1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2020
Vārdadienas šodien: Bernedīne, Biruta, Mairita

Māmiņām uzdāvina koncertu

Sestdien mūziķe Sintija Velme no Krišjāņu pagasta sociālo tīklu lietotājus pārsteidza ar trīs stundu ilgu Māmiņu dienai veltītu koncertu. Taujāta, kāpēc šāda izvēle, Sintija atzina, ka diemžēl Mātes dienā plānotie publiskie pasākumi visā valstī tika atcelti: “Bija jāizdomā jauna forma, kā sumināt mūsu māmiņas. Sākotnēji manī valdīja uztraukumus, kā un vai sanāks. Manuprāt, izdevās!”

Punktu virtene debesīs. Kas tas ir?

Aizvadītajās dienās vairāki mūspuses iedzīvotāji debesīs pamanīja virteni, kas izskatījās kā kustīgu zvaigžņu rinda. “Sēžu mājās, skatos debesīs un pirmo reizi redzu tādu fenomenu! Palika pat neomulīgi... Vienādā attālumā viens pēc otra virs mūsu galvām lido gara satelītu kolonna. Sajūta nepatīkama un dīvaina. Kas notiek debesīs?” sociālajā tīklā “Facebook” pagājušās trešdienas vēlā vakarā rakstīja kāda balveniete.

Ziedlapiņas izplaucē pat sirsniņas

Maijā viņas siltumnīcas parasti slīgst daudzkrāsainu ziedu skavās, liekot apbrīnot puķu dažādību un pievilcību. Vai šopavasar būtu kas mainījies, ja pār pasauli valda vīrusa pandēmija? Braucām lūkot, ko dara puķu un citu dēstu audzētāja Biruta Circene Balvu novada  Gobusalā.

Sauļoties nebūs laika!

Iebraucot Tilžā no Balvu puses, ābeļdārzs abpus ceļam raisa pumpurus, bet vēl nezied. Ir pavēsi, apmācies. Pēc garajām valsts svētku brīvdienām, 5.maijā, “Vaduguns” tiekas ar Tilžas pagasta zemnieku VILNI DZENI. Ir sējas laiks! Zemnieku saimniecībā “Ābelītes 2002” šī gada pavasara sēju cer pabeigt tuvākajā laikā, bet pirmo auzu hektāru te iesēja jau 7.aprīlī. “Auzas nelīda laukā no zemes ļoti ilgi un dikti,- nedēļas trīs, domāju, ka būs jāpārsēj. Auzām saknītes bija sadzītas, bet asniņi no zemes nespraucās. Augiem vajadzīgs siltums un mitrums, bet katrs gads un katrs pavasaris ir savādāks,” secina zemnieks ar pieredzi un stāžu.

Ģimenes acu priekšā nodeg māja

 

Skaudra situācija piemeklējusi kādu kuplu Medņevas pagasta Vidučos dzīvojošu ģimeni. Naktī no 26. uz 27.aprīli viņu dzīvojamajā mājā izcēlās plašs ugunsgrēks, kas iznīcināja gadiem uzkrāto iedzīvi, atstājot vien lielu kaudzi krāsmatu. Pēc notikušās nelaimes visi mitinās kur nu kurais. Mājas saimnieks Ādolfs un viņa meita Irēna, kuriem abiem ir invaliditātes grupa, apmetušies turpat esošajā vasaras virtuvītē, Ādolfa meita Alda ar vīru Māri naktis pārlaiž pirtiņā, bet viņu dēla Artūra otrā pusīte Inese un abu trīs bērni šobrīd dzīvo Ineses mammas mājās Medņevas pagasta Slotukalnā. Notikušais ir milzīgs trieciens visiem, taču, neskatoties ne uz ko, ģimene ir apņēmības pilna māju atjaunot.

 

Visi, kuri vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajai ģimenei, var ziedot:

LV81UNLA0091022438270, Inesei Mednei (mob.26301884)

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat deputāta Andra Kazinovska lēmumu izstāties no JKP frakcijas Saeimā?