Arī šovasar valsts līdzfinansētajās darba vietās varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni. Informācija ukraiņu valodā par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu pieejama NVA mājaslapā: https://www.nva.gov.lv/lv/litniy-zakhid-z-pracevlashtuvannya-uchniv.
Skolēns pasākumā tiks nodarbināts vienu mēnesi vai, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas  nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 620 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” pieejama NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs”.

 

Var reģistrēties vasaras darbam

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) 10.maijā atvēra skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam, piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu elektroniskā reģistrācija turpināsies līdz 17.augustam.

Sacentīsies lasītāji

 

11.maijā Balvu Centrālajā bibliotēkā tiksies desmit labākie Balvu novada lasītāji, kuri “Skaļās lasīšanas sacensībās” lasīs savu izraudzīto grāmatu fragmentus. Labākais no visiem septembrī pārstāvēs Balvu novadu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā.

 

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas hokeja izlases startu Pasaules čempionātā?

Lielisks sniegums, vēsturiski panākumi - 52.9%
Nekas īpašs, jo pretinieki šogad spēlēja vāji - 23.5%
Hokejs ir vienīgais, kas šajā valstī vēl priecē un vieno - 5.9%
Hokejs labs, bet ne priekš tautas - dārgas biļetes - 0%
Mani tas neinteresē - 17.6%

Balsis kopā: 17
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Maijs 30, 2023