1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
28-09-2021
Vārdadienas šodien: Lana, Sergejs, Svetlana

Izdota krāsaina lasāmgrāmata latgaliešu valodā

25.septembrī Viļānu Novadpētniecības muzejā notika grāmatas latgaliešu valodā “Burtu vuoceleite” atvēršanas svētki, kuras teksta autore ir novadniece Ineta Atpile-Jugane, bet māksliniece - Ieva Širiņa. Grāmatai ir izvēlēts ābeces princips, kurā mazie lasītāji tiek iepazīstināti ar mazāk zināmiem latgaliešu vārdiem.

Noslēgušās militārās mācības mūspusē

No 30.augusta līdz 3.oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuru kopējais dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē – no 24. līdz 26.septembrim – Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 31.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalījās mācībās Balvu novada Vīksnas, Kubulu pagastos un citviet. To mērķis bija pārbaudīt bataljona spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā, kā arī pildīt citus mācību scenārijā noteiktos pienākumus.

Uz Viļaku vedīs svētku koncertu

Līdz valsts svētku koncertiem 18.novembrī atlicis pusotrs mēnesis, bet mākslinieki jau laikus domā par repertuāru un skaņdarbiem, ar kuriem iepriecināt skatītājus. Pavisam nesen Viļakā ciemojās VSIA “Latvijas Koncerti” direktors Guntars Ķirsis, lai pavēstītu labu ziņu – tieši šī austrumu pierobežas pilsēta izvēlēta kā viena no piecām, kurās 18.novembrī paredzēts īpašs svētku koncerts.

Nebijis notikums Balvu novada vēsturē

Nebijis notikums Balvu novada vēsturē – Balvu novada pašvaldība saņēmusi balvenietes iesniegumu, kurā viņa nolēmusi pieteikt badastreiku. Plānots, ka streiks sāksies nākamo pirmdien, 27.septembrī pulksten 9.00 pie Balvu novada domes ēkas. Pati badastreika pieteicēja redakcijai jebkādus komentārus sniegt atteicās, taču pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas tas balstīts uz sadzīviska rakstura nesaskaņām starp divām personām. Kā apliecina Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs: “Pikets, badastreiks ir brīvprātīga, demokrātiska personas izvēle vai nu ar mērķi pievērst uzmanību, vai, kā iesniedzēja raksta savā iesniegumā, panākt uzstādītās prasības, pašvaldības rīcību. Pēc mums pieejamās informācijas, mēs saskaramies ar divu personu attiecību risināšanu, kurās, pēc badastreika pieteicējas domām, otra persona veikusi prettiesiskas darbības viņas īpašumā. Šobrīd, iespējams, tas ir mēģinājums gan vienai, gan otrai pusei iesaistīt pašvaldību un tās iestādes savu interešu aizstāvēšanā. Administratīvo aktu apstrīdēšanas komisijā iesniegts dokuments, ko tuvākajā laikā izskatīsim likumīgā kārtībā un sniegsim atbildi. Būtībā tā ir viedokļu sadursme starp divām personām, kuru šobrīd likumīgā, demokrātiskā valstī noskaidro tiesa. Ja pašvaldība, tās iestāde vai darbinieks rīkojies bezatbildīgi vai prettiesiski, par to tā tiks sodīta. Vajadzības gadījumā pašvaldība un pašvaldības policija sniegs nepieciešamo atbalstu šāda protesta veida izpausmei. Viss tiks izdarīts likumā noteiktajā kārtībā.”

 

Ar helikopteru uz Rīgu nogādā pacientu

22.septembrī Balvos, tā dēvētās Vecās slidotavas laukumā, pie BMX trases, nosēšanos veica helikopters. Kā laikrakstam “Vaduguns” pastāstīja SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore MARIKA JERMAŠEVIČA, ar helikopteru uz augstāka līmeņa medicīnas iestādi Rīgā tika aiztransportēts pacients, kurš guvis smagu traumu. Līdz šim pacients medicīnisko aprūpi saņēma Balvu slimnīcā, bet tagad šī cilvēka veselības stāvoklis ir stabilizēts. Notikuma vietā ieradās arī Balvu novada pašvaldības policija un Valsts policija. Balvu novada pašvaldības policijas priekšniece RITA KRAVALE informēja, ka likumsargu klātbūtne šādās reizēs nepieciešama, lai parūpētos par drošību, tajā skaitā par ceļu satiksmes organizēšanu, lai netiktu traucēts dienestu darbs.
Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas, smagu traumu guvušais pacients ir 1956.gadā dzimis vīrietis, kurš 21.augustā Balvu novada Bērzkalnes pagastā cieta ceļu satiksmes negadījumā - ar traktoru “John Deere” iebrauca grāvī. Kā tolaik informēja Valsts policija, vīrieti pēc notikušā ar gūtiem miesas bojājumiem nogādāja tuvākajā medicīnas iestādē.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldībām jārīko atklāti konkursi iestāžu vadītāju amatiem?