1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
31-01-2023
Vārdadienas šodien: Sonora, Spīdola

Turamies visi!

Pagājušās darba nedēļas nogalē Balvu Kultūras un atpūtas centrā valdīja īpaši sportiska gaisotne – pēc pandēmijas ierobežojumiem Balvu novada pašvaldības svinīgajā apbalvošanas ceremonijā “Sporta laureāts 2022” sumināja tautas sportā labākos no labākajiem, izcilākos no izcilākajiem sportistiem. Kopā pieaugušie un jaunatnes sporta laureāti savā īpašumā ieguva divdesmit četras gada balvas.

Stāsts par Baltinavas slēpēm

Gada aukstākie mēneši ir laiks, kad no visas sirds izbaudīt ziemas priekus – slidot, ar ragaviņām traukties lejup no kalna un arī slēpot. Tieši jautājumā par slēpošanu ar laikraksta “Vaduguns” redakciju sazinājās Baltinavas iedzīvotāja. Lasītāja pastāstīja, ka, 2018.gadā slēdzot Baltinavas Kristīgo internātpamatskolu, tās rīcībā esošās mantas nodeva dažādām iestādēm, tajā skaitā Baltinavas vidusskolai. Likvidētās skolas pārziņā bija arī slēpes. Tomēr, kā stāsta iedzīvotāja, pēc izglītības iestādes slēgšanas tās kaut kur pazuda, bet vēl lielāks pārsteigums nāca nupat aizvadītajās dienās. Proti, iedzīvotāji pamanīja, ka vismaz daļa no šīm slēpēm turpat netālu no savām kādreizējām mājvietām – bijušās kristīgās internātpamatskolas apkārtnē – gluži vienkārši saspraustas zemē un ap tām apvilkta lente, lai norobežotu grāvi!

 

Salīdzina laiku ‘pirms’ un ‘pēc’

Pagājušo otrdien Viļakas pilsētas pārvaldē notika šogad pirmā novada domes vadības, deputātu un vadības sanāksme ar iedzīvotājiem. Kā tikšanās sākumā uzsvēra novada domes vadītājs Sergejs Maksimovs, viens no galvenajiem mērķiem ir braukt, paskatīties un parunāties, kas kurā pagastā un pilsētā notiek, jo, iespējams, ir problēmjautājumi, kas dažādu iemeslu dēļ nemaz nenonāk līdz pilsētas pārvaldniekam un novada domei, bet iedzīvotājiem ļoti svarīgi.

Mācību diena sākās ar barikādēm

20.janvāra rītā Balvu Valsts ģimnāzijas (BVĢ) audzēkņi, ienākot skolas telpās, piedzīvoja pārsteigumu, kāds varbūt pat šoku, jo mācību iestādes priekštelpa bija pārvērtusies par barikādēm ar kaudzēs sakrautiem krēsliem, soliem, galdiem un pat simbolisku ugunskura vietu. Pieminot 1991.gada janvāra notikumus, barikāžu ceļu organizēja skolēnu pašpārvalde kopā ar direktores vietnieci audzināšanas jomā Dainu Medinieci.

Ar medaļu pūru no Igaunijas

Janvāra vidū ar panākumiem svarcelšanas sacensībās startējuši Balvu Sporta skolas audzēkņi, izcīnot kopumā 14 visa kaluma medaļas. Balvu Sporta skolas svarcelšanas treneris Varis Sārtaputnis (attēlā – pa vidu) pastāstīja, ka tuvākās sacensības mūsu svarcēlājiem būs 11.februārī Daugavpilī, kur notiks Valērija Petrova kausa izcīņa svarcelšanā.

vadi

Veiksmes prognoze


.