1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-08-2017
Vārdadienas šodien: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Rakstos

Tilžā gaida augustu un bērnus

Jau rakstījām, ka valstī saasinās jautājums, kas turpmāk notiks ar internātskolām un tām nepieciešamo finansējumu, jo valdības pieņemtie Ministru kabineta noteikumi mērķtiecīgi pakļauj likvidēšanai 16 Latvijas internātskolas. Sarunā šī gada janvāra nogalē apaļā galda diskusijā toreizējais Balvu novada domes vadītājs, Tilžas internātpamatskolas direktore, Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja un Balvu novada Bāriņtiesas vadītāja viennozīmīgi atzina,- ja valdības lēmums patiešām īstenosies, tas būs nepārdomāts un nežēlīgs solis, un lielākie cietēji reformas iznākumā paliks bērni.

Atklās rotaļu laukumu

18.jūlijā plkst. 11.00 Balvu pilsētas skvērā atklās rotaļu laukumu.

Aicina piedalīties konkursā skolēnus

 

Zemkopības ministrija jau vienpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2017”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2017” uzdevums ir veikt izpēti par lietaskoku turpinājumu Latvijā un pasaulē gala izstrādājumu veidolā. Šī gada konkursa moto ir “Meža zemē Latvijā!”.
Lai piedalītos konkursā, jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par lietaskoku turpinājumu Latvijā un pasaulē gala izstrādājumu veidolā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, eseja vai citas literāras formas darbs par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa darbs jāiesniedz līdz šī gada 6.oktobra pulksten 15 Zemkopības ministrijas Meža departamentā vai jānosūta pa pastu ar norādi “Konkursam “MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS 2017””.
Konkursam iesniegtos izpētes darbus komisija vērtēs trīs vecuma grupās: 1. – 4.klases; 5. – 9.klases un 10. – 12.klases, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā, interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupās. Katrā konkursa grupā noteiks trīs uzvarētājus, kuriem segs kādas izzinošas ekskursijas ceļa izdevumus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums plānots 2017.gada rudenī.

 

Darina raķetes un frizūras

Īsi pirms Līgo svētkiem noslēgusies Balvu Bērnu un jauniešu centra rīkotā nometne “Zvaigžņu akadēmija”, kurā desmit dienas 20 bērni vecumā no 8 līdz 11 gadiem, jautri un saturīgi pavadot laiku, apguva jaunas iemaņas un iepazina jaunus draugus. Pēc iepazīšanās aktivitātēm, kopīgas nometnes noteikumu izdomāšanas un karoga zīmēšanas pirmajā dienā skolotājas Aigas Jansones vadībā viņi mācījās strādāt ar šujmašīnu, izšujot personalizētas grāmatzīmes un apsveikumus, kā arī darinot rokas vai kakla sprādzes. Skolotājas Ineses Hmaras darbnīcās nometnes dalībnieki darināja origami zvaigznes, bet Inta Ozola ļāva mazajiem nometnes dalībniekiem vaļu sejas apgleznošanā, hennas zīmēšanā, frizūru veidošanā un nagu lakošanā. Savukārt Ditas Niperes un Alīnas Saveļjevas vadībā tapa pieci horeogrāfiski priekšnesumi. To radīšanā piepalīdzēja arī Nodarbinātības Valsts aģentūras un pašvaldības piedāvātā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma dalībniece Annija Raibekaze. Šo darba iespēju izmantoja arī Annija Anete Logina, kura palīdzēja radošajās un eksperimentālajās nodarbībās.
Arī nometnes vadītāja Agnese Puļča savās nodarbībās ļāva bērniem radoši izpausties, veidojot skaistas kolāžas no dažādiem materiāliem un izgatavojot ielūgumus uz noslēguma pasākumu, kā arī jautri pavadīt laiku, kopā spēlējot komandu un individuālās spēles. Savukārt Tehniskās jaunrades klubiņa vadītāja Jāņa Ikstena nodarbībās bērni darināja raķetes, kuras pēc tam laida gaisā, kā arī spageti torņus, sacenšoties, kuram sanāks visaugstākais. Arī skolotājas Līgas Veigules darbnīcās nebija garlaicīgi – bērni, darbojoties ar krāsaino papīru, šķērēm un līmi, veidoja transformējamus kubus un figūras origami tehnikā. Savukārt Rita Keiša pārbaudīja bērnu ritma izjūtu, ļaujot izmēģināt mūzikas instrumentus skaņu laboratorijā. Arī šogad nometnes dalībnieki devās pārgājienā uz veco parku, bet ekskursijai šovasar izvēlējās Rēzekni, kur iepazina Latgales kultūrvēstures muzeju un apmeklēja mini zoodārzu “Rozītes” Audriņos. Nometnes noslēguma pasākumā bērni iepriecināja vecākus ar priekšnesumiem, kā arī piedāvāja viņiem aplūkot visus divās nedēļās izveidotos darbiņus.

Ratu pastaiga arī Balvos!

Balvu Māmiņu klubs aicina uz Lielo ratu pastaigu, kas šogad notiks 10.jūnijā Balvos. Tikšanās pulksten 12 pie Balvu “Ūdensrozes”, tad sekos gājiens uz Lāča dārzu ar izpušķotiem ratiem un citiem braucamrīkiem. Paredzētas dažādas aktivitātes un pārsteiguma balvas – vislabāk noformētajiem ratiem dāvanā atpūta visai ģimenei ūdens atrakciju parkā “Līvu akvaparks”. Dalībniekiem un ciemiņiem būs veltīts svētku koncerts.

Laika prognoze

20.2°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 89%
Wind: Dienvidi at 4.8 kmh
Sestdiena14°C/29°C
Svētdiena12°C/18°C
Pirmdiena12°C/18°C
Otrdiena12°C/18°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Šodien mazāk jārunā un vairāk jādara. Slikto šodienas garastāvokli ārstējam ar darba terapiju. Diena piemērota dažādu lauku darbu veikšanai. Strādājot tikai jāatceras, ka šodienas vājās vietas ir pēdas un kāju pirksti. Tad nu skaties, kur spert kāju!