1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-08-2019
Vārdadienas šodien: Everts, Rudīte

Dāvanas Latvijai

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Rugāju novada ļaudīm un ciemiņiem atmiņās paliks ar sirsnīgu Baltā galdauta svētku pasākumu “Dziesmā un dejā – mūsu stāsts par brīvību”, kā arī ar vismaz trīs pirmizrādēm: skolotājas, dzejnieces Margaritas Stradiņas grāmatas “Mirkļu puteņos” atvēršanas svētkiem, Kultūras nodaļas vadītājas Guntas Grigānes sapņa īstenošanos, izcepjot un klātesošos cienājot ar maizīti Latvijas kontūras formā, un pašizgatavoto dziesmu grāmatu “Izdziedam Latvijas simtgadi”.

 

Ceļojums vērtību pasaulē

26.aprīlī Balvos viesojās biedrība “Līdere”, kas apvieno Latvijas sievietes - uzņēmējas. Iniciatīvas “Līderes kods” mērķis ir noskaidrot sievietes - uzņēmējas spēka formulu, vērtību, dzīves un darba pamatvērtību kodu, un aktualizēt pamatvērtību nozīmi valsts un uzņēmējdarbības izaugsmē. Balvi ir jau sestais novads, kurā ciemojas biedrības “Līdere” sievietes.

Vai tualete domāta aplūkošanai?

Ne viens vien lasītājs izteicis izbrīnu, kādēļ jaunuzceltā sabiedriskā tualete, kas atrodas pie bērnu laukumā līdzās Balvu skvēram, strādā tikai no 9 rītā līdz 6 vakarā. “Kādēļ tāds absurds darba laiks? Vai tualete ir uzcelta, lai uz to skatītos kā uz pieminekli? Lai, nedod Dievs, kāds to nesabojā? Paskatieties, kas notiek aiz šīs tualetes - vakara stundās tai visapkārt ir noķēzīts, jo cilvēki tur netiek iekšā. Kurā pilsētā vēl tāds absurds ir redzēts?” jautāja kāda sašutusi sieviete.

Valsts svētkos atklās skvēru

Šodien Balvu Novada muzejā atklāj izstādi “Antons Rimovičs: Dievam un Cilvēkam”, bet Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā atklās arī Balvu miesta dibinātāja Antona Rimoviča nosauktajā vārdā jaunizveidoto skvēru Ezera ielā 22. Pagājušās nedēļas nogalē SIA “Tako SD” meistari Vitālijs Peļņa un Māris Alešķevičs uzsāka jaunā pieminekļa uzstādīšanu (foto), un, kā viņi solīja, intriga saglabāsies līdz pēdējam brīdim: “Tikai 4.maijā varēs baudīt galarezultātu.” Tēlnieks V.Peļņa mūspusē pazīstams arī kā pieminekļu, kas veltīti Latgales keramiķim Pēterim Ušpelim un literātam Antonam Slišānam, autors. Taujāts, kur gūst idejas, V.Peļņa atklāja, ka vīzijas autors piemineklim Balvos ir prāvests Mārtiņš Klušs. “Man tikai atlika padomāt par kompozīciju, krāsu salikumiem un citām specifiskām lietām.” Arī M.Alešķevičs lepojas, ka pielicis roku pieminekļa tapšanā. “Būs skaisti,” viņš nešaubās.

Nomedījamo dzīvnieku uzskaite Austrumlatgales virsmežniecībā

Pirmdien no rīta Naudaskalnā, pie bijušā veikala, bija redzams daudz automašīnu un cilvēku, tostarp arī Valsts meža dienesta Balvu mežniecības darbinieku. Visi mežinieki bija ģērbušies ūdens necaurlaidīgos apģērbos, garos gumijas zābakos, bruņojušies ar navigācijas ierīcēm, mačetēm, atgādinot izdzīvotājus no televīzijas šoviem. Šonedēļ Balvu mežniecībā noslēdzās nomedījamo meža dzīvnieku uzskaites eksperiments Valsts meža dienesta Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Šī ceturtdiena piemērota materiālu un finansiālu lietu kārtošanai, arī šopingam. Tā kā 1.septembris vairs nav aiz kalniem, tad šodien var paveikties nopirkt savam skolniekam vai studentam labas, ērtas un stilīgas lietas, un pat ar tāāādu atlaidi. Ja kāds līdz septembrim grib mainīt skolu, darbu vai dzīves vietu, tad arī šādiem dzīves pavērsieniem īstā diena ir pienākusi. Veselības jomā šodien jāsaudzē skausts, balsene, mandeles, apakšžoklis, endokrīnā sistēma un barības vads. Ja varat paciesties, tad arī zobārsta apmeklējums būs mazāk sāpīgs un izdevies pēc 24.08.