1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2020
Vārdadienas šodien: Bernedīne, Biruta, Mairita

Rakstos

Atceļ lēmumu par skolēnu nodarbinātību

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotie skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi 2020.gadā norisināsies divus mēnešus - no 1.jūlija līdz 31.augustam. Iepriekš pieņemtais lēmums pasākumus nerīkot atcelts, ņemot vērā Covid-19 situācijas stabilizēšanos. Līdz 3.jūnijam NVA veiks darba devēju aptauju, kuri jau iesniedza pieteikumus dalībai programmā, aktualizēs darba devēju piedāvājumu pasākuma īstenošanai un apkopos saņemtās darba devēju atbildes. Skolēni pasākumam varēs reģistrēties elektroniski. No 10.jūnija reģistrācija sāksies Latgales reģionam.

Atgādinājums skolēniem un viņu vecākiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, ja bērns strādā vasaras brīvlaikā (no 1.jūnija līdz 31.augustam). Attiecībā uz bērnu (izglītojamo līdz 19 gadu vecumam), kurš strādās tikai vasaras brīvlaikā (no 1.jūnija līdz 31.augustam), vecākam nav algas nodokļa grāmatiņā jāsvītro ieraksts par bērnu kā apgādājamo un atrašanās vecāka apgādībā netiek pārtraukta automātiski. Vecākam saglabājas atvieglojums par apgādībā esošu personu 250 eiro mēnesī, un bērnam vasaras brīvlaika darba laikā tiek piemērots VID prognozētais neapliekamais minimums mēnesī, izņemot gadījumu, ja bērns strādā pie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja. Savukārt tiem vecākiem, kuru bērni (izglītojamie līdz 19.g.v.) paralēli mācībām strādā mācību gada laikā, jāņem vērā, ka bērna atrašanās vecāka apgādībā tiek pārtraukta automātiski – tiklīdz skolēns uzsācis darba attiecības. Savukārt pēc tam, kad skolēns pārtraucis strādāt, vecākiem pašiem bērns jāatjauno apgādībā.

Rīko akciju “Es audzinu viens!”

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 līdz 17.maijam rīkos akciju “Es audzinu viens!”. Uzticības tālruņa apkopotā zvanu statistika norāda, ka arvien pieaug zvanu skaits no pieaugušajiem, kuriem ir dažādi jautājumi saistībā ar bērniem. Līdzšinējā Uzticības tālruņa pieredze liecina, ka sarunas ar vecākiem parasti ir emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Problēmu loks ir ļoti plašs – sākot no bērna disciplinēšanas jautājumiem, uzvedības problēmām un mācību izaicinājumiem līdz pat interneta drošības aspektiem.

Kāpēc 4.maijs?

 

30.aprīlī plkst. 13.00 Valsts prezidents Egils Levits lasīs lekciju vecāko klašu skolēniem “Kāpēc 4. maijs?”. Tā būs veltīta Latvijas neatkarības atgūšanas 30.gadadienai, kurā E.Levits stāstīs par to, kādi bija neatkarības atjaunošanas kustības mērķi un vērtības, kā arī par to, kāda ir Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīme Eiropas un pasaules vēsturē.

 

Vai bērni brīvlaikā varēs uzturēties jauniešu centros?

Lasītāja jautā: “Vai brīvlaikā strādās jauniešu centri un vai bērni tur drīkstēs uzturēties, kaut vai spēlēt galda spēles? Ko šajā karantīnas laikā darīs jaunatnes darbinieki?”

Balvu Bērnu un jauniešu centra (BBJC) direktore Olita Loseva teic: “Skolēnu brīvlaikā jauniešu centrā ieplānotās brīvlaika aktivitātes nenotiks. Durvis, protams, neslēgsim, un, ja kāds bērns ienāks, gaidot autobusu, laukā nedzīsim. Taču, ja bērniem ir mājas karantīna, tad ir jāsēž mājās, nevis jāstaigā apkārt.” O.Loseva uzsver, ka BBJC darbinieces šajā laikā nodarbosies ar divu projektu rakstīšanu, kas jāiesniedz jau 10.aprīlī.
Arī Viļakas jauniešu iniciatīvu centra (JIC) vadītāja Madara Jeromāne informē, ka novadā atceltas visas skolēnu brīvlaikā ieplānotās jauniešu aktivitātes: eksperimentu nedēļa Viļakas JIC Semenovā (16.-20.03.2020.); neformālās izglītības pašizaugsmes treniņš “Iespējamā misija” dabas parkā “Balkanu kalni” (17.03.-19.03.2020.); radošā diena skolēnu brīvdienu ietvaros Viļakas JIC (Rekovā) (20.03.2020). Tāpat nenotiks Eiropas brīvprātīgā darba veicēju nodarbības Viļakas JIC Semenovā (trešdienās) un Rekovā (ceturtdienās) no 13.03.-14.04.2020.
“Jauniešu centra telpas būs apmeklētājiem slēgtas, bet mēs paši šobrīd ķersimies klāt pie projektu izstrādes, kas ir aktuāli, tāpat ir ļoti daudz citu papīru darbiņu, ko iespējams veikt bez jauniešu līdzdalības. Atcerēsimies, ka komunikācija iespējama, izmantojot modernās tehnoloģijas, piemēram, videozvani, ar kuru palīdzību iespējams pārrunāt idejas un apspriest plānus! Pieņemsim jaunus izaicinājumus un meklēsim pieejas šādai situācijai, kas liek raudzīties citādāk un māca izdzīvot mainīgā vidē! Iemācīties ko jaunu!” tā Viļakas JIC vadītāja Madara Jeromāne.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat deputāta Andra Kazinovska lēmumu izstāties no JKP frakcijas Saeimā?