1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-01-2020
Vārdadienas šodien: Antis, Antons

Rakstos

Pārbaudes par pārkāpumiem robežas izbūvē

Pēc iepazīšanās ar 2020.gada 8.janvāra Valsts kontroles revīzijas ziņojumu “Vai valsts budžeta līdzekļi Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecībai un uzturēšanai ir izlietoti likumīgi, sasniedzot izvirzītos mērķus un rezultātus?”, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis Valsts robežsardzes priekšniekam Guntim Pujātam un Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram Ērikam Ivanovam veikt disciplinārizmeklēšanas, lai noskaidrotu un izvērtētu valsts robežas joslas izbūves un uzturēšanas procesā un zemes atsavināšanas procesā iesaistīto nodarbināto atbildību.

Papildus tam ministrs aicinājis Valsts policiju un Iekšējās drošības biroju savas kompetences ietvaros izvērtēt Valsts kontroles ziņojumā norādīto informāciju par iespējamiem likuma pārkāpumiem un izlemt par kriminālprocesa uzsākšanas pamatu. “Nav pieņemams, ka robežas izbūves un uzturēšanas procesā tikusi pieļauta Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļu izsaimniekošana. Ļoti nopietni uztveru Valsts kontroles revīzijā atklāto informāciju un Latvijas iedzīvotāju labā ceru, ka sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm pēc iespējas ātrāk tiks identificētas atbildīgās personas,” pauž iekšlietu ministrs S.Ģirģens.
Atgādinām, ka Valsts kontrole revīzijas ziņojumā konstatējusi iespējamu nelikumīgu rīcību saistībā ar valsts robežas joslas izbūves un uzturēšanas procesu, norādot arī uz sekojošo: pieļauta prettiesiska rīcība ar būvdarbu laikā iegūto koksni; konstatētas apjomīgas atkāpes no apstiprinātā būvprojekta un normatīvo aktu neievērošana, pasūtot un apmaksājot darbus šķeldas klājuma taku risinājumam; normatīvo aktu neievērošana, pasūtot un samaksājot no valsts budžeta līdzekļiem robežas joslas uzturēšanas darbus vietās, kur valsts robeža iet pa upēm un ūdenstilpēm; prettiesiska zemes atsavināšana ārpus valsts robežas joslas. Tāpat Valsts kontrole pēc veiktās revīzijas atzīst, ka pieļautas izmaiņas apstiprinātā būvprojekta konstruktīvajos risinājumos un būvdarbu apjomā, kas nākotnē no valsts budžeta prasīs daudz vairāk izdevumu, nekā sākotnēji aprēķināts. Reālā situācija liecina, ka darbu pabeigšanai uz Latvijas – Krievijas robežas būs jāmeklē papildus finansējums. Proti, nepieciešami 4,69 miljoni eiro, no kuriem Iekšlietu ministrijai 2020.gadā būs pieejami tikai 1,16 miljoni eiro. “Ierīkojot Latvijas un Krievijas valsts robežas joslu, vismaz 7,14 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu un mantas izlietoti prettiesiski. Robežas joslas projekts līdz šim realizēts, nerēķinoties ne ar apstiprinātajiem plāniem, ne likumiem, ne lietderības vai ekonomiskiem pamatojumiem. Tādēļ Valsts kontrole vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās, aicinot izvērtēt atbildīgo personu saukšanu pie atbildības. Ņemot vērā, ka šogad jāuzsāk Latvijas un Baltkrievijas valsts robežas joslas ierīkošanas darbi, Iekšlietu ministrijai nekavējoties jārīkojas, lai nepieļautu neko tamlīdzīgu arī šajā valsts robežas posmā,” uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Robežas uzturēšanai - pieci miljoni

Iepirkumu uzraudzības birojs informē, ka valsts austrumu robežas joslas uzturēšana vairākos Latgales reģionos turpmākajos četros gados izmaksās 5,5 miljonus eiro. Iepirkumā par valsts robežas joslas uzturēšanu, piemēram, žoga un laipu remontu, ceļa seguma atjaunošanu un tamlīdzīgiem darbiem uzvarējusi pilnsabiedrība “RRCI”. Līgums paredz valsts robežas joslas uzturēšanu Daugavpils, Ludzas un Viļakas reģionos.

Saindējas ar degšanas produktiem

 

23.decembrī pulksten 22.31 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Balviem, kur dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums (Vidzemes ielā 7, Steķentavā - aut.pieb.). Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī deg sadzīves mantas un atkritumi 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotām telpām izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 1.15 ugunsgrēku likvidēja.
Valsts policija informē, ka cietušo – 1964.gadā dzimušo vīrieti – nogādāja Balvu slimnīcā ar diagnozi ‘saindēšanās ar degšanas produktiem’. Iespējamais ugunsgrēka iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.

 

CSDD darba laiki svētkos

 

Informācija par VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) darba laikiem gadumijā.

22.decembris (svētdiena): strādā tehniskās apskates stacija Rīgā, Antenas ielā 2, no pulksten 8 līdz 16.
23.decembris (pirmdiena): darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu tehniskās apskates stacija strādā no pulksten 8.30 līdz 16.
24.decembris (otrdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri slēgti.
25.decembris (trešdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri slēgti.
26.decembris (ceturtdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri slēgti.
27.decembris (piektdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri atvērti. Balvu tehniskās apskates stacija strādā no pulksten 8.30 līdz 17.
28.decembris (sestdiena): strādās tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena. Balvos nestrādā.
29.decembris (svētdiena): strādā tehniskās apskates stacija Rīgā, Antenas ielā 2, no pulksten 8 līdz 16. Balvos nestrādā.
30.decembris (pirmdiena): darba diena par vienu stundu īsāka. Balvu tehniskās apskates stacija strādā no pulksten 8.30 līdz 16.
31.decembris (otrdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri slēgti.
1.janvāris (trešdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri slēgti.
2.janvāris (ceturtdiena): CSDD klientu apkalpošanas centri atvērti. Balvu tehniskās apskates stacija strādā no pulksten 8.30 līdz 17.

 

Piedāvā 5000 eiro lielu kukuli

Pagājušajā trešdienā mūspusē reģistrēts kukuļdošanas gadījums amatpersonai.

Minētajā dienā pulksten 13.40 Rugāju novada Lazdukalna pagastā 1982.gadā dzimis vīrietis policijas darbiniekiem piedāvāja 5000 eiro, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte informē, ka šāds piedāvājums izteikts mutiski un minēto summu aizturēšanas brīdī vīrietis nav uzrādījis. Vīrieša izelpā fiksēts 1,7 promiļu alkohola reibums.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai droši dzīvot daudzdzīvokļu namos?