1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
26-02-2021
Vārdadienas šodien: Justs, Skaidra, Skaidrīte

Tik un tā uzvarēs gaisma!

Pavasara saulgriežus jeb Lieldienas nereti salīdzina ar gaismas uzvaru pār tumsu. Kā nu ne, ja saule pakāpjas tik augstu, ka dienas garums pārspēj nakti. Neliegsimies, gaismas uzvara mums šobrīd ir ļoti vajadzīga, turklāt to, esot atbildīgi, mēs kaldinām kopā. 

Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs atgādina, ka svinēsim svarīgāko pestīšanas un ticības notikumu: “Vienotībā ar ticības brāļiem un māsām visā pasaulē mēs pieņemam, izdzīvojam un sludinām Labo Augšāmcelšanās vēsti - Jēzus ir Augšāmcēlies! Dārgie, atcerēsimies, cik svarīgi mums ir satikt Augšāmcelto Jēzu! Cik nozīmīga mūsu kristīgajai dzīvei ir apzināta, dzīva un dziļa ticība Augšāmceltajam Kristum! Tāda ticība ir kā klints, uz kuras tiek celta tagadne un nākotne. Mūsu satikšanās ar Augšāmcelto ir aprakstīta Evaņģēlijā. Tā sākas ar aicinājumu sekot Jēzum, būt par viņa mācekli. Lasot Dieva Vārdu, mēs topam par tā dalībniekiem - kā apustuļi mēs paliekam ar Jēzu, ar Viņu ceļojam, dzirdam Viņa mācību, kļūstam Viņa darbu liecinieki. Tas, ko Jēzus māca un dara, apņem ne tikai mūsu cilvēcisko pieredzi un sapratni, bet arī atver mums Dieva realitāti, kuras būtība veido cilvēcisko esības un vareno Dieva mīlestību. Tāpat kā Jēzus mācekļi, mēs reizēm daudz ko nesaprotam, mums ir sava iedoma par Jēzu, Viņa ceļu uz ciešanām un nāvi, metodēm cīņā ar ļaunumu, Dieva rīcību pasaulē. Taču mēs varam mācīties no Evaņģēlijos aprakstīto notikumu piemēriem.
Jēzus vēlas ienākt mūsu mājās un mūsu dzīvēs. No rīta un vakarā, dienas darbu ritumā. Viņš ir ar mums. Lūgšana un labie darbi, mūsu vārdi un rīcības ir valoda, kurā runājam ar Jēzu. Katru svētdienu piedaloties Sv. Misē (tagad attālināti), mēs atnākam satikties ar Augšāmcelto. Tikai Augšāmcelšanās gaismā apustuļi saprata to, ko Jēzus runāja un darīja. Tieši tāpat arī mūsu dzīvēs Dieva darbus apgaismo Augšāmcēlies Jēzus. Viņš mūs baro ar Euharistiju, māca ar savu Vārdu, apgaismo prātu ar Dieva gaismu, stiprina šaubās, kā Žēlsirdīgais samarietis sadziedē rētas, ar savu krustu un Augšāmcelšanās cerību stiprina ciešanās. Jēzus mūs aicina nest citiem Augšāmcelšanās vēsti, īpaši tur, kur visvairāk ir garīgā un materiālā nabadzība.
Bet jāsāk ir ar sevi, atveroties dzīvai ticībai un Dieva darbībai, pasargājot savu dzīvi no lepnības un tukšām izpausmēm. Pienākot laikam, Jēzus mūsos uzvarēs nāvi, lai augšāmcēlušies mēs dzīvotu ar Viņu mūžīgi.
Dārgie, priecīgus Kristus Augšāmcelšanās svētkus, vēlot Jums visiem Dieva svētību, veselību un palīgu darbos!”

Kopā - viens veselums. Sveicienus svētkos sūta Dārta un Agate Kalniņas (foto) no Ādažiem.

