1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-02-2018
Vārdadienas šodien: Zane, Zuzanna

Atrod izmestus kucēnus

16.maijā redakcijā vērsās balveniete Alla, lai pastāstītu kārtējo skumjo stāstu par cilvēku nežēlību: “Vakar vakarā meita Svetlana, braucot ar auto, aiz “Rasas pērlēm”, virzienā uz Rugājiem, ievēroja, ka uz ceļa ik pa laikam izskrien kucēni, pēc tam atkal paslēpjas grāvī. Kucēni bija slapji, ļoti netīri un nobijušies. Acīmredzot viņi tur bija pavadījuši nakti, jo vēderiņi izskatījās kukaiņu sakosti. Kas to zina, cik ilgi viņi tur bija sēdējuši?! Meita atveda viņus mājās, pabarojām, jo suņuki bija ļoti izsalkuši, un nākamajā dienā atvedām atrādīt veterinārārstei Silvijai Strupkai. Viņa pārbaudīja abu nelaimes brāļu veselības stāvokli un attārpoja viņus. Abi ir puikas. Tagad atlicis viņus tikai izmazgāt un mazliet uzbarot, tad jāmeklē jauni, labi saimnieki, jo šie kucēni, manuprāt, jau ir pietiekami cietuši.”
Alla atklāja, ka tajā dienā kāda sieviete ar “Facebook” palīdzību arī meklēja jaunas mājas vēl diviem atrastiem kucēniem, un izskatījies, ka tie varētu būt no viena metiena. Alla uzskata, ka bijušajiem kucēnu saimniekiem vajadzētu kaut mazliet nokaunēties par savu nežēlību. Protams, šie cilvēki varētu būt braukuši arī no attālākas vietas. Taču viņa cer, ka kāds suņu īpašnieka kaimiņš vai paziņa varētu atpazīt vainīgos un ziņot pašvaldības policijai.
Atgādinām, ka izmesto dzīvnieku saimnieki ir pārkāpuši Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.panta 4.daļu “dzīvnieka atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī”, un fiziskai personai par to var piemērot naudas sodu līdz EUR 350.
Savukārt tie, kuri vēlas kļūt par izglābto kucēnu jaunajiem, gādīgajiem saimniekiem, jāzvana pa tālruni 26453609 Allai.

 

Dzied par godu Jaunavai Marijai

Latgale nav iedomājama bez Maija dziedājumiem, kuri kā kultūras vērtību kopums ir Latvijas kultūras kanons. Šonedēļ Beņislavas etnogrāfiskā ansambļa pašdarbnieki pie Mastarīgas krusta Lazdukalna pagastā ar dziesmām un lūgšanām godināja Jaunavu Mariju.

Elīnas gleznu izstāde Nr.1

19.maija pēcpusdienā Balvu Centrālajā bibliotēkā atklāja balvenietes ELĪNAS KALNIŅAS (Pušpures) gleznu izstādi, uz kuru bija pulcējies kupls topošās mākslinieces sveicēju pulciņš - radi, draugi, kaimiņi un citi interesenti, kas īsāku vai ilgāku laiku, pat no bērna kājas, pazīst smaidošo meiteni. Jaunībai piestāv košas krāsas, ziedi un smaids. Izstādes atklāšanā Elīnai tas viss bija! Viņai patīk gleznot ziedus, un māksliniece smaidot solīja, ka tagad gleznās iemūžinās arī ciemiņu dāvātos ziedus.

Balvu Centrālā bibliotēka svētku gaidās!

26.maijs mūspusē visticamāk paies Balvu Centrālās bibliotēkas zīmē. Kā nu ne, ja bibliotēka svinēs 70 gadu jubileju, turklāt dažādas aktivitātes notiks visas dienas garumā. Jau plkst. 7.30 Balvu Romas katoļu baznīcā sāksies Svētā Mise bibliotēkas darbinieku nodomā, bet nedaudz vēlāk Balvu pilsētas skvērā atklās āra bibliotēku.

Tagad visi zina – Eiropas spēcīgākā sieviete dzīvo Krišjāņos

No 9. līdz 11.maijam Luksemburgā, Viandenā, norisinājās LINC (LEADER Inspired Network Community) rīkotā Eiropas mēroga konference un pieredzes apmaiņa, uz kuru 43 cilvēku sastāvā devās arī komanda no Latvijas, tostarp piecas Balvu rajona partnerības pārstāves no mūspuses.

Laika prognoze

-10°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 92%
Wind: West at 7 kmh
Otrdiena-14°C/-6°C
Trešdiena-17°C/-8°C
Ceturtdiena-18°C/-9°C
Piektdiena-15°C/-9°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Pirmdiena – grūta diena. Tas nevienam nav jaunums. Nu tad saudzēsim gan sevi, gan līdzcilvēkus. Negrābsim jaunus darbus, neuzsāksim jaunas lietas. Sargāsim ceļgalus, ribas un citus kaulus no traumām, tāpēc uzmanīsimies gan uz slidenām grīdām, gan uz slidenām ielām. Vēl viena vājā vieta šodien būs zobi, tāpēc zobu raušanas un protezēšanas procesā var rasties sarežģījumi. Tādēļ pakonsultējieties ar savu stomatologu: kā Jums labāk rīkoties?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kāpēc strīdi par tā dēvēto Stambulas konvenciju atgādina vētru ūdensglāzē?