1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-08-2017
Vārdadienas šodien: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Rakstos

Mainījies padomes sastāvs

10.augustā, apstiprinot Intu Kaļvu par Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāju, deputātiem bija jādod zaļā gaisma I.Kaļvai savienot amatus. Daži deputāti bija pārsteigti, ka jaunā vadītāja, viņuprāt, nevienam nezinot, 27.jūlijā ievēlēta par SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekli. “Esmu no laukiem. Vai ir arī kādas citas izmaiņas?” vēlējās noskaidrot deputāts Andris Kazinovskis. Novada vadītājs Aigars Pušpurs paskaidroja, ka ir mainījies a/s “Balvu Enerģija” padomes sastāvs. Jaunajā padomē strādā Tālis Korlašs (padomes priekšsēdētājs), Ivans Baranovs un Vilnis Dzenis; valdē – Aivars Zāģeris, Imants Kairišs un Raimonds Bombāns.

Ieceļ jaunus vadītājus

Tāpat 10.augusta domes sēdē deputāti iecēla divus jaunus vadītājus: Viktoriju Puku par Sociālā dienesta vadītāju un Intu Kaļvu par Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāju. Abas vadītājas darbu uzsāks ar 14.augustu. Savukārt atbrīvoja no Briežuciema pamatskolas direktora amata ar 31.augustu Aigaru Keišu, bet no Tilžas internātpamatskolas direktora pienākumu izpildītāja amata ar 28.augustu - Ilonu Dzeni.

Būs autobuss uz Aglonu

Balvu katoļu draudze sadarbībā ar SIA “Balvu autotransports” 15.augustā organizē braucienu uz Aglonu. Izbraukšana plkst. 4.00. Pulcēšanās pie katoļu baznīcas, maksa 7 eiro turp un atpakaļ. Atgādinām, ka svētceļotāju grupa no Viļakas uz Aglonu devās 7.augustā, bet 8.augustā svētceļotāji izies no Šķilbēniem: Šķilbani-Baltinava (15km, pulcēšanās Rekavā pie baznīcas. Sv. Mise 15.00); 9.augusts - Pasiene-Vecslabada (22km, pulcēšanās Baltinavā pie baznīcas, Sv. Mise plkst. 8.00, pārbraucam uz Pasieni); 10.augusts - Vecslabada-Ezernieki (28km); 11.augusts - Ezernieki- Konstantinova (21km); 12.augusts - Konstantinova-Aglona (31km).

Pirmo reizi notiks Starptautiskais folkloras deju festivāls “Ļipa kust”

No 22. līdz 26.augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais Starptautiskais folkloras deju festivāls “ Ļipa kust”, kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, danču vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eiropas tradicionālo deju daudzveidību.

