1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-04-2019
Vārdadienas šodien: Fanija, Vēsma

Ar latgalisku sirsnību godina “Boņuka” saņēmējus

24.februārī Latgales vēstniecībā “Gors” notika Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija. Šo balvu saņēma desmit aktīvākie, spilgtākie un plašāko rezonansi guvušie latgaliskās kultūras notikumi, personības un projekti aizvadītajā gadā.

“Pegazam” - desmit radoši gadi

22.februārī Viļakas novada bibliotēkā notika dzejas draugu un literāro darbu autoru tikšanās “Viļakas Pegazam - 10”. Viļakas novada bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne, atklājot pasākumu, atgādināja, ka iepriekšējā dienā, 21.februārī, atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.

 

Tas ir sudrabs!

Sestdien Kubulu kultūras namā deju kopa “Nebēda” nosvinēja 25 gadu jubileju. Koncerta “Tas tak’ nav zelts, tā nav pat bronza... Tas ir sudrabs” režisore Ilga Oplucāne parūpējās, lai visā pasākuma gaitā caurvijas sudraba krāsas. “Vai jubilāri, tāpat kā baltās krāsas dārgmetāls, ir plastiski un viegli kaļami jeb spējīgi reaģēt uz mainīgajām tendencēm?” viņa jautāja Balvu Kultūras un atpūtas centra direktorei Anitai Strapcānei.

Muižu pieskandina bērnu dziesmas

21.februārī Balvu muižā norisinājās Balvu un Baltinavas novadu vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2019”. Šogad skatītājus un žūriju priecēja deviņi bērnu kolektīvi. Trīs dalībniekus - Tilžas vidusskolas vokālo ansambli “Varbūt”, Balvu Mūzikas skolas vokālo ansambli un Baltinavas vidusskolas vokālo ansambli “Vērmelīte” - žūrija novērtēja ar augstāko pakāpi un izvirzīja konkursa 2.kārtai.

Vai atkal pārzīmēsim novadu karti?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi likumprojektu, lai no jauna atsāktu tā dēvēto reģionālo reformu. Praksē tas nozīmēs pašreizējo novadu apvienošanu lielākās teritorijās, jo liela daļa jau neizpilda likuma vienu no pamatnosacījumiem – ka pašvaldības teritorijā jābūt vismaz 4 tūkstošiem iedzīvotāju. Pagaidām gan ministrijai nav kartes, kā jaunais pašvaldību iedalījums varētu izskatīties. Visticamāk, pašvaldību skaits saruks vismaz uz pusi, jo jau tagad no kopumā 119 pašvaldībām vairāk nekā 50 teritorijas nekvalificējas likumā noteiktajam novada statusam, 39 novados ir mazāk nekā 4000 iedzīvotāju. Administratīvi teritoriālā reforma kļuvusi par vienu no Krišjāņa Kariņa valdības galvenajām prioritātēm un to plāno realizēt triecientempā. Vai tiešām viss būs tik vienkārši un ko tas nozīmēs mūspusē esošajām četrām pašvaldībām,- jautājām novadu vadītājiem.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Piektdiena

Lielā Piektdiena sakrīt ar pilnmēness iestāšanos plkst. 14.12, tāpēc mūsu glābšanas dienestiem ieteicams būt kaujas gatavībā gan šīs pirmssvētku, gan svētku dienās, kas var paiet visai vētraini. Ja šodien to sajutīs ceļu policisti, jo dažiem šoferiem negribēsies ievērot ne ātruma ierobežojumu, ne citus satiksmes noteikumus. Citi atkal uzvedīsies agresīvi, un daudziem būs jūra līdz ceļiem. Vismaz tu centies būs gudrāks (-a) un saglabāt vēsu galvu un skaidru prātu. Vai sarunāts?