1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

Rakstos

Iespēja saņemt aizsargmaskas bez maksas

Balvu novada Sociālā pārvalde informē, ka trūcīgām un maznodrošinātām personām ir iespēja saņemt bezmaksas medicīniskās aizsargmaskas (1 iep./50 gab. personai). Aizsargmaskas izsniedz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un izziņu par mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam.

22.janvārī varēs vakcinēties Balvos

 

Atgādinām, ka 22.janvārī no plkst. 9.00 līdz 15.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisināsies vakcinācija, balstvakcinācija pret Covid-19 un vakcinācija pret gripu (ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen un vakcīnām Moderna un Pfizer). Līdzi jāņem pase vai personu apliecinošs dokuments.

 

Vakcinētajiem slimības pabalstu līdz februāra beigām izmaksās no pirmās slimības dienas

No 17.janvāra līdz februāra beigām valsts apmaksās slimības pabalstu no slimības pirmās dienas personām, kurām ir derīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts, nosaka Saeimas pieņemtie grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”.
Šāda kārtība noteikta līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, 28.februārim. Tā attiecas arī uz personām, kuras būs saņēmušas atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju.
Labklājības ministrijā iepriekš informēja, ka slimības pabalstu no valsts budžeta izmaksās no pirmās darbnespējas dienas, ja personai ir izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos mājas karantīnā.
Ja cilvēkam būs izsniegta darbnespējas lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, valsts apmaksās slimības pabalstu no darbnespējas pirmās dienas līdz darbnespējas trešajai dienai, paredz likuma grozījumi.
Slimības pabalsta kopējā periodā neieskaitīs darbnespējas dienas, par kurām minētajām personām šajā laikposmā būs izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos mājas karantīnā.

Darbu uzsāks vakcinācijas centrs Balvos

Ievērojot SARS CoV-2 vīrusa Omikron varianta straujo izplatību Eiropā, kā arī lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā un turpinot iepriekšējā gadā uzsākto pieeju – vakcinācija pret Covid-19 ir maksimāli tuvu cilvēka ikdienas gaitām, lai panāktu vienmērīgu vakcinācijas pieejamību visos Latvijas novados, Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar pašvaldībām šonedēļ papildus atver vairākus vakcinācijas centrus: Balvos (Balvu Kultūras un atpūtas centrā, Brīvības iela 61, sākot no 15.janvāra sestdienās no plkst. 9.00 līdz 15.00), Līvānos, Olainē, Valmierā, Dobelē un Valmierā.

Jautājumi un atbildes par sertifikāta derīguma termiņu

No kura datuma stājas spēkā nosacījums par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu?
No 2022.gada 15.februāra.
No kura brīža tiek skaitīts sertifikāta derīguma termiņš?
No nākamās dienas pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas datuma.
Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņi
Veikta primārā Covid-19 vakcinācija: Vaxzevria (Astra Zeneca) – Comirnaty (Pfizer-BioNtech) – Spikevax (Moderna) ar divām vakcīnu devām – 270 dienas (9 mēneši); Jansssen (Johnson&Johnson) ar vienu vakcīnas devu – 150 dienas (5 mēneši).
Pārslimota Covid-19 infekcija pirms Covid-19 vakcinācijas un primārā vakcinācija veikta ar vienu vakcīnas devu: Vaxzevria (Astra Zeneca), Comirnaty (Pfizer-BioNtech), Spikevax (Moderna), Jansssen (Johnson&Johnson) – 270 dienas (9 mēneši).
Primārā vakcinācija veikta ar vienas devas Covid-19 vakcīnu un pārslimota Covid-19 infekcija pēc vakcinācijas: Jansssen (Johnson&Johnson) – 180 dienas pēc pārslimošanas fakta (6 mēneši).
Kā noskaidrot sertifikāta derīguma termiņu?
1. Tiek vērtēts tehniskais risinājums, lai no 15. februāra atspoguļotu paziņojumu par sertifikāta derīguma termiņa beigām katra lietotāja profilā tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv.
2. Šobrīd derīguma termiņu var aprēķināt, apskatot savā sertifikātā norādīto datumu, kurā veikta vakcinācija. Vakcinācijas datums ir redzams sertifikāta pilnās versijas (PDF formātā) sadaļā “Vakcinācijas datums” (pilnā versija ir pieejama, pieslēdzoties www.covid19sertifikats.lv). Piecu vai deviņu mēnešu derīguma laiks ir jārēķina, sākot ar nākamo dienu pēc potes saņemšanas.
Cik ātri kļūst derīgs sertifikāts par balstvakcināciju?
Balstvakcinācijas sertifikāts kļūst derīgs izmantošanai pēc tam, kad vakcinācijas iestāde ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu e veselībā. Vienlaikus jāņem vērā, ka informāciju par veikto balstvakcināciju ārstniecības iestādes drīkst ievadīt E-veselības sistēmā 48 h laikā pēc vakcinācijas. Tiklīdz informācija ir pieejama E-veselības sistēmā, tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir pieejams balstvakcinācijas sertifikāts.
Vai balstvakcinācijas sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?
Balstvakcinācijas sertifikātam šobrīd nav noteikts derīguma termiņš.
Vai bērnu sertifikātiem ir noteikts derīguma termiņš?
Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo bērniem pašlaik nav pieejama balstvakcinācija.
Ja ir pārslimots Covid-19 un pēc tam saņemtas divas potes, vai sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?
Šādā gadījumā sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?