1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
06-10-2022
Vārdadienas šodien: Daumants, Druvvaldis

Rakstos

Balvā – 2000 eiro

Septembra vidū dots starta signāls VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) mācību projekta 6.- 8.klašu skolēniem “Gribu būt mobils” jaunajai sezonai! Projekta mērķis ir mudināt skolēnus apgūt zināšanas, kas nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē, un sniegt atbalstu skolotājiem, nodrošinot interaktīvu, modernās mācību metodēs balstītu un brīvi pieejamu mācību materiālu. Sagatavotas trīs nozīmīgas un saturiski ļoti plašas ceļu satiksmes drošības un noteikumu tēmas, kas portālā www.gribubutmobils.lv būs pieejamas visa mācību gada laikā. Konkursam pieteiktās komandas pārbaudīs iegūtās zināšanas, izpildot tēmu noslēguma testus. Labākie piedalīsies pusfinālā un finālā, bet uzvarētāji saņems dāvanu karti EUR 2000 vērtībā.

Piešķir Zaļo karogu

Starptautiskais Zaļais Karogs 2022./2023. mācību gadam piešķirts 94 izglītības iestādēm. Latvijas Ekoskolu sertifikāts 2022./2023. mācību gadam piešķirts 52 izglītības iestādēm, tostarp arī Balvu Valsts ģimnāzijai, Stacijas pamatskolai, Bērzpils pamatskolai un pirmsskolas izglītības iestādei “Pīlādzītis”. Savukārt pateicību par dalību Ekoskolu programmā 2022./2023. mācību gadā saņem 45 izglītības iestādes, to skaitā arī Rugāju vidusskola, Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola un Eglaines pamatskola.

Pārstrādei nogādā izlietotas baterijas

“Zaļās jostas” rīkotajā izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 314 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 52 izglītības iestādes, tostarp Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestāde (101 kg bateriju), kas, rēķinot, cik daudz izlietotu bateriju savācis vidēji katrs mācību iestādes audzēknis, bija visčaklākie, katrs pārstrādei nogādājot vidēji 5,05 kg bateriju. Jāpiebilst, Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņi katrs vidēji savācis 1,84 kg izlietotu bateriju.

Rugājiešiem – pirmā vieta

Jauniešu hakatonā “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” 1.vietu ieguva Rugāju vidusskolas un Daugavpils 12.vidusskolas apvienotās komandas projekts “Zaļā vides nedēļa”, kas paredz nedēļas garumā skolās organizēt dažādas aktivitātes par zaļo domāšanu.

Četru dienu seminārs jauniešiem

 

2022.gada augustā biedrība “LgSC” Balvu novadā rīkos bezmaksas četru dienu latgalisko semināru jauniešiem “Atzolys”, kurā varēs piedalīties 20 jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, lai mācītos latgaliešu rakstu valodu, iepazītos ar mūsdienu Latgales personībām, kā arī izzinātu reģiona kultūrvēsturi un šī brīža iespējas jauniešiem. Lai piedalītos seminārā, jauniešiem līdz 30.maijam jāaizpilda pieteikšanās anketa: ej.uz/Atzolys2022.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.