1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
15-07-2024
Vārdadienas šodien: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Balvu novadā startē arī septiņpadsmitais saraksts

2019.gadā Eiropas Parlamenta vēlēšanās secinājām, ka mūspusē vēlētāju aktivitāte bijusi zemāka nekā kopumā Latvijā: Balvu novadā – 26,07%, Baltinavas novadā – 23,66%, Rugāju novadā – 25,39%, Viļakas novadā – 22,67% vēlētāju. Kā veicās šogad? Provizoriskie rezultāti liecina, ka esam trešajā vietā Latgalē, nobalsoja 4 847 vēlētāji jeb 31,93%. Savukārt Preiļu novadā nobalsoja 4 527 vēlētāji jeb 33,72% balsstiesīgo, bet otrajā vietā pēc aktivitātes Latgalē ir Līvānu novads ar 2858 vēlētājiem jeb 33,63%.

Bīskapa vizitācija Viļakas draudzē

Aizvadītajā svētdienā Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzē ar Iestiprināšanas sakramenta piešķiršanu, garīgām dziesmām, lūgšanām un uzrunām svinīgi notika V.E. Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa vizitācija.

Ierodas rokdarbnieces no Islandes

6.jūnijā Balvu Novada muzejā ieradās adītājas no Islandes, kuras apceļo Latgali, lai meistardarbnīcās bagātinātos no mūspuses adītājām. Viņas pastrādāja Baltinavas muzejā un arī Balvos ciemiņus sagaidīja ar cimdu kolekciju no krājuma, kā arī rokdarbnieču pulciņa “Mežģis” darbiem.

Aizrūcina divdesmito “Motociklu vasaru”

8.jūnijā Balvos uz motokluba “Spieķi vējā” rīkoto divdesmito jubilejas pasākumu ieradās tuvi un tāli ciemiņi – gan motoklubi no Latvijas, Igaunijas, gan vienkārši interesenti, kuriem patīk daudzās aktivitātes, mūzika, dejas un satikšanās. Braucēju parādi ar kluba prezidentu Andi Grāvīti vadībā Balvu iedzīvotāji sagaidīja un pavadīja ar smaidiem, līksmiem un emocionāliem saucieniem un roku mājieniem. Pasākuma norises vietā turpinājās atrakcijas, “Spieķu vējā” sveikšana, – ciemiņi ar dāvanām rokās, gaidot brīdi, lai godinātu klubu, uz skatuves stāvēja pat garā rindā, turklāt katram bija kāds jauks vēlējums. Iestājoties tumsai, klātesošos priecēja un sildīja Māra Pitkeviča veidotais ugunskurs, pusnaktī gaisā iezaigojās salūts.

Dzīvo, lai brauktu; brauc, lai dzīvotu

8.jūnijā Balvu pilsētas ielas pierūcinās spēkrati, svinot motokluba “Spieķi vējā” 20 gadu jubileju. Nesen kluba prezidents Andis Grāvītis “Vadugunij” pavēstīja, ka, visticamāk, festivāls “Motociklu vasara” šādā formātā būs pēdējais. “Jā, no saviem vārdiem neatkāpjos. Jau sen sevī nospriedu, ka 20 gadi varētu būt atskaites punkts, līdz kuram nepieciešams visu intensīvi darīt...,” viņš apstiprināja pirms motociklistu brālības svētkiem.

 

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.