1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-11-2019
Vārdadienas šodien: Betija, Elizabete, Liza, Līze

Pēc pieredzes uz Jelgavu

Otrdien Balvu reģiona 27 bibliotekāri devās kultūrvēsturisko studiju braucienā uz Jelgavu. “Pēc brauciena esam mazliet noguruši, bet laimīgi,” atzīst Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule. Viņa uzsver, ka bibliotekāram jābūt cilvēkam ar plašu redzesloku gan profesionālajos, gan lokālās kultūrvēstures jautājumos. Tāpēc katru gadu pieredzes braucienu apvieno ar lokālās kultūras iepazīšanu. Jelgavu šoreiz izvēlējās arī tā iemesla dēļ, ka tur strādā vairāki mūspuses bibliotekāru bērni. Piemēram, Haralds Bukšs un Klinta Kalnēja. Bibliotekāri apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju, kas ir nacionāla vērtība. “Tas bija ļoti interesanti un iespaidīgi. Cilvēki, kuri tur strādā, ir degoši ar sirdi un dvēseli par savu darbu. Viņi, jau sākot ar apģērbu, kurā ietērpies ekskursijas vadītājs, īsi un tēlaini uzzīmē bildi, ko aiznes līdz klausītājam. Cilvēks no muzeja iziet dziļi pārņemts,” saka R.Cibule. Tā kā braucienā devās gan pilsētu, gan pagastu bibliotekāri, tad izvēlējās apmeklēt arī Valgundes pagasta bibliotēku, kas ir brīnišķīgs piemērs, kā mazā platībā kompakti un glīti iekārtot telpu. Bibliotēku vadītāja pārdomāti strādā ar krājuma atklāsmi, kas lietotājiem palīdz viegli orientēties grāmatu piedāvājumā. Savukārt ekskursija Jelgavas pilī pārsteidza ar to, cik brīnišķīgi var savienot senatnīgo un mūsdienīgo. Galvenais brauciena mērķis, protams, bija Jelgavas bibliotēka, kur, izmantojot Jāņa Joņeva grāmatu “Jelgava 94”, interesanti un pamācoši ciemiņus iepazīstināja ar pilsētu un bibliotēku, radot sajūtu, ka esi saticis gandrīz visus Jelgavas iedzīvotājus. “Īpašs bija pats ēkas stāsts un Krišjāņa Barona zāle, kas ir vienīgā Latvijā. Pirmais Kr.Barona Dainu sējums iznācis Jelgavā. Pilsēta slavena arī ar to, ka no tās nākuši četri Valsts prezidenti. Apmeklējām arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, bijām pie J.Čakstes pieminekļa. Vēlējāmies redzēt arī kaut ko no Jelgavas festivāliem, tāpēc aplūkojām smilšu skulptūras, ko bieži esam redzējuši tikai TV ekrānos un kas atgādināja Ēģiptes piramīdas. Latvija ir tik skaista un bagātīga, ka nebeidz pārsteigt,” pēc bibliotekāru brauciena secina Balvu Centrālās bibliotēkas direktore.

Talka Stiglavas gravā - attīra upi

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Viļakas novada pašvaldību 10.septembrī rīkoja talku dabas piemineklī “Stiglavas atsegumi”. Talcinieki turpināja pirms gada iesākto - Stiglavas upītes straujteču posmu atbrīvošanu no koku sagāzumiem un sanesumiem.

Gaisa baloni virs Balviem

Aizvadītās nedēļas nogalē Balvu pilsētas iedzīvotājus pārsteidza gaisa baloni, kuri debesīs bija vērojami piektdien un sestdien. “Vai tie bija par godu kādam pasākumam?” jautā lasītāji. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Atklāj rotas atbalsta punktu

Svinīgā pasākuma dalībnieki. Kā jau tas pienākas, atklājot jaunas telpas, tās nepieciešams arī iesvētīt. Par to parūpējās Zemessardzes vecākais kapelāns majors RAIMONDS KRASINSKIS (ceturtais no labās). “Svētajos Rakstos teikts, ka īsts saimnieks savu namu ceļ uz klints, lai tas būtu ļoti stabils. Stabilitāti realizē arī Zemessardze, ar saviem darbiem esot tuvāk cilvēkiem. Ir ļoti būtiski darbu iesākt ar Dieva svētību. Jau kopš seniem laikiem zemnieks savu pirmo labības kūli upurēja Dievam. Tāpat šodien cilvēki uzsāk kopdzīvi, ar Dieva svētību laulājoties baznīcā. Arī cilvēka dzīves sākumā viņš ar Dieva svētību tiek nokristīts. Lūgsim Dieva svētību arī zemessargiem, ikvienam citam un arī šai ēkai, kurā atrodas jaunais Balvu rotas atbalsta punkts,” vēlēja Zemessardzes vecākais kapelāns.

Darbu sākusi Zupas virtuve

Kopš 3.septembra Balvos, Brīvības ielā 47 (Balvu muižā), darbu sākusi Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komitejas Zupas virtuve. Nedēļas laikā iespēju ieturēt siltu maltīti jau izmantojuši divdesmit cilvēki. Sarkanā Krusta Balvu komitejas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa stāsta, ka Latvijas Sarkanais Krusts un Sabiedrības Integrācijas fonds parakstījis līgumu par Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstāmo darbību īstenošanu. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem turpmāk katru darba dienu no pulksten 14 līdz 15 būs iespēja saņemt siltu ēdienu.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Pēc svētku otrdienā gūt panākumus var traucēt personīgais ego. Iespējams, ka jūsu kolēģis (-e) sajutīsies kā pasaules naba un ierosinās taisīt reformas ģimenē vai darbavietā. Piemēram: šķirties vai dalīt mantu, atlaist no darba vai pazemināt amatā, atvilkt no algas vai samazināt tāpat niecīgo atalgojumu. Pirms taisīt vētru ūdens glāzē un pamācīt citus, šodien katram derētu atcerēties savu ieņemamo amatu un pienākumus. Lai neiznāktu tā, ka ola māca vistu. Vai sarunājuši?