1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

Rakstos

Deg graudu glabātuve

17.janvārī pulksten 10.05 saņemts izsaukums uz Baltinavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies graudu glabātuvē. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu koka graudu glabātuve 100 m2 platībā, kā arī graudu attīrīšanas iekārta 5 m2 platībā un divi traktori – attiecīgi 10 un 5 m2 platībā. Pulksten 13.18 ugunsgrēks likvidēts.
Kā sarunā ar laikrakstu “Vaduguns” pastāstīja īpašuma saimnieks, nodega visi graudi, kas bija saimniecībā. Savukārt jautāts, kāds bija ugunsgrēka iemesls, viņš sprieda, ka, visticamāk, tas izcēlās elektroinstalācijas īssavienojuma dēļ.

Piemaksas – arī pašvaldību policistiem

Ministru kabinets nolēmis piešķirt 773 634 eiro Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā.

Valsts policijai paredzēts piešķirt 440 154 eiro, Valsts policijas koledžai – 9 373 eiro, Valsts robežsardzei – 322 657 eiro, bet Valsts robežsardzes koledžai – 1 450 eiro. Piemaksu nodrošināšanai 338 999 eiro piešķirti arī pašvaldību policijas darbiniekiem, jo epidemioloģisko ierobežojumu uzraudzību, strādājot paaugstināta riska apstākļos, iekšlietu dienestu amatpersonas nodrošināja sadarbībā ar pašvaldību policijas darbiniekiem. Piemēram, Balvu novada pašvaldības policijai piešķirti 1258,20 eiro. Piemaksas paredzētas par darbu no 2021.gada 1. līdz 30.novembrim, tajā skaitā par nakts darbu tiem pašvaldību policiju darbiniekiem, kurus iesaistīja virsstundu darbā no 2021.gada 1. līdz 14.novembrim, lai kontrolētu mājsēdes ievērošanu. Kopumā visā Latvijā nepieciešamo darba pienākumu veikšanai tika iesaistīti vairāk nekā 1170 pašvaldību policijas darbinieki, kuri patrulēja attiecīgo pašvaldību teritorijās un reaģēja uz izsaukumiem, tajā skaitā par karantīnas vai pašizolācijas un citiem pārkāpumiem, veica iestāžu apsekošanu, lai kontrolētu Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, dažādos objektos nodrošināja sabiedrisko kārtību un kontrolēja epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanu (tajā skaitā sejas aizsargmasku nēsāšanu un Covid-19 sertifikāta un personu apliecinošu dokumentu esamību).
Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu piemaksu nosaka 75% apmērā no stundas algas likmes, bet piemaksas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību pašvaldības policijas darbiniekiem nosaka attiecīgās pašvaldības dome.

“Krimināllieta Balvu tiesā bija vienkārši aizmirsta”

Decembra nogalē Latvijas Sabiedrisko mediju interneta mājaslapā publicēts “Latvijas Radio” žurnālistes Indras Sprances sagatavotais materiāls par 28 gadus senu Alūksnes novada Pededzes pagastā notikušu smagu noziegumu – nepilngadīgas meitenes izvarošanu. Aizdomās turētais bija īslaicīgi aizturēts, vēlāk atbrīvots un tad pazudis. Savukārt pati cietusī jau ir mirusi, bet šī krimināllieta, kā rakstīts publikācijā, izskatās, Balvu tiesā bija vienkārši aizmirsta – tā nostāvēja plauktā līdz pat 2018.gadam, līdz pārsūtīta uz Alūksnes tiesu, un tikai pēdējā laikā process atsācis virzīties uz priekšu.

Viļakas pārvaldei jauns priekšnieks

28.decembrī Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldē notika Viļakas pārvaldes priekšnieka amata pilnvaru nodošanas ceremonija, kuras laikā līdzšinējais priekšnieks pulkvedis Varis Pētersons nodeva Viļakas pārvaldes turpmāku vadīšanu pulkvežleitnantam Marekam Ļahnovičam. Priekšnieka amata pieņemšanas - nodošanas ceremonijā piedalījās arī Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, kurš par ilggadēju atbalstu un ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā, stiprināšanā un izciliem sasniegumiem Valsts robežsardzes uzdevumu izpildē pulkvedim Varim Pētersonam pasniedza Valsts robežsardzes apbalvojumu – “Pirmās šķiras Robežsargu Atzinības krustu”.

Deg māja

21.decembrī pulksten 8.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rugāju pagastu, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja 80 kvadrātmertru platībā. Pulksten 10.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?