1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
27-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

Rakstos

Pārskats par veikto saimniecisko darbību mežā jāiesniedz līdz 1.februārim

Valsts meža dienests atgādina meža īpašniekiem, kuri 2021.gadā savā mežā veikuši saimniecisko darbību, ka līdz 1.februārim dienestā jāiesniedz pārskats.

Pārskats par saimniecisko darbību mežā Valsts meža dienestā (VMD) jāiesniedz meža īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem, kuri 2021. gadā veikuši koku ciršanu, jaunaudžu kopšanu, meža atjaunošanu vai meža ieaudzēšanu.
VMD aicina klientus atturēties no mežniecību apmeklēšanas klātienē un izmantot attālinātās iespējas pārskatu iesniegšanai.
Informāciju par 2021. gadā veikto mežsaimniecisko darbību var iesniegt:
* tiešsaistē Meža valsts reģistrā https://gis.vmd.gov.lv/;
* kā elektronisku dokumentu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot to uz mežniecības oficiālo e-pasta adresi. Mežniecību e-pasta adreses publicētas VMD tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti” https://ej.uz/VMDkontakti;
* ar pasta starpniecību. Mežniecību adreses publicētas VMD tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti” https://ej.uz/VMDkontakti;
* ievietojot pārskatus pie mežniecībām izvietotajās pastkastītēs.
Pārskata veidlapas pieejamas VMD tīmekļvietnes sadaļā “Veidlapas” https://ej.uz/VMD veidlapas

Var iesniegt priekšlikumus

Atgādinām, ka priekšlikumus par Balvu un Pērkonu ezeru dabas resursu apsaimniekošanas un aizsardzības plānu 2021.-2031.gadam var iesniegt līdz 9.decembrim.

Sākas ceļa būvdarbi

Uz valsts reģionālā autoceļa Smiltene–Gulbene 27 km posmā no Taurēm līdz Gulbenei sākta seguma pārbūve un atjaunošana. Būvdarbu posmā noteikts ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Satiksme tiks organizēta ar ceļa zīmēm un vadstatņiem, bet aktīvo būvdarbu laikā plkst. 8.00 līdz 16.30 ieviesīs vienu ar luksoforu regulētu posmu. Atkarībā no laika apstākļiem, darbus plānots turpināt līdz Ziemassvētkiem.

Populārākie zaļmēslojuma augi

Sarkanais āboliņš (daudzgadīgais). Zaļmēslojumam var izmantot ataugušo zelmeni pēc pēdējās nopļaušanas lopbarībai vai citiem nolūkiem.
Lucerna. Viens no visvērtīgākajiem tauriņziežiem, kam piemīt lieliska spēja ataugt, ja vēl ir iespējams palaistīt, var iegūt 6-8 zaļās masas pļāvumus.
Vīķi. Vieni no visstraujāk augošiem tauriņziežiem. Vīķiem noteikti ir vajadzīgi balstaugi. Par tādiem var izmantot auzas, miežus, baltās sinepes, facēlijas, arī saulespuķes.
Lauka zirņi. Audzējami no jauna apgūstamās teritorijās, kas ir nabagas ar augu barības elementiem, vai arī kā pļaujama kultūra pavasara beigās, vai kā pasējas kultūra.
Baltās sinepes. Uzskata par kultūru, kas spēj aizstāt kūtsmēslus, tādēļ tās izmantošanai veltāma arvien lielāka uzmanība. Ja audzē kā zaļmēslojumu augsnes atveseļošanai, deva jāpalielina līdz 40 kg/ha. Kā zaļmēslojumu var izmantot jau pēc 40 dienām, kad parādās ziedpumpuri. Vienā sezonā var izaudzēt 3-4 aprites.
Eļļas rutks. Latvijā pagaidām plašāk lietotā zaļmēslojuma kultūra. Augums – spēcīgs un zarots, zied baltiem ziediem.
Facēlija. Ideāls nektārauga un ātri augoša zaļmēslojuma kultūras apvienojums.

Latgaliešus aicina uz diskusiju

Ar mērķi turpināt sociāli atbildīga publiskā iepirkuma iedzīvināšanu, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija aicina ikvienu interesentu uz Latgales reģionam veltītu tiešsaistes pasākumu “Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums. Kā un kāpēc?” 17.novembrī plkst. 10.00 – 12.00. Pasākumā būs iespēja gan uzzināt aktualitātes par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu kopā ar Iepirkumu uzraudzības biroju, gan arī praktiskus padomus un pasaules pieredzi to veikšanā.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?