1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
05-03-2021
Vārdadienas šodien: Dagmāra, Marga, Margita

Katoļu baznīcas zvani Baltinavas ciemā

Gan Baltinavas novada pašvaldība, gan laikraksts “Vaduguns” saņēmuši šī novada iedzīvotāju komentārus par katoļu baznīcas zvaniem. Vieniem šīs skaņas patīk, jo ļauj sekot līdzi laikrādim un ir savdabīgs vietējās vides akcents, kādam arī ne visai, vēl citi parakstījuši vēstuli ar lūgumu, ka baznīcas zvaniem noteikti jāskan. Devāmies pārliecināties, kā darbojas digitalizēto zvanu sistēma un kā tie izklausās.

Apstrīdēs konkursa rezultātus

18.maijā noslēdzās SIA “Autotransporta direkcija” izsludinātā konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021.gada piedāvājumu vērtēšana. Iepirkumu komisija uzvarētājus noteica 12 maršrutu tīkla daļās no kopumā 16, tostarp Gulbenes, Alūksnes un Balvu pusē. Konkursa rezultāti paredz, ka turpmāk pakalpojumus sniegs apvienība AS “Nordeka” un SIA “Sabiedriskais transports”. Tas nozīmē, ka apvienība SIA “Gulbenes autobuss” un SIA “Balvu autotransports” ir zaudējusi šajā konkursā.

Kāds "krokodils" Balvu ezerā!

Aizvadītās nedēļas nogalē Balvu ezera viļņos sāka šūpoties piepūšamās atrakcijas. “Wake up Balvi” saimnieks Jānis Jauntēvs atzīst,- atkal paplašināts atpūtas iespēju piedāvājums ar peldošo atrakciju parku.

Simto jubileju sagaida moža

Tieši pirms gadsimta, 1920.gada 15.maijā, Abrenes apriņķa Pilsniekos strādīgajā Antonijas un Jāņa Voitu ģimenē pasaulē nāca ceturtais bērns - meita Stefānija, kurai Dievs vēlējis sagaidīt svētkus, ko lemts piedzīvot tikai izredzētajiem – savu simto dzimšanas dienu. Turklāt Stefānija ir viena no retajām gaviļniecēm, kura šūpuļsvētkus atzīmējusi jau divreiz – pasē kļūdaini ierakstītajā 2.aprīlī un īstajā dzimšanas dienas datumā – 15.maijā.

Sanāk raibi kokteiļi

“Pārsteidz cilvēku vienveidīgā domāšana un rīcība, norobežojot savus īpašumus pārsvarā tikai ar skujeņiem. Tūjas saaudzē kā milžus, un pilsētā tas izskatās neglīti. Ir taču tik dažādi ziedoši krūmi, ar kuriem varētu apzaļumot teritorijas, saaudzējot stādījumus kā robežzīmes. Pastāstiet par šo tēmu ko vairāk,” rosina Balvu iedzīvotāja.
Ņemot vērā lasītājas konkrēto ierosmi, “Vaduguns” uz sarunu aicināja kaimiņnovadā Alūksnē dzīvojošo un strādājošo ainavu arhitekti Baibu Tīci.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai atbalstāt eitanāzijas legalizāciju Latvijā?