1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-11-2017
Vārdadienas šodien: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Patiesību grūti nospēlēt, ja aktierim tas nav iekšā

Balvu Tautas teātra mākslinieciskā vadītāja režisore Vaira Resne tic brīnumiem. Darbojoties 45 gadus amatierteātru mākslas lauciņā un iestudējot izrādes, brīnumu noticis daudz. Viens no pēdējiem - šī gada teātru skates rezultāti, kur visaugstāko punktu skaitu un atzinību izpelnījās Vairas izrāde “Vārds”. Brīnumi turpinās. Rīt, 14.oktobrī, vājredzīgo un neredzīgo cilvēku teātra kopa dodas uz Rēzekni, lai “Gorā” piedalītos kopuzvedumā. Oktobris režisores dzīvē ir īpašs laiks.

Aktīvs cilvēks būs aktīvs vienmēr

Oktobra sākumā Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā Latgales brīvprātīgo forumā, kurā piedalījās vairāk nekā simts jaunatnes lietu speciālisti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un aktīvi jaunieši no 11 Latgales pašvaldībām, Latgales plānošanas reģiona pārstāvji pasniedza Pateicības rakstus par ieguldījumu pilsoniskas sabiedrības veidošanā, pašaizliedzīgu brīvprātīgā darba popularizēšanu un veikšanu Latgales reģionā 19 aktīvākajiem brīvprātīgā darba veicējiem, tostarp diviem Balvu novada jauniešiem Alīnai Loginai un Elvim Garajam.

“Nebēda” pārved galveno balvu

Balvu Kultūras un atpūtas centra deju kopa “Nebēda” Andongas Starptautiskajā Masku deju festivālā – konkursā Dienvidkorejā 12 valstu deju grupu konkurencē izcīnījusi galveno balvu (Grand Prize) 7 000 000 vērtībā (aptuveni 5000 eiro). Balvenieši žūrijas un skatītāju vērtējumam piedāvāja deju “Nerejat’i, ciema suņi!” (Jāņa Purviņa horeogrāfija un Sniedzes Grīnbergas mūzika).
Kolektīva vadītājs Agris Veismanis neslēpj gandarījumu par uzvaru, tomēr spriež, ka katram kolektīvam piemita sava odziņa, tādēļ izvēlēties labākos noteikti bija ļoti grūti: “Katra valsts bija citādāka. Nesaprotu, kā var novērtēt tik dažādu tautu temperamentus, jo katram piemīt savs skaistums.” Horeogrāfs atgādina, ka tas nebija nekāds deju čempionāts, bet konkursā varēja piedalīties visi kolektīvi, kas to vēlējās. A.Veismanis ir pārliecināts, ka dejotāji uz Dienvidkoreju nebrauca ar domu uzvarēt, taču uzzinājuši, ka kopā ar Bolīvijas un Malaizijas kolektīviem iekļuvuši finālā, saprata - kaut kādu balvu mājās tomēr pārvedīs. “Domājām, ka augstāko vērtējumu saņems Bolīvija, bet žūrija tomēr izvēlējās mūs,” gandarīts kolektīva vadītājs.

 

Cik tūkstoši auto ripo pa mūspuses ceļiem?

Domājams, lielākā daļa autovadītāju, pārvietojoties pa Balvu pilsētu, piedzīvojuši brīdi, kad savu automašīnu  nav kur novietot stāvēšanai, jo stāvvietas piepildītas ar transportlīdzekļiem. Statistikas dati ir nepielūdzami – iedzīvotāju skaits mūspuses novados samazinās, bet automašīnu, šķiet, kļūst arvien vairāk. Cik tad tūkstošu auto ripo pa mūspuses ceļiem?

Apkures tarifs paliks nemainīgs

Sākusies apkures sezona, kad Balvu pilsētas iedzīvotājiem pēc vasaras mēnešiem atkal jāieplāno lielāki tēriņi par siltuma piegādi. Siltumenerģijas tarifu Balvu pilsētā plānots saglabāt nemainīgu – 51,51 EUR par megavatstundu (bez PVN). Savukārt joprojām aktuāla parādnieku problēma, kas apgrūtina A/S “Balvu Enerģija” darbu.

Laika prognoze

-2.9°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 95%
Wind: DA at 11.3 kmh
Piektdiena2°C/3°C
Sestdiena3°C/6°C
Svētdiena0°C/4°C
Pirmdiena0°C/2°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Sesta judze
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Prātīgajā ceturtdienā sajutuši, ka vakardienas mākoņi izklīst un atspīd kāds veiksmes stariņš. Tomēr pēcpusdienā jārēķinās ar ‘čika’ laika ķibelītēm no plkst. 12.33 līdz 22.15: gan traktora, gan mašīnas vai traktoram vai Brūnes niķiem. Toties vakarā omu var uzlabot ar jaunu randiņu vai pačubināšanos ar otro pusīti. Tas šodien ir ne tikai vēlams, bet pat ieteicams.