1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
27-11-2020
Vārdadienas šodien: Ignats, Virgīnija

Noslēgusies Vides izglītības skola “Ej purvā!”

21.oktobrī ar ekskursiju uz Lielo Ķemeru tīreli noslēdzās Vides izglītības skola “Ej purvā!”, kurā piedalījās Baltinavas vidusskolas skolēni un skolotāji. Vides izglītības skola “Ej purvā!”, ko finansēja Baltinavas  novada dome no dabas resursu nodokļa, aizsākās 8.oktobrī ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar purvu kā  Latvijas teritorijas un dabas sastāvdaļu, tā saimniecisko nozīmi, rekreācijas iespējām.

Nama jaunā spozme

Ja vien vīrusa dēļ valstī neieviesīs vēl stingrākus ierobežojumus, novembra vidū Balvos piedzīvosim skaistu notikumu. Beidzot pēc četriem gadiem durvis vērs renovētais Balvu Kultūras un atpūtas centrs. Šis uzraksts, prasmīga kalēja darināts, tagad rotā arī nama ārpusi.

Rugāju pusē iesvēta divus krustus

Visu svēto diena Augustovas un Rugāju katoļu draudzēm izvērsās kā īpaša diena, jo pēc dievkalpojumiem baznīcu dārzos iesvētīja krustus. Prāvests Oļģerts Misjūns priecājas, ka, neskatoties uz Covid-19 briesmām, ticīgi ļaudis svin svētkus un lūdz Dieviņu: “Protams, ievērojām visus drošības pasākumus.”

Ievieš jaunumus un pielāgojas

Pretstatā skolu vecāko klašu skolēniem, kuri, sakarā ar straujo Covid-19 izplatību valstī, aizvadītajā nedēļā mācījās attālināti, pirmsskolas izglītības iestādēs darbs turpinājās ierastajā režīmā. Lai gan bez vecāku klātbūtnes, šeit notiek interesanti tematiskie pasākumi, bērni apgūst savas pirmās iemaņas visdažādākajās jomās un pēc iespējas vairāk uzturas svaigā gaisā. Lielu vērību tam, lai jaunākie novada iedzīvotāji justos labi un būtu veseli, pievērš arī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādē. Iestādes kolektīvs rūpējas ne vien, lai bērni saturīgi pavadītu laiku un ēstu veselīgu pārtiku, bet cenšas padarīt ēdienu arī vizuāli atraktīvu.

Skaidrs, ka nekas nav skaidrs

Aplūkojot oficiālajā valsts mājaslapā Covid-19 publiskoto karti “Covid-19 Latvijas novados”, var secināt, ka mūspusē vienīgais novads, kurā nav reģistrēti saslimušie, ir Baltinavas novads. Dīvaini, bet Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajā kartē (14 dienu kumulatīvais rādītājs atspoguļo personu skaitu, kurām pēdējās 14 dienās konstatēta Covid-19 infekcija) baltā jeb tīrā zona ir gan Baltinavas, gan Rugāju novados. Kopumā pašlaik inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 86 Latvijas pašvaldībās.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldības piešķirtie līdzekļi jauno uzņēmēju atbalstam sevi vienmēr attaisno?