1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
02-06-2020
Vārdadienas šodien: Elfrīda, Sindija, Sintija

Rakstos

Kāpēc “Ezera sonāte” klusē?

Iedzīvotājiem aktuāls jautājums ir arī par ūdensstrūklaku “Ezera sonāte”, kas atrodas Balvu ezerā, netālu no pludmales volejbola laukuma. “Vai tā šogad darbosies?” jautā lasītāji.

Biedrības “Balvu Teātris” valdes priekšsēdētājs M.Lāpāns informē, ka strūklaka šogad noteikti darbosies. “Pagājušajā gadā strūklaka nestrādāja sakarā ar Balvu ezera krasta labiekārtošanas darbiem. Savukārt, kad būvdarbi noslēdzās, tad sezona, kad ūdensstrūklakas priecē iedzīvotājus, bija jau praktiski beigusies. Specifika ir tāda,- lai strūklaku iedarbinātu, nākas doties ūdenī. Tomēr līdz šim bijušas tikai dažas dienas ar daudzmaz siltiem laika apstākļiem. Tas ir tāds tīri cilvēcisks faktors. Jebkurā gadījumā arī “Ezera sonāte” tuvākajā laikā uzsāks savu darbību,” dara zināmu M.Lāpāns.

Palīdzēsim atrast maku!

Aizvadītās svētdienas vakarā no pulksten 19.30 līdz 21 pie Balvu muižas no automašīnas tika nozagts naudas maks ar dokumentiem uz Olgas Šoldres vārda. “Žēl, ka ir cilvēki, kuri atļaujas iekļūt svešā mašīnā un no tās nozagt citam piederošas mantas. Jebkurā gadījumā, atrodot maku, lūgums zvanīt uz tālr. nr. 25461184. Pats svarīgākais ir atrast tajā esošos dokumentus! Maks bija melns ar sudraba taureni uz maka sāna,” lūdz palīdzību sieviete.

Aiztur arī Viļakas pārvaldes robežsargu

Laikraksts “Vaduguns” un citi mediji jau iepriekš ziņoja, ka lietā par iespējamu valsts mantas izsaimniekošanu un dienesta noziegumiem ap 40 miljonu vērtajā Austrumu robežas sakārtošanas projektā Valsts robežsardzes priekšnieka vietniekam bijušajam balvenietim Jurim Martukānam tiek inkriminēts dienesta viltojums.

Iekšējās drošības birojs (IDB) informē, ka kriminālprocesā par Latvijas Austrumu robežas izbūvi turpinās darbs pie pierādījumu bāzes nostiprināšanas. Tagad šajā lietā IDB aizturējis arī Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes un Ludzas pārvaldes Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta priekšniekus. Viņi tiek turēti aizdomās par darbu pieņemšanu uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežas apzinoties, ka tie neatbilst iepirkuma tehniskajai specifikācijai. Šiem robežsargiem piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tajā skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu. Izmeklēšana notiek pēc Krimināllikuma pantiem par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un krāpšanas atbalstīšanu.

Ekipējums jānodrošina pašam!

Pagājušajā nedēļā sarunā ar laikraksta “Vaduguns” žurnālistu kāds lasītājs pastāstīja, ka, ierodoties uz motocikla vadītāja eksāmenu bez pilnībā atbilstoša ekipējuma, viņam tika aizrādīts. “Kaut kā biju palaidis garām, ka uz eksāmenu jāierodas pašam savā ekipējumā un ka “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) neko nenodrošina. Vēlos, lai turpmāk to zinātu arī pārējie topošie motociklisti un mopēdisti,” uzsver vīrietis.
“Vaduguns” sazinājās ar CSDD Komunikācijas departamentu. Arī tā pārstāvis uzvēra, ka ekipējums pilnā apjomā jānodrošina pašiem. Pretējā gadījumā cilvēks netiek pielaists pie eksāmena. “Šim jautājumam pieejam ļoti stingri. Tādēļ CSDD vērš topošo motociklistu un mopēdu vadītāju uzmanību, ka, ierodoties uz vadīšanas eksāmenu, pretendentam jābūt tērptam motociklu vai attiecīgi mopēdu vadītājiem paredzētā ekipējumā. Atbilstošs ekipējums - tās ir elementāras rūpes par savu drošību. Un, ņemot vērā vadīšanas eksāmenu laikā notikušos negadījumus, piemēram, ķivere vai kāds cits motobraucēja aksesuārs mazinās traumu risku. Rūpēsimies par savu drošību!
Prasības motocikla vadītāja ekipējumam eksāmenā
* Ķivere – motobraucēja svarīgākais aksesuārs. Tās galvenā funkcija ir pasargāt motobraucēju no galvas traumām. Svarīgi, lai ķivere perfekti pieguļ, - lai tā nav ne par mazu, ne par lielu.
* Cimdi – izvēloties cimdus, parūpējies, lai tajos būtu iestrādāti delnas aizsargi un lai tie ir ērti. Izvēlies laika apstākļiem atbilstošus cimdus.
* Jaka – moto jakā ir iestrādāti aizsargi, kas kritiena gadījumā mazinās traumu risku.
* Apavi – tiem jābūt vai nu speciāli motobraukšanai paredzētiem, vai arī var izmantot slēgtus apavus no izturīga materiāla, kas nosedz potīti.
* Bikses – moto bikses ar iestrādātiem aizsargelementiem (to vietā pieļaujamas garas bikses ar atsevišķiem aizsargelementiem) kritiena gadījumā mazinās sasitumu un nobrāzumu risku.

Vairākkārtēji nepakļaujas Valsts policijas darbinieku likumīgajām prasībām apstāties

 

2.maijā pulksten 0.12 Viļakas novada Žīguru pagastā kāds vīrietis ar “Mercedes Benz A160” vairākkārtēji nepakļāvās Valsts policijas darbinieku likumīgajām prasībām apstāties un bēga. Policija noskaidrojusi, ka transportlīdzekļa vadītājs automašīnu vadīja bez tiesībām. Pulksten 0.14 vīrietis transportlīdzekli pameta un aizbēga mežā. Savukārt pulksten 2.20 viņš pie automašīnas atgriezās.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.