1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-02-2020
Vārdadienas šodien: Diāna, Dina, Dins

“Rika ar garšu”

Pagājušajā sestdienā Balvu pamatskolas sporta zālē jauniešu deju kolektīvs “Rika” kopā ar mūspuses dejotājiem un ciemiņiem nosvinēja 15.dzimšanas dienu “Rika ar garšu”. Jubilejas koncerta vadītāji zināja teikt, ka nosaukums Rika ir kādai upei Balvu novadā: “Rika ir arī maizes rika. No rudzu maizes kolektīvs ir paņēmis pašu galveno – spēku!”

Ko nepazīstam, no tā arī baidāmies

Jau labu laiku uzmanības centrā ir Ķīna ar tās pilsētā Uhaņā sākušos ļauno vīrusu. Ik dienu tas aizved nāvē vismaz simts cilvēku, un tā izplatība skārusi arī Eiropu. Presē publicēta prognoze, ka, vīrusam izplatoties, tas varētu pārņemt vairāk nekā 60% pasaules. Izklausās baisi. Vai ārsti ir gatavi darbam, ja nu kas notiek tepat mums blakām, un ko darīt pašiem, lai aizsargātos?
Par šo tēmu laikraksts iztaujāja Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti, ģimenes ārsti Balvos Līgu Kozlovsku.

 

Muižā atkal skan “Balsis”

20.februārī Balvu muižu pieskandināja starpnovadu skolēnu vokālās mūzikas konkursa “Balsis” dalībnieku skanīgās dziesmas. Šoreiz gada laikā apgūto žūrijai demonstrēja astoņi vokālie ansambļi no Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu skolām. Dziedošie kolektīvi cīnījās par iekļūšanu konkursa otrajā kārtā, kas 3.martā norisināsies Līvānos.

Mūspuses maska - labākā Latvijā

Pagājušās nedēļas nogalē Tilžas etnogrāfiskā ansambļa “Sagša” un Vectilžas folkloras kopas “Saime” masku grupa “Kaladnieki” piedalījās XXI Starptautiskajā masku tradīciju festivālā Līvānos, kur pulcējās folkloras grupas no sešām valstīm. Zīmīgi, ka individuālajā masku izrādīšanās vērtējumā, kas noritēja mūsdienīgu mūzikas ritmu pavadījumā, mūspuses kaladniekus pārstāvēja divas maskas: “Lapsa” (Sonora Logina) un “Siena guba” (Aina Zelča), turklāt “Siena guba” izpelnījās vislielākās ovācijas un ieguva 1.vietu.

Olimpisko sudrabu nomaina pret zeltu

Sestdiena, 15.februāris, bija vēsturiska diena visai Latvijai, bobsleja līdzjutējiem, bobsleja puišiem, viņu ģimenēm, draugiem, radiem, paziņām un kuplajam fanu pulkam. Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar savu komandu - Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu - beidzot Siguldā saņēma 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļas četrinieku ekipāžām, bet Melbārdim un Dreiškenam tika arī bronzas godalgas divniekiem. Vēl jo īpašāks šis brīdis bija mūspuses cilvēkiem un sporta entuziastiem, jo viens no olimpiskā zelta medaļniekiem - stūmējs Arvis Vilkaste - ir mūsējais!

vadi

Veiksmes prognoze


.