1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-03-2023
Vārdadienas šodien: Dziedra, Tamāra

Balvu dzimšanas dienu atklāj "roņi"

11.februārī aprit 95 gadi, kopš Balviem piešķirtas pilsētas tiesības. Lai atzīmētu šos svētkus, nedēļas garumā notiks dažādas aktivitātes. Aizvadītajā sestdienā, 4.februārī, svētkus iesildīja ziemas peldētāji – “Balvu roņi”.

Tie, kas "pavelk" līdzi citus

Piektdienas vakarā Balvu Kultūras un atpūtas centrā pasākumā “Jauniešu gada balva 2022”, kas norisinās kopš 2011.gada, sveica sabiedriski aktīvākos un čaklākos jauniešus, kuru veikumu pamanījuši un novērtējuši viņu skolas biedri, pedagogi, draugi un jaunatnes darbinieki.

Rezultāti pārsteidz un iepriecina

Šis ir pirmais mācību gads pēc pandēmijas, kad mūzikas skolās atgriežas valsts konkursi instrumentu spēlē un vokālajā mākslā. Valsts konkurss notiek arī izglītības programmā “Vijoles (alta, čella, kontrabasa) spēle”. Šāda veida sacensība katrai instrumentu grupai norisinās reizi četros gados un zināmā mērā to var dēvēt par olimpiādi jaunajiem mūziķiem. Ar vislabākajiem panākumiem šoreiz izcēlās Balvu Mūzikas skolas audzēkņi – četri no viņiem izvirzīti konkursa finālam Rīgā. Viņiem pievienosies arī Viļakas Mūzikas skolas 2.klases audzēkne.

Atslēgvārds problēmām – komunikācijas trūkums

Turpinās Balvu novada vadības un pagastu pārvalžu rīkotās iedzīvotāju sapulces. Pagājušo trešdien īstas ugunskristības piedzīvoja Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs Jevgenijs Žukovskis, kurš šajā amatā strādā vien gadu. Žīgurieši vienmēr bijuši sabiedriski aktīvi un sanāksmes apmeklējuši kuplā skaitā, un izņēmums nebija arī šī reize. Teju trīs stundas ilgajā sapulcē gāja karsti, jo jautājumu, ko uzdot pagasta pārvaldniekam un novada vadībai, iedzīvotājiem bija daudz.

Turamies visi!

Pagājušās darba nedēļas nogalē Balvu Kultūras un atpūtas centrā valdīja īpaši sportiska gaisotne – pēc pandēmijas ierobežojumiem Balvu novada pašvaldības svinīgajā apbalvošanas ceremonijā “Sporta laureāts 2022” sumināja tautas sportā labākos no labākajiem, izcilākos no izcilākajiem sportistiem. Kopā pieaugušie un jaunatnes sporta laureāti savā īpašumā ieguva divdesmit četras gada balvas.

vadi

Veiksmes prognoze


.