1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
31-01-2023
Vārdadienas šodien: Sonora, Spīdola

Rakstos

Precizējums par reģistrācijas pakalpojumiem Balvos

Laikrakstā “Vaduguns” bija publicēta “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” (CSDD) sniegtā informācija, ka Balvos no pagājušā gada 1.novembra reģistrācijas pakalpojumi tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Izplatītajā paziņojumā ieviesusies kļūda. CSDD precizē, ka Balvos reģistrācijas pakalpojumus sniedz IERASTĀ KĀRTĪBĀ – gan ar iepriekšēju pierakstīšanos, gan bez iepriekšējas pierakstīšanās, un iedzīvotāji uz Balvu Klientu apkalpošanas centru var doties jebkurā viņiem piemērotā laikā!
Tikmēr Alūksnē gan ir izmaiņas. “Lai nodrošinātu klientu ātru un ērtu apkalpošanu un taupītu klientu laiku, CSDD no pagājušā gada 1.novembra Alūksnes Klientu apkalpošanas centrā ieviesusi jaunu klientu apkalpošanas kārtību. Proti, transportlīdzekļu reģistrācijas pakalpojumi iedzīvotājiem tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Jaunā kārtība paredz, ka klienti varēs izvēlēties sev piemērotāko un vēlamāko laiku, kad apmeklēt Alūksnes Klientu apkalpošanas centru un veikt nepieciešamās ar transportlīdzekļa reģistrāciju saistītās darbības. Tāpat tas palīdzēs izvairīties no neregulētas klientu plūsmas un cilvēki varēs rēķināties, ka pakalpojums tiks sniegts noteiktā laikā un kvalitātē. Transportlīdzekļu reģistrācijas pakalpojumiem iespējams pieteikties elektroniski e-pakalpojumu vidē (e-CSDD.lv) vai zvanot uz klientu apkalpošanas informatīvo tālruņa numuru 67025777. Savukārt transportlīdzekļu tehniskās apskates pakalpojuma sniegšana Alūksnē arī turpmāk noritēs iepriekšējā kārtībā, piesakoties elektroniski e-CSDD.lv vai rindas kārtībā,” informē CSDD Komunikācijas departaments.
Plašāka informācija pieejama interneta mājaslapā www.csdd.lv.

Pērn bojāgājušo skaits mazāks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika liecina, ka pagājušajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, samazinājies ugunsgrēkos un no ūdenstilpēm izcelto bojāgājušo cilvēku skaits.
Pērn Latvijā ugunsgrēkos gāja bojā 74 cilvēki. Salīdzinājumam: 2021.gadā – 102, 2020.gadā – 83, 2019.gadā – 76, bet 2018.gadā – 81. Savukārt no ūdenstilpēm pagājušajā gadā tika izcelti 94 cilvēki (tajā skaitā 48 peldsezonā no 15.maija līdz 15.septembrim). Salīdzinājumam: 2021.gadā – 100 (tajā skaitā 58 peldsezonā), 2020.gadā – 122, 2019.gadā – 96, 2018.gadā – 118.
Kas attiecas uz šo gadu, līdz šim janvārī valstī kopumā ugunsgrēkos gājuši bojā jau astoņi cilvēki, bet no ūdenstilpēm izcelts viens bojāgājušais. Balvu novadā nedz pērn, nedz arī šogad ugunsgrēkos un no ūdenstilpēm izceltu bojāgājušo nav.

Vispirms jāpierakstās

CSDD atgādina, ka Balvos no 1.novembra reģistrācijas pakalpojumi tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Jaunā kārtība paredz, ka klienti var izvēlēties sev piemērotāko un vēlamāko laiku, kad apmeklēt Balvu Klientu apkalpošanas centru un veikt nepieciešamās ar transportlīdzekļa reģistrāciju saistītās darbības, kas palīdz izvairīties no neregulētas klientu plūsmas. Veicot iepriekšēju pierakstu, klients var rēķināties, ka pakalpojums tiks sniegts noteiktā laikā un kvalitātē.

Kadetu apmācības mūspusē

5. un 6.janvārī Alūksnes, Balvu un Viļakas novados Stompaku purva un Vjadas mežu teritorijās Jaunākā līdera kursa ietvaros norisināsies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeta kandidātu taktiskā apmācība, lai pilnveidotu kaujas iemaņas, orientēšanos apvidū un taktisko maršu veikšanu, kā arī piedalītos piemiņas pasākumā Stompaku partizānu mītnes vietā. Mācību laikā plānota karavīru pārvietošanās diennakts gaišajā un tumšajā laikā pa koplietošanas ceļiem, tāpēc Nacionālie bruņotie spēki aicina Balvu, Alūksnes un Viļakas novadu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas aktivitātēm.

Izsniedz jauna parauga dokumentus

No vakardienas VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sākusi izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus (tajā skaitā vadītāja apliecības) ar moderniem pretviltošanas elementiem, kas iestrādāti ar šī brīža jaunākajām tehnoloģijām.

Jaunajos dokumentos būs krāsaina, ar lāzergravēšanas tehnoloģiju iestrādāta fotogrāfija. Atbilstoši jaunāko tehnoloģiju sniegtajām iespējām, tiks modernizēti arī citi drošības elementi – taktili (ar tausti jūtami detalizēti gravējumi), kā arī ultravioletajā gaismā redzami attēli. Norādītie drošības elementi tiks iestrādāti visu veidu vadītāju dokumentos – ne tikai vadītāja apliecībā. Lai uzsāktu šo dokumentu izsniegšanu, aizvadītā gada izskaņā un šī gada pirmajās dienās desmit CSDD Klientu apkalpošanas centros (KAC), kuros tiek nodrošināta vadītāja dokumentu izsniegšana, notiks  nepieciešamo tehnisko līdzekļu un jaunās sistēmas programmatūras nomaiņa. Pāreja uz jaunā tipa vadītāja dokumentu izsniegšanu notiks pakāpeniski pēc šāda grafika:

•    No 2.janvāra – Rīgas, Daugavpils, Liepājas un Valmieras KAC;
•    No 3.janvāra – papildus Jelgavas un Rēzeknes KAC;
•    No 4.janvāra – papildus Talsu un Gulbenes KAC;
•    No 5.janvāra – visos desmit CSDD KAC, tajā skaitā Jēkabpils un Ventspils KAC.

Maksa par dokumentiem nemainās (par vadītāja apliecības maiņu – 22,05 eiro). Tāpat jāuzsver, ka visas līdz šim izsniegtās vadītāja apliecības derīgas līdz norādītā termiņa beigām. Taču, mainot šo dokumentu, obligāti jāpārliecinās par veselības pārbaudes derīguma termiņu.

vadi

Veiksmes prognoze


.