1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-03-2020
Vārdadienas šodien: Atvars, Gvido

Rakstos

Informāciju nesniedz

22.martā Valsts policijas Latgales reģionā tika veiktas 43 pārbaudes par valdības noteikto ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu saistībā ar COVID-19. Konstatēti divi pārkāpumi – lielākoties par pašizolēšanās prasību neievērošanu. Jautāta, vai kāds no šiem pārkāpumiem konstatēts arī mūspuses novados, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte informēja,- lai neradītu cilvēkos paniku, detalizētāku informāciju par to, kur ir konstatēti pārkāpumi, Valsts policija nesniedz.
Jāpiebilst, ka panika var rasties arī gadījumos, ja sabiedrība dzīvo neziņā. Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas, mūspuses novados neviens no šādiem pārkāpumiem netika konstatēts.

Par pārkāpumiem – sūtiet e-pastus un zvaniet!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirknis informē, ka Valsts policijas e-pasta adrese informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Uz šo e-pasta adresi var sūtīt arī informāciju par tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri atgriežas mājās no ārzemēm un neievēro 14 dienu pašizolāciju saistībā ar koronavīrusu. Ieteikums pievienot fotogrāfijas par pašizolācijas neievērošanu, kā arī visu zināmo informāciju (vārds, uzvārds, dzīvesvieta, pārkāpuma vieta utt.). Savukārt Balvu iecirkņa sekretariāta e-pasta adrese ir Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Neatliekamos gadījumos jāzvana uz tālruņa numuru 110!

Saņem bezmaksas juridiskās konsultācijas

11.martā no pulksten 9 līdz 18, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006, iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas no zvērinātiem advokātiem.
Tādējādi iedzīvotāji varēs iegūt profesionālu psiholoģisko un informatīvo palīdzību un izprast, kā rīkoties ar noziedzīgiem nodarījumiem saistītās situācijās un aizsargātu savas (kā cietušā) tiesības. Šogad īpaša uzmanība būs veltīta tiesībām, kas saistītas ar finanšu jautājumiem. Tas ir plašs tēmu spektrs, piemēram, banku prasība klientiem pierādīt līdzekļu izcelsmi un skaidrot savus tēriņus, dažādās jomās pieļaujamie skaidras vai bezskaidras naudas darījumi un citas tēmas. Advokātu konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās.
Jāpiebilst, ka bezmaksas atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem Latvijā darbojas jau piekto gadu. Savukārt šādu iespēju piedāvā Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”, kurā strādā gan algoti darbinieki, gan brīvprātīgie ar pieredzi un atbilstošām zināšanām, lai sniegtu profesionālu palīdzību, atbalstu un informāciju cilvēkiem, kuri nonākuši krīzes situācijā. “Mēs strādājam, jo mums ir pārliecība, ka cilvēkiem mūsu sniegtā palīdzība ir nepieciešama. Esam pārliecināti, ka mūsu darbība spēj ietekmēt tolerantākas un atvērtākas sabiedrības veidošanos. Turklāt šis darbs sniedz gandarījumu un jēgas sajūtu, jo mums ir svarīgi, kā jūtas un dzīvo mūsu līdzcilvēki,” stāsta centra “Skalbes” kolektīvs.

Ugunsgrēkā Viļakā cieš cilvēks

No 25.februāra pulksten 6.30 līdz 26.februāra pulksten 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus - četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinoši.

Minētajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Viļakas novadā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 kvadrātmetru platībā. Diemžēl ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vai tā ir mūsu vizītkarte?

Pēc Latvijas Spēļu biznesa asociācijas datiem, uz šī gada 1.janvāri visā valstī kopumā bija 306 spēļu zāles un 8524 spēļu automāti, kuru skaitu papildina arī vairāki kazino, ruletes un pussimts kāršu galdi. No vairāk nekā 300 valstī esošajām azartspēļu zālēm trīs spēļu zāles ar 90 spēļu iekārtām atrodas Balvu mazpilsētā, kurā iedzīvotāju skaits mērāms vien ap 6000 (citos mūspuses novados spēļu zāļu nav). Tas ir daudz vai maz? Kādu ietekmi tas atstāj uz atsevišķu cilvēku likteņiem un sabiedrību kopumā? Saruna ar IVARU SAIDI, kurš jau vairāk nekā 20 gadus veiksmīgi strādā šovbiznesa industrijā un šobrīd Balvos veiksmīgi vada savu uzņēmumu SIA “Čivix”.

vadi

Veiksmes prognoze


.