1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-09-2020
Vārdadienas šodien: Rauls, Rodrigo

Kur būt senioru namam - Žīguros, Mežvidos vai Baltinavā?

Statistika ir nepielūdzama – ar katru gadu senioru īpatsvars valstī palielinās un aizvien aktuālāks kļūst jautājums par sociālās aprūpes namiem. Jau vairākus gadus jautājums par veco ļaužu pansionātiem dienaskārtībā ir arī Viļakas novada pašvaldībā, jo vietu uz tiem cilvēki jau gaida rindā. Domājot par veco ļaužu nākotni, novada pašvaldība uzsākusi sarunas ar iedzīvotājiem un meklē risinājumus.

Mudina pamosties no garīgā kūtruma

Svētdien iedegsim pirmo svecīti Adventes vainagā. Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs taujāts, kā, viņaprāt, jāsagaida svētki, uzsver: “Iesākot Adventa laiku, mums atkal no jauna ir ļauts piedzīvot, cik tuvs mums ir Tas, kurš ir radījis pasauli, kurš virza vēstures gaitu un kurš par mums rūpējas tik ļoti, ka savā laipnībā gāja līdz galam - pats kļūdams par cilvēku. Mums ir ļauts piedzīvot šo lielo un fascinējošo noslēpumu - Viņš ir Dievs ar mums, vēl vairāk: Viņš ir Dievs, kas kļuva viens no mums.” 

Šonedēļ pašvaldības uzņēmuma “San-tex” darbarūķi laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra uzstādīja 10 metrus augstu egli, kas dzimusi un augusi pie Lazdogas ezera. Jau trešo gadu egli Balviem dāvina uzņēmējs un novada domes deputāts Tālis Korlašs. Lūgts atklāt, vai arī viņa mājās būs eglīte, deputāts atjokoja: “Būs, bet ne tik liela.” Viņš visiem novēl mieru un saticību: “Lai piepildās visi sapnīši un sapņi!”

Pārsteidz Obeļovas pieturvieta

Laikraksta “Vaduguns” redakcija saņēma lasītāju vēstuli, kurā tās autori pārsteigti par Obeļovas autobusu pieturvietu Baltinavas novadā. Savukārt citi iedzīvotāji spriež, ka minētās pieturvietas apbūve un vizuālais noformējums uzskatāmi parāda, ar ko mūsu valstsvīri nodarbojušies Latvijas neatkarības līdzšinējos trīsdesmit gadus.

Viss ir citādāk, nekā jūs domājat

Klimata pārmaiņas jau ir fakts, kas liek rēķināties un domāt, kā dzīvot tuvākā un tālākā nākotnē, lai saimnieciski ekonomiskā dzīve uzplauktu, bet neradītu zaudējumus. Latvijā sen vairs nebrīnās par vīnogu ražām, un ikgadējie vīna svētki Sabilē jau kļuvuši par populāru tradīciju. Ja aug un ražo vīnogulāji, kāpēc pie mums nevarētu audzēt arī banānkokus? Pavisam nopietni par šo tēmu runāja Latvijas Biškopības biedrības konsultants Guntars Melnis, tiekoties ar mūspuses novadu biškopjiem kārtējā seminārā Balvos.

“Gūdi” godam nosvinēti

Piektdien Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītē svinēja pirmos nemateriālās kultūras mantojuma svētkus “Gūdi”. Nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns taujāts, kāpēc pasākumam izvēlēts šāds nosaukums, atzina, ka jau sen vēlējies pateikt ‘paldies’ vārdus mūspuses nemateriālās kultūras veicinātājiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.