1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-02-2020
Vārdadienas šodien: Diāna, Dina, Dins

Rakstos

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki būs klimatam draudzīgi

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiks rīkots kā klimatam draudzīgs notikums, ieviešot virkni risinājumu, kas vērsti uz sabiedrības izglītošanu un izpratnes veicināšanu. Svētku rīkotāji vērsīs dalībnieku un apmeklētāju uzmanību uz aktuālajiem klimata jautājumiem, aicinot izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

“Viena no svētku vērtībām līdzās radošumam un sadarbībai ir atbildība - mēs soli pa solim veidosim klimatam draudzīgus svētkus, domājot par to, kas vidē paliek pēc mums un mūsu svētkiem, un kopīgi rūpējoties par to, kādu iespaidu atstājam uz vidi kopumā,” stāsta svētku izpilddirektore Agra Bērziņa. “Rūpīgi izvērtējot visas svētku rīkošanas pozīcijas, meklējām tās, kurās varam kvalitatīvi ieviest klimatam draudzīgos risinājumus. Tos sajutīs teju ikviens, kurš piedalīsies vai apmeklēs svētkus. Lielu uzmanību pievērsīsim infrastruktūrai, lai uz lielākajām norises vietām būtu ērti doties ar velosipēdu vai skrejriteni, kā arī sabiedrisko transportu. Savos pasākumos neizmantosim balonus un nerīkosim salūtus. Dalībniekiem dāvināsim somiņas no otrreiz pārstrādāta materiāla un vairākkārt uzpildāmās ūdens pudeles, norišu vietās rūpēsimies par drošām dzeramā ūdens uzpildīšanas iespējām. Īpašu uzmanību pievērsīsim arī materiāliem, no kuriem tiks ražota svētku atribūtika. Arī svētku suvenīru klāstā būs iespēja iegādāties lietas, kas darinātas no videi draudzīgiem materiāliem. Ēdinātājiem norises vietās būs izvirzīti stingrāki noteikumi, kas vērsti uz atbildīgu iepakojuma un trauku izvēli. Mūsu drukas materiāliem izmantosim tikai tādu papīru, kuram ir videi draudzīga materiāla sertifikāts. Būs nodrošināta iespēja šķirot atkritumus. Un, protams, svētku laikā būs iespēja apmeklēt izglītojošas aktivitātes par klimata jautājumiem,” teic A.Bērziņa.
Svētku padomdevējs klimata jautājumos būs Pasaules Dabas fonds, sadarbībā ar kuru tiks realizēts Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts “Klimatam pozitīvi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki”. Ar projekta atbalstu pirms svētkiem un svētku laikā, iesaistot svētku dalībniekus un viesus, īpaša uzmanība tiks pievērsta videi draudzīgiem paradumiem. Katram svētku dalībniekam būs iespēja uzzināt, cik videi draudzīgs viņš ir un ko katrs var darīt labāk. Šim nolūkam tiek radīts īpašs digitāls Klimata kalkulators skolēniem, kas atraktīvā veidā iesaistīs skolēnus un izglītos par klimatam draudzīgām rīcībām ikdienā; arī kolektīvi varēs uzzināt, cik zaļi tie ir, summējot dalībnieku rezultātus. Pasākuma laikā tiks arī akcentētas videi draudzīgas izvēles un ieteikumi organizatoriem un novērtēts pasākuma CO2 emisiju kopējais apjoms. Šim nolūkam top Klimata kalkulators svētku organizatoriem. Abi jaunizveidotie digitālie rīki varēs tikt izmantoti arī pēc svētkiem - skolās, interešu izglītības iestādēs un organizējot liela mēroga pasākumus citviet.
No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares. 

Iespēja jauniešiem iesaistīties apmācībā

 

4.februārī plkst.10.00 jauniešus uz Balvu Bērnu un jauniešu centru (Brīvības ielā 48, Balvos) aicina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāles speciālisti, lai informatīvā seminārā pastāstītu par NVA pakalpojumiem un aktualitātēm, iespējām iesaistīties apmācībā.

 

Žetonu vakari vidusskolās 2020.g.

 

Viļakas Valsts ģimnāzijā – 1.februārī plkst. 18.00
Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā – 28.februārī plkst. 18.00
Balvu Valsts ģimnāzijā – 29.februārī plkst. 18.00
Tilžas vidusskolā – nenotiks
Bērzpils vidusskolā – 8.februārī plkst. 19.00
Rugāju novada vidusskolā – 7.martā plkst. 18.00
Baltinavas vidusskolā – 8.februārī plkst. 18.00

 

Turpinās pretendentu pieteikšana

Balvu Bērnu un jauniešu centrs aicina apzināt aktīvākos un talantīgākos Balvu novada jauniešus un izvērtēt viņu sasniegumus novada attīstībai 2019.gadā, un pastāstīt par šiem jauniešiem līdz 31.janvārim, lai viņus suminātu pasākumā “Jauniešu gada balva – 2019” 7.februārī Balvu muižā.

Viens sapnis piepildīts – prezidentam roka paspiesta!

Valsts augstākās amatpersonas Egila Levita 9.janvāra vizīte Viļakas novadā bija gaidīts notikums daudziem mūspuses iedzīvotājiem, jo tā bija iespēja skatīt prezidentu vaigā un dažiem - arī aprunāties. Šī prezidenta vizīte noteikti paliks atmiņā arī trīs Viļakas Valsts ģimnāzijas 3.klases skolēniem - Marekam Rēvaldam, Kristiānam Loginam un Radislavam Briškam, kuri pēc stundu beigām skolā devās uz Viļakas Romas katoļu baznīcu, lai ieraudzītu prezidentu dzīvē. Kad pēc svētbrīža baznīcā Egils Levits gājienā devās nolikt ziedus pie pieminekļa, puikas izmantoja iespēju un kādu brītiņu pagāja prezidentam blakus, cenšoties pievērst viņa uzmanību. “Un prezidents mūs arī pamanīja - apstājās un ar katru sasveicinājās. Mēs esam ļoti priecīgi, jo tieši to arī gribējām. Par to, ka prezidents mums paspieda roku, tagad varēsim izstāstīt gan mājiniekiem, gan arī skolasbiedriem,” lepojās puika. Šo drosmīgo zēnu rīcību novērtēja arī pats prezidents un Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sakot,- ja visi būtu tik drosmīgi un uzņēmīgi kā šie trīs puiši, Latvija būtu pavisam cita valsts.

vadi

Veiksmes prognoze


.