1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-02-2018
Vārdadienas šodien: Zane, Zuzanna

Vai pietiks spēka saglabāt Baltinavas Kristīgo internātpamatskolu?

Jau labu laiku Baltinavā runā par to, ka ļoti sarucis audzēkņu skaits Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā un skolu, iespējams, slēgs. Taču pēdējā laikā runas par skolas slēgšanu uzbangojušas ar jaunu sparu, turklāt it kā lēmums par skolas slēgšanu jau pieņemts. Turklāt it kā slepeni vienojoties.Tā nav! Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Jaunieši “Latvijas Sarkanajā Krustā” izrāda iniciatīvu

13.janvārī “Latvijas Sarkanā Krusta” Rīgas centra komitejas telpās notika Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ), kas ir Latvijas Sarkanā Krusta struktūrvienība, organizēts starpnodaļu sadraudzības pasākums, kurā piedalījās 60 dalībnieki. Uz to ieradās arī Balvu un Viļakas novadu jaunieši.

Lai citi cilvēki brīnās!

Šonedēļ Balvu novada Sociālā dienesta telpās ikvienam interesentam bija iespēja satikties ar Balvu teritoriālās invalīdu biedrības čaklajiem rūķiem, kuri lepojas ar saviem radošajiem darbiem. Skolotāja Skaidrīte Veina atklāja, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām darbiņi, turklāt dažādās tehnikās, tapuši kopš pērnā gada pavasara, kas tagad apskatāmi izstādē “Ticība, cerība, mīlestība”. Skolotāja Skaidrīte Veina (foto) taujāta, kas ir sapņu ķērāji, paskaidroja, ka latviešiem tie ir puzuri, kas harmonizē dažnedažādas enerģijas telpā. “Skatoties uz tiem, kā tie kustas, nomierinās prāts. No indiāņiem esam aizguvuši apaļas formas ar spalviņām, kas arī pievelk sapņus. Ja ir labi sapņi, esam mierīgi!” viņa paskaidroja. Interesanti, ka sociālā darbiniece Ina Bankova paziņoja, ka šonedēļ sapnī redzējusi pielūdzēju. “Kaut vai naktī, kaut vai sapņos,” smēja invalīdu biedrības sievas.

Vai tu vēl atceries?

12.janvāra pēcpusdienā Balvu Novada muzejā notika piemiņas pasākums 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Kopš tā laika pagājuši jau 27 gadi, tāpēc tikšanās dalībnieku sarunās ik pa laikam uzvirmoja jautājums: “Vai tu vēl atceries?” Vēstures fakti liecina, ka toreiz apmēram pusmiljons Latvijas iedzīvotāju pameta savas mājas un devās uz Rīgu, lai būvētu barikādes, stāvētu pie stratēģiski svarīgiem objektiem.

Kā dižakmeni devās lūkot

Dodoties izbraucienos pa Latviju, ne tikai mūspusē, bet arī citviet valstī ceļa malās uzstādītas norādes, kas vēsta par netālu esošo dižakmeni. Dažkārt šādi vēsturiski un lieli akmeņi patiešām neliek vilties un pārsteidz ar saviem iespaidīgajiem izmēriem. Citkārt nākas sev uzdot jautājumu: “Vai tiešām tikai šis akmens pelnījis šādu ievērības statusu, jo, iespējams, ir laukakmeņi, kuri savus sugas brāļus pārspēj izmēros, bet jau daudzus gadu desmitus guļ vientulībā un bez pelnītās norādes ar uzrakstu “Dižakmens”.”

Laika prognoze

-10°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 92%
Wind: West at 7 kmh
Otrdiena-14°C/-6°C
Trešdiena-17°C/-8°C
Ceturtdiena-18°C/-9°C
Piektdiena-15°C/-9°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Pirmdiena – grūta diena. Tas nevienam nav jaunums. Nu tad saudzēsim gan sevi, gan līdzcilvēkus. Negrābsim jaunus darbus, neuzsāksim jaunas lietas. Sargāsim ceļgalus, ribas un citus kaulus no traumām, tāpēc uzmanīsimies gan uz slidenām grīdām, gan uz slidenām ielām. Vēl viena vājā vieta šodien būs zobi, tāpēc zobu raušanas un protezēšanas procesā var rasties sarežģījumi. Tādēļ pakonsultējieties ar savu stomatologu: kā Jums labāk rīkoties?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kāpēc strīdi par tā dēvēto Stambulas konvenciju atgādina vētru ūdensglāzē?