1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
15-01-2021
Vārdadienas šodien: Lida, Lidija

Vanagi joprojām lido augstu

Pirms diviem gadiem laikraksts “Vaduguns” lasītājus iepriecināja ar Ziemeļlatgales dzimtu spēku stāstiem, tostarp Vanagu ģimeni, uzdodot jautājumu,- vai Vanagi lido augstu? Lido! To apliecina piektās paaudzes pēctecis Kristaps Vanags, kurš iecerējis Vīksnas ciema centrā izveidot parku.

Paldies tiem, kas strādā ārkārtas apstākļos (21.04.2020.)

 

Daudziem tagad vīrusa Covid-19 laikā ir gluži citāds ikdienas darba un dzīves ritms. Cilvēki dzīvo mājās, vieni strādā, citi mācās attālināti, ar draugiem nesatiekas, sabiedrībā iziet pa retam. Vai vērts apmeklēt skaistumkopšanas iestādes, ja var iztikt tāpat? “Vaduguns” centās uzzināt, kā šādu pakalpojumu meistares organizē savu darbu un kā vispār šobrīd klājas skaistumkopšanas salonu saimniekiem?
Balvos ir vismaz 13 frizētavas, un to durvis nebūt nav aizvērtas. Taču vīrusa ēna jūtami ietekmējusi arī šo uzņēmēju darbu, jo klientu skaits sarucis uz pusi un pat vēl vairāk. Lai arī daudzām tas ir vienīgais iztikas avots, skaistumkopšanas speciālistes tomēr iesaka nopietni izvērtēt, vai cilvēks tiešām jūtas vesels un vai ar frizētavas apmeklējumu nevar pagaidīt. Kad atnāk apmeklētājs, jāparaksta apliecinājums, ka cilvēks nav bijis ārzemēs, ka nav bijis saistīts ar Covid-19 slimnieku. Frizētavās starp darbavietām ir distance. Tagad pie friziera vai manikīra meistara var iet tikai tad, ja meistars sazvanīts un ir pieraksts.

 

Vētra salauž krucifiksu un rauj jumta loksnes

 

Pagājušās nedēļas otrajā pusē vairākos Latvijas reģionos plosījās spēcīgs vējš. Nevaldāmie laika apstākļi paspēja nodarīt postījumus daudzviet valstī. Tie negāja secen arī mūspusei. Tiesa, šoreiz Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadiem dabas stihija ļoti pāri nenodarīja.

Kas skolēnu pārtikas paciņā?

Šonedēļ pārtikas paku piegādi skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kā to paredz valdības lēmums sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, uzsāka Baltinavas novadā. Par skolēnu nodrošinājumu ar pārtiku gādāts arī kaimiņu - Viļakas, Rugāju un Balvu - novados. Katrā no tiem pārtikas paku komplektēšana atšķiras.

Labāk mednis rokā...

Otrajās Lieldienās Sitas mežos neparastu pārsteigumu balvenietim Raimondam Trubņikam ar dēlu Armandu sarūpēja vistveidīgo kārtas putns, kuru nereti uzskata par neskartās dabas simbolu. “Tik tuvu medni nekad nebijām redzējuši,” atzīst tēvs ar dēlu. Balvenietis Raimonds Trubņiks tikšanos ar medni portālā “Facebook” komentēja šādi: “Divkauja riesta laikā. Kam pienākas sievietes!?”

vadi

Veiksmes prognoze


.