1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
04-06-2020
Vārdadienas šodien: Elfrīda, Sindija, Sintija

Katram savs darbu grafiks

Pavasaris iet savu gaitu, un cilvēkiem jāturas tam līdzi. Vasarāju sēja tikpat kā pabeigta, pretī saulei stiepjas ziemāji. Vai zemnieki laukos atvelk elpu? Dārzu un lauku kopējiem darāmā aizvien pietiek. Kāds noskaņojums valda, ko ļaudis dara, “Vaduguns” brauca lūkot Viļakas novada pusē. Par to vairāk jaunākajā laikraksta numurā.

Māmiņām uzdāvina koncertu

Sestdien mūziķe Sintija Velme no Krišjāņu pagasta sociālo tīklu lietotājus pārsteidza ar trīs stundu ilgu Māmiņu dienai veltītu koncertu. Taujāta, kāpēc šāda izvēle, Sintija atzina, ka diemžēl Mātes dienā plānotie publiskie pasākumi visā valstī tika atcelti: “Bija jāizdomā jauna forma, kā sumināt mūsu māmiņas. Sākotnēji manī valdīja uztraukumus, kā un vai sanāks. Manuprāt, izdevās!”

Punktu virtene debesīs. Kas tas ir?

Aizvadītajās dienās vairāki mūspuses iedzīvotāji debesīs pamanīja virteni, kas izskatījās kā kustīgu zvaigžņu rinda. “Sēžu mājās, skatos debesīs un pirmo reizi redzu tādu fenomenu! Palika pat neomulīgi... Vienādā attālumā viens pēc otra virs mūsu galvām lido gara satelītu kolonna. Sajūta nepatīkama un dīvaina. Kas notiek debesīs?” sociālajā tīklā “Facebook” pagājušās trešdienas vēlā vakarā rakstīja kāda balveniete.

Ziedlapiņas izplaucē pat sirsniņas

Maijā viņas siltumnīcas parasti slīgst daudzkrāsainu ziedu skavās, liekot apbrīnot puķu dažādību un pievilcību. Vai šopavasar būtu kas mainījies, ja pār pasauli valda vīrusa pandēmija? Braucām lūkot, ko dara puķu un citu dēstu audzētāja Biruta Circene Balvu novada  Gobusalā.

Sauļoties nebūs laika!

Iebraucot Tilžā no Balvu puses, ābeļdārzs abpus ceļam raisa pumpurus, bet vēl nezied. Ir pavēsi, apmācies. Pēc garajām valsts svētku brīvdienām, 5.maijā, “Vaduguns” tiekas ar Tilžas pagasta zemnieku VILNI DZENI. Ir sējas laiks! Zemnieku saimniecībā “Ābelītes 2002” šī gada pavasara sēju cer pabeigt tuvākajā laikā, bet pirmo auzu hektāru te iesēja jau 7.aprīlī. “Auzas nelīda laukā no zemes ļoti ilgi un dikti,- nedēļas trīs, domāju, ka būs jāpārsēj. Auzām saknītes bija sadzītas, bet asniņi no zemes nespraucās. Augiem vajadzīgs siltums un mitrums, bet katrs gads un katrs pavasaris ir savādāks,” secina zemnieks ar pieredzi un stāžu.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai, jūsuprāt, jaunizveidotajai Balvu novada uzņēmēju konsultatīvajai padomei izdosies uzlabot uzņēmējdarbības vidi Ziemeļlatgalē?