1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
08-08-2022
Vārdadienas šodien: Mudīte, Vladislava, Vladislavs

Uzņem viesus un svin Rugāju pagasta simtgadi

Jūlija nogalē svētkus svin Rugāju pagasts. Tie sākās  ar izstādi pagasta zālē “Rugāju pagasts 100 gados”, kurā interesenti varēja vērot notikumus un ļaudis laika griežos, bet noslēgsies Romas katoļu baznīcā 31. jūlijā ar labdarības koncertu “Šo nepabeigto pasauli”, kurā dziedās Jānis Kurševs un Inga Šļubovska-Kancēviča, piedaloties koncertmeistarei Ingai Sarkanei un Rugāju jauktajam korim “Vārpa”, ko diriģē Inguna Blauma. Ziedojumus izlietos baznīcas un tās teritorijas labiekārtošanai.  Rugāju parkā jau aizvadīts svētku ieskaņas koncerts Jolantas Gulbes-Paškevičas un Denisa Paškeviča sniegumā, kā arī deju festivāls "Ļustej šur, ļustej tur”, - izbraukuma koncerts bija arī Lazdukalna pagastā. Parkā daudzus priecēja interesantas sportiskas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem – piepūšamās atrakcijas “Vienradzis”, “Delfīns”, ūdens bumbas, netradicionālās sporta aktivitātes, kā arī galda spēles pieaugušajiem un aizraujoša lāzertaga spēle. Dejotājus zaļumballē lustēja grupa “Galaktika”, bet pirkt un pārdot gribētājus aicināja mājražotāju tirdziņš.

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

Pirms nedēļas Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Iluta Jaunžeikare informatīvajā ziņojumā deputātiem pastāstīja, kā sokas ar Balvu novada simbolikas priekšlikuma virzīšanu. “Mums jāatrod simbols, kas mūs vieno!”, apkopojot informāciju, lasāms viņas sagatavotajā rakstā pašvaldības mājaslapā.
Pērnā gada 18.novembrī mūspusē svinīgi atklāja ceļa zīmes “Balvu novads/ Bolvu Nūvods”. Jāsecina, ka tolaik diskusijas vai aptaujas izpalika, ģerboņa vietā atstājot tukšumu. “Kāpēc tāda steiga? Kāpēc šo darbu nevarēja izdarīt vienlaikus?” jautāja lasītāji. Jāsecina, ka gads ir pagājis un tukšums joprojām sveicina novada ciemiņus. Tiesa, vakar Balvu novada domes sēdē ar desmit deputātu balsīm ‘par’ (atturējās: Ruta Cibule, Imants Slišāns un Jānis Vancāns) apstiprināja ģerboņa variantu – vilka galvu uz karmīnsarkanā fona. Pēc balsojuma novada vadītājs Sergejs Maksimovs uzsvēra, ka viņam pietiekoši asi nagi un stipri zobi, lai aizstāvētu iedzīvotāju intereses.

 

Noslīkst cilvēks, deg dzīvoklis

Aizvadītajā sestdienā Baltinavas pagastā notika traģisks negadījums – no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt tajā pašā dienā pulksten 10.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Bērzpils ielu Balvos, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu daudzdzīvokļu mājā - ceturtajā stāvā esošajā dzīvoklī (attēlā). Notikuma vieta konstatēts, ka deg ne tikai ceturtā, bet arī trešā un piektā stāva balkoni un atkritumi 22 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās evakuējās septiņi cilvēki, bet viens cilvēks nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 11.04 ugunsgrēks lokalizēts, bet pulksten 13.42 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sirds pilna ar Latvijas ainavu

Ceturtdien, 21.jūlijā, ar izstādes atklāšanu Viļakas muzeja izstāžu zālē noslēdzās 6.starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs - 2022”, ko ar Latgales kultūras programmas atbalstu rīkoja Balvu novada pašvaldība kopā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Šoreiz vietējie mākslas cienītāji novērtēja sešu daiļā dzimuma pārstāvju darbus, kuras pārstāvēja ne vien mūsu valsts un kaimiņzemju Lietuvas un Somijas, bet arī tādu tālu valstu kā Turcija, Dienvidkoreja un ASV, mākslinieku saimes.

Plūc uzvaras laurus

Sestdien un svētdien Tilžā norisinājās Balvu novada atklātais 2022.gada čempionāts šahā, kurā par godalgotām vietām cīnījās 39 sportisti. Ziemeļlatgales Sporta centra sporta darba organizators Jānis Melnis priecājās, ka ikgadējais šaha turnīrs jau sen ieguvis popularitāti ārpus novada robežām: “Šogad Tilžā cīnījās šahisti no Limbažiem, Olaines, Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Maltas un pat Ukrainas.” Tilžēnietis Martijs Krakops, izcīnot pirmo vietu, kārtējo reizi apliecināja, ka mūspusē aug jaunie talanti. “Vadugunij” viņš domīgi atzina, ka jūtas normāli. Taujāts, kādām īpašībām jābūt labam šahistam, Martijs uzsvēra: “Jābūt gatavam mācīties ļoti ilgu laiku. Spēlēju jau piecus gadus.” Viņš visiem šahistiem pasaulē novēl veiksmi un vēlreiz, vēlreiz mācīties, kā palikt vēl labākiem.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.