1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-05-2024
Vārdadienas šodien: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Rakstos

Atklāj informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”

14.maijā Aizsardzības ministrija atklāja informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”, kuras mērķis ir veicināt krīzes gatavības kultūru Latvijas sabiedrībā, lai ikviens iedzīvotājs zinātu, kā pareizi rīkoties dažādās neparedzētās situācijās.
Ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas” līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai būs pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju.
Rokasgrāmatā “Kā rīkoties kara gadījumā” varēs uzzināt par krājumu veidošanu, komunikāciju un informācijas meklēšanu, rīcību apšaudes laikā vai nonākot kaujas zonā, savas mājvietas sagatavošanu kā patvēruma vietu, psiholoģisko noturību kara laikā, kā arī tajā iekļauta cita svarīga informācija par kara pārvarēšanu.

Iedarbinās trauksmes sirēnas

20.maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Kupravā notiks apmācības

Līdz 21.maijam Kupravas ciema teritorijā notiks NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes apmācības. Mācību laikā novada teritorijā būs redzama karavīru pārvietošanās, kā arī tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Nodarbības tiek plānotas arī diennakts tumšajā laikā. Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus nesatraukties un ar sapratni izturēties pret notiekošajām apmācībām.

Darba laiks maija svētkos

VAS “Ceļus satiksmes drošības direkcija” (CSDD) vērš transportlīdzekļu vadītāju uzmanību, ka gaidāmajās maija brīvdienās transportlīdzekļu tehniskās apskates stacijām būs ierobežots darba laiks. Tādēļ autovadītāji aicināti tehniskās apskates apmeklējumu ieplānot savlaikus.

* 30.aprīlis (otrdiena): darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu nodaļa strādā no pulksten 8.30 līdz 16.
* 1.maijs (trešdiena): brīvdiena.
* 3.maijs (piektdiena): darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu nodaļa strādā no pulksten 8.30 līdz 16.
* 4.maijs (sestdiena): brīvdiena.
* 5.maijs (svētdiena): tehniskās apskates stacija Rīgā, Antenas ielā 2, strādā atbilstoši svētdienas darba grafikam. Balvu nodaļa slēgta.
* 6.maijs (pirmdiena): tehniskās apskates stacija Rīgā, Antenas ielā 2, strādā atbilstoši sestdienas darba grafikam. Pārējām tehniskās apskates stacijām – brīvdiena.
* 11.maijs (sestdiena): strādā tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena. Darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu nodaļa slēgta.
* 12.maijs (svētdiena): brīvdiena.
* 18.maijs (sestdiena): strādā tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena. Darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu nodaļa slēgta.
* 19.maijs (svētdiena): brīvdiena.

Sagaidāms, ka pirmajās dienās pēc brīvdienām tehniskās apskates stacijās varētu būt lielāks transportlīdzekļu pieplūdums. Taupot laiku, CSDD aicina ar transportlīdzekļu tehnisko apskati saistītos maksājumus veikt e-CSDD. Savukārt informācija par darba laikiem pieejama arī CSDD mājaslapā (kontaktu sadaļā).

Jāpiedalās uzvedības korekcijas programmā

Satiksmes ministrija informē, ka darbu uzsākuši transportlīdzekļu vadītāju uzvedības korekcijas grupu nodarbību īstenotāji. Uzvedības korekcijas grupu nodarbības ir paredzētas personām, kuras sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē un pēc soda izciešanas vēlas atgūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības. Transportlīdzekļu vadītājiem šādas nodarbības ir jāapmeklē obligāti un tās jāapmaksā no personīgiem finanšu līdzekļiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.