1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-05-2019
Vārdadienas šodien: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Rakstos

Tilžēniešiem otrā vieta Latvijā

Noslēgusies “Zaļās jostas” organizētā izlietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2018./2019.mācību gada sezona. Kampaņā “Zaļā josta”, piedaloties vairāk nekā 55 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 233 skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, pārstrādei nogādāja 21,14 tonnas izlietotu bateriju. Latgales reģionu kampaņā pārstāvēja 7232 bērni no 35 izglītības iestādēm, kas pārstrādei nogādāja 1 tonnu 671 kg izlietotu bateriju. No Latgales reģiona īpaši sasniegumi Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupai un Kalupes pamatskolai, kas izcīnīja attiecīgi 2. un 3.vietu.

Aicina uz ģimeņu dienas pasākumu

15.maijā plkst. 13.00 Balvu Valsts ģimnāzijas sporta stadionā notiks Starptautiskās ģimenes dienas pasākums, ko organizēs Balvu pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Pīlādzītis” 3.grupiņa.

Panākumi arī starptautiskā mērogā

Tuvojas noslēgumam Balvu Mūzikas skolas audzēkņu konkursu sezona. Turpinot jauko tradīciju, no katra muzikālā cīniņa balvenieši atgriežas ar trofejām – godalgotām vietām un diplomiem.

1.aprīlī ceļu uz Daugavpili mēroja akordeona spēles skolotāja Irēna Šņitkina un divi viņas audzēkņi – Maksims Silinevičs (5.klase) un viņa māsa Valerija Silineviča (2.klase), lai piedalītos 17. Starptautiskajā akordeonistu - solistu konkursā “Naujene 2019”. Konkursā šogad piedalījās 146 akordeonisti no Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Serbijas un Horvātijas. Valerija izcīnīja 2.vietu, uzrādot labāko sniegumu Latvijas akordeonistu vidū, bet Maksims atgriezās mājās ar Atzinības rakstu.
3.aprīlī Balvu Mūzikas skolas koris Lindas Vītolas vadībā piedalījās Latvijas izglītības iestāžu koru konkursā, gatavojoties 12. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Koris Daugavpilī izpelnījās lielisku vērtējumu, izcīnot augstāko pakāpi ar 45,68 punktiem. Kopējos panākumus palīdzēja kaldināt arī koncertmeistars Viktors Bormanis.
Savukārt 11.aprīlī trīs braši Balvu Mūzikas skolas puiši – skolotājas Zojas Zaharovas 5. vijoles klases audzēknis Armands Tutiņš, skolotājas Irēnas Šņitkinas 5.akordeona klases audzēknis Maksims Silinevičs un skolotājas Lijas Ivanovas 7.klavieru klases audzēknis Mārtiņš Lāpāns – mēroja garo ceļu līdz Igaunijas pilsētai Narvai, lai piedalītos 4. Starptautiskajā konkursā “Dzied un spēlē zēni”. Šī konkursa ģeogrāfija bija visai plaša. Tas pulcēja 160 dalībniekus no Lietuvas pilsētas Visaginas, no Igaunijas pilsētām Tallina, Kohtla-Jarve, Sillamjae, Narva, no Krievijas pilsētām Pleskava, Sankt-Pēterburga un Kingisepa. Vistālāko ceļu uz Narvu bija mērojuši dalībnieki no Udmurtijas pilsētas Iževskas.
Šis konkurss ir zīmīgs ar to, ka tajā piedalās tikai zēni un tas notiek reizi četros gados. Latviju šoreiz pārstāvēja tikai Balvu Mūzikas skolas audzēkņi, tādēļ īpašu prieku sagādāja viņu veiksmīgais sniegums. Sudraba diplomu jeb 2.vietu izcīnīja Mārtiņš Lāpāns, kurš uzstājās arī lielajā konkursa noslēguma koncertā 13.aprīlī Narvas kultūras namā “Rugodiv”. Bronzas diplomu saņēma Maksims, bet Armands atgriezās mājup ar Atzinības rakstu.
13.aprīlis izvērtās par spraigu cīņas dienu arī trīs jaunāko klašu pianistiem Adrianam Jonaitim (3.klase), Sonorai Puķītei (4.klase) un Evitai Lielpēterei (5. klase), kuri kopā ar savām skolotājām Eviju Seņkovu, Jevgeniju Strazdu un Jeļenu Agafonovu devās uz 13.Jēkaba Graubiņa Jauno pianistu konkursu Līvānos. Tur visiem izdevās veiksmīgi nodemonstrēt savu muzicētprasmi, balvā saņemot Atzinības rakstus.
“Kaut arī Balvu Mūzikas skolā jau sākušies skolas beigšanas un pārcelšanas eksāmeni, kā arī ieskaites, konkursu laiks vēl nav galā. Cerēsim, ka jaukais maija mēnesis atalgos mūs ne tikai ar siltām un saulainām dienām, bet arī ar uzvarām konkursos Rīgā, Siguldā un Aglonā,” cerību pauž Balvu Mūzikas skolas direktora vietniece Rita Kočerova.

Otrā vieta Latvijā... par sapņu brillēm

No 12.februāra līdz 17.martam bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam bija iespēja piedalīties optikas veikalu tīkla “OptiO” organizētajā radošo zīmējumu konkursā “Manas sapņu brilles”. Zīmīgi, ka uzvarētāju vidū ir 12 gadus jaunais balvenietis Deivis Putniņš, kurš izcīnīja godpilno 2.vietu un par dalību konkursā, kurā tika iesūtīti vairāk nekā 400 darbi no visas Latvijas, saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Vēl var pieteikt darbam skolēnus

Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles līdz 3.aprīlim turpina pieņemt darba devēju pieteikumus skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai. Pieteikumus var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu, vai klātienē NVA filiālē. NVA darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt otru algas pusi skolēnam maksās darba devējs pats, jo skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 430 eiro pirms nodokļu nomaksas. Darba devējam jānodrošina arī nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Rosīga diena rosīgiem ļaudīm, kad var darīt jebko un izdosies jebkas. Galvenais ir neslinkot, turēt ausis un acis vaļā. Jo apkārt virmos ne tikai smaržīgais pavasara gaiss, bet arī daudzas un dažādas iespējas. Tāpēc šodien ieteicams pat neliels risks saprāta robežās. Pat, ja nepaveiksies, nekas – labāk nožēlot to, ko esi pamēģinājis. Nekā to, ka aiz savām bailēm un neuzņēmības garām esi palaidis (-usi) savu mūža iespēju karjerā vai mīlestībā.