1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-11-2017
Vārdadienas šodien: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Mūža bagātīgais devums

Šķilbēniete Stefānija Matisāne jūtas pateicīga Dievam – viņas mūža ritējumam 90.gadskārta. Pati saka, ka jūtas tikpat kā Latvijas vēstures grāmata, kurai daudz lappušu un atmiņu. Stefānija Matisāne ir bagāta ar trim lielām Dieva dotām dāvanām - rakstniecības prasmi, rokdarbu meistarību un, protams, dziedāšanu, kas raksturojas ar ļoti spēcīgu, izteiktu balsi. Ne velti viņa ir “Lielās folkloras gada balvas 2007” laureāte - balva pasniegta par mūža ieguldījumu folkloras apgūšanā un kopšanā.

“Balvi skrien” uzņem apgriezienus

Noslēdzies “Balvu Sporta centra” organizētā skriešanas seriāla “Balvi skrien” 2.posms – “Rudens enerģijas skrējiens”. Ikviens no dalībniekiem veiksmīgi sasniedza finišu, turklāt šajā posmā četras daiļā dzimuma pārstāves piedalījās jaunā disciplīnā – nūjošanā.

Publicē savu pirmo dzejoli

Septembrī, Dzejas dienu laikā, Balvu pamatskolā skan ne tikai pazīstamu autoru sacerētās vārsmas. Šajā rudenī šeit sumina arī pašmāju talantu – 4.klases skolnieku Armandu Čugurovu, kura pirmais dzejolis “Nedarbi” līdz ar citu Latvijas skolēnu labākajiem darbiem publicēts dzejas almanahā bērniem “Garā pupa 2017”.

Top Antona Rimoviča skvērs

Šo trešdien Sakrālās kultūras centrā Balvos notika tikšanās ar Balvu Romas katoļu draudzes prāvestu Mārtiņu Klušu un vēsturnieci Irēnu Šaicāni, kuri klātesošos iepazīstināja ar Antona Rimoviča skvēra būvniecību un viņa dzīves gaitām.

Laikraksta “Vaduguns” 12.septembra numurā jau rakstījām par pētniecisko ekspedīciju pa kādreizējā Balvu Romas katoļu draudzes prāvesta A.Rimoviča pēdām, kā mērķis bija apzināt prāvesta un koktēlnieka atstāto kultūrvēsturisko mantojumu Latgalē. Savukārt tikšanās laikā Sakrālās kultūras centrā prāvests M.Klušs detalizētāk izklāstīja par Antona Rimoviča piemiņai veltītā skvēra būvniecības tehnisko pusi, kuru plānots atklāt nākamā gada pavasarī – aprīļa beigās vai maija sākumā.

 

Balvu policisti likvidē ievērojamu nelegālo ražotni

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija (VP) regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Pagājušajā nedēļā šāda veida pasākumus sekmīgi realizēja Balvu iecirkņa darbinieki.

Laika prognoze

-2.9°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 95%
Wind: DA at 11.3 kmh
Piektdiena2°C/3°C
Sestdiena3°C/6°C
Svētdiena0°C/4°C
Pirmdiena0°C/2°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Sesta judze
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Prātīgajā ceturtdienā sajutuši, ka vakardienas mākoņi izklīst un atspīd kāds veiksmes stariņš. Tomēr pēcpusdienā jārēķinās ar ‘čika’ laika ķibelītēm no plkst. 12.33 līdz 22.15: gan traktora, gan mašīnas vai traktoram vai Brūnes niķiem. Toties vakarā omu var uzlabot ar jaunu randiņu vai pačubināšanos ar otro pusīti. Tas šodien ir ne tikai vēlams, bet pat ieteicams.