1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-09-2020
Vārdadienas šodien: Ginters, Guntra, Marianna

Pirmais panikas vilnis ir pāri

Covid-19 ēna turpinās. Visur skan sauklis būt atbildīgiem un ievērot valstī izsludinātos noteikumus. Balvu novada pašvaldības iestāde – “Pansionāts Balvi” – dzīvo ierasto dzīvi, taču arī šeit gan iemītnieki, gan darbinieki nedrīkst aizmirst par konkrētiem ierobežojumiem un ievērot iekšējās kārtības noteikumus. Uz sarunu “Vaduguns” aicināja iestādes vadītāju Janu Komani. Žurnāliste ar viņu tikās ārpus pansionāta ēkas, saruna notika āra lapenē.

Šoferiem tālbraucējiem valstu robežas vaļā

Laikā, kad stingrie ierobežojumi saistībā ar pandēmiju vēl neietekmē komerckravu pārvadātājus un visiem dod cerību, ka  mūsu valstī neapstāsies vismaz elementāro preču piegāde, jautājām, kā dzīvo un strādā tālbraucēji šoferi. Viņiem valstu robežas ir vaļā.

Mēs strādājam!

Mums pēdējā laikā bieži jautā, vai “Vaduguns” strādā? Jā, tas ir mūsu darbs, mūsu misija. Lūdzam arī jūsu palīdzību, lai šo darbu izdarītu labāk un profesionālāk. Kopā mēs veidojam vēsturi, turklāt šobrīd ir īpaši svarīgi teikt uzmundrinājuma vārdus, dalīties padomos un izjūtās, kā arī nosodīt tos, kuriem ir vienaldzīga līdzcilvēku veselība. Izņēmumi – prezidents vai sētnieks – nedrīkst būt! Ja cilvēkam jāatrodas pašizolācijā, tad citu variantu nav un nevar būt. Tāpat bezatbildīgi ir organizēt ballītes un pulcēties kompānijās.
Ikvienu aicinām būt par “Vaduguns” līdzautoru, daloties pārdomās, atsūtot fotostāstus, rakstus, feļetonus, dzejoļus, viedokļus, kā jums klājas šajā laikā, kā to pavadāt, kā pietrūkst, kam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, lai pēc mēneša vai gada kopējo uzvaru varētu atcerēties ar sirsnīgiem pateicības vārdiem ārstiem, mediķiem, pārdevējiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, sētniekiem un pārējiem darbarūķiem... Rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
“Vaduguns” reklāmas daļa līdz 14.aprīlim piektdienās strādās līdz plkst. 12.00. Aicinām klientus izmantot elektroniskos pakalpojumus vai zvanīt uz tālruņiem 26161959, 64507018 (darba laikā). Vēstules (arī atbildes uz konkursu jautājumiem) bez pastmarkas var iemest redakcijas pastkastītē Teātra ielā 8, Balvos.

 

Visvairāk trūkst sejas masku

Laikā, kad Covid-19 izplatība Latvijā pieņemas spēkā, dezinfekcijas līdzekļi rokām un virsmām, kā arī sejas aizsargmaskas un pat gumijas cimdi aptiekās ir vispieprasītākā prece, ko pircēji izķer kā karstus pīrādziņus. Balvu aptiekāri neslēpj, ka situācija dienu no dienas mainās, un iedzīvotājiem jāķer brīži, kad šīs preces parādās tirdzniecībā. Balveniete Ingūna Auziņa savai ģimenei maskas jau uzšuvusi, nu šuj arī citiem. Maskām izmanto kokvilnas audumu vairākās kārtās, pamācības meklē internetā un modelē pati. “Ja būs nepieciešamība, lietosim visi. Vismaz pašu pasargās no roku pielikšanas sejai un būs kaut kāda drošība no klepojošiem un šķaudošiem cilvēkiem, ieejot veikalā vai uz ielas,” saka Ingūna Auziņa.

Paldies tiem, kas strādā ārkārtas apstākļos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards izdevis rīkojumu, kas jāievēro sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, lai ražotu un realizētu savu produkciju. Ārkārtas situācijā ir svarīgi pielāgot darba procesu tā, lai ne vien nodrošinātu preču un ēdināšanas pakalpojumu nepārtrauktību, bet tas notiktu arī iespējami drošā vidē un veidā. Vai mūsu vietējie uzņēmumi strādā un kā viņiem klājas pašreizējā situācijā, centās uzzināt “Vaduguns”.

vadi

Veiksmes prognoze


.