1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-09-2023
Vārdadienas šodien: Gundars, Knuts, Kurts

Rakstos

Atrod vardarbīgā nāvē mirušo

Valsts policija informē, ka 17.augustā Balvu novada Susāju pagastā atrasts 1961.gadā dzimuša vīrieša līķis.

Pēc astoņām dienām, 25.augustā, par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1973.gadā dzimis vīrietis. Pēc notikušā nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, notiek izmeklēšana un uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu kriminālpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trīs līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trīs gadiem vai bez tās.

Novāca nolūzušos kokus

Ugunsdzēsēji glābēji 30.augustā saņēma 47 izsaukumus uz glābšanas darbiem, kuri bija saistīti ar negaisa un vētras radīto postījumu novēršanu. Latgales reģionā saņemti 24 izsaukumi, tostarp uz ceļa braucamās daļas koki bija nolūzuši Baltinavas, Susāju un Šķilbēnu pagastos.

Pārtrauc pareizticīgo dievkalpojumu demonstrēšanu

Latvijas Televīzija (LTV), ierakstot pareizticīgo dievkalpojumu Rīgas Svētās Trijādības Sergija sieviešu klostera filiālē Valgundes pagastā, konstatējusi, ka tajā tiek aizlūgts par Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, tādēļ LTV Redakcionālā padome atcēlusi konkrētā dievkalpojuma pārraidīšanu un lēmusi šobrīd pārtraukt jaunu pareizticīgo dievkalpojumu ierakstīšanu un demonstrēšanu.

Personas noskaidrotas, izmeklēšana turpinās

Aizvadītajās dienās Latvijā plaši izskanēja 13.augusta nakts notikumi Balvos, kad pie parka starp vairākām personām izcēlās nežēlīgs kautiņš, kurā cieta divi cilvēki. Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.panta otrās daļas par huligānismu personu grupā, kā rezultātā cietušajiem nodarīti miesas bojājumi. Noskaidroti arī visi pieci iespējamie vainīgie – 2003., 2005., 1986., 1988. un 1989.gadā dzimuši vīrieši. Pret trīs no viņiem uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.
Atgādinām, ka 13.augustā ap pulksten 03.40 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Balvu pilsētas parku, kur starp vairākām personām notika kautiņš. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas norīkojums, kā ziņo paši likumsargi, nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, tajā ierodoties aptuveni piecu minūšu laikā. Policistiem esot parkā, kautiņu izraisījušās personas notikuma vietu jau bija pametušas. Tādēļ likumsargi notikuma vietā apzināja informāciju par notikušā apstākļiem un cietušajām personām, kā arī pārmeklēja tuvējo apkārtni, tomēr sākotnēji vainīgās personas netika konstatētas. Pēc notikušā izskanēja arī informācija, ka viens no cietušajiem vīriešiem ir miris. Tas neatbilst patiesībai. Viņš tika nogādāts slimnīcā, bet jau nākamajā dienā palaists mājās.

Pārvietošanās pilsētā ar spēles elementiem

Ejot pa Rīgas ielām, dažkārt nākas izvairīties no nomestajiem elektroskrejriteņiem un šādas situācijas ir kļuvušas ikdienišķas un pierastas. Gluži kā datorspēle, kurā ir jāizvairās no šķēršļiem. Viens spēles līmenis ir tāds, ka jāizvairās no nekustīgiem šķēršļiem jeb nepareizi novietotiem skrejriteņiem, bet jau nākamais līmenis prasa izvairīties no braucošiem šķēršļiem dažādos virzienos.
Ar pārgalvīgu skrejriteņu braucēju ierobežošanu nedrīkst vilcināties. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu redzes lokā teju ik dienu nonāk negadījumos ar elektroskūteri cietuši cilvēki, kuri guvuši smagas un īpaši smagas traumas – daudzpusīgi iekšējo orgānu bojājumi, asiņainas brūces un vairāku ķermeņu daļu lūzumi pat vienlaicīgi, kā arī smagas muguras un galvas traumas.
Kā jau medijos izskanējusi informācija, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, cietušo skaits ir dubultojies un, ja ņemam vērā iepriekšējos četrus gadus, tad situācija ir vēl skaudrāka - pēdējo 4 gadu laikā cietušo elektroskrejriteņu lietotāju skaits audzis 10 reizes. Piebildīšu, ka šī ir tikai oficiālā statistika un ne visi negadījumi ir reģistrēti un par tiem zinām.

vadi

Veiksmes prognoze


.