1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-01-2018
Vārdadienas šodien: Grieta, Strauta

Lai citi cilvēki brīnās!

Šonedēļ Balvu novada Sociālā dienesta telpās ikvienam interesentam bija iespēja satikties ar Balvu teritoriālās invalīdu biedrības čaklajiem rūķiem, kuri lepojas ar saviem radošajiem darbiem. Skolotāja Skaidrīte Veina atklāja, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām darbiņi, turklāt dažādās tehnikās, tapuši kopš pērnā gada pavasara, kas tagad apskatāmi izstādē “Ticība, cerība, mīlestība”. Skolotāja Skaidrīte Veina (foto) taujāta, kas ir sapņu ķērāji, paskaidroja, ka latviešiem tie ir puzuri, kas harmonizē dažnedažādas enerģijas telpā. “Skatoties uz tiem, kā tie kustas, nomierinās prāts. No indiāņiem esam aizguvuši apaļas formas ar spalviņām, kas arī pievelk sapņus. Ja ir labi sapņi, esam mierīgi!” viņa paskaidroja. Interesanti, ka sociālā darbiniece Ina Bankova paziņoja, ka šonedēļ sapnī redzējusi pielūdzēju. “Kaut vai naktī, kaut vai sapņos,” smēja invalīdu biedrības sievas.

Vai tu vēl atceries?

12.janvāra pēcpusdienā Balvu Novada muzejā notika piemiņas pasākums 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Kopš tā laika pagājuši jau 27 gadi, tāpēc tikšanās dalībnieku sarunās ik pa laikam uzvirmoja jautājums: “Vai tu vēl atceries?” Vēstures fakti liecina, ka toreiz apmēram pusmiljons Latvijas iedzīvotāju pameta savas mājas un devās uz Rīgu, lai būvētu barikādes, stāvētu pie stratēģiski svarīgiem objektiem.

Kā dižakmeni devās lūkot

Dodoties izbraucienos pa Latviju, ne tikai mūspusē, bet arī citviet valstī ceļa malās uzstādītas norādes, kas vēsta par netālu esošo dižakmeni. Dažkārt šādi vēsturiski un lieli akmeņi patiešām neliek vilties un pārsteidz ar saviem iespaidīgajiem izmēriem. Citkārt nākas sev uzdot jautājumu: “Vai tiešām tikai šis akmens pelnījis šādu ievērības statusu, jo, iespējams, ir laukakmeņi, kuri savus sugas brāļus pārspēj izmēros, bet jau daudzus gadu desmitus guļ vientulībā un bez pelnītās norādes ar uzrakstu “Dižakmens”.”

Izstādē “Latvijas gadsimts” piedalās arī Balvu un Viļakas muzeji

3.maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās atklās valsts simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”. Tā būs lielākā muzeju kopizstāde pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Tās veidošanā iesaistījušās 63 valstis, pašvaldību un privātie muzeji, tajā skaitā arī Balvu un Viļakas Novadu muzeji.

Vai gaidāms sprādziens? Abos galos...

7.janvārī Valsts meža dienesta darbinieks Kaspars Rakstiņš Bērzpilī iemūžināja ziemai neierastu ainu – tīrumā lepni pastaigājās stārķis. Bērzpils pagasta pārvaldniece Biruta Bogdane, taujāta, ko tas, viņasprāt, nozīmē, atjokoja, ka gaidāms demogrāfiskais sprādziens.

Laika prognoze

-6.1°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 96%
Wind: RDR at 9.7 kmh
Trešdiena-3°C/-3°C
Ceturtdiena1°C/3°C
Piektdiena-1°C/2°C
Sestdiena-1°C/1°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Saprātīgajā otrdienā ieteicama saprātīga rīcība bez riskiem un ekstremāliem izlēcieniem gan uz kalna, gan uz ceļa. Joprojām nepārslogojam acis pie datora, TV un citām ierīcēm. Arī cepurīte-ausainīte ir tieši tas, kas pašreiz vajadzīgs Jūsu ausīm, degunam un žoklim. Tāpat šodien filtrējam, ko runājam, jo no vienas neapdomīgas frāzes vai izcelties strīdus ugunsgrēks, kas var nodedzināt visus draudzības tiltus. Šodienas uzvaras garants: loģika un savaldība.

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai jāsamazina autobusu maršrutu skaits laukos?

jā - 1.6%
nē - 27%
dēļ pieciem cilvēkiem nav ko autobusu "dzenāt" - 11.1%
arī laukos dzīvo cilvēki - 60.3%
ne mana sēta, ne mana druva - 0%

Balsis kopā: 63
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Janvāris 23, 2018