 

Pirmais panikas vilnis ir pāri

Covid-19 ēna turpinās. Visur skan sauklis būt atbildīgiem un ievērot valstī izsludinātos noteikumus. Balvu novada pašvaldības iestāde – “Pansionāts Balvi” – dzīvo ierasto dzīvi, taču arī šeit gan iemītnieki, gan darbinieki nedrīkst aizmirst par konkrētiem ierobežojumiem un ievērot iekšējās kārtības noteikumus. Uz sarunu “Vaduguns” aicināja iestādes vadītāju Janu Komani. Žurnāliste ar viņu tikās ārpus pansionāta ēkas, saruna notika āra lapenē.

Šoferiem tālbraucējiem valstu robežas vaļā

Laikā, kad stingrie ierobežojumi saistībā ar pandēmiju vēl neietekmē komerckravu pārvadātājus un visiem dod cerību, ka  mūsu valstī neapstāsies vismaz elementāro preču piegāde, jautājām, kā dzīvo un strādā tālbraucēji šoferi. Viņiem valstu robežas ir vaļā.

Mēs strādājam!

Mums pēdējā laikā bieži jautā, vai “Vaduguns” strādā? Jā, tas ir mūsu darbs, mūsu misija. Lūdzam arī jūsu palīdzību, lai šo darbu izdarītu labāk un profesionālāk. Kopā mēs veidojam vēsturi, turklāt šobrīd ir īpaši svarīgi teikt uzmundrinājuma vārdus, dalīties padomos un izjūtās, kā arī nosodīt tos, kuriem ir vienaldzīga līdzcilvēku veselība. Izņēmumi – prezidents vai sētnieks – nedrīkst būt! Ja cilvēkam jāatrodas pašizolācijā, tad citu variantu nav un nevar būt. Tāpat bezatbildīgi ir organizēt ballītes un pulcēties kompānijās.
Ikvienu aicinām būt par “Vaduguns” līdzautoru, daloties pārdomās, atsūtot fotostāstus, rakstus, feļetonus, dzejoļus, viedokļus, kā jums klājas šajā laikā, kā to pavadāt, kā pietrūkst, kam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, lai pēc mēneša vai gada kopējo uzvaru varētu atcerēties ar sirsnīgiem pateicības vārdiem ārstiem, mediķiem, pārdevējiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, sētniekiem un pārējiem darbarūķiem... Rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
“Vaduguns” reklāmas daļa līdz 14.aprīlim piektdienās strādās līdz plkst. 12.00. Aicinām klientus izmantot elektroniskos pakalpojumus vai zvanīt uz tālruņiem 26161959, 64507018 (darba laikā). Vēstules (arī atbildes uz konkursu jautājumiem) bez pastmarkas var iemest redakcijas pastkastītē Teātra ielā 8, Balvos.

 

Visvairāk trūkst sejas masku

Laikā, kad Covid-19 izplatība Latvijā pieņemas spēkā, dezinfekcijas līdzekļi rokām un virsmām, kā arī sejas aizsargmaskas un pat gumijas cimdi aptiekās ir vispieprasītākā prece, ko pircēji izķer kā karstus pīrādziņus. Balvu aptiekāri neslēpj, ka situācija dienu no dienas mainās, un iedzīvotājiem jāķer brīži, kad šīs preces parādās tirdzniecībā. Balveniete Ingūna Auziņa savai ģimenei maskas jau uzšuvusi, nu šuj arī citiem. Maskām izmanto kokvilnas audumu vairākās kārtās, pamācības meklē internetā un modelē pati. “Ja būs nepieciešamība, lietosim visi. Vismaz pašu pasargās no roku pielikšanas sejai un būs kaut kāda drošība no klepojošiem un šķaudošiem cilvēkiem, ieejot veikalā vai uz ielas,” saka Ingūna Auziņa.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai jāmaina sodu sistēma nepilngadīgajiem pārkāpējiem?