1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
27-11-2020
Vārdadienas šodien: Lauris, Norberts

Rakstos

Pateicības ugunsdzēsējiem glābējiem

Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienas svētku nedēļā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes amatpersonām tiks pasniegti apbalvojumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Latgales reģionā Irita Slavinska informē, ka, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, svinīgos apbalvošanas pasākumus dienests nerīko. “Pasniegsim apbalvojumus šaurākā kolēģu lokā, godinot nodarbinātos, kuri snieguši ieguldījumu VUGD attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus. Kopumā Latgales reģiona brigādē ar VUGD apbalvojuma zīmi “Par priekšzīmīgu dienestu” apbalvos trīs amatpersonas. Vēl trīs amatpersonām piešķirs kārtējo speciālā dienesta pakāpi pirms termiņa, pasniegs trīs VUGD Goda rakstus un 12 VUGD Pateicības, kā arī 24 Latgales reģiona brigādes Pateicības. Tāpat svinīgos apstākļos dos zvērestu 21 ugunsdzēsējs glābējs, kas nesen uzsākuši darbu VUGD,” informē dienesta pārstāve.
VUGD ar lepnumu un gandarījumu sveic visus apbalvotos un ikvienam pateicas par darbu!

Valsts policija atgādina!

 

Lai informētu autovadītājus, Valsts policija atgādina par jauno Administratīvās atbildības likumu un tā grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, kas stājās spēkā šī gada 1.jūlijā un attiecas, piemēram, uz automašīnu obligāto apdrošināšanu un ne tikai.

Proti, Ceļu satiksmes likuma 71.panta 2.daļa (par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana – OCTA) paredz: ja ar jūsu transportlīdzekli, kuram nav iegādāta OCTA, brauc cita persona, sodu saņem šoferis no 85 līdz 120 eiro un papildus sodu saņem arī automašīnas turētājs vai īpašnieks - no 350 līdz 650 eiro. Tāpat Valsts policija atgādina, ka ar šī gada 1.jūliju sods mopēda vadītājam bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām ir no 280 līdz 570 eiro (agrāk bija brīdinājums vai sods līdz 30 eiro). Savukārt mopēda vadīšana alkohola reibumā, atkarībā no promiļu daudzuma, pielīdzināma automašīnas vadīšanai dzērumā, kad maksimālais sods ir (ja transportlīdzeklis vadīts virs 1,5 promiļu alkohola reibumā) 1200 līdz 2000 eiro un tiesību atņemšana uz pieciem gadiem (agrāk mopēdu vadītājiem maksimālais sods bija 170 eiro un tiesības neatņēma). “Ar mopēdu visi izdarītie pārkāpumi pielīdzināmi pārkāpumiem, kas izdarīti ar automašīnām!” uzsver Valsts policija.

 

Piešķir balvas Latvijas izcilniekiem

3.novembrī valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu piecām izcilām personībām un vienai sabiedriskai organizācijai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balva ir nākamais augstākais Latvijas valdības apbalvojums aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Valdība apstiprināja arī 29 Ministru kabineta Atzinības rakstu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā. Ministru kabineta Atzinības raksts par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā piešķirts arī Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Robežkontroles tehnisko līdzekļu nodaļas galvenajam inspektoram kapteinim SERGEJAM VOLNOBAJEVAM.

Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna?

Pēdējais reģistrētais gadījums mūspusē, kad aizdegās transportlīdzeklis, notika 15.oktobrī. Todien pulksten 20.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Stacijas ielu Balvos, kur dega ekskavators 3 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku likvidēja, cietušo nebija. Šādi notikumi bijušajā Balvu rajonā notiek ik pa laikam, nemaz nerunājot par visu Latviju kopumā. Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna?

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka šogad ugunsdzēsēji glābēji jau dzēsuši vairāk nekā 350 ugunsgrēkus transportlīdzekļos, kuros cietuši deviņi, bet gājuši bojā trīs cilvēki. Pērn dzēsti 600 transportlīdzekļi, bet 2018.gadā – 622. Lielākoties degušas vieglās automašīnas, nereti aizdegas arī kravas transports, bet vasarā un ražas novākšanas sezonā – traktortehnika un kombaini. Šādi gadījumi ir atšķirīgi – no pāris kvadrātcentimetru lielas gruzdēšanas vados līdz atklātai liesmai visa transportlīdzekļa platībā. Ugunsgrēka radītos zaudējumus un iespējamās traģiskās sekas iespējams mazināt, pareizi un ātri rīkojoties. Pārvietojoties ar transportlīdzekli un sajūtot deguma smaku vai pamanot dūmus, jārīkojas šādi:
* nekavējoties jāapstājas un jāizslēdz transportlīdzekļa aizdedze;
* no automašīnas nekavējoties jāizkāpj; durvis un logi pirms tam jāaizver, lai automašīnas salonā ieplūstošais skābeklis neveicinātu degšanu;
* jāzvana uz vienoto ārkārtas izsaukumu tālruņa numuru 112 un jāizstāsta, kas un kur ir noticis;
* ja ir pārliecība par savām iemaņām un nepastāv apdraudējums veselībai un dzīvībai (piemēram, liesmas degvielas tvertnes tuvumā vai liesmas pārņēmušas jau visu automašīnu), var uzsākt dzēšanas darbus ar ugunsdzēsības aparātu;
* jāpaņem ugunsdzēsības aparāts un tikai tad lēnām jāatbloķē motora pārsegs. Ja salonā jau redzama atklāta liesma, neveriet vaļā durvis, lai neveicinātu degšanu;
* lēnām, nedaudz paverot motora pārsegu, uzsāciet dzēšanas darbus;
* ja neatrodaties labi pārredzamā vietā vai nevarat nosaukt precīzu adresi, norīkojiet kādu vai arī pats sagaidiet ugunsdzēsējus glābējus, lai viņi pēc iespējas ātrāk varētu ierasties notikuma vietā un uzsākt dzēšanas darbus. Ugunsdzēsēji glābēji ir jāsagaida jebkurā situācijā, arī tad, ja ir izdevies saviem spēkiem nodzēst ugunsgrēku.

Sadursme starp mopēdu un traktoru

14.oktobrī pulksten 11.50 Viļakā notika sadursme starp mopēdu “Wonjan”, ko vadīja 1958.gadā dzimis vīrietis, un traktoru “Belarus” ar piekabi, ko vadīja 1957.gadā dzimis vīrietis. Pēc negadījuma mopēda vadītāju ar iespējamu labā apakšstilba lūzumu nogādāja tuvākajā medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldības piešķirtie līdzekļi jauno uzņēmēju atbalstam sevi vienmēr attaisno?