1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-08-2019
Vārdadienas šodien: Oļegs, Vineta

Kad solis kļūst īsāks

Vēl šī gada novembrī ģimenes ārste Lauma Purviņa, kura medicīnai veltījusi gandrīz 40 dzīves gadus, saņēma Viļakas novada pašvaldības Atzinības rakstu par apzinīgu, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu novada iedzīvotāju veselības saglabāšanā, bet jau Lieldienu priekšvakarā, nostrādājusi pēdējo darba dienu, viņa teica ardievas savai profesijai, lai dotos pelnītā atpūtā. Kāpēc šāds lēmums? Izrādās, zināma loma bijusi izdegšanas sindromam un pārslodzei.

Papildus līdzekļus meliorācijai nepiešķir

Lietavu izraisītie plūdi pērn pierādīja, ka bez vainas nav arī meliorācijas sistēma. Ekstremālā situācijā tā nespēja uzņemt un novadīt liekos ūdeņus, jo padomju laika meliorācijas sistēma ir novecojusi, daudzviet pat sagruvusi. Vai plūdi bijuši mācība, lai meliorācijai atjaunotajā Latvijas valstī veltītu vairāk uzmanības, bet galvenais - vairāk līdzekļu?

Pēc piecdesmit gadiem… Tā pati pilsēta, datums un laiks…

Cilvēka dzīvē vienas no svarīgākajām lietām ir ticība, cerība un māka it visā saskatīt pozitīvo. To apliecina arī bijušie balvenieši, tagad Kokneses iedzīvotāji Zigrīda un Ēriks Garkakļi, kuri 9.martā Balvos svinēja savu Zelta kāzu jubileju. Lai arī kopš skaistā notikuma pagājis teju mēnesis, Zelta pāris atzīst, ka saviļņojums un piedzīvotās emocijas joprojām nerimst, jo svinības bija negaidīta un bezgala patīkama bērnu sarūpēta dāvana.

Iegūst Latvijas pilsonību

Pirms trīs gadiem rakstījām, ka pēc desmit gadu pārtraukuma atjaunotā naturalizācijas procesa tradīcija paredz, ka topošajiem pilsoņiem zvērests jānodod svinīgā ceremonijā. Tolaik par Latvijas Republikas pilsoni kļuva kupravietis Aleksandrs Čehira. Zīmīgi, ka arī šonedēļ Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā par vienu Latvijas pilsoni bagātāks kļuva tieši Viļakas novads. Jaunā Latvijas Republikas pilsone Svetlana no Viļakas novada neslēpa apmulsumu, kad viņai par godu neizpalika ziedi, sirsnīgi vēlējumu vārdi, pat neliels koncertiņš. Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne (foto - no kreisās) atzina, ka lepojas ar Svetlanu, piebilstot, ka arī viņas bērni lieliski pārvalda valsts valodu.

Jaunatne izvēlas mūsdienu ritmus

Piektdien, 23.martā, Balvu Valsts ģimnāzijā mūsdienu deju radošajā konkursā sacentās Balvu novada deju grupu dalībnieki. Neraugoties uz to, ka gripa un citas vīrusu saslimšanas bija krietni paretinājušas dalībnieku rindas, atlikušie dejotāji cīnījās, cik varēdami, lai iegūtu 1.pakāpes vērtējumu un 20.aprīlī dotos pierādīt savus talantus konkursa 2.kārtā Daugavpilī.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Aktīva sestdiena aktīviem cilvēkiem, kad nevajadzētu ne slinkot, ne padoties kārdinājumiem (alkohols, nikotīns, azartspēles utt.), kad var gan pabeigt, gan uzsākt ko vērtīgu. Īstā diena arī lai izietu sabiedrībā: citus apskatītu un sevi parādītu. Vienalga, vai sportosiet, dejosiet, ogosiet, sēņosiet vai zvejosiet, saudzējiet pēdas un kāju pirkstus! Tā kā izvēlieties atbilstošus apavus, un, ja skrienat bez tiem, skatieties, kur liekas kāju. Šodien darbosies arī teiciens: neskati vīru pēc cepures. Tāpēc, mīļās meitenes, nerauciet degunu par to zvejnieku pie ezera, kurš izstaipītās treniņbiksēs un kožu saēstā vamzī, Jums izsaka komplimentus. Beigās var izrādīties, ka tas nav vietējais bezdarbnieks, bet gan no Rīgas ciemos atbraukušais miljonārs. Tā, lūk!