1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-05-2018
Vārdadienas šodien: Emīlija

Stāsts par vietējo Hačiko

Jānis Logins no Susāju pagasta Keišu ciema nesen pārliecinājās par cilvēku nežēlību un bezatbildību, ar kādu viņi izturas pret tiem, ko pieradinājuši. Šoreiz kādas kucītes saimnieka bezatbildīgās rīcības rezultātā cieta ne tikai viņa paša mājdzīvnieks, bet bojā aizgāja arī viens no Jāņa četrkājainajiem mīluļiem, savukārt otrs guva smagu savainojumu.

Rotā ārzemju žurnālu vākus

Lai gan katram savs četrkājainais mīlulis šķiet vissmukākais un talantīgākais, dažiem izdodas gūt atzinību pat starptautiskā mērogā. Piemēram, balveniešu Indras un Ilzes Andžu mazais pundurpinčers Olegor Bruni un vācu pinčers SM Arta kļuvuši par reklāmas “sejām” vairākos ārzemju reklāmas projektos, kā arī rotā grāmatu un žurnālu vākus.

Afiša ar 28.augustu

Balvu Novada muzejā
•  Izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas. Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgi atspoguļotas Ziemeļlatgalei raksturīgās tēmas, tostarp etnogrāfija, tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas vietējās vērtības.  
 • Izstāde, kas veltīta mūsu novadniekam - ģenerālim Valdim Matīsam.
• Izstāde Nellijas Začas “Knipelējumi”.
• Izstāde “Ziemeļlatgales deķi”.
Balvu Sakrālās kultūras centrā
•  Izstādes: “Mana Baznīca”. Izstādē piedalās: Balvu PII “Sienāzītis” un “Pīlādzītis”, Balvu psk., Bērzpils vsk., Baltinavas vsk., Balvu VĢ, Rugāju vsk., Balvu Mākslas skola, Baltinavas Mūzikas un mākslas skola.
•  Izstāde: “Mana grāmata” – Balvu Mākslas skolas 2.kl. audzēkņu grafikas darbi.
• V STARPTAUTISKĀ VIZUĀLĀS MĀKSLAS KONKURSA “DAŽĀDĀ PASAULE” 2017  tēmas “Nacionālās vērtības” laureātu darbu izstāde.
30.augustā plkst. 19.00 dziesminieka Ērika Loka koncerts.
Balvos
Balvu muižas koncertzālē 18. KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS
 26.augustā plkst. 16.00 koncerts 2 daļās “Vīnes vilinājums”. Plkst. 19.00 koncerts 2 daļās “Franču sešinieks un kazas deja”.
27.augustā plkst. 16.00 “Haidns un  Mocarts satiekas!”.  
27.augustā plkst. 19.00 ČIGĀNU BALĀDES.
Krišjāņos
25.augustā plkst. 20.00 sadziedāšanās pasākums “Satiec dziesmu Krišjāņos”.
Plkst. 22.00 puķu balle. Dreskods - puķe matos, pie cepures, pogas caurumā vai ziedu motīvs apģērbā (oriģinālākajiem balvas). Spēlēs Sintija un Normunds. Ieejas maksa EUR 1, pēc plkst 23.00 - EUR 2.
Lazdulejā
26.augustā plkst.14.00 pasākums bērniem “Atvadoties no vasaras”.
2. septembrī plkst. 19.00  estrādē “Estrādes sezonas noslēgums”. Koncerta programmā uzstāsies Krišjāņu pašdarbnieki ar koncertprogrammu,  deju grupa “Lustīgie jaunieši”. Plkst. 21. 00 balle, spēlēs Zintis Krakops.
Vectilžā
26.augustā Vectilžas pagasta sporta svētki.
Plkst.10.00 svētku atklāšana ar “Melnā kaķa” rīta rosmi.
Visas dienas garumā tradicionālie sporta veidi: basketbola soda metieni, šautriņu mešana mērķī, šaušana, futbols, volejbols un netradicionālie sporta veidi: “Sirsnīgās saimnieces”, “Zemnieks spēkavīrs”, “Kurmja dzīšana”, “Kāpostgalvas spēle”, Sumo cīņas un citas aktivitātes.
Plkst.11.00 – 14.00 piepūšamās atrakcijas. Plkst. 11.00 Kā pazīsti Vectilžu?  (orientēšanās sacensības). Plkst.12.00 – 14.00 izbrauc Vectilžas pagastā! (kontrolpunkti, ar jebkādu transportlīdzekli, “Saime”). Plkst.13.00 baskāju trase. Plkst.15.00 mednieku stafete. Plkst.15.30 ģimenes stafete. Plkst.16.00 īstu vīru cīņas. Plkst.17.00 noslēgums, apbalvošana. Plkst.22.00 balle ar Arti Zaharānu.
 Viļakā
1.septembrī no plkst.16.00 kultūras namā “Pirmā septembra disenīte”. Mūziku spēlē jaunie dīdžeji - skolēni.
15.septembrī plkst. 10.00 kultūras namā Leļļu teātra “Tims” izrāde bērniem “Vilks, kurš rija grāmatas”.
22.septembrī plkst.16.00 kultūras namā novada radošo cilvēku tikšanās  “Mirkļi, kas vieno un iedvesmo...”. Aicinām piedalīties Viļakas  novada dzejniekus, literātus, mūziķus, dažādu interešu klubiņu dalībniekus un citus interesentus.
Viļakas novada muzejā
Līdz 29.augustam skatāma Liturģisko grāmatu izstāde no muzeja krājuma. * Viļakas pilsētas un tās tuvākās apkārtnes vēsture no 13.gs. līdz mūsdienām - nozīmīgākie notikumi, izcilākās personības un laikmeta liecības.  * Novada kristīgo draudžu - katoļu, pareizticīgo un luterāņu – vēsture.  * Katoļu bīskapiem Kazimiram Duļbinskim un Valerianam Zondakam veltītajā piemiņas istabā aplūkojami garīdznieku amata piederumi un personīgās lietas.
Medņevā
 1. septembrī plkst 22.00 balle. Muzicēs Juris Ķirsons. Ieeja līdz plkst. 23.00 - EUR 2, vēlāk 2,50 eiro.
Šķilbēnos
27.augustā plkst. 12.00 ikviens interesents aicināts uz tautas skrējiena “Balkanu apļi” 3.kārtu  Balkanos. Distanču garumi no 1 līdz 5 kilometriem, pirmsskolas vecuma bērniem 300-500 metri. Reģistrācija no plkst. 11.30.
Upītē
25.augustā plkst. 18.00 Upītē festivāla lielais gala koncerts, piedalās visas kopas. Būs amatnieku, mājražotāju tirdziņš.
26.augustā plkst. 13.00 Dirty Deal Teatro ar izrādi visai ģimenei “Baltā grāmata”, bērniem līdz 12 gadiem ieeja brīva, pārējiem EUR 1,50. Pēc teātra dažādas izdarības visai ģimenei.
Plkst. 21.00 nakts trasīte, plkst. 22.00 Upītes tautas namā balle ar grupu “Unknown Artist”.
Baltinavā
26. augustā plkst 18.00 Baltinavas parka estrādē Tautas muzikantu saiets. Piedalās tautas muzikanti no Balvu un Baltinavas novadiem, Rogovkas un citurienes. Pēc pasākuma vasaras sezonas noslēguma balle.
Baltinavas Novada muzejā
Fonda “Sibīrijas bērni” ceļojošā izstāde. “1941.gada 14.jūnijā no Latvijas uz Sibīriju aizvesto bērnu atmiņas”.
Rugājos
2. septembrī plkst. 22.00 vasaras izskaņai tuvojoties, grupa “GALAKTIKA” atgriežas Rugāju parka estrādē un aicina visus uz ZAĻUMBALLI.  Ieeja līdz plkst. 23.00 - EUR 3, vēlāk  - EUR 4.

