1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-02-2018
Vārdadienas šodien: Zane, Zuzanna

Vai rūķi eksistē? Jā!

Šonedēļ pie bērnudārza “Sienāzītis” Balvos lēkāja, rotaļājās, gardi smējās un pikojās dīvaini rūķi. “Kas viņi ir? No kurienes? Ko viņi grib?” šādu jautājumu, šķiet, uzdeva bērni, kuri Ziemassvētku vēstnešu izdarības vēroja caur logu. Zīmīgi – kāds izbijās, kāds vareni māja ar roku, kāds domīgi grozīja galvu... Pirmsskolas iestādes vadība taujāta, kas noorganizējis pasākumu, atklāja, ka viņi nav pie vainas. Arī policija nav saukta, jo rūķi nav ne lauzušies ēkā iekšā, ne citādi bērnus apdraudējuši. “Ģimenēs runā, runā un runā par rūķiem uzsverot, ka jāuzvedas labi un prātīgi, tad arī rūķi ar dāvanām atnāks. Bērni skatās, gaida, bet rūķu kā nav, tā nav! Mēs gribējām pierādīt, ka rūķi eksistē, turklāt tā, lai bērni pat nenojauš, ka pārsteigumu sarūpējuši viņu vecāki, neviena nemudināti,” atklāja rūķu akcijas dalībniece Elīna Kaļva. 

Labdarības pasākums Tilžā

“Noticiet brīnumam, un tas atnāks!” Ar šādiem vārdiem pagājušās sestdienas vakarā atklāja labdarības pasākumu Tilžas internātpamatskolā. Šķiet, todien rokās bija sadevusies visa pasaule, lai mīlestības pilnā gaisotnē visas dienas garumā priecētu skolas bērnus ar dažādām aktivitātēm, Ziemassvētku noskaņās sagatavotiem priekšnesumiem, pasniegtu līdzcilvēku sarūpētās dāvanas un ikviena bērna sirdī iedegtu ticības gaismiņu, ka sapņi piepildās. Turklāt apdāvinātāju bija vairāk nekā bērnu! Mazie ķipari un ikviens cits skolēns rakstīja Ziemassvētku vēlmes, un cilvēku sarūpētās dāvanas bija visdažādākās – sākot ar bērniem sadzīvē nepieciešamām, praktiskām lietām un apģērbam, līdz pat hokeja ekipējumam. Labdarības akciju atbalstīja ne tikai daudzi iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes no visiem mūspuses novadiem, bet arī cilvēki no Litenes, Gulbenes, Madonas, Siguldas, Rīgas un pat Londonas un Nīderlandes.

Atzīst par labāko bataljonu Latvijā

Pagājušajā sestdienā Balvu Valsts ģimnāzijā notika Zemessardzes 31.Kājnieku bataljona 1.Kājnieku rotas sanāksme, kurā zemessargi no mūspuses četriem novadiem pārrunāja šī gada laikā paveikto, saņēma apbalvojumus un iepazinās ar nākamā gada darba plānu. Sanāksmē piedalījās arī Zemessardzes 31.Kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Ritenis, kurš dienesta pienākumus šajā amatā uzsāka pildīt šogad. Savukārt attēlā redzams, kā apbalvojumus mūspuses zemessargiem pasniedz 1.Kājnieku rotas komandieris kapteinis Guntars Mežals. Viņš pastāstīja, ka rotas zemessargi iedibinājuši arī tradīciju, katra gada sākumā kopīgi dodoties uz kādu pasākumu vai atpūtas braucienu. Izņēmums nebūs arī 2018.gada sākums.

Īpašā akcijā aicina lūgt par Latviju

Jau nākamgad - 2018. gadā - Latvijas valsts atzīmēs simto jubileju. Šīm svinībām jau tagad gatavojas ne vien valsts galvaspilsēta Rīga, bet arī Latvijas reģioni, novadi, pagasti un katrs no mums. Savu artavu šim nozīmīgajam notikumam par godu nolēmis dot arī Baltinavas, Šķilbēnu un Tilžas Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis, aicinot cilvēkus iesaistīties īpašā akcijā – lūgšanā par Latviju. Par to vairāk jaunākajā laikarskta "Vaduguns" numurā.

Kas turpmāk būs Balvu saimnieks?

Vakar Balvu novada domes kārtējā sēdē deputāti pieņēma 77 lēmumus, tostarp par 2017.gada budžetu, par jaunās pašvaldības aģentūras “Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centra” direktores apstiprināšanu, kā arī par grozījumiem Balvu novada pašvaldības administrācijas “Balvu novada pašvaldība” nolikumā, kas paredz, ka Balvu pilsētas pārvaldīšanas funkcijas turpmāk īstenos pašvaldības izpilddirektora vietnieks, nevis, kā līdz šim, Saimnieciskās nodaļas vadītājs. Domes sēdē par pašvaldības aģentūras “Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centrs” direktori ar 2017.gada 19.decembri uz pieciem gadiem iecēla Lieni Ivanovu. Deputāti apstiprināja arī jaunās direktores mēnešalgu: no 2017.gada 19.decembra līdz 2018.gada 18.martam - 908 EUR, bet no 2018.gada 19.marta - 950 EUR.

Laika prognoze

-10°C

Balvi

Daļēji mākoņains
Humidity: 92%
Wind: West at 7 kmh
Otrdiena-14°C/-6°C
Trešdiena-17°C/-8°C
Ceturtdiena-18°C/-9°C
Piektdiena-15°C/-9°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Pirmdiena – grūta diena. Tas nevienam nav jaunums. Nu tad saudzēsim gan sevi, gan līdzcilvēkus. Negrābsim jaunus darbus, neuzsāksim jaunas lietas. Sargāsim ceļgalus, ribas un citus kaulus no traumām, tāpēc uzmanīsimies gan uz slidenām grīdām, gan uz slidenām ielām. Vēl viena vājā vieta šodien būs zobi, tāpēc zobu raušanas un protezēšanas procesā var rasties sarežģījumi. Tādēļ pakonsultējieties ar savu stomatologu: kā Jums labāk rīkoties?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kāpēc strīdi par tā dēvēto Stambulas konvenciju atgādina vētru ūdensglāzē?