1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-05-2018
Vārdadienas šodien: Emīlija

Jaunatne izvēlas mūsdienu ritmus

Piektdien, 23.martā, Balvu Valsts ģimnāzijā mūsdienu deju radošajā konkursā sacentās Balvu novada deju grupu dalībnieki. Neraugoties uz to, ka gripa un citas vīrusu saslimšanas bija krietni paretinājušas dalībnieku rindas, atlikušie dejotāji cīnījās, cik varēdami, lai iegūtu 1.pakāpes vērtējumu un 20.aprīlī dotos pierādīt savus talantus konkursa 2.kārtā Daugavpilī.

Lai dotu iespēju ligzdot, jāraksta iesniegums

Marta vidū saņēmām vēstuli no Viļakas iedzīvotājām, kurā pausts sašutums par stārķiem laupīto iespēju ligzdot vecajā dzīvesvietā – elektrības staba galā pie Baznīcas un Kļavu ielas krustojuma Viļakā. Atgriežoties dzimtenē, stārķus gaida pārsteigums, jo iepriekšējā mājvieta ir izpostīta. Iedzīvotāji izteica priekšlikumu piestiprināt elektrības vadus zemāk, lai ligzda tiem netraucētu. Viņi jūtas apbēdināti, jo tagad svēteļiem būs liegta iespēja ligzdot ierastajā vietā.

Skeptiskāks skatījums nekā ministram

Pagājušās nedēļas nogalē darba vizītē Balvos ieradās satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš mūspuses novadu vadītājus, kā arī Balvu novada pagastu pārvaldniekus informēja par ministrijas iecerēm. Ministrs uzsvēra, ka pērn secināts, ka 57,3% no valsts galvenajiem autoceļiem ir labā un ļoti labā stāvoklī: “Šogad pārsniegs 60% un tuvosimies 70%.”

Dalās un dalīsies atmiņās

25.martā Latvijā, tostarp mūspusē, godināsim komunistiskā genocīda upurus. Vakar Balvu novada politiski represētie, tiekoties kopsapulcē novada muzejā, sprieda, ka par piedzīvoto Sibīrijā jāstāsta pēc iespējas vairāk. Balvu novada politiski represēto biedrības vadītāja Ārija Tihomirova (foto - no kreisās) aicināja ar klusuma brīdi pieminēt tos, kuri uz mums noraugās no mākoņa maliņas. Šonedēļ viņsaulē aizgāja viens no jaunākajiem Balvu novada represēto biedrības biedriem (Sibīrijā piedzima 1957.gadā).

Līdz nelaimei nav tālu

Otrdien “Vaduguns” redakcijā iegriezās divi Žīguru iedzīvotāji, kuri bieži brauc uz Balviem pa ceļu Viļaka – Balvi. Vīrietis un sieviete vēlējās vērst uzmanību, ka īpaši ceļa posms no Dubļevas līdz Silakrogam ir šausmīgi izdangāts un bīstams: “Bedres ir lielas, asas un dziļas. Asfalts drūp laukā gabaliem,” apgalvoja stāstītāji. Viņi pauda pārliecību, ka sliktajā asfalta segumā vainojamas smagās, pārkrautās meža vedēju automašīnas: “Paši esam novērojuši, kā brauc pārkrauti meža vēdēju kravas auto, turklāt viņi brauc naktīs, pa tumsu. To vajadzētu vairāk pakontrolēt, un, protams, ceļam nepieciešama labošana.”

Laika prognoze

17.2°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 52%
Wind: ADA at 9.7 kmh
Trešdiena10°C/21°C
Ceturtdiena8°C/23°C
Piektdiena8°C/22°C
Sestdiena10°C/24°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Veiksmīga diena veiksmīgiem cilvēkiem, kad gan loģika, gan intuīcija būs līdzsvarā. Tāpēc prāts būs ass kā skalpelis, un nevienam Jūs neizdosies apmuļķot. Diena piemērota precīzu lietu kārtošanai: kārtības ieviešanai gan mājā, gan kūtī, gan kabinetā vai dokumentu skapī, vai dārzā. Daudzi šodien nolems lieki neriskēt un vadīsies pēc principa – labāk zīle rokā, nekā mednis kokā. Uzskatu, ka tā būs laba doma. Augkopjiem, kuriem patīk eksperimentēt ar eksotisku augu ieviešanu Latvijā, šodien iesaku tādu kaprīzu svešzemnieku iestādīt savā siltumnīcā. Pašai (-am) par lielu brīnumu un prieku šis „radījums” augs griezdamies un pārsteigs apkārtējos ar svešzemju šarmu. 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas hokeja izlases sniegumu Pasaules čempionātā Dānijā?

varējām iekļūt pusfinālā - 9.1%
nospēlējām virs savām spējām - 11.4%
izlases vilcējspēks bija jaunie spēlētāji - 4.5%
ar katru gadu kļūsim spēcīgāki - 50%
mani tas neinteresē - 25%

Balsis kopā: 44
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Maijs 22, 2018