1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-03-2020
Vārdadienas šodien: Atvars, Gvido

Rakstos

Aicina izslēgt apgaismojumu

28.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija ir aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Jau trīspadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

Atceļ autobusu reisus

Ārkārtējās situācijas laikā līdz 14.aprīlim (ieskaitot) AS “Nordeka” atceļ reisu izpildi maršrutos: Rīga–Gulbene–Balvi–Viļaka–Žīguri plkst. 10.20 no Rīgas; Žīguri–Viļaka–Balvi–Gulbene–Rīga plkst. 16.05 no Žīguriem ar izpildi svētdienās. Tāpat atcelts reiss Rīga–Gulbene plkst. 14.15 no Rīgas; Gulbene–Rīga plkst. 5.55 no Gulbenes ar izpildi pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās.

Pārceļ Lielo talku

Lielās Talkas organizatori, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, pieņēma lēmumu pārcelt talku no šā gada 25.aprīļa uz 16.maiju un piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās SOLO talkas. Ar ko atšķiras šīs talkas: labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā, vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kuras tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Uzkopšanas talkas ir tās, kas notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana. Savukārt tos, kuriem noteikta karantīna vai kuri vienkārši vēlas pārlaist šo laiku drošībā savās mājās, aicina piedalīties Ideju talkā.

Dod svinīgo solījumu

Rīgas pilī aizvadīta tiesneša zvēresta ceremonija, kurā Valsts prezidentam Egilam Levitam tiesneša svinīgo solījumu deva Augstākās tiesas tiesnese, bijusī rugājiete Sandra Kaija. “Šis ir samērā neparasts gadījums Augstākās tiesas vēsturē, kad jauns tiesnesis nāk no malas - no zinātniskām aprindām. Kaijas kundze līdz šim strādāja Rīgas Stradiņa universitātē, kur tiek skoloti vieni no labākajiem juristiem. Turiet augstus tiesneša darba, profesionālos un ētikas principus! Lai jums visiem veicas!” mūsu novadniecei S.Kaijai un pārējiem tiesnešiem adresētā svinīgā uzrunā teica Valsts prezidents E.Levits.

Uzsāka akciju

Starptautiskajā Dzimtās valodas dienā, 21.februārī, latgaliešu portāls lakuga.lv uzsāka akciju “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”, aicinot saņemt īpaša dizaina uzlīmi. Akcijas mērķis ir mudināt latgaliešus ikdienas saziņā izmantot dzimto valodu, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu valodas vērtību un pozitīvu attieksmi pret to. Akcijai atsaukušās jau vairākas iestādes, tostarp Baltinavas vidusskola.

vadi

Veiksmes prognoze


.