1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
15-11-2018
Vārdadienas šodien: Leopolds, Unda, Undīne

Lai dotu iespēju ligzdot, jāraksta iesniegums

Marta vidū saņēmām vēstuli no Viļakas iedzīvotājām, kurā pausts sašutums par stārķiem laupīto iespēju ligzdot vecajā dzīvesvietā – elektrības staba galā pie Baznīcas un Kļavu ielas krustojuma Viļakā. Atgriežoties dzimtenē, stārķus gaida pārsteigums, jo iepriekšējā mājvieta ir izpostīta. Iedzīvotāji izteica priekšlikumu piestiprināt elektrības vadus zemāk, lai ligzda tiem netraucētu. Viņi jūtas apbēdināti, jo tagad svēteļiem būs liegta iespēja ligzdot ierastajā vietā.

Skeptiskāks skatījums nekā ministram

Pagājušās nedēļas nogalē darba vizītē Balvos ieradās satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš mūspuses novadu vadītājus, kā arī Balvu novada pagastu pārvaldniekus informēja par ministrijas iecerēm. Ministrs uzsvēra, ka pērn secināts, ka 57,3% no valsts galvenajiem autoceļiem ir labā un ļoti labā stāvoklī: “Šogad pārsniegs 60% un tuvosimies 70%.”

Dalās un dalīsies atmiņās

25.martā Latvijā, tostarp mūspusē, godināsim komunistiskā genocīda upurus. Vakar Balvu novada politiski represētie, tiekoties kopsapulcē novada muzejā, sprieda, ka par piedzīvoto Sibīrijā jāstāsta pēc iespējas vairāk. Balvu novada politiski represēto biedrības vadītāja Ārija Tihomirova (foto - no kreisās) aicināja ar klusuma brīdi pieminēt tos, kuri uz mums noraugās no mākoņa maliņas. Šonedēļ viņsaulē aizgāja viens no jaunākajiem Balvu novada represēto biedrības biedriem (Sibīrijā piedzima 1957.gadā).

Līdz nelaimei nav tālu

Otrdien “Vaduguns” redakcijā iegriezās divi Žīguru iedzīvotāji, kuri bieži brauc uz Balviem pa ceļu Viļaka – Balvi. Vīrietis un sieviete vēlējās vērst uzmanību, ka īpaši ceļa posms no Dubļevas līdz Silakrogam ir šausmīgi izdangāts un bīstams: “Bedres ir lielas, asas un dziļas. Asfalts drūp laukā gabaliem,” apgalvoja stāstītāji. Viņi pauda pārliecību, ka sliktajā asfalta segumā vainojamas smagās, pārkrautās meža vedēju automašīnas: “Paši esam novērojuši, kā brauc pārkrauti meža vēdēju kravas auto, turklāt viņi brauc naktīs, pa tumsu. To vajadzētu vairāk pakontrolēt, un, protams, ceļam nepieciešama labošana.”

Novadnieks atklāj fotoizstādi par Bangladešu

15.martā Viļakas novada bibliotēkā novadnieks Dzintars Malkauss atklāja fotoizstādi “Nereālā realitāte - Bangladeša”. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Laika prognoze

5°C

Balvi

Pārsvarā mākoņains
Humidity: 94%
Wind: Dienvidi at 0 kmh
Piektdiena-1°C/2°C
Sestdiena3°C/4°C
Svētdiena0°C/4°C
Pirmdiena-3°C/1°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Attīrošajā ceturtdienā vajadzētu attīrīt savu dvēseli no sārņiem: vainas sajūtas, kāda aizvainojuma vai ilgi krātām dusmām. Ticīgajiem ieteicams baznīcas apmeklējums un grēksūdze, pārējiem – sevis analīze, izprašana un pieņemšana, kā arī pārrunas ar uzticamu personu vai psihologu. Un visiem par ļaunu nenāktu visas dienas garumā piedošana un atvainošanās līdzcilvēkiem. Šodien centīsimies būt altruisti, nevis egoisti: dots devējam atdodas.