1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-11-2019
Vārdadienas šodien: Betija, Elizabete, Liza, Līze

Rakstos

Konsultēs par detektoriem

Tuvojoties 2020.gada 1.janvārim, kad visi mājokļi obligāti būs jāaprīko ar dūmu detektoriem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) nodarbinātie no iedzīvotājiem saņem arvien vairāk jautājumus par dūmu detektoriem. Iedzīvotāji jautā, piemēram, kāpēc man tas vajadzīgs, kur detektorus iegādāties, kā tos uzstādīt, cik detektori man ir nepieciešami, vai detektors obligāti jāuzstāda uz griestiem, cik ilgi tas ir derīgs? Tāpēc 2.decembrī no pulksten 14.30 līdz 18.30, tieši 30 dienas pirms stāsies spēkā minētā Ugunsdrošības noteikumu prasība, VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, doties uz jebkuru no 92 VUGD daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, un saņemt konsultācijas klātienē. Papildus iedzīvotājiem tiks izdalīti arī informatīvie materiāli un nodemonstrēta dūmu detektora darbība.
VUGD interneta mājaslapā www.vugd.gov.lv, sadaļā “Kontakti”, pieejams dienesta struktūrvienību tālruņu saraksts, tajā skaitā Balvu daļas, Viļakas un Tilžas posteņu kontakti.

Kā rīkoties ārkārtas gadījumos

Šonedēļ pēc ilgstošām lietavām Baltinavas un Rugāju novadu pašvaldību mājaslapās lasāma informācija, kā rīkoties ārkārtas gadījumā. Baltinavas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Bubnovs taujāts, kāda ir situācija, pastāstīja, ka palīdzību neviens nav lūdzis. Arī Rugāju novada domes priekšsēdētājas vietnieks Andris Leons zināja teikt, ka lielu problēmu nav. Tiesa, nācies atsūknēt ūdeni no pārplūdušiem pagrabiem.

Halovīns aizvadīts mierīgi

Pagājušajā ceturtdienā daudzviet pasaulē svinēja Visu svēto dienu priekšvakaru jeb Halovīnu, kad piemin mirušos, svētos, mocekļus un dvēseles, kuras vēl atrodas šķīstītavā. Lai arī Halovīna vakarā pārģērbties par, piemēram, spokiem un raganām un staigāt pa mājām, prasot saldumus, ir amerikāņu tradīcija, tā globalizācijas rezultātā izplatījusies arī Latvijā. Šajā dienā pēc saldumiem lūkot devās arī vairāki mūspusē dzīvojošie bērni. Ja iepriekšējos gados šādas jaunākās paaudzes aktivitātes atsevišķos gadījumos noslēdzās ar huligānisku rīcību (piemēram, apskrāpētām dzīvokļu durvīm kādā Balvu pilsētas daudzdzīvokļu mājā, tādējādi to īpašniekiem nodarot materiālus zaudējumus), šogad, kā informē Balvu novada pašvaldības policija, Halovīns Balvos aizvadīts ļoti mierīgi.

Tikmēr Halovīna vakarā kāds bija parūpējies ar izgrebtu ķirbi (attēlā), izdekorējot drošības saliņu Stacijas un Krasta ielu krustojumā Balvos (pagriezienā uz degvielas uzpildes staciju “Virši-A”). Tajā bija ievietota arī degoša svecīte. Tiesa, nākamās dienas pēcpusdienā ķirbja galva no saliņas pazuda. Lai gan jāatzīst, ka tā tur visnotaļ labi iederējās un kopējo ainu nebūt nedarīja mazāk pievilcīgu. Izgrebto ķirbi novērtēja arī vairums garāmbraucošo autovadītāju, ķirbja galvai uzsmaidot!

Izmaiņas darba laikā robežšķērsošanas vietās

 

Ņemot vērā, ka naktī no aizvadītās sestdienas uz svētdienu tika veikta pāreja uz ziemas laiku, kā arī lai novērstu darba laiku nesakritību Pededzes un Bruņiševas robežšķērsošanas vietās, noteikts vienots pārbaužu veikšanas laiks abās robežšķērsošanas vietās - no pulksten 7 līdz 19 pēc Latvijas laika. Tā tas būs no šī gada oktobra līdz nākamā gada marta pēdējai svētdienai.

 

Apzīmē vairākas ēkas

Aizvadītajās brīvdienās Balvu pilsētā apzīmētas vismaz piecas ēkas, tādējādi tīši bojājot svešu īpašumu un nodarot materiālos zaudējumus. Aicinām nebūt vienaldzīgiem un ikvienu aculiecinieku sniegt informāciju par notikušo Valsts policijai (tālr. nr. 110) vai Balvu novada pašvaldības policijai (tālr. nr. 29445114), lai varētu pienācīgi novērtēt tapušos mākslas darbus un vainīgie saņemtu pelnīto sodu.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Pēc svētku otrdienā gūt panākumus var traucēt personīgais ego. Iespējams, ka jūsu kolēģis (-e) sajutīsies kā pasaules naba un ierosinās taisīt reformas ģimenē vai darbavietā. Piemēram: šķirties vai dalīt mantu, atlaist no darba vai pazemināt amatā, atvilkt no algas vai samazināt tāpat niecīgo atalgojumu. Pirms taisīt vētru ūdens glāzē un pamācīt citus, šodien katram derētu atcerēties savu ieņemamo amatu un pienākumus. Lai neiznāktu tā, ka ola māca vistu. Vai sarunājuši?