1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-05-2019
Vārdadienas šodien: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Draud ar valsts ģimnāzijas statusa atņemšanu

Janvārī Viļakas Valsts ģimnāzijā aizsākta vērienīga renovācija, ko paredzēts pabeigt augustā. “Ja valsts ģimnāzija zaudēs savu statusu, Viļakas novada domei nāksies atmaksāt gandrīz 400 000 eiro, kas šim remontam iegūti no Eiropas Savienības (ES) fondiem,” pastāstīja domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija). Taču novada vadītājs ir pārliecināts, ka mācību iestāde savu statusu spēs saglabāt, jo pašvaldība un skolas kolektīvs turpinās uzlabot darba kvalitāti.

Gribi kļūt līderis?

Visā pasaulē un Latvijā katru gadu 27.februārī atzīmē nevalstisko organizāciju (NVO) dienu. Nevalstiskās organizācijas, biedrības un nodibinājumi ik dienu veic sabiedrībai nozīmīgu darbu, lai veicinātu līdzcilvēku labklājību, paaugstinātu dzīves kvalitāti, motivējot izglītoties, būt aktīviem, rīko atvērtos pasākumus. Viena no zināmākajām un aktīvākajām biedrībām Ziemeļlatgalē ir biedrība “Balvu rajona partnerība”, kas darbojas jau vairākus gadus. Par biedrības darbu, veikumu un perspektīvām saruna ar biedrības Stratēģijas administratīvo vadītāju ILONU DŽIGURI.

Saņem gada labāko robežsargu titulus

15.februārī Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes (VRS) 2018.gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme. Tajā VRS priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts klātesošos - VRS struktūrvienību amatpersonas un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus – informēja par VRS 2018.gada darbības rezultātiem un šī gada prioritātēm.

Kas maksās par Tilžas internātskolas pastāvēšanu?

No šī gada 1.janvāra internātskolas vairs nesaņem valsts dotāciju mācību iestāžu uzturēšanai, tomēr septiņas šāda veida mācību iestādes darbu vēl turpina. Viena no tām ir arī Tilžas internātpamatskola, kas cer, ka valsts finansējums skolai tomēr paliks. Saeimas komisijas vairākums 16.janvārī nolēma atbalstīt likumprojektu uz pirmo lasījumu par pārejas perioda pagarināšanu Tilžas un Kandavas internātskolām līdz 2020.gada 31.decembrim. Taču Saeimas deputātu vidū īstas vienprātības šajā jautājumā nav. Lai noskaidrotu situāciju uz vietas, pagājušo piektdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otro reizi devās uz Tilžu, kur noturēja savu sesto komitejas sēdi par šo jautājumu.

Kaut par milimetru tuvināties Dievam

15.februārī Viļakas kultūras namā lūgšanu brokastu dalībnieki uzklausīja sabiedrībā pazīstamu personu liecības par piedzīvoto Dieva klātbūtni personiskajā un sabiedriskajā dzīvē, bet viņu saziedotos līdzekļus ar Kristīgo rehabilitācijas centru un Bārbeles zēnu skolas dibinātāja, Kalna svētību kopienas kapelāna Andreja Mediņa starpniecību atvēlēja Kaucmindes meiteņu skolas atjaunošanai.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Neitrāla diena neitrāliem darbiem, kad nebūs ne melnās, ne baltās svītras, drīzāk – pelēka. Tad nu čubināsimies katrs savā vietā, katrs savā sfērā - jo šodien ap tevi skraidīs un rosīsies mazāk, jo labāk. Šodien ieteicams relaksēties pie dabas krūts: mežā, pļavā, pie ūdeņiem (ceru, ka esi potējies pret ērcēm). Pačukstēšu, ka lielā zive pie tevis šodien atpeldēs ne tikai pati, bet paņems līdzi visu radu varzu. Tad tu vari iedomāties, kādu lomu atstiepsi (vai pārvedīsi) mājās! Pietiks gan sievai (vīram), gan bērniem, gan kaķiem, gan kaimiņiem. Lai veicas!