1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-09-2020
Vārdadienas šodien: Gundars, Knuts, Kurts

Nesvinēja ne gadumiju, ne dzimšanas dienu

Cilvēki mēdz atklāt savas izjūtas – prieku, pārdzīvojumus, sāpes. Sevišķi asi tas izpaužas, dzīvojot vientulībā vai esot smagi slimam un nespējot darīt to, ko ļoti gribas. Tā noticis ar kādu mūsu laikraksta varoni, kurš jau kādu laiku dzīvo veselības un sociālo pakalpojumu centrā. Viņš lūdz sabiedrības uzmanību ar cerību, ka tas spēs mainīt viņa pašreizējos apstākļus. Jautājums nopietns: kā rīkoties situācijā, ja jādzīvo kopā vienā istabā ar gulošu un stenošu slimnieku, kuram turklāt nejauks raksturs, un tāda ikdiena grauj paša veselību? Problēma konkrētajā gadījumā atkailināta arī tādēļ, ka iestādes vadība to neuzskata par vērā ņemamu, un klientam dzīves situācija kļuvusi biedējoša. 

Rotaļu istaba ir tikai sākums

Pagājušo sestdien Viļakas pensionāru biedrības telpās uz pirmo tikšanos sanāca Viļakas novada īpašo bērnu vecāki ar savām atvasēm. Viņiem šis ir liels notikums, jo ar pašvaldības atbalstu beidzot rasta iespēja iekārtot atsevišķu rotaļu istabu, kurā turpmāk katru nedēļas nogali būs iespēja satikties un saturīgi pavadīt laiku.

Atklāj izstādi

Pagājušajā nedēļā Viļakas, Viduču, Žīguru, Rekavas un Baltinavas skolu audzēkņi devās “Brīvības cīņām pa pēdām”, lai apskatītu vietas, kur pirms 100 gadiem ar uzvaru izcīnītas lielākās kaujas Ziemeļlatgalē. Izzinošā ekskursija noslēdzās ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošās izstādes “Latvija brīvības cīņu laikā” atklāšanu.

Mērķis ir radīt skaistumu

Decembra beigās Lūznavas muižā atklāja mūsu novadnieka Ilmāra Medinieka pirmo personālizstādi “Meklējot līdzsvaru”, kurā līdz 23.janvārim apskatāmi no veciem kokmateriāliem tapuši mākslas darbi – mozaīkas, abstrakti attēli, kuros izmantota dabisko koka krāsu un faktūru saspēle, dekoratīvi koka rāmji, kā arī gleznas.

No tikšanās ar iedzīvotājiem aizbrauc ar ložmetēju

9.janvāris Viļakas un apkārtējo novadu cilvēkiem bija īpaša diena, jo reģionālajā darba vizītē Viļakā ieradās Valsts prezidents Egils Levits. Valsts augstākajai amatpersonai šī bija piepildīta diena, jo tās laikā prezidents ne vien pabija robežapsardzības nodaļā, apskatīja vienu no Latvijas lielākajām zemnieku saimniecībām “Kotiņi”, bet arī devās uz tikšanos ar vietējiem iedzīvotājiem. Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” lielā zāle bija pārpildīta. Lai ieraudzītu prezidentu vaigā un uzdotu viņam jautājumus, bija atbraukuši ļaudis arī no blakus novadiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.