Pirmajā Starptautiskajā folkloras festivālā “Ļipa kust”, kas notiks Viļakas un Baltinavas novados, piedalīsies tradicionālās mūzikas klubs “Vešeta” no Lietuvas, folkloras kopa “DoinaRabrei” no Rumānijas, folkloras kopa “Dubrava” no Slovākijas, kā arī etno kompānija “Zeidi”, folkloras kopas “Egle” un “Rekavas dzintars” un festivāla idejas autori – folkloras kopa “Upīte”. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālās dejas un to dažādību, aicināt interesēties par vietējo un citu valstu folkloru, kā arī tradicionālās kultūras norisēs arvien vairāk iesaistīt vietējo sabiedrību. Ideja rīkot festivālu radusies folkloras kopas “Upīte” vadītājiem Andrim Slišānam un Ligitai Spridzānei vēlmē redzēt dejojošu Ziemeļlatgali. Iedvesma, ka tas būs tieši festivāls, nākusi 2016. gada vasarā pēc piedzīvotā folkloras festivāla Rumānijā, kas bijis citādāks nekā ierasts Latvijā. Ceļš uz dejojošu Ziemeļlatgali ir bijis pakāpenisks – pašiem dancojot, audzinot muzikantus, izdodot Ziemeļlatgales danču DVD, un festivāls nu ir kā loģisks turpinājums iesāktajam darbam.
Plānots, ka starptautisks folkloras festivāls Upītē turpmāk varētu notikt katru otro gadu, īstenojot ideju, ka pat vistālākajos valsts nostūros dažādos veidos var aktīvi rosīties un justies piederīgs Latvijai.
Festivāla “Ļipa kust” programmā piecu dienu ilgumā iecerēti gan publiski pasākumi, gan pasākumi tikai festivāla dalībniekiem. Ikviens interesents būs gaidīts iepazīšanās danču vakarā Balkanu dabas parkā 22.augustā, valstu prezentāciju pasākumā Upītes tautas namā 23.augustā, rumāņu, slovāku, lietuviešu un latviešu danču meistarklasēs Balkanos un folkloras kopu koncertos Baltinavā, Rekovā un Medņevā 24.augustā, kā arī visu dalībnieku noslēguma koncertā Upītē 25.augustā. Savukārt festivāla dalībnieki dosies vairākās Viļakas un Baltinavas novadus izzinošās ekskursijās.
Starptautiskais folkloras festivāls “Ļipa kust” šogad būs arī daļa no tradicionālajiem Upītes ciema svētkiem “Svātki Upītie”, kuros līdzās festivālam būs arī tradicionālās Latvijas teātru viesizrādes – 20.augustā Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Zēns”, bet 26.augustā DirtyDealTeatro viesizrāde “Baltā grāmata”. Svētku noslēgumā – tradicionālā nakts trase ar uzdevumiem un pārsteigumiem un grupas “Unknown Artist” koncerts-balle.
Folkloras festivālu organizē biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa” un nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latvijai – 100”, Viļakas novada dome un Baltinavas novada dome.
Ziemeļlatgale ir īpašs reģions Latvijas tradicionālās kultūras kartē. Te tradicionālās kultūras norises joprojām ir dzīvas un turpina pārmantošanas procesu gan dziesmu, gan deju, gan tradīciju un prasmju veidā. Vieni no aktīvākajiem tradicionālās kultūras kopējiem ir folkloras kopas “Upīte” jaunieši. Pateicoties tieši folkloras kopai un darbīgajai Slišānu saimei, nelielais Krievijas pierobežas Upītes ciems ir labi zināms visā Latvijā kā dzīva, rosīga un īpaši latgaliska vieta.

Sergeju Maksimovu ievēl padomē

Aizvadītās nedēļas nogalē M.Rotko mākslas centra telpās Daugavpilī notika Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes (LPRAP) sēde, kurā pulcējās Latgales reģiona pašvaldību vadītāji. Sanāksmi atklājot, LPRAP līdzšinējā priekšsēdētāja Alīna Gendele atskaitījās par paveiktajiem nozīmīgākajiem darbiem un sasniegumiem, kā arī uzslavēja Latgales plānošanas reģiona administrācijas lielo ieguldījumu reģionam tik nozīmīgu lietu sasniegšanā kā, piemēram, Latgales programma un Latgales ekonomiskā zona, un citas. Sēdes laikā izskatīja Latgalei nozīmīgus nākotnes jautājumus un kā vienu no pirmajiem ievēlēja jaunu LPRAP priekšsēdētāju un tā vietnieku. 17 pašvaldību vadītājiem balsojot ‘par’, uz nākamajiem četriem gadiem par LPRAP priekšsēdētāju ievēlēja Krāslavas novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku, bet par vietnieku - Viļakas novada domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu.

Laika prognoze

20.2°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 89%
Wind: Dienvidi at 4.8 kmh
Sestdiena14°C/29°C
Svētdiena12°C/18°C
Pirmdiena12°C/18°C
Otrdiena12°C/18°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Šodien mazāk jārunā un vairāk jādara. Slikto šodienas garastāvokli ārstējam ar darba terapiju. Diena piemērota dažādu lauku darbu veikšanai. Strādājot tikai jāatceras, ka šodienas vājās vietas ir pēdas un kāju pirksti. Tad nu skaties, kur spert kāju!