Mūsējie cīnījās kā lauvas

Pagājušās nedēļas sestdienā, iespējams svelmainākajā šīs vasaras dienā, Balvu teritoriālās biedrības divas komandas, kā arī Balvu pansionāta un Medņevas invalīdu biedrības sportisti devās uz Smilteni, lai startētu 20.Vislatvijas sporta spēlēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Balvu teritoriālās biedrības vadītāja Marija Duļbinska lepojas, ka mājās mūsējie atgriezās ar kausiem gandrīz visās disciplīnās, tostarp izcīnot 2.vietu kopvērtējumā un lielo sudraba kausu.

Balvos garnadzis ielien pareizticīgo baznīcā

Nedēļas nogalē  Valsts policija saņēma informāciju, ka naktī uz sestdienu, 19.augustu, Balvos, izņemot logu, iekļūts pareizticīgo baznīcā. Nenoskaidrota persona, iekļūstot dievnamā, nozagusi naudas kastīti ar ziedojumiem. Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess un policisti uzsāka ļaundaru meklēšanu.

Laika prognoze

17.2°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 52%
Wind: ADA at 9.7 kmh
Trešdiena10°C/21°C
Ceturtdiena8°C/23°C
Piektdiena8°C/22°C
Sestdiena10°C/24°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Veiksmīga diena veiksmīgiem cilvēkiem, kad gan loģika, gan intuīcija būs līdzsvarā. Tāpēc prāts būs ass kā skalpelis, un nevienam Jūs neizdosies apmuļķot. Diena piemērota precīzu lietu kārtošanai: kārtības ieviešanai gan mājā, gan kūtī, gan kabinetā vai dokumentu skapī, vai dārzā. Daudzi šodien nolems lieki neriskēt un vadīsies pēc principa – labāk zīle rokā, nekā mednis kokā. Uzskatu, ka tā būs laba doma. Augkopjiem, kuriem patīk eksperimentēt ar eksotisku augu ieviešanu Latvijā, šodien iesaku tādu kaprīzu svešzemnieku iestādīt savā siltumnīcā. Pašai (-am) par lielu brīnumu un prieku šis „radījums” augs griezdamies un pārsteigs apkārtējos ar svešzemju šarmu. 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas hokeja izlases sniegumu Pasaules čempionātā Dānijā?

varējām iekļūt pusfinālā - 9.1%
nospēlējām virs savām spējām - 11.4%
izlases vilcējspēks bija jaunie spēlētāji - 4.5%
ar katru gadu kļūsim spēcīgāki - 50%
mani tas neinteresē - 25%

Balsis kopā: 44
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Maijs 22, 2018