1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-02-2020
Vārdadienas šodien: Adrians, Ārija, Rigonda

Rakstos

Uzlabota makšķerēšanas iespēju izmantošana

18.februārī valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos, kas pilnveidos un uzlabos makšķerēšanas un zemūdens medību iespēju izmantošanu Latvijas ūdeņos. Turpmāk tiks noteikts tikai atsevišķu kanālu un caurteču saraksts, kurās no 1.marta līdz 30.aprīlim aizliegts makšķerēt. Iepriekš noteikumos bija paredzēts makšķerēšanas liegums no 1.marta līdz 30.aprīlim visos kanālos un caurtecēs Latvijā, kas savstarpēji savieno ezerus vai upes un ezerus ar upēm.

Var sākt aizpildīt platību maksājumu provizorisko iesniegumu

Ar šī gada 14.februāri ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju vienotajā platību maksājumu iesniegumā. Šādu iespēju Lauku atbalsta dienests šogad piedāvā pirmo reizi, lai padarītu ērtāku minēto iesniegumu aizpildīšanu Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā – tagad to var darīt pakāpeniski un savlaicīgi aprēķināt, vai tiks izpildītas zaļināšanas un citas prasības. EPS šī iesnieguma forma norādīta kā “Provizoriskais iesniegums”.

Iesniegt platību maksājumu iesniegumus varēs no 8.aprīļa līdz 22.maijam, ar samazinājuma koeficientu par katru nokavēto dienu līdz 15.jūnijam. Aprīļa mēnesī dienests organizēs izbraukuma seminārus, lai palīdzētu aizpildīt platību maksājumu iesniegumus elektroniski tiem klientiem, kuriem tam nepieciešams atbalsts. Aktuālā informācija par semināriem tiks publicēta dienesta mājaslapā.
Būtisku izmaiņu atbalsta saņemšanas nosacījumos 2020.gada platību maksājumu sezonā nav. Jāņem vērā, ka no jauna varēs uzņemties saistības tikai aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ), pārējos pasākumos jaunas saistības uzņemties nevar, bet var par vienu gadu pagarināt esošās saistības.
Atgādinām, ka šobrīd norit lauku bloku precizēšana, to vēl var izdarīt līdz 1.aprīlim.

Darba diena pa minūtēm

Eiropa ir tepat blakus un saskatāma ikdienišķās lietās. To akcentē biedrība  “Latvijas Lauku forums” kampaņā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”. Ar mērķi uzzināt par Eiropas Savienības atbalstu projektiem un aktivitātēm, par saņemto finansējumu mazām un vidējām saimniecībām un arī citām atbalsta programmām, Rugāju novadu apmeklēja zemkopības ministrs un citi vadošie darbinieki. Viesi un arī pašmāju uzņēmēji noklausījās pieredzes stāstus, īstenojot konkrētas iniciatīvas Balvu rajona partnerības teritorijā, tapušas ar Eiropas Savienības atbalstu.

Līdz 1.aprīlim var iesniegt lauku bloku precizējumus

 

Līdz 1.aprīlim lauksaimnieki var veikt lauku bloku un ainavu elementu precizēšanu. Pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību, no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību vai pievienot jaunus ainavas elementus. Lauku bloku precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku, savu apsaimniekoto platību nošķirot no kaimiņu apsaimniekotajām platībām. Lauku atbalsta dienests informē, ka iesniegumu lauku bloku precizēšanai var noraidīt, ja izmaiņas ir mazākas par 0,1 hektāru vai 2% no lauku bloka platības.

 

Meža nozares seminārs Gulbenē

13.februārī Vecgulbenes muižā notiks seminārs par meža nozares aktualitātēm. Ņemot vērā pēdējo gadu koksnes tirgus svārstības un laika apstākļu ekstrēmus, kas ietekmē gan mežsaimniecību, gan koksnes pārstrādes nozares, eksperti sniegs padomus meža apsaimniekošanā un skaidros koksnes tirgus svārstību iemeslus.
Mežsaimniecība un koksnes pārstrāde ir ilgtermiņa plānošanas nozares, kurām ir nemitīgi jāiet līdzi laikam un jāspēj radīt produkti, kas mūsu ikdienā personīgā, novada, reģiona un pat globālā līmenī ir nepieciešami. Attīstībai ir svarīga prognozējama normatīvā vide un resursu pieejamība. Nenoliedzami, mežsaimniecību un kokrūpniecību ietekmē gan laika apstākļi, gan globālie procesi. Nozarē strādājošiem ir svarīgi sekot līdzi gan tam, kas notiek paša mežā, gan tam, kas notiek valstīs, ar kurām mums ir vienots tirgus. Pāris gadu laikā Vācijas mežsaimniecība no stabilas nozares kļuva par krīzes epicentru, kuras sakārtošanai valsts tērē milzu naudas summas, un mizgraužu apēstās egles ir pārpludinājušas koksnes tirgu visā Eiropā. Tas ir viens piemērs tam, cik daudzi faktori var izmainīt situāciju pat tādās stabilās nozarēs kā mežsaimniecība un kokrūpniecība.
Dienas kārtībā: plkst. 12.00 aktualitātes meža īpašniekiem. A.Muižnieks, Latvijas Meža īpašnieku biedrība.
Plkst. 12.40 egļu astoņzobu mizgrauzis - drauds egļu audzēm. Dr.biol. A.Šmits, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts SILAVA.
Plkst. 13.30 situācija koksnes tirgos: vietējie un globālie izaicinājumi. K.Klauss, Latvijas Kokrūpniecības federācija. Plkst. 14.10 diskusija un 14.50 nobeigums. Vairāk informācijas pa tālr. 29421875, Aiga Grasmane.

vadi

Veiksmes prognoze


.