1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-05-2018
Vārdadienas šodien: Emīlija

Satiec savu darba devēju!

Vienlaikus ar nemateriālās kultūras mantojuma pasākumiem “Satiec savu meistaru!”, uzņēmējdarbības  centrā Balvos notika akcija - seminārs “Satiec savu darba devēju!”, ko organizēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāle, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs. Darba meklētājiem un darba devējiem šajā pasākumā bija iespējams aci pret aci izrunāt sev interesējošus jautājumus.

Kad solis kļūst īsāks

Vēl šī gada novembrī ģimenes ārste Lauma Purviņa, kura medicīnai veltījusi gandrīz 40 dzīves gadus, saņēma Viļakas novada pašvaldības Atzinības rakstu par apzinīgu, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu novada iedzīvotāju veselības saglabāšanā, bet jau Lieldienu priekšvakarā, nostrādājusi pēdējo darba dienu, viņa teica ardievas savai profesijai, lai dotos pelnītā atpūtā. Kāpēc šāds lēmums? Izrādās, zināma loma bijusi izdegšanas sindromam un pārslodzei.

Papildus līdzekļus meliorācijai nepiešķir

Lietavu izraisītie plūdi pērn pierādīja, ka bez vainas nav arī meliorācijas sistēma. Ekstremālā situācijā tā nespēja uzņemt un novadīt liekos ūdeņus, jo padomju laika meliorācijas sistēma ir novecojusi, daudzviet pat sagruvusi. Vai plūdi bijuši mācība, lai meliorācijai atjaunotajā Latvijas valstī veltītu vairāk uzmanības, bet galvenais - vairāk līdzekļu?

Pēc piecdesmit gadiem… Tā pati pilsēta, datums un laiks…

Cilvēka dzīvē vienas no svarīgākajām lietām ir ticība, cerība un māka it visā saskatīt pozitīvo. To apliecina arī bijušie balvenieši, tagad Kokneses iedzīvotāji Zigrīda un Ēriks Garkakļi, kuri 9.martā Balvos svinēja savu Zelta kāzu jubileju. Lai arī kopš skaistā notikuma pagājis teju mēnesis, Zelta pāris atzīst, ka saviļņojums un piedzīvotās emocijas joprojām nerimst, jo svinības bija negaidīta un bezgala patīkama bērnu sarūpēta dāvana.

Iegūst Latvijas pilsonību

Pirms trīs gadiem rakstījām, ka pēc desmit gadu pārtraukuma atjaunotā naturalizācijas procesa tradīcija paredz, ka topošajiem pilsoņiem zvērests jānodod svinīgā ceremonijā. Tolaik par Latvijas Republikas pilsoni kļuva kupravietis Aleksandrs Čehira. Zīmīgi, ka arī šonedēļ Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā par vienu Latvijas pilsoni bagātāks kļuva tieši Viļakas novads. Jaunā Latvijas Republikas pilsone Svetlana no Viļakas novada neslēpa apmulsumu, kad viņai par godu neizpalika ziedi, sirsnīgi vēlējumu vārdi, pat neliels koncertiņš. Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne (foto - no kreisās) atzina, ka lepojas ar Svetlanu, piebilstot, ka arī viņas bērni lieliski pārvalda valsts valodu.

Laika prognoze

17.2°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 52%
Wind: ADA at 9.7 kmh
Trešdiena10°C/21°C
Ceturtdiena8°C/23°C
Piektdiena8°C/22°C
Sestdiena10°C/24°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Veiksmīga diena veiksmīgiem cilvēkiem, kad gan loģika, gan intuīcija būs līdzsvarā. Tāpēc prāts būs ass kā skalpelis, un nevienam Jūs neizdosies apmuļķot. Diena piemērota precīzu lietu kārtošanai: kārtības ieviešanai gan mājā, gan kūtī, gan kabinetā vai dokumentu skapī, vai dārzā. Daudzi šodien nolems lieki neriskēt un vadīsies pēc principa – labāk zīle rokā, nekā mednis kokā. Uzskatu, ka tā būs laba doma. Augkopjiem, kuriem patīk eksperimentēt ar eksotisku augu ieviešanu Latvijā, šodien iesaku tādu kaprīzu svešzemnieku iestādīt savā siltumnīcā. Pašai (-am) par lielu brīnumu un prieku šis „radījums” augs griezdamies un pārsteigs apkārtējos ar svešzemju šarmu. 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas hokeja izlases sniegumu Pasaules čempionātā Dānijā?

varējām iekļūt pusfinālā - 9.1%
nospēlējām virs savām spējām - 11.4%
izlases vilcējspēks bija jaunie spēlētāji - 4.5%
ar katru gadu kļūsim spēcīgāki - 50%
mani tas neinteresē - 25%

Balsis kopā: 44
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Maijs 22, 2018