1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-03-2023
Vārdadienas šodien: Dziedra, Tamāra

Stāsts par Baltinavas slēpēm

Gada aukstākie mēneši ir laiks, kad no visas sirds izbaudīt ziemas priekus – slidot, ar ragaviņām traukties lejup no kalna un arī slēpot. Tieši jautājumā par slēpošanu ar laikraksta “Vaduguns” redakciju sazinājās Baltinavas iedzīvotāja. Lasītāja pastāstīja, ka, 2018.gadā slēdzot Baltinavas Kristīgo internātpamatskolu, tās rīcībā esošās mantas nodeva dažādām iestādēm, tajā skaitā Baltinavas vidusskolai. Likvidētās skolas pārziņā bija arī slēpes. Tomēr, kā stāsta iedzīvotāja, pēc izglītības iestādes slēgšanas tās kaut kur pazuda, bet vēl lielāks pārsteigums nāca nupat aizvadītajās dienās. Proti, iedzīvotāji pamanīja, ka vismaz daļa no šīm slēpēm turpat netālu no savām kādreizējām mājvietām – bijušās kristīgās internātpamatskolas apkārtnē – gluži vienkārši saspraustas zemē un ap tām apvilkta lente, lai norobežotu grāvi!

 

Salīdzina laiku ‘pirms’ un ‘pēc’

Pagājušo otrdien Viļakas pilsētas pārvaldē notika šogad pirmā novada domes vadības, deputātu un vadības sanāksme ar iedzīvotājiem. Kā tikšanās sākumā uzsvēra novada domes vadītājs Sergejs Maksimovs, viens no galvenajiem mērķiem ir braukt, paskatīties un parunāties, kas kurā pagastā un pilsētā notiek, jo, iespējams, ir problēmjautājumi, kas dažādu iemeslu dēļ nemaz nenonāk līdz pilsētas pārvaldniekam un novada domei, bet iedzīvotājiem ļoti svarīgi.

Mācību diena sākās ar barikādēm

20.janvāra rītā Balvu Valsts ģimnāzijas (BVĢ) audzēkņi, ienākot skolas telpās, piedzīvoja pārsteigumu, kāds varbūt pat šoku, jo mācību iestādes priekštelpa bija pārvērtusies par barikādēm ar kaudzēs sakrautiem krēsliem, soliem, galdiem un pat simbolisku ugunskura vietu. Pieminot 1991.gada janvāra notikumus, barikāžu ceļu organizēja skolēnu pašpārvalde kopā ar direktores vietnieci audzināšanas jomā Dainu Medinieci.

Ar medaļu pūru no Igaunijas

Janvāra vidū ar panākumiem svarcelšanas sacensībās startējuši Balvu Sporta skolas audzēkņi, izcīnot kopumā 14 visa kaluma medaļas. Balvu Sporta skolas svarcelšanas treneris Varis Sārtaputnis (attēlā – pa vidu) pastāstīja, ka tuvākās sacensības mūsu svarcēlājiem būs 11.februārī Daugavpilī, kur notiks Valērija Petrova kausa izcīņa svarcelšanā.

Baltinavā renovē muzeja ēku

Notiek muzeja fasādes siltināšana. Baltinavas muzejs ir viens no tiem Balvu novada objektiem, kur ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas darbi iesākās jau pērn. Pabeigt tos plānots šogad, vasaras otrajā pusē, ja termiņš netiks pagarināts, galarezultātā nododot muzeja apmeklētājiem un pagasta iedzīvotājiem vizuāli pievilcīgu ēku gan no ārpuses, gan iekšpusē. Muzeja ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas darbi notiek, izmantojot Eiropas Savienības fondu, valsts un pašvaldības līdzekļus. Ceturtdien, 26.janvārī, notika domes sēde, kurā lēma par aizņēmumu projektam “Baltinavas muzeja ēkas energoefektivitātes paaugstināšana”. Balvu novada pašvaldības projektu vadītājs Gatis Siliņš, komentējot situāciju, informēja, ka cipari patlaban grūti saucami, jo viss ir procesā. “Ēka nav jauna. Remonta gaitā jāveic dažādas izmaiņas, kas reizēm gan sadārdzina, gan palētina dažādas pozīcijas. Taču sākotnējās ieceres, ieskaitot saules paneļu uzstādīšanu uz ēkas jumta, netiek atceltas,” viņš paskaidroja. Muzeja ēkas viena daļa būvēta Latvijas brīvvalsts laikā, otra daļa – padomju laikā. Ēka laika gaitā ir tehniski novecojusi. Realizējot siltināšanas darbus, plānota logu un durvju nomaiņa, grīdu un pamatu siltināšana, ēkas fasādes siltināšana un apdare, jumta siltināšana un seguma maiņa, ventilācijas ierīkošana, apkures katla maiņa, ēkas iekšdarbi, ūdensapgādes un kanalizācijas ārējo tīklu sakārtošana, saules paneļu uzstādīšana, apgaismojuma nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas darbi. Līgums par darbu veikšanu noslēgts ar SIA “LVS Building”.

vadi

Veiksmes prognoze


.