1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
05-03-2021
Vārdadienas šodien: Dagmāra, Marga, Margita

Rakstos

Sarežģīta situācija Balvu pansionātā

Epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 vīrusa izplatību Balvu novadā saglabājas noturīgi augsta. Nestrādā pirmsskolas izglītības iestāžu Bērzkalnē un Kubulos mazo bērnu grupiņas, kā arī šonedēļ Kubulos slēgta vēl viena grupiņa. Sarežģīta situācija ir pansionātā, kur vīruss ir skāris gandrīz visu trešo stāvu. Slimo ne tikai iemītnieki, bet arī darbinieki. Pirmo vakcīnas devu pret vīrusu pansionātā saņēmuši 36 klienti un 4 darbinieki.

Aicina balsot

Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā” šogad notiks jau 11.reizi, un tās svinīgā ceremonija būs skatāma 27.martā kanālā TV3. Latvijas Ārstu biedrība aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Balsojums līdz 1.martam notiek deviņās nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2020”, “Gada ārsts speciālists 2020”, “Gada zobārsts 2020”, “Gada ārsta palīgs 2020”, “Gada farmaceits 2020”, “Gada māsa 2020”, “Gada māsas palīgs 2020”, “Gada vecmāte 2020” un “Gada funkcionālais speciālists 2020”, “Gada slimnīca 2020”.

Uzsāks iedzīvotāju vecumā virs 70 gadiem vakcināciju

Līgas Kozlovskas ģimenes ārsta praksē uzsāks iedzīvotāju, kuri vecāki par 70 gadiem, vakcināciju pret Covid-19. Lai veiktu vakcināciju, iepriekš jāpiesakās pa tālr. 24771444. Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga.

Vakcīnai reģistrējušies 53 000 iedzīvotāju

Kopš 5.februāra, kad no plkst. 10.00 darbību uzsāka agrīnās pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19 vietne www.manavakcina.lv, savai vakcīnai pieteikušies vairāk nekā 53 000 iedzīvotāju. Veselības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēties savai vakcīnai, lai vieglāk un ātrāk varētu nodrošināt vakcinācijas procesu brīdī, kad vakcīnas tiks nogādātas uz Latviju. Agrīnā pieteikšanās ir svarīga divu būtisku iemeslu dēļ: pirmkārt, piesakoties iedzīvotājs sniedz nepārprotamu piekrišanu vēlmei vakcinēties, otrkārt, tiek nodrošināti vakcinācijas procesam nepieciešamie iedzīvotāju aktuālie kontakti, lai nosūtītu uzaicinājumu ar vietu un laiku savas vakcīnas saņemšanai.

Speciālisti brīdina

Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs šobrīd situāciju ar Covid-19 vērtē kā saistītu ar augstu risku Eiropas Savienības iedzīvotājiem, saistībā ar jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 celma izplatīšanos. Jaunajam celmam ir lielāka izplatīšanās iespēja, izraisot intensīvu saslimstības pieaugumu arī tajos reģionos, kur epidemioloģiskā situācija nesen bija uzlabojusies un nostiprinājusies. Līdz šim Latvijā sekvencēšanas rezultātā atklāti pieci jaunā Covid-19 varianta gadījumi. Visi inficētie cilvēki atgriezušies no ārvalstīm. Saglabājot iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija lēmusi līdz 7.februārim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai atbalstāt eitanāzijas legalizāciju Latvijā?