1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
06-12-2019
Vārdadienas šodien: Gunārs, Gunis, Vladimirs

Rakstos

Par neatbilstošām riepām atņems numura zīmes

Turpmāk automobiļiem, kuri būs aprīkoti ar neatbilstošām riepām, liegs dalību ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes.

CSDD informē, ka šāds lēmums balstīts uz transportlīdzekļu pārbaudes rezultātiem Daugavpils reģionā. Proti, decembra pirmajās dienās CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs atklājās, ka vēl aizvien autovadītāji šajos slidenajos un sniegotajos laika apstākļos ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekļiem, kuriem uzstādītas satiksmei bīstamas riepas (pilnībā nodilušas ziemas riepas vai pat nodilušas vasaras riepas). Šādi transportlīdzekļi apdraud gan pašu autovadītāju, gan arī citus satiksmes dalībniekus. Kopumā no 500 pārbaudītajiem auto Daugavpils reģiona 28 spēkratiem konstatēja satiksmei bīstamas riepas.
CSDD informē, ka šādi CSDD un Valsts policijas reidi turpināsies arī citos Latvijas reģionos, pastiprināti pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

Nozog trīs cirvju kātus

26.novembrī Balvu novada Bērzkalnes pagastā kāda sieviete konstatēja, ka viņas īpašumā neapdzīvotai mājai uzlauztas durvis. Mājas iekšā gan nebija iekļūts. Tāpat uzlauztas arī šķūnīša durvis un no tā nozagti trīs cirvju kāti. Policija skaidro notikušā apstākļus un nodarīto materiālo zaudējumu.

Ziemas riepas - obligātas no 1.decembra!

 

Atgādinām, ka no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm atļautas no 1.oktobra līdz 1.maijam.

Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam. Šo kārtību nosaka Ceļu satiksmes noteikumi. Tāpat ieteicams neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo braucot nodilst gan protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari. Pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi - gads, kad riepa ražota.
Jāpiebilst, ka, lai uzlabotu transportlīdzekļa drošību uz ceļa, vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kg katra ass un automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kg priekšējā stūrējamā ass jāaprīko ar vienādām riepām (izgatavotājam un protektora zīmējumam jābūt identiskam). Jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas.

 

Veiks trauksmes signālu pārbaudi

27.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm.

Konsultēs par detektoriem

Tuvojoties 2020.gada 1.janvārim, kad visi mājokļi obligāti būs jāaprīko ar dūmu detektoriem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) nodarbinātie no iedzīvotājiem saņem arvien vairāk jautājumus par dūmu detektoriem. Iedzīvotāji jautā, piemēram, kāpēc man tas vajadzīgs, kur detektorus iegādāties, kā tos uzstādīt, cik detektori man ir nepieciešami, vai detektors obligāti jāuzstāda uz griestiem, cik ilgi tas ir derīgs? Tāpēc 2.decembrī no pulksten 14.30 līdz 18.30, tieši 30 dienas pirms stāsies spēkā minētā Ugunsdrošības noteikumu prasība, VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, doties uz jebkuru no 92 VUGD daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, un saņemt konsultācijas klātienē. Papildus iedzīvotājiem tiks izdalīti arī informatīvie materiāli un nodemonstrēta dūmu detektora darbība.
VUGD interneta mājaslapā www.vugd.gov.lv, sadaļā “Kontakti”, pieejams dienesta struktūrvienību tālruņu saraksts, tajā skaitā Balvu daļas, Viļakas un Tilžas posteņu kontakti.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Nu paguli, paguli šorīt tā ilgāk, kamēr pulkstenis rādīs 9.29. Tad jau Čika kungs būs aizlaidies prom no tavām mājām un nemaisīsies vairāk pa kājām. Kaut gan arī bez viņa šodien tavā ģimenē vai darba kolektīvā netrūks jautrības, it īpaši, ja jums tur kopā dzīvo vai strādā Vērši, Strēlnieki, Svari un Skorpioni. Jo Vērši un Strēlnieki šodien būs enerģijas pārpilni un visiem skries pa priekšu, skubinot pārējos. Ja citi tos neņems galvā, tad Svari un Skorpioni var sataisīt dumpi ar protestiem un nepakļaušanos. Baidos, ka tādā atmosfērā būs gandrīz neiespējami ne labi strādāt, ne atpūsties (nu cerēsim, ka tik traki nebūs).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

 

 

 

 

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai sabiedrībai jāzina, cik pelna amatpersonas?