1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-09-2020
Vārdadienas šodien: Ginters, Guntra, Marianna

Rakstos

Uzbrauc bērnam

13.septembrī pulksten 14.53 Rugāju novada Lazdukalna pagastā 1968.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volvo V40” un uzbrauca 2008.gadā dzimušam velosipēdistam, kurš pēkšņi ar velosipēdu izbrauca no pagalma celiņa uz lielceļa. Pusaudzi ar dažāda smaguma traumām nogādāja tuvākajā medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess.

Par laukumu pie Ičas tilta

Ar laikraksta “Vaduguns” redakciju sazinājās lasītāja no Balviem. Sieviete jautā, vai varētu parūpēties par to, lai stāvlaukumā pie Rēzeknes un Balvu novadu robežas (pie Ičas upes tilta) būtu uzstādīts atkritumu konteiners?

“Bijām šajā laukumā apstājušies, lai padzertu tēju. Laukuma abās pusēs ir skaisti stendi ar informāciju par Rēzeknes un Balvu novadiem. Tajā pašā laikā laukums ir piesārņots un nav konteinera, kur varētu izmest atkritumus. Nav arī tualetes. Vai atbildīgie cilvēki varētu parūpēties par to, lai stāvlaukums cilvēkiem būtu viesmīlīgāks?” jautā balveniete.
Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja BIRUTA BOGDANE skaidro, ka šis laukums pieder privātīpašniekam. Par tā tīrību regulāri rūpējas gan pagasta pārvalde, gan to kopj arī pats privātīpašnieks. Tomēr, neskatoties uz to, laukums tikpat regulāri tiek atkal piesārņots. “Piesārņots tiek biežāk, nekā varam iespēt laukumu sakopt. Jāteic, ka, šādās vietās uzstādot atkritumu konteinerus, nereti daļa cilvēku to mēdz izmantot arī ļaunprātīgi, atkritumu maisus sākot vest un konteinerā mest ikdienā - ne tikai reizēs, kad tur tiek piestāts ar automašīnu, lai nedaudz atpūstos. Lai varētu izmest atkritumus, uz laukumu varam aizvest un piekarināt tukšos atkritumu maisus, ko arī mēdzam darīt. Vismaz šobrīd neko vairāk gan nevaru solīt,” stāsta B.Bogdane.

Iespēja parakstīties par iniciatīvu

Atgādinām, ka no 1.jūlija spēkā stājušās izmaiņas, kas nosaka administratīvo pārkāpumu soda nomaksas kārtību.

Kā zināms, iepriekš, lai veiktu soda apmaksu, daudzi gaidīja tehniskās apskates datumu. Savukārt tagad, ja saņemts sods par administratīvo pārkāpumu, tas jāapmaksā 30 dienu laikā! Tā paredz likums. Pretējā gadījumā informācija nekavējoties tiks nodota zvērinātam tiesu izpildītājam. Plašāka informācija par izmaiņām, kas nosaka administratīvo pārkāpumu soda nomaksas kārtību, kā arī soda pārsūdzēšanas un samaksas iespējas, pieejama VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” interneta mājaslapā www.csdd.lv.
Sakarā ar to pazīstamais žurnālists un auto un satiksmes drošībai veltītā raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots sabiedrības iniciatīvu portālā www.manabalss.lv iesniedzis iniciatīvu ar nosaukumu “Maksā agrāk, maksā 2x mazāk!”. “Veicināsim sodu par ceļu satiksmes pārkāpumiem savlaicīgu nomaksu! Atslogosim arī pasta un tiesu izpildītāju darbu. Tāpēc ir nepieciešamas izmaiņas likumā, lai turpmāk tie, kas samaksā sodu par ceļu satiksmes pārkāpumu pirmajās 15 dienās pēc tā izdarīšanas, varētu maksāt divreiz mazāku sodu. Tāpat soda nomaksas termiņš ir jāpagarina līdz trīs mēnešiem. Patlaban noteiktais viens mēnesis, pēc kura piedziņa tiek nodota tiesu izpildītājiem, nav samērīgs. Rezultātā apzinīgākie autovadītāji varēs ietaupīt laiku un līdzekļus. Savukārt pasts un tiesu izpildītāji būs mazāk noslogoti ar parādu piedziņu,” raksta P.Timrots.
Jāpiebilst, ka iniciatīva tika publicēta pirms 24 dienām. Vakardienas rītā par to bija parakstījies 4171 cilvēks. Lai iniciatīvu iesniegtu Latvijas Republikas Saeimā, vēl nepieciešami 5829 paraksti.

Aicina ņemt biļetes

26.augustā uzsākta informatīvā kampaņa “Biļete JĀ-ŅEM”, kuras ietvaros pasažieri tiks informēti par to, kādēļ ir būtiski paņemt biļeti par braucienu reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos un saglabāt to līdz brauciena beigām. Lai iedzīvotājus motivētu paņemt biļeti, kampaņas ietvaros tiks rīkota biļešu loterija. Visas reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu biļetes, kas tiks iegādātas laika periodā no 1. līdz 31.septembrim, pasažieri varēs iesniegt interneta vietnē www.panembileti.lv. Oktobra sākumā tiks izlozēti trīs laimīgie, kuri saņems naudas balvu 300 eiro apmērā. Lai arī šogad biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir samazinājies, Autotransporta direkcijas kontrolieri joprojām saskaras ar gadījumiem, kad autobusa vadītājs nav izsniedzis pasažierim biļeti, pasažieris nav iegādājies biļeti un mēģinājis braukt pa zaķi vai biļetē norādītā informācija nav korekta, piemēram, biļetē norādītā pietura neatbilst pasažiera paredzētajai galamērķa pieturai. Nepaņemot biļeti, pasažieris riskē ar reisu skaita samazināšanu konkrētā maršrutā, jo statistiku par katra reisa pieprasījumu veido tieši izsniegto biļešu skaits. Turklāt pasažierim, kurš brauc bez biļetes, var tikt piemērots naudas sods 20 eiro apmērā vai viņš var tikt izsēdināts no transportlīdzekļa.

Atbalsta tehniskās apskates attīstīšanu

Ministru kabinetā izskatīts Satiksmes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums “Par tehniskās apskates pakalpojuma attīstību 2021.-2030.gadam”, kas nodrošinās pakāpenisku Eiropas Savienības direktīvas ieviešanu līdz 2023.gadam.
Jaunā tehniskās apskates sistēma paredz paplašināt tehnisko apskašu staciju tīklu, tajā skaitā Rīgā paredzot divu vieglo un divu kravas transportlīdzekļu tehniskās apskates stacijas; saglabāt vienotu pakalpojuma cenu un augstu kvalitāti visā Latvijā; mainīt kārtību, kā izraudzīs uzņēmumus, kas veiks tehnisko kontroli. Proti, līdz 2023.gadam publisko iepirkumu procedūras ietvaros atlasīs uzņēmumus, kuri veiks transportlīdzekļu tehnisko kontroli. Šiem uzņēmumiem būs jānodrošina noteiktas prasības tehniskās apskates stacijai, tehniskās kontroles iekārtām un aprīkojumam, kā arī darbinieku kvalifikācijai un kompetencei. Publisko iepirkumu principu piemērošana padarīs caurskatāmu un objektīvu uzņēmēju ienākšanu transportlīdzekļu tehniskās kontroles pakalpojuma tirgū un veicinās privāto komersantu iesaisti saimnieciskajā darbībā. Iepirkuma mērķis būs nodrošināt objektīvu transportlīdzekļu tehniskās kontroles veikšanu, vienlaikus klientam piedāvājot labāku pakalpojumu kvalitāti, vienotas cenas un pieejamību. Savukārt VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) kā atbildīgā institūcija par visu tehniskās apskates sniegto pakalpojumu veiks procesa kontroli un uzraudzību.

vadi

Veiksmes prognoze


.