1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-02-2018
Vārdadienas šodien: Diāna, Dina, Dins

Rakstos

Atbalsts lauksaimniecībai

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībā. Atbalsts lauksaimniecībai no valsts budžeta 2018. gadā būs 8 720 490 eiro: lopkopības attīstībai – 6 185 305 eiro; augkopības attīstībai – 617 342 eiro; starptautiskai un savstarpējai sadarbībai – 701 920 eiro; tirgus veicināšanai – 364 530 eiro; nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas veicināšanai – 479 650 eiro; pērn uzsākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai – 371 743 eiro. Noteikumos ir precizēta tiesību norma par ciltsgrāmatas kārtošanu, paredzot finansēt arī dzīvnieku novērtēšanas procesu, kā arī piensaimniecībai un liellopu gaļas ražošanai palielināts finansējums par DNS analīzēm no 6000 līdz 12 000 eiro, lai ciltsgrāmatā būtu iespējams uzņemt tīršķirnes vaislas dzīvniekus. Grozījumi arī noteic atbalstu par vaislai audzējamo aitu un teķu maedi-visna seroloģijas testiem. Tāpat arī papildu atbalsts paredzēts kazkopībai skrepe genotipa noteikšanas un artrīta-encefalīta seroloģijas testiem dzīvniekiem.

Konference lauksaimniekiem

Lauksaimniekus aicina piedalīties zinātniski praktiskā konferencē “Līdzsvarota lauksaimniecība”. Tā notiks Jelgavā, LLU telpās, 22. februārī. Programma ļoti plaša un daudzveidīga: ko zinām par glifosātiem, augsnes agroķīmiskās īpašības, ciltsdarba perspektīvas, pētījumi ogaugu audzēšanā, dārzkopībā, piena lopkopībā.

Var iesniegt precizēšanas pieprasījumus

Līdz 3.aprīlim lauksaimniekiem ir iespējams iesniegt lauku bloku un ainavas elementu precizēšanu šī gada vienotā iesnieguma sezonai.

LAD informē, ka to iespējams izdarīt caur elektronisko pieteikšanās sistēmu. Precizēšanas pieprasījums jāiesniedz, ja vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību vai arī no bloka izņemt neapsaimniekotu platību, ja ir nepieciešamība pievienot jaunus ainavas elementus, piemēram, koku vai krūmu pudurus, akmeņu kaudzes, dīķus un tamlīdzīgi.
Jāzina un jāatceras, ka uz lauka bloka precizēšanas iesniegšanas brīdi platībai jābūt sakoptai (lai nav krūmu, celmu, kūlas). Kā atgādina lauku konsultanti, platību apsekos dabā un, ja tā nebūs sakopta, to neiekļaus lauku blokā un šogad vairs atkārtoti arī neapsekos.
Pārliecināties par savām apsaimniekotajām platībām var LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā, kur apkopota informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavas elementiem lauku blokos. Lauku bloku - precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku – nošķirt savu apsaimniekoto platību no kaimiņu apsaimniekotajām platībām.
Precizēšanas pieprasījuma iesniegšana, protams, nav pieteikšanās uz atbalstu. Lai pieteiktos platību maksājumiem, būs jāiesniedz vienotais iesniegums šim gadam.

Rugājiete atzīta par labāko pastnieci

Latvijas Pasta organizētajā konkursā “Mans Pastnieks 2017” noskaidroti klientu vērtējumā uzticamākie, izpalīdzīgākie un zinošākie uzņēmuma pastnieki un pasta nodaļu operatori katrā Latvijas reģionā. Zīmīgi, ka pastnieku konkurencē par labāko Latgales reģionā atzīta Ineta Voiciša no Rugāju novada. Kopumā nominācijām bija izvirzīti 1339 pastnieki vai pasta operatori, par kuriem saņemtas 7000 klientu anketas. Labākie pastnieki un pasta operatori saņems vērtīgas balvas no Latvijas Pasta, kā arī tiks aicināti uz īpašu apbalvošanas ceremoniju pie satiksmes ministra Ulda Auguļa.

Izsludina konkursu 6.-9.klašu audzēkņiem

Lai raisītu interesi un izpratni par norisēm laukos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs jau trešo gadu aicina 6.- 9.klašu audzēkņus piedalīties konkursā “Šodien laukos”. Konkurss no februāra līdz septembrim norisināsies sociālo tīklu vietnēs. Zīmīgi, ka 2017.gada konkursa galveno balvu saņēma Rugāju vidusskola.

Laika prognoze

-16°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 82%
Wind: NNE at 7 kmh
Svētdiena-18°C/-10°C
Pirmdiena-24°C/-11°C
Otrdiena-24°C/-17°C
Trešdiena-19°C/-14°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Kontrastainā sestdiena, kur rīta puse līdz plkst. 11.18 būs pārpratumiem un strīdiem bagāta, bet pēcpusdiena – saticīgāka un mierīgāka. Vienalga, ar ko jūs nodarbosieties, sargieties no pārsalšanas un caurvējiem. Šodien noķert bronhītu vai plaušu karsoni būs vieglāk par vieglu. Saudzējiet arī nervu sistēmu un spēlējiet uz jebkuriem mūzikas instrumentiem, izņemot nervus. Visas dienas devīze: klusēšana – zelts, runāšana sudrabs.

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai jāaizliedz vietējai presei publicēt informāciju par jaundzimušajiem, jubilāriem, laulātajiem un mirušajiem?