1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
27-01-2022
Vārdadienas šodien: Ildze, Ilze, Izolde

“Ir gana liela gadu nasta plecos”

Baltinavas muzejs šajā gadā aizsācis jaunu rakstu un fotoattēlu sēriju “Reiz bija...”, kur attēloti notikumi, kuriem vēl ir dzīvi liecinieki. Tas ir kolhozu dibināšanas un sovhoza izveidošanas laiks, darbs un atpūtas brīži. Daudz šo cilvēku nav vairs palicis, taču komentāri sociālajos tīklos liecina, ka arī vidējā un jaunā paaudze ir ieinteresēta ieskatīties fotoattēlos, mēģinot atpazīt, kas viņi ir vai bija – kaimiņi, radi, paziņas.  Par interesi  un atraduma prieku liecina ieraksti: “Tā ir mana ģimene”, “Dzeds”, “Mans tēvs ar brāli”, “Mūsu vecvectēvs”, “Atceros kukurūzas laukus pie mūsu mājām”. Fotoattēlu sērijā ir arī vairākas to gadu grāmatvedes un ekonomistes VENERANDAS VIŠŅEKOVAS bildes. Viņa joprojām dzīvo Baltinavā un sevi raksturo ar vārdiem: “Ir jau gana liela gadu nasta plecos.”

Kā risināt pārpildīto konteineru problēmu?

Janvārī vairāki Balvu pilsētas iedzīvotāji ievēroja, ka pie kādas daudzdzīvokļu mājas esošie atkritumu konteineri (gan sadzīves, gan šķiroto) bija ne tikai burtiski pārbāzti ar atkritumu maisiem, bet daļa no tiem vairs neietilpa konteineros un tika sakrāmēti kaudzē pie atkritumu tvertnēm (attēlā). Runa gan nav tikai par konkrēto daudzdzīvokļu māju, jo kas tamlīdzīgs ik pa laikam novērojams arī pie citiem daudzdzīvokļu namiem Balvos.

Bumba ir pašvaldības pusē

Pagājušajā nedēļā Balvos darba vizītē ieradās Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko un viceprezidents Sergejs Kovaļovs, lai pārrunātu jautājumus par futbola attīstību mūspusē, tostarp, ar kādiem izaicinājumiem jārēķinās.

Izstāde saieta nama logos

Bērzpils pagasta Saieta nama logos skatāma bērzpilietes Solvitas Kubakas-Hlebnajas rokdarbu izstāde. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Piemin barikāžu laiku

Vakar visā Latvijā, tostarp mūspusē, ar dažādām aktivitātēm atzīmējām 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienu. Pie ugunskura Balvu sākumskolā ar 5.-6. klašu skolēniem atmiņās dalījās Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe, barikāžu laika aculiecinieki Zinaida Logina, Sergejs Maksimovs, Pēteris Lukstiņš, Pēteris Igaunis un pedagogi. Savukārt Viļakas muzejs sadarbībā ar Viļakas Valsts ģimnāziju un Rekavas vidusskolu aizvadīja integrētu mācību stundu Zoom platformā.

Juridiska koledza
juriskon
Juridiska koledza
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Garīgo lietu padomes izveidošanu Balvu novadā?