1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

Rakstos

Var pieteikties līdzfinansējumam

Dzīvokļu īpašniekiem, kuri pārstāv ne mazāk kā 51% no kopējā dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumu skaita, kopsapulcē vai citā Dzīvokļa īpašuma likumā dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pieņemšanai paredzētā kārtībā līdz 30.aprīlim var pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai. Mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanas atbalstāmās izmaksas ir iebraucamo ceļu, gājēju celiņu, automašīnu stāvvietu un bērnu rotaļu laukumu renovācijai vai būvniecībai 50% no faktiskajām izmaksām, bet ne vairāk kā 8000 eiro.

Plāno izmaksāt pabalstu

Cilvēkam, kuram ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu, vai kuram sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz 2022.gada 30.aprīlim, plānots par četru mēnešu periodu izmaksāt vienreizēju atbalstu 200 eiro apmērā, t.i., 4 x 50 eiro par katru bērnu. Atbalstu izmaksās arī par bērnu, kurš atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā, kuram ir piešķirts alternatīvais statuss laikā no šī gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim, vai kurš ir vecumā no 16 līdz 17 gadiem (ieskaitot), nemācās un nav stājies laulībā. Tāpat šo atbalstu saņems arī studenti līdz 24 gadu vecumam, ja nav stājušies laulībā. Atbalstu plānots izmaksāt martā.

Neatklāj uzvarētāju vārdus

Balvu novada pašvaldības izsludinātajā konkursā “Gada balva uzņēmējdarbībā” balvas saņemšanai pieteikti 49 uzņēmumi 10 nominācijās: individuālie komersanti, SIA, zemnieku saimniecības, biedrības, mājražotāji un amatnieki. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Balvu novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, kā arī veicināt Balvu novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus. Uzvarētāji noskaidroti, tomēr tos atklās tikai apbalvošanas dienā (visticamāk, martā).

Piemaksās sociālajiem darbiniekiem

Valsts piešķirs mērķdotācijas pašvaldībām, lai tās varētu nodrošināt piemaksas pie mēnešalgas par personīgo ieguldījumu un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām sociālajiem darbiniekiem, kā arī tiem struktūrvienību un nodaļu vadītājiem, kuri strādā pašvaldību sociālajos dienestos, to struktūrvienībās un pašvaldību izveidotās iestādēs, kas sniedz sociālos pakalpojumus. No valsts budžeta šogad tam piešķirs 1,9 miljonus eiro.

Mūspusē vairāk likvidē nekā reģistrē

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka 2021. gadā Latvijā reģistrēti 9227 jauni uzņēmumi, kas ir par 288 vairāk nekā pirms gada. Tiesa, šāda tendence nav vērojama Balvu novadā: 2020.gadā mūspusē reģistrēti 44, bet 2021.gadā – 49 jauni uzņēmumi; savukārt 2020.gadā likvidēti 46, bet 2021.gadā – 72 uzņēmumi.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?