1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
06-10-2022
Vārdadienas šodien: Daumants, Druvvaldis

Rakstos

Eksāmeni jākārto valsts valodā

 

Kopš 1.oktobra visos Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centros transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas pakalpojumu sniegšana notiek tikai valsts valodā.
Ņemot vērā iepriekšminēto, arī teorētisko un vadīšanas eksāmenu pieņemšana notiks tikai valsts valodā. Tikai gadījumā, ja pretendents nav Latvijas valstspiederīgais (Latvijas pilsonis vai nepilsonis) un pietiekošā līmenī nepārzina valsts valodu, teorētisko eksāmenu kārtošana būs pieļaujama angļu vai krievu valodā, vai ar pretendenta nodrošināta tulka palīdzību. Par eksāmena kārtošanu ar tulka palīdzību, kas tiks organizēta individuāli, tiks piemērota papildus maksa atbilstoši CSDD noteiktam cenrādim.
Savukārt vadīšanas eksāmens var tikt pieņemts citā valodā, kā arī būs pieļaujams divvalodu saziņas veids, eksaminācijas inspektoram runājot valsts valodā un pretendentam – citā valodā, kas ir darbiniekam saprotama.

 

Izsludina ārkārtējo situāciju

Ministru kabinets 27.septembrī apstiprināja rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Alūksnes, Balvu un Ludzas novadu teritorijās no 2022.gada 28.septembra līdz 2022.gada 27.decembrim, kā arī robežšķērsošanas vietās saistībā ar Krievijā uzsākto mobilizāciju. Tāpat rīkojums nosaka slēgt Pededzes robežšķērsošanas vietu, kā arī Valsts robežsardzei veikt pastiprinātu Latvijas Republikas–Krievijas Federācijas valsts robežas robežuzraudzību un pastiprinātu ieceļojošo Krievijas Federācijas pilsoņu robežpārbaudi.

Vai par kārtību un drošību tautai jārūpējas pašai?

Vairāki tirdzniecības centra “Planēta” apmeklētāji bija aculiecinieki tam, ka Balvos svētdien, 25.septembrī, pie veikala “Rimi” no pulksten 10.45 līdz 13.00 gulēja līdz nemaņai piedzēries vīrietis, kurš nespēja patstāvīgi pārvietoties. Pēc divu stundu atpūtas nogurušo vīrieti aizveda Valsts policijas darbinieki. Kāds aculiecinieks stāsta: “Zvanot plkst. 10.53 uz tālruni 110, dežurants paskaidroja, ka ekipāža ir izbraukusi un esot jāgaida. Balvu pašvaldības policijai svētdiena ir brīvdiena. Situācija kā Kongo, kur uz visu lielo apvidu ir viens kārtības uzturētājs ar garu nūju?! Nedod Dievs notikt kādam noziegumam, kur vajadzīga strauja policijas reakcija, bet dežurants mierīgi pasaka, – ekipāža ir izbraukusi, būs jāgaida!!! Pusstunda, stunda, divas??! Kādi ir policijas dienesta resursi, organizācija un funkcijas? Nodrošināt sabiedrisko kārtību, operatīvi reaģēt, rūpēties par cilvēku drošību, novērst likumpārkāpumus! Vai likt uzsvaru uz sodīšanu un vieglāku naudas iekasēšanu? Nesenajās Covid komandantsundās pa tukšajām pilsētas ielām vizinājās pat trīs policijas ekipāžas – netrafarētā, divas trafarētās un pašvaldības policijas buss, saņemot par to krietnas virsstundas piemaksas. Policija tiek uzturēta no valsts budžeta un mūsu – nodokļu maksātāju – naudas un kalpo Latvijas tautai, vai ne?!”
Balvu novada pašvaldības policijas priekšniece Rita Kravale apstiprināja, ka pašvaldības policija svētdienās nestrādā, jo savas mazās kapacitātes dēļ nespēj nodrošināt darbu arī svētdienās, tāpēc svētdienās šādu izsaukumu apkalpošana jānodrošina Valsts policijai. “Situācija patiešām ir katastrofāla,” piekrita R.Kravale.

Uz mežu ne tikai ar grozu

Šīs nedēļas laikapstākļi iedzīvotājos atkal raisa vēlmi doties mežā pārbaudīt šī rudens sēņu ražu. VUGD atgādina, ka šogad ugunsdzēsēji glābēji jau 49 reizes steigušies palīgā cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežā. Tādēļ pēc meža un purva veltēm jādodas pārdomāti, līdzi ņemot ne tikai groziņu, kurā salikt meža un purva gardumus, bet arī pilnībā uzlādētu mobilo tālruni, pudeli ar ūdeni, kaut ko ēdamu, kabatas lukturīti, medikamentus, ja tie jālieto katru dienu, pirmās palīdzības piederumus, svilpīti, personu apliecinošu dokumentu vai vismaz lapiņu ar uzrakstītu vārdu, dzīvesvietas adresi un kāda piederīgā tālruņa numuru, kā arī kompasu, ja mākat ar to rīkoties.

Ko darīt, ja ir aizdomas?

Ja iedzīvotājiem rodas aizdomas vai to rīcībā nonāk pamatota informācija vai pierādījumi, kas varētu liecināt par slēpto aģitāciju, administratīvo resursu izmantošanu un citiem pārkāpumiem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina nekavējoties ziņot iestādei. To iespējams darīt vairākos veidos, t.sk. anonīmā veidā bezmaksas mobilajā lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot KNAB uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

vadi

Veiksmes prognoze


.