1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-06-2022
Vārdadienas šodien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Iesvēta Rugāju baznīcu

Rugāju novadā aizvadītās brīvdienas bija spraigas un pasākumiem bagātas – nosvinēti novada svētki un skolas jubileja, un viens no lielākajiem notikumiem – iesvētīta jaunā katoļu baznīca. “Dievam šodien veltām mūsu roku darba augli, šo jaunuzcelto baznīcu, kur lūgsim Dievu, saņemsim Viņa palīdzību, žēlastības, pieņemsim svētos sakramentus. Cilvēks nāk uz baznīcu, lai pielūgtu Dievu, lai parādītu savu ticību Dievam un cilvēkiem, šeit nāk, lai attīrītu savu dvēseli Gandarīšanas sakramentā, ko mēs saucam par grēku sūdzēšanu, lai vienotos ar Dievu Vissvētākajā Sakramentā, pieņemot svēto Komūniju, kas ir mūžīgās dzīves aizsākums šeit, virs zemes,” skaidroja bīskaps J.Bulis. Šajā svētdienā jaunu baznīcu konsekrēs arī Zilupē, kas ir kā dvīņu māsa Rugājos uzceltajai, tikai atšķirība tā, ka Zilupes baznīcai ir uzbūvēts arī tornis.

Iznīcināts gandrīz viss

Rugāju novada Lazdukalna pagasta bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Mežmalas” saimnieko kupla daudzbērnu ģimene – kopā ar vecākiem VILNI BLEIDERU (attēlā) un LAILU USENIECI ikdienas gaitās dodas arī 20 gadus jaunie SALVIS un AIVIS, 15 gadus jaunais DAIRIS, 7 gadus jaunais LAURIS, tikai deviņus mēnešus jaunais ģimenes pastarītis NIKS, kā arī Viļņa 81 gadus vecā mamma BIRUTA. Līdz šim saimniecībā bija ieguldīts ne mazums pūļu. Tomēr padarītajiem darbiem treknu svītru pāri pārvilka aizvadītās sestdienas postošais virpuļviesulis, kas sagrāva un pārvērta gruvešos teju visu ģimenes saimniecību. “Tagad, cik nu vien tas iespējams, galvenais ātrāk savest kārtībā dzīvojamo māju, lai līdz ziemai ar bērniem būtu zem jumta. Šobrīd jumts sastiķēts, kā saka, vienam momentam, lai tas vispār turētos kopā. Pēc tam jāķeras klāt pie kūts, lai zem klajas debess nepaliktu arī lopi,” sašutuši par notikušo ir mājas saimnieki.
Viļņa un Lailas ģimene iespēju robežās aicina ikvienu sniegt materiālu palīdzību, lai atjaunotu nopostīto saimniecību (Lailas bankas konta nr. - LV16PARX0005471870003, tālr. nr. - 27867134). “Šobrīd katra palīdzības kripatiņa ir svarīga. Būsim ļoti pateicīgi par atbalstu,” uzsver daudzbērnu ģimene. Laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pēc nepieciešamības atkārtoti aicina palīdzēt arī ikvienai citai virpuļviesulī cietušajai saimniecībai, par kurām jau rakstījām laikraksta pagājušajā numurā, tajā skaitā saimniecībām, kuras, iespējams, netika pieminētas publikācijā. Tāpat jāpiebilst, ka pēc postošās dabas stihijas saņēmām arī vairāku lasītāju telefona zvanus. Cilvēki jautā, vai vētrā cietušajām ģimenēm ir iespēja pārskaitīt naudu uz vienu kopējo bankas kontu. Rugāju novada domes priekšsēdētāja SANDRA KAPTEINE skaidro, ka ar šādu iniciatīvu noteikti var nākt klajā paši iedzīvotāji. Kas attiecas uz pašvaldības iespējām izveidot šādu kontu, S.Kapteine stāsta, ka pašvaldība pārvaldību pār to visdrīzāk neuzņemtos. Turklāt būtu arī sarežģīti pieņemt lēmumu par naudas sadali, proti, kurai no saimniecībām iedzīvotāju ziedotā nauda pienākas vairāk vai mazāk.

 

Lūkosies uz iedzīvotāju raizēm no citas puses

Pirms aptuveni trim mēnešiem Rugāju novada domes deputāta amatā darbu uzsāka skolotājs JĀNIS IKSTENS. Deputāta pienākumus viņš uzņēmās pēc tam, kad Rugāju novada dome nolēma izbeigt deputāta Eduarda Stalidzāna pilnvaras pirms termiņa, ņemot vērā deputāta personisku rakstveida iesniegumu. Sarunā ar jauno deputātu skaidrojām, ar kādiem darbiem un iespaidiem sācies ’tautas kalpa’ pienākumu pildīšanas laiks.

Sāk novākt ziemas ķiploku ražu

“Ķiploki ir kā mazi bērni – viņiem patīk, ka ar tiem runājas, apčubina un lolo, tad viņi labi aug,” saka balveniete LINDA MAGONE, kura jau trešo sezonu audzē šos augus pašu un citu interesentu patēriņam.

Latgales partizānu pulkam 100

5.jūlijā Balvu Novada muzejā ar ekspozīcijas “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai” atklāšanu iesākās “Latgales partizānu pulkam 100” veltītā piemiņas diena. Pēc tam sekoja militārais displejs, svinīgs brīdis pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem kopā ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri, kas noslēdzās ar vīru ansambļa “Dobeles zemessargi” vieskoncertu Balvu muižas koncertzālē.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Palaist bērnus nometnē vai iekrāt apkures rēķinam rudenī?