1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-10-2019
Vārdadienas šodien: Modrīte, Mudrīte, Renāte

Rakstos

Apzīmē vairākas ēkas

Aizvadītajās brīvdienās Balvu pilsētā apzīmētas vismaz piecas ēkas, tādējādi tīši bojājot svešu īpašumu un nodarot materiālos zaudējumus. Aicinām nebūt vienaldzīgiem un ikvienu aculiecinieku sniegt informāciju par notikušo Valsts policijai (tālr. nr. 110) vai Balvu novada pašvaldības policijai (tālr. nr. 29445114), lai varētu pienācīgi novērtēt tapušos mākslas darbus un vainīgie saņemtu pelnīto sodu.

Trīs cilvēki apmaldās mežā

23.septembrī ugunsdzēsēji glābēji steidza uz Balvu novada Lazdulejas pagastu un Viļakas novada Susāju pagastu, kur kopumā trīs cilvēki bija apmaldījušies mežā. Izmantojot ugunsdzēsības automašīnas skaņas signālu, ugunsdzēsēji glābēji operatīvi palīdzēja šiem cilvēkiem atrast ceļu laukā no meža.

Nozog kokmateriālu

Kāds iedzīvotājs lūdz atsaukties ikvienu, kurš no 17.septembra vakara līdz 19.septembra rītam ceļa posmā Balvi - Viļaka, pieturvietas “Stompaki” ceļa kreisajā pusē, varētu būt redzējis kokvedēju, kas stāvēja uz vietas, grozījās vai krāva iekšā kokmateriālu. Kokmateriāls ir nozagts. Par notikušo paziņots policijai.

Vētra lauž kokus

No 13. līdz 16.septembrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus. Spraigs darba laiks stiprā vēja dēļ bija arī VUGD Latgales reģiona brigādes Balvu daļas ugunsdzēsējiem glābējiem. Vairumā gadījumu izsaukumi saņemti par to, ka vējā nolauztie koki nokrituši uz ceļu braucamajām daļām vai gājēju pārejām. VUGD atgādina – ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Greizsirdības dēļ ar nazi iedur vēderā

Latvijas Republikas Prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste UNA RĒĶE informē, ka Balvu rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi sievieti par slepkavības mēģinājumu.

“Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētā sieviete sadūra savu paziņu (vīrieti), ar kuru bija intīmās attiecībās, jo viņš runāja pa telefonu ar kādu citu sievieti. Apsūdzētā, būdama alkohola reibumā, izteica draudus vīrietim un personai, ar kuru viņš sarunājās. Greizsirdības motīvu vadīta, apsūdzētā slepkavības nolūkā uzbruka vīrietim un tīši izdarīja dūrienu ar nazi vēderā, nodarot viņam smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus. Cietušajam laikus tika sniegta medicīniskā palīdzība un vīrietis izdzīvoja. Ar savām darbībām apsūdzētā izdarīja Krimināllikuma 15.panta ceturtajā daļā un 116.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu. Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai,” informē prokuratūra.
Atgādinām, ka pirms nepilnām trīs nedēļām Rēzeknes tiesa Balvos par vainīgu slepkavībā pastiprinošos apstākļos atzina citu sievieti – Balvu novada Bērzkalnes pagasta iedzīvotāju Lauru Bukovsku, piespriežot viņai 11 gadus un sešus mēnešus cietumsodu. Savukārt viņas brāļus (Jāni un Juri Bukovskus), kuri arī bija iesaistīti šajā notikumā, tiesāja pēc krietni maigāka Krimināllikuma panta (nelikumīga brīvības atņemšana), abiem piespriežot astoņus mēnešus cietumā.

Par 116.pantu - vismaz pieci gadi cietumā
Krimināllikuma 15.panta (pabeigts un nepabeigts noziedzīgs nodarījums) 4.daļa nosaka, ka par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Savukārt Krimināllikuma 116.pants (slepkavība) paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trīs gadiem.

Krimināllietu atklātā tiesas sēdē izskatīs Rēzeknes tiesā Balvos, 23.oktobrī pulksten 10. Tiesnese – Simona Gmireka. Kā apsūdzētā norādīta SVETLANA PISUKOVA.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Prātīga ceturtdiena prātīgām nodarbēm, kad joprojām var iegādāties labas mantas par saprātīgu cenu. Karjeras un darba jomā labāk ieturēt neitralitāti: neslinkot un neforsēt notikumus, veikt tikai pašus nepieciešamākos darbus un neskriet ar karogu visiem pa priekšu. Tāpat neviens jūsu centienus nenovērtēs, bet enerģijas rezervēs būs pamatīgs robs. Šodien labāk veiksies intelektuālas nodarbes, nevis darbs ar zāģi, lauzni vai cirvi. Un, nedod Dievs, šodien skaidrot attiecības un uzdot mīļotajai personai jautājumu: „Kad tad iesim uz Dzimtsarakstiem?” Visticamāk, ka šodienas atbilde būs: „Nekad!”