1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-03-2023
Vārdadienas šodien: Dziedra, Tamāra

Naudaskalnā top samuraju zobeni

Laikraksta “Vaduguns” pagājušajā numurā rakstījām par Balvu pagasta Naudaskalnā dzīvojošo mākslinieku un gleznu autoru ZINTI PURENU, rubrikā “Mana nedēļa” lūdzot pastāstīt, ar kādiem darbiem un pārdomām rit viņa dienas. Droši vien lielākā daļa lasītāju nezina, bet Z.Purens, šķiet, ir vienīgais Balvu novadā un viens no retajiem visā Latvijā, kurš paša rokām jau vairāk nekā 20 gadus izgatavo arī zobenus. Turklāt tie darināti nevis bezmērķīgā darba procesā bez īpaša vadmotīva, bet savu gala rotu iegūst, balstoties senās Japānas un samuraju kultūras zināšanās.

Saulīti tvers 1200 hektāru platībā

Pilsētas dzimšanas dienas priekšvakarā Balvu novadu reģionālajā vizītē apmeklēja Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, kurš tikās ar novada vadību, speciālistiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Pirmo reizi saules paneļu parka, kuru paredzēts izbūvēt zemnieku saimniecības “Kotiņi” teritorijā, projekta vadītāji publiski iepazīstināja ar konkrētām iecerēm.

Pāris mēnešus jau noturēsies

Kāpēc piensaimniecības nozare piedzīvo tik strauju krīzi un kāda veida atbalsts ražotājiem būtu noderīgs? “Vaduguns” iztaujāja Jāni Auziņu, kooperatīvās sabiedrības “Māršava” valdes priekšsēdētāju, arī zemnieku saimniecības ”Līči” pārvaldnieku Kubulu pagastā.

Lustīgs un sirsnīgs plēšu ansamblis

Sabiedrība jau viļņojas Dziesmu un deju svētku gaidās. Ja koriem un deju kolektīviem cīņa par ceļazīmi uz svētkiem vēl priekšā – tās ir kolektīvu skates, tad etnogrāfiskie ansambļi un kapelas droši zina, ka viņiem biļete jau kabatā. Žūrija to piešķīrusi arī Briežuciema pagasta kapelai “AMMA”, ko pazīst kā muzicējošu četru dāmu kolektīvu. “Žūriju acīmredzot uzrunāja mūsu pozitīvā enerģētika un azartiskā spēles maniere,” atklāj kapelas vadītāja ANITA PAKALNĪTE.

Gadalaikos rotāta...

Balvu pilsētas 95.gadadiena aizritēja ar daudzveidīgiem pasākumiem, turklāt nedēļas garumā. Kādi secinājumi? “Ja tik vērienīgi svinam 95 gadus, kas būs simtgadē?” ar prieka asarām acīs retoriski jautāja arī svētku koncerta “Mana pilsēta gadalaikos rotāta” apmeklētāji. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

vadi

Veiksmes prognoze


.