1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-02-2018
Vārdadienas šodien: Zane, Zuzanna

Gada pirmais Balvu bērniņš sagaidīts

Šajā gadā pirmais mazulis Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā sagaidīts, un tas ir Balvu pilsētas iedzīvotāju Līgas un Jāņa Petrovu dēls Kaspars. Viņš nāca pasaulē 2.janvārī pulksten 10.03. Puisītis piedzimstot svēra 3,440 kg un bija 55 cm garš.

Starp trūcīgajiem mēdz būt arī situētie

Sociālo pabalstu izmaksas  nosacījumos šogad  ieviesti  būtiski jauninājumi. Pabalsti, protams, būs un tos maksās, bet iedzīvotāju kategorijām, kam tie pienākas, jārēķinās ar izmaiņām to piešķiršanas nosacījumos. Konkrētāk par šo tēmu “Vaduguns” izvaicāja Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāju Viktoriju Puku, juriskonsulti Initu Pušpuri un sociālās palīdzības nodaļas vadītāju Lindu Laicāni.

Šogad izbūvēs jaunus tīklus

Kopš pensijā aizvadīts Balvu novada pašvaldības aģentūras “San-Tex” teritorijā esošais pilsētas ūdenstornis un gadu mijā to vairs nerotā izgreznota eglīte, pilsētnieku acu skatieni aizvien mazāk pievēršas torņa augšējai daļai, lai gan gailis - vēja rādītājs - joprojām pilda savu godpilno misiju. Šogad Balvos turpināsies  arī jaunu ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūve.

Svētki turpinās...

Sestdien sagaidīsim Zvaigznes dienu. Balvu Romas katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs, taujāts, ko nozīmē Zvaigznes diena, paskaidroja, ka 6.janvārī Baznīca svin Kunga parādīšanās svētkus: “Tie ir vieni no vissenākajiem kristīgajiem svētkiem - Austrumos tos svinēja jau 3.gadsimtā. Apmēram simts gadus vēlāk šos svētkus sāka svinēt arī Rietumos, kur tie tika atzīmēti kā Triju Ķēniņu diena.” Zīmīgi, ka naktī no 6. uz 7.janvāri Jēzus Kristus dzimšanu svinēs pareizticīgie, kuri to dara pēc Jūlija kalendāra.

Kad idejas plēš galvu pušu

Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (BPVV) profesionālās izglītības mācību priekšmetu skolotājas, Profesionālās izglītības, mākslas un mūzikas metodiskās komisijas vadītājas, 4.kvalifikācijas pakāpes pedagoģes Anitas Matules - Bordānes gada veikumu saraksts neietilptu vienā avīzes lapā, bet viņa pati smej, ka galva vienmēr pilna radošām idejām, kas atnāk ne vien dienā, bet arī naktī. Anitas vadībā tapušās tērpu kolekcijas regulāri saņēmušas pirmās godalgas Latgales un visas valsts mēroga konkursos, bet aizvadītā gada novembrī, pasniedzot Atzinības rakstu, viņas augsto pedagoģisko kompetenci un ieguldījumu Balvu novada popularizēšanā novērtējusi arī pašvaldība.

Laika prognoze

-10°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 92%
Wind: West at 7 kmh
Otrdiena-14°C/-6°C
Trešdiena-17°C/-8°C
Ceturtdiena-18°C/-9°C
Piektdiena-15°C/-9°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Pirmdiena – grūta diena. Tas nevienam nav jaunums. Nu tad saudzēsim gan sevi, gan līdzcilvēkus. Negrābsim jaunus darbus, neuzsāksim jaunas lietas. Sargāsim ceļgalus, ribas un citus kaulus no traumām, tāpēc uzmanīsimies gan uz slidenām grīdām, gan uz slidenām ielām. Vēl viena vājā vieta šodien būs zobi, tāpēc zobu raušanas un protezēšanas procesā var rasties sarežģījumi. Tādēļ pakonsultējieties ar savu stomatologu: kā Jums labāk rīkoties?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kāpēc strīdi par tā dēvēto Stambulas konvenciju atgādina vētru ūdensglāzē?