1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-09-2020
Vārdadienas šodien: Ginters, Guntra, Marianna

Aicina iesūtīt pārkāpumu foto

Valstī noteiktās ārkārtas situācijas apstākļos pieaudzis Valsts policijai uzticēto pienākumu klāsts. Kā tas ietekmējis policistu darba ikdienu un kā kārtībsargi plāno nodrošināt, lai visi ievēro noteiktos ierobežojumus, jautājām Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa priekšniecei Sanitai Stirnai-Gajevskai.

 

Vīruss Balvu novadā tikai "piedeklarējies"!

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 31.martā publiskotā informācija liecina, ka Covid-19 skāris arī Balvu novadu – tas redzams centra interaktīvajā Latvijas kartē (attēlā).

Slimību profilakses un kontroles centra Latgales reģionālās nodaļas vecākais epidemiologs Aleksandrs Vasiļjevs laikraksta žurnālistei apliecināja, ka līdz 2.aprīļa pēcpusdienai Balvu novada teritorijā nav reģistrēts NEVIENS saslimšanas gadījums ar Covid-19: “Balvu novada iedzīvotāji var būt mierīgi, jo pie jums saslimšana ar koronavīrusu nav reģistrēta. Novads kartē ticis tādēļ, ka Covid-19 konstatēts iedzīvotājam, kurš pierakstīts pie ģimenes ārsta Balvos, bet pats pastāvīgi dzīvo un strādā Pierīgā. Taču iedzīvotājiem, protams, tāpat jāievēro visi Slimību profilakses un kontroles centra norādījumi, jo tikai tā varēsim ierobežot vīrusa izplatību.”

Svītra pāri, un tas ir viss!

Šodien, 31.martā, ir pēdējā darba diena Tilžas kultūrvēstures izpētes un tūrisma centra jeb, tautas valodā runājot, muzeja vadītājai Ruttai Silauniecei. Pēc 20 nostrādātajiem gadiem, kas pavadīti šajā amatā, viņai būs jāatvadās no ierastās ikdienas. Iemesls tam ir pērnā gada nogalē Balvu novada pašvaldības pasūtītā funkciju audita rezultāti, kuru dēļ bija jāzaudē darbs. Rutta no muzeja aiziet ar rūgtumu sirdī, jo viņai nešķiet pieņemams veids, kādā darba devējs pārtraucis darba attiecības.

Mazliet garlaicīgi, bet var iztikt

Uzreiz pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī sākās skolu pavasara brīvlaiks, bet nu jau nedēļa, kā skolēni atsākuši mācības gluži neierastos apstākļos, un izskatās, ka situācijai pielāgojušies labi. Aptaujātie vidusskolēni atzinuši,- lai gan šādi mācīties ir iespējams, tomēr klātienē to darīt bija vieglāk. Daudzi no viņiem mainījuši arī brīvā laika pavadīšanas ieradumus, vairāk uzturoties svaigā gaisā.

Iezīmē pasažieru vietas autobusos

Pagājušās nedēļas nogalē, balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, ar 27.martu uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos ir ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem.

vadi

Veiksmes prognoze


.