1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-01-2021
Vārdadienas šodien: Eglons, Krišs, Ksenija

Iegremdējas Balvu ezerā

19.janvārī pareizticīgo baznīca svinēja Kunga Kristīšanas svētkus. Tāpat šajā dienā Balvos neizpalika tradīcija doties uz Balvu ezeru, lai iegremdētos ledus aukstajā ūdenī, kas Kunga Kristīšanas svētkos dod svētību un veselību.

Slidotavas ir atļautas vai aizliegtas?

Daudzi Balvu iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc dažos novados ir pieejamas publiskās slidotavas un var slidot, bet Balvos līdz šim šādas iespējas nebija. Izrādās, valdības noteiktos aizliegumus, kas jāpilda ārkārtas situācijas laikā, katrs interpretē citādāk, atbilstoši savai situācijas izpratnei. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsver, ka Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējo situāciju slidotavas pielīdzinātas izklaides un labsajūtas pakalpojumiem, kas vismaz līdz 25.janvārim ir aizliegti. Turpretim Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamentā uzskata, ka aktivitātes āra slidotavās, ievērojot epidemioloģiskās prasības, esot atļautas.

Aizdedzina siena rulli

Balvu novada pašvaldības aģentūras “SAN-TEX” darbinieki bija parūpējušies par ikviena drošību, kurš vēlas izbaudīt ziemas priekus un noslidināties lejup no kalniņa (Balvu pilsētas parkā). Proti, kalniņa apakšā kā aizsargbarjera tika novietoti vairāki siena ruļļi, lai novērstu iespēju ieslidināties tieši upē. Tomēr, kā tas diemžēl nereti notiek Balvu pilsētā, kāds nolēma citu paveikto sabojāt. Divi ruļļi tika ievelti upē, vienu no tiem aizdedzinot. Jāpateicas “SAN-TEX” darbiniekiem, kuri uz notikušo ātri reaģēja, visu sakārtoja, bet atlikušo siena ruļļu rindu nostiprināja.

Barikādēm – 30!

Pagājuši jau trīsdesmit gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētā barikāžu laika, kurā piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji. Alkas pēc neatkarības un tautas ticība bija tā, kas janvāra barikāžu dienās liesmoja līdz ar spožajiem ugunskuriem. Pagājušajā nedēļā Stacijas pamatskolas 6.-9.klašu audzēkņi “Zoom” tiešsaistes mācību stundā “Barikādēm -30!” ieklausījās dokumentālajā filmā iemūžināto barikāžu dalībnieku atmiņu stāstos, kā arī uzdeva jautājumus mūspuses cilvēkiem, kuri pirms 30 gadiem kļuva par vēsturiskā notikuma aculieciniekiem. Iedegsim svecītes logos 20.janvārī, atceroties traģiskos notikumus, kad OMON iebruka Iekšlietu ministrijā un apšaudē Rīgā gāja bojā pieci cilvēki!

Jaunā redaktore vēl mācās

Nesen lasītāju vērtējumam nodots Bērzpils vidusskolas avīzes “Stars” pirmais 2021.gada numurs. Vislielāko gandarījumu šis notikums sagādāja jaunajai izdevuma redaktorei, 8.klases skolniecei Evitai Prolei un viņas kolēģēm - 6-klasniecei Līvai Raciborskai un Evitas klasesbiedrenei Valērijai Borovikovai, kuras, žurnālistikas pulciņa skolotājas Lolitas Kokorevičas vadībā, šo darbu paveica pirmo reizi.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat likumsargu darbu, kontrolējot Covid-19 ierobežojumu ievērošanu?