1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
31-01-2023
Vārdadienas šodien: Sonora, Spīdola

Rakstos

Aicina uz sanāksmi

1.februārī plkst. 14.00 Bērzpils saietu namā notiks dabas lieguma “Lubāna mitrājs” dabas aizsardzības plāna sabiedriskās apspriešanas sanāksme.

Pieejams atbalsts investīcijām

No šī gada 2.janvāra līdz 2.februārim lauksaimnieki var pieteikties atbalstam pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”. Atbalsts pieejams divos apakšpasākumos. Pasākuma “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” mērķis ir atbalstīt lauku saimniecības, lai uzlabotu to konkurētspēju un ekonomiskos rādītājus, kā arī nodrošinātu vides prasību ievērošanu. Pieejamais finansējums šajā atbalsta pasākumā paredzēts siltumnīcu būvniecībai un pārbūvei – 0,704 miljoni eiro; būvniecībai putnkopības un cūkkopības nozarēs – 14,52 miljoni eiro; lauku saimniecībām – 64,796 miljoni eiro un kooperatīviem – 1,5 miljoni eiro. Otrais apakšpasākums ir “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ar pieejamo finansējumu r 11 miljoni eiro. Pasākuma mērķis ir palielināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti un produktu pievienoto vērtību. Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS).

Var pieteikties tiešsaistes vizītēm

Kopš aizvadītā gada 19.decembra klientus aicina pieteikt vizītes Lauku atbalsta dienesta klientu apkalpošanas centros arī tiešsaistē. Pieteikšanās ir iespējama dienesta mājaslapas izvēlnē – https://www.lad.gov.lv/lv/pieraksts, izvēloties tuvāko klientu apkalpošanas centru un ērtāko laiku.
Ceturtdienas ir informatīvās dienas par Kopējo lauksaimniecības politiku no 2023. gada. Katras nedēļas ceturtdienās var pieteikt vizīti pie klientu apkalpošanas speciālistiem, lai saņemtu konsultācijas par platību maksājumu nosacījumiem.
Lai noskaidrotu sev interesējošos jautājumus, aicina zvanīt uz dienesta klientu apkalpošanas centra tālruni +371 67095000. Ja nevēlas izmantot tiešsaistes pieraksta formu, klātienes apmeklējumam arī turpmāk var pieteikties zvanot.

“Zaļās lapiņas” seminārs Balvos

SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” aicina uz tikšanos bioloģiskos lauksaimniekus 10.novembrī Balvos, Brīvības ielā 46 a.  Tā pirmajā daļā notiks informatīva rakstura saruna par bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu ieguvi un problēmām, augu aizsardzības  līdzekļiem un citiem jautājumiem, bet otrajā daļā iepazīšanās ar  uzņēmuma SIA “Henome” veiksmes stāstu.

Jaunie lauksaimnieki var pieteikties atbalstam

No 7. oktobra līdz 7. novembrim jaunajiem saimniekiem ir iespēja iesniegt projektus pasākumā “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai”. Atbalsta mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā. Šī ir iespēja saņemt vienreizēju maksājumu jaundibināta (vai pārņemta) lauksaimniecības uzņēmuma dibināšanai un attīstībai saskaņā ar iesniegto darījuma darbības plānu.
Sestās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 2,52 miljoni eiro. Finansējums sadalīts pēc reģionalizācijas principa. Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē tas ir 240 tūkstoši eiro.

vadi

Veiksmes prognoze


.