1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-06-2022
Vārdadienas šodien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Rakstos

Ziņo, ja nepieciešama palīdzība!

Šo otrdien daudzviet Latvijā bija ilgstošs lietus ar ekstremāli lielu nokrišņu daudzumu. Tikmēr valsts galējos austrumos, tajā skaitā Balvu novadā, spēcīgās lietavas turpinājās līdz pat trešdienas rītam.
Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos plūdu risku dēļ tika izsludināts arī sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums. Sakarā ar to Balvu novada pašvaldība jau otrdien atgādināja, - ja nepieciešama palīdzība plūdu gadījumā, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālr.nr. 112 vai Balvu novada pašvaldības policijai pa tālr.nr. 29445114 (no pulksten 8 līdz 22). Tikmēr VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informēja, ka otrdienas vakarā un trešdienas rīta saņemtas ziņas par izskalojumiem vai pārplūdi vairāk nekā desmit valsts vietējo ceļu posmos Vidzemē, Zemgalē un Latgalē, tajā skaitā uz reģionālā autoceļa Dubļeva Cērpene Balvu novadā. Ja nepieciešams, par satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicināti zvanīt uz “Latvijas Valsts ceļu” diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555!

Latgales iedzīvotājiem izkrāpj desmitiem tūkstošus eiro

Latgales reģionā maija beigās reģistrēti trīs jauni krāpšanas gadījumi, kad krāpnieki, izmantojot apšaubāmas investīciju platformas un telefonkrāpšanu, uzdodoties par bankas darbiniekiem, no iedzīvotājiem izkrāpuši ievērojamus naudas līdzekļus. Vienā no gadījumiem izkrāpti pat 42 870 eiro, bet citos zaudējuma apmērs vēl tiek precizēts.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve OLGA VASIĻJEVA informē, ka Balvu novada Kubulu pagastā fiksēts gadījums, kad laikā no šī gada 31.janvāra līdz 24.maijam 1972.gadā dzimis vīrietis savā dzīvesvietā no datora, būdams maldināts, pārskaitīja naudas līdzekļus uz kriptovalūtas platformu “Nexo” un “Black chine” kontiem. Šo platformu krāpniecisko darbību rezultātā vīrietim tika izkrāpti 6881 eiro, kā arī pazuda nauda no kriptovalūtas konta, kuras apmērs vēl tiek precizēts.
Šis gan nav vienīgais šāda veida krāpniecības gadījums Latgalē pavisam nesenā pagātnē. Tā, piemēram, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki saņēmuši iesniegumu arī no kādas 1992.gadā dzimušas sievietes, ka laikā no 21.aprīļa līdz 24.maijam caur elektronisko maku “Blockhain.com” viņai izkrāpti 42 870 eiro. Izmantojot attālināto programmatūru, būdama maldināta, sieviete veica maksājumus uz “Blockchain.com” virtuālo maku. Valsts policijas rīcībā ir informācija, ka sieviete arī iepriekš bija uzticējusies dažādām apšaubāmām investīciju platformu shēmām. Savukārt Daugavpils iecirknī 23.maijā fiksēts gadījums, kad, izmantojot jau bieži pielietojamo krāpšanas metodi, kāds krievu valodā runājošs vīrietis, telefoniski uzdodoties par “Luminor” bankas darbinieku, no 1957.gadā dzimušas sievietes izkrāpa naudu 4000 eiro apmērā. Kaut arī par minētajām krāpnieciskajām darbībām Latvijas iedzīvotāji ir vairākkārt brīdināti, tomēr, neko nenojaušot, sieviete bija ievadījusi savus internetbankas kodus, ko ar maldiem izvilināja krāpnieki.
Sakarā ar iepriekš minētajiem notikumiem, Valsts policijā uzsākti kriminālprocesi un turpinās izmeklēšana. Policija iedzīvotājus atkārtoti aicina būt uzmanīgiem, neuzķerties uz noziedznieku krāpnieciskām shēmām un viltus bankas zvaniem, sargāt savus personīgos datus, kā arī neuzticēties apšaubāmām investīciju platformām!

Kriptovalūta (piemēram, Bitcoin) ir virtuāla valūta, kas var būt digitāli (internetā) nosūtīta, glabāta vai tirgota un funkcionēt kā apmaiņas līdzeklis, bet nav atzīta par likumīgu maksāšanas līdzekli, nav uzskatāma par banknoti un monētu, bezskaidru naudu un elektronisko naudu.

Viltus izsaukums uz tiesas namu

1.jūnijā pirms pulksten 12 uz Rēzeknes Tiesas namu Balvos tika izsaukti ugunsdzēsēji un ātrā palīdzība. Izrādās, kāds ļaundaris pazvanījis un pavēstījis, ka tiesā atrodas spridzeklis. Atgādinām, ka viltus izsaukums var beigties ar lielām nepatikšanām!

Pēc likuma izmaiņām – pirmās problēmasPēc likuma izmaiņām – pirmās problēmas

Droši vien arī daļa mūspuses autovadītāju saskārušies ar gadījumiem, kad nācies atskārst: “OCTA polises termiņš jau beidzies, bet jaunu iegādājies vēl neesmu…” Tādas pašas situācijas mēdz būt arī ar autovadītāju medicīniskajām izziņām vai laikus neatjaunotu autovadītāja apliecību.
Runājot konkrēti par OCTA polisēm, pagājušā gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi OCTA likumā, kas paredz, ka transportlīdzekļu īpašnieki OCTA polisi var iegādāties uz īsāku termiņu – vienu mēnesi. Apdrošinātāji, balstoties uz statistiku, jau brīdināja, ka jaunā likuma norma par OCTA termiņa samazināšanu, iespējams, palielinās neapdrošināto transportlīdzekļu skaitu ceļu satiksmē. Diemžēl tā tas arī noticis, jo tikai divus mēnešus pēc likuma izmaiņām jaunā kārtība radīja pirmās problēmas aizmāršīgajiem autovadītājiem. Proti, LTAB apkopotā statistika un līdzšinējā pieredze liecina, – jo īsāks OCTA derīguma termiņš, jo lielāka iespēja, ka transportlīdzekļa īpašnieks savlaikus neiegādāsies jaunu polisi. “Tā pagājušajā gadā jūlijā un augustā iegādāto viena mēneša OCTA polišu analīze liecina, ka to pircēji nākamo polisi iegādājas vidēji divas dienas pēc iepriekšējās beigu termiņa. Lai arī šis nav kritiski liels kavēto dienu skaits, tomēr tas apliecina, ka mūsu paustās bažas ir pamatotas,” atzinis LTAB valdes priekšsēdētājs J.Abāšins.
Tādēļ ikviens, tajā skaitā mūspuses autovadītāji, aicināti savlaikus pārliecināties par OCTA polises un visu pārējo nepieciešamo dokumentu derīguma termiņiem!

Deg kūla

Pavasaris rit pilnā sparā, un arī maijs diemžēl katru dienu nes vēstis par daudziem kūlas ugunsgrēkiem visā Latvijā.
Pērnā zāle diezgan regulāri deg arī Balvu novadā. Tā 5.maijā Balvu novada Lazdukalna pagastā dega kūla 120 kvadrātmetru platībā. Šajā pašā pagastā reģistrēts vēl viens kūlas ugunsgrēks, kas bija izcēlies viena hektāra platībā. Savukārt 9.maijā Balvu pagastā pērnā zāle dega 4000 kvadrātmetru platībā.
VUGD nemitīgi atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! “Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaikus dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus. Ja tobrīd ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un, iespējams, Tu kādam izglābsi dzīvību!” ikvienu apdomāt savu rīcību aicina ugunsdzēsēji glābēji.
Jāpiebilst, ka maija sākumā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Lazdulejas pagastā, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies piedūmojums.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Palaist bērnus nometnē vai iekrāt apkures rēķinam rudenī?