1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

Rakstos

Studentiem lielākas stipendijas

11.janvārī valdība lēma, ka minimālās mēneša stipendijas apmērs studējošajiem ar 2022.gada janvāri būs 140 eiro mēnesī. Pašlaik stipendiju apmērs studējošajiem bakalaura studiju programmās, profesionālās augstākās izglītības programmās, maģistra studiju programmu studentiem un rezidentiem medicīnā ir 99,60 eiro mēnesī.

Vai bērni drīkst apmeklēt kultūras pasākumus?

“Vai bērns, kuram jau ir vairāk nekā 12 gadi, drīkst apmeklēt kultūras pasākumus Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kā arī citviet ar laboratorijā veiktu Covid testu?” jautājumu uzdod māmiņa no Balviem.
Balvu Kultūras un atpūtas centra direktore Anita Strapcāne skaidro, ka pasākumus bērni no 12 gadu vecuma var apmeklēt, uzrādot derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 h laikā veiktu negatīvu skrīninga testu.

Uzticības tālruņa Ziemassvētku akcija

Līdz 26.decembrim Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju “Uzticies... Tevi dzirdēs un sapratīs”, lai svētku laikā sniegtu bērniem un pusaudžiem psiholoģisko atbalstu un palīdzību (uzticības tālrunis ir bezmaksas un darbojas visu diennakti).

Dāvanas saņem ne tikai Ziemassvētkos

Ar lielisku un patiesi noderīgu dāvanu, kā arī piebildi: “Prieks, ko saņem bērni, jau ir tas paldies! Lai labi kalpo!” Rugāju vidusskolas pirmsskolas grupu bērnus jau pirms Ziemassvētkiem pārsteidza labsirdīgs cilvēks no Smiltenes. Dāvanā bērni saņēma četrus gaismas galdus un dažādus interesantus spēļu piederumus – krāsainus cilindrus, kubus, kinētiskās smiltis, pincetes, stikla akmentiņus, smilšu grābeklīšus, 1000 krāsainus aplīšus, kā arī tangram figūras. Gaismas galdi ļaus bērniem ar pavisam vienkāršu materiālu palīdzību pārvērst savu darbošanos neaizmirstamā notikumā. Turklāt iespēja zīmēt smiltīs rada relaksējošu iedarbību gan uz prātu, gan garu, pamodina radošumu, kā arī kalpo par lielisku veidu, kā padarīt mācību procesu interesantāku un aizraujošāku.

Kādai jābūt Latgalei 2042.gadā?

Latgaliešu kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja p.i. Juris Viļums uzsver, ka tieši tāds būs galvenais jautājums, kuru 26.novembrī uzdos Latgales jauniešiem. Tas būs jau otrais seminārs vairāku pasākumu ciklā, gatavojoties nākamajam Latgales kongresam, kas gaidāms 2022.gada aprīļa beigās. Šoreiz seminārā galvenā uzmanība tiks pievērsta jauniešu viedoklim, jo tieši viņi izlems, kur un kā veidot savu nākotni. Protams, gribētos, lai viņi savas dzīves veido tieši dzimtajā Latgalē, lai šeit stiprina savas personības, attīsta savu karjeru, tāpēc ir svarīgi noskaidrot viņu redzējumu un idejas par reģiona nākotni. Pasākums notiks tiešsaistē piektdienas pēcpusdienā no plkst. 17.00 līdz 20.00. Savukārt 4.decembrī notiks trešais seminārs, kas būs veltīts Latgales reģiona ekonomisko jautājumu apspriešanai